Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anket yapıyorum.......başbakanın mesenesini bilen varmı???? (1 Kullanıcı)

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM ABLALARIM ABİLERİM...

Namazlarıma başladım inşallah allah kabul eder.Ama beni düşündüren bir konu var..

Şimdi okulllar açılacak,sabahçı ollursam bütün namazlarımı kılıcam.Ama öğlenci olursam zor olucak.Madem müslüman bir ülke neden okullarda MEHCİT yok...???

Bukadar çocuk namaz kılamıyor.Bunun suçlusu büyükler değilmi?
Namaz kılmak bizede farz.Ama dindar büyükler hiç bişey yapmıyorlar.Peki okulumu bırakalım.NAMAZ NAMAZ NAMAZ..............

Çokkk çokk önemli.Ama bu kadar çocuk namaz kılamıyor.Dindar büyükler hiç bişey yapmıyorlar.Hadi biz küçüğüz bişey yapamıyoruz.Büyükler neden yapmıyor??Buna annemde babamda dahil.Onlar içinde sölüyorum.

Acaba ben başbakana mektup yazsam bana cevap gelirmi?,,

BAŞBAKANIN mesene adresini bilen varmı.??
Nasıl ulaşabilirim ben.???

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Ama lütfen bile varsa söylermi.hem müslüman başbakımız.o istediği herşeyi yapar.nolcakki sadece OKULLLARDA mehcid yapılsın dicem.bunda kötü bişey yokki.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bişey sölicem ama yanlış anlamayın.aslında hepinize kırgınım.annemede babamada .siz çok kalabılksınız .dindar büyüklersiniz.ama hiçbişey yapmıyorsunuz.ben bunu anlamıyorum.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim her şey o kadar basit değil...keşke olsa keşke büyüyünce anlarsın demekten başka bir şey gelmez senin için elimden...

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Evet biliyorum herkes büyüyünce anlarsın diyor.yani büyük olunca okul için namaz bırakılır öylemi.niye bırakılır çinkü kanun öle.
Ben şu ortaoulu bitireyimde okumucam.yatılı kuran kursuna giderim bende.hem hoca olurum.doktor olmaktan daha güzel.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim ben öyle bişey demedim bu ülke müslüman ülke ama bunu bozmak isteyenler var.....başbakan tek başına karar veremiyor diğer bakanlarında onaylaması gerek bu bakanların içindede sözde müslüman olup farzlara karşı olanlar var mesela örtüye olduğu gibi başbakanın eli kolu bağlı ne yapsın adamcağız...::(

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Yok ben size demedim kardeşim.
Büyüklere kızıyorum.bizimde mücadele etmemiz gerekiyor.
Böle oturup sadece duamı edicez.hazreti ömer ,ali,osman,ömer olsaydı kızlarını okullara gönderirmiydi.kızım napalım oku büyüyünce namaz kılarsın.kaza yaparsın derlermi.
Hem peygamberimizi örnek alalım diyoruz hemde napalım kanunlar böle diyoruz.o zaman biz örnek almıyoruz ki.
Mücadele etmiyoruz.
Allah bizim ibadetlerimizi kabul edermi.ne dicez mahşer günü .allahım ben kılmak istedim ama izin vermediler.ama allah o zaman demezmi sende onlarımı dinledin.peygamberimizde zorluk çekti.sen niye hemen pes etti demezmi.
Ben tatilde çok düşündüm.yok böle olmıcak ben doktor,öğretmen olmıcam.doktor olmak için başımı açmıcam.herkes mücadele edicek.
Derslerim çok iyi ama önemli olan allahın dediklerini yapmak.
Anlıyormusun kardeşim.ben şimdi ne güzel namazımı kılıyorum huzurluyum böle içim serinliyor.ama insan okul için hiç namazını bırakırmı işte buna çok üzülüyorum ben ama üzülmekle olmazki bişeyler yapılması gerekir

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Peki mesela deselerki kuran okunması yasak evde kuran olmasın
camiye gitmeyin
bizde onlara uyucazmı tamam mı dicez.

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı
okulda mescıt bahsı başbakana msn ıle açılmış evet ınsanların en doğal hakkı belırlı durumları başbakandan ıstemeleri lakın efendımız namaz için temız yer olursa bahsı gecıyor okullarda mescıt olmasada mudur beyden ızın alınır musaıt bır yerde seccade ıle namaz kılınır.. yetrki nıyyetler halıs olsun ..

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı
benım dediğim olay gunumuz turkıyesınden 30 yıl once olan bır hal buyuk hocalarımız unıversıtede okurken merdıven altlarında namaz kıldıklarını soylerlerdı..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Bursada yaşıyorum,İncinurun,Nurtanemizin Adresini bilen varsa bizzat gidip tebrikedip ,af dileyeceğim yapamadığımızı yaptı,bizi affetmeli

----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
Evet biliyorum herkes büyüyünce anlarsın diyor.yani büyük olunca okul için namaz bırakılır öylemi.niye bırakılır çinkü kanun öle.
Ben şu ortaoulu bitireyimde okumucam.yatılı kuran kursuna giderim bende.hem hoca olurum.doktor olmaktan daha güzel.

canım benim hem hoca ol hemde doktor ol:) ben doktorum evet sen gibi erken bir yaşta başlayamadım namazlarıma daha yeni yeni gözüm gönlüm açıldı ama ikisinide yaparsın inşallah...ama bence mutlaka oku:)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Nurum benim Maşallah sana Rabbim her daim yar ve yardımın olsun gittiğin yolda daha da ilerlersin inşaAllah ama pes etmek yok siteye girmem demek yok ;) senin yerin burası beğenen senin laflarından ders alır beğenmeyende gitsin okusunnn sen üzülme dünya tatlısı güselim koaman öpüyorum seni

Rabbime Emanet Ol...

GEVHER

Yönetici
selamünaleyküm...

Öncelikle İNCİNUR kardeşim , kusurumuza bakma .Konuyu ve gerçekleşen üzücü durumu henüz farkettim.Ve bu nedenle de olaya müdahalede geciktim.Hakkını helal et güzel kardeşim.

İncinur kardeşimizin okuyarak üzülmemesi ve sitemizden uzaklaşmasına neden olmaması için ; olayı hatırlatacabilecek mesajları silmek zorunda kaldım .
Mesaj sahibi kardeşlerimiz umarım anlayışla karşılar , hakkınızı helal ediniz.

İncinur kardeşimiz , çok doğal olan , İNANÇ özgürlüğü hakkını kullanmak istiyor.
Ki Avrupa , Amerika gibi medeniyetin geliştiği söylenilen ülkelerde de okul , hastane vs.. gibi kurumlarda küçük bir kilise mutlaka yer almaktadır.

Ancak üzücü olan durum , ne yazık ki İSLAMİYET söz konusu olunca dünyanın her bölgesinde İnsan Hakları ihlal edilmekte , bizlerin inançlarımızı yaşama hakkı elimizden alınmaktadır.

İnşaAllah İncinur kardeşimiz , bir gün dini inançlarımızı her yerde rahat rahat yaşayabileceğimiz günler de gelecek.
Bize düşen görev ise o günler için çalışmak , ortam hazırlamaktır.

Ve sen KÜÇÜK MÜCAHİDE 'sin .
Sen inandıkların için mücadele etmezsen , ismine layık bir insan olabilr misin ? Bu nedenle seni en kısa zamanda forumda , aramızda görmek istiyoruz .

Allah Celle Celalühe emanet ol güzel kardeşim.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ben bişey sölicem ama yanlış anlamayın.aslında hepinize kırgınım.annemede babamada .siz çok kalabılksınız .dindar büyüklersiniz.ama hiçbişey yapmıyorsunuz.ben bunu anlamıyorum.
Esselam Esselam Esselam..
Gönlüne bereket küçük mücahidemiz...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...
BESMELE...SELAM...DUA...
'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım! ' cevabını verici, her ferdi 'benim olmadığım yerde kimse yoktur! ' fikrini besleyici bir dâva ahlâkına kaynak bir gençlik...

Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nispetle usûle, stratejiye uygun bir gençlik...

Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifirî karanlıkta, ak sütün içindeki ak kılı farkedecek kadar gözü keskin; ve gerçek kahramanlık mâdeniyle sahtesini ayırdetmekte kuyumcu ustası bir gençlik...

Bugün komik üniversitesi, hokkabaz profesörü, yalancı ders kitabı, demagog politikacısı, çıkartma kâğıdı şehri, muzahrafat kanalı sokağı, takma diş fabrikası, fuhuş albümü gazetesi, mümin zindanı mâbedi, temeli yıkık ailesi, hâsılı kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesiri üzerinden atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, destanlık bir meydan savaşı içinde ve bu savaşı mutlaka kazanmakla vazifeli bir gençlik...

Annesi, babası, ninesi ve dedesi de içinde olsa, gelmiş ve geçmiş bütün eski mümin nesillerden hiçbirini beğenmeyecek, onlara 'siz güneşi ceplerinizde kaybetmiş marka müslümanlarısınız! Gerçek müslüman olsaydınız bu hallerden hiçbiri başımıza gelmezdi! ' diyecek ve gerçek müslümanlığın 'nasıl'ını ve 'ne idüğü'nü her haliyle gösterecek bir gençlik...

Tek cümleyle, Allahın, kâinatı yüzü suyu hürmetine yarattığı Sevgilisinin fezayı bütün yıldızlariyle manto gibi saran mukaddes eteğine tutunacak, ve O'ndan başka hiçbir tutamak, dayanak, sığınak tanımayacak ve O'nun düşmanlarını ancak kubur farelerine lâyık bir muameleye tâbi tutacak bir gençlik...

İşte bu gençliği, bu gençliğin ilk filizlerini karşımda görüyorum. Şekillenmesi, billurlaşması için 30 küsur yıldır, devrimbaz kodomanların viski çektiği kamış borularla kalemime ciğerimden kan çekerek yırtındığım, paralandığım ve zindanlarda süründüğüm bu gençlik karşısında, uykusuz, susuz, ekmeksiz, başımı secdeye mıhlayıp bir ömür Allaha hamd etme makamındayım. Genç adam! Bundan böyle senden beklediğim şudur: Tabutumu öz ellerinle musalla taşına koyarken, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dâva taşını da gediğine koymayı unutma ve bunu tek vasiyetim bil! Allahın selâmı üzerine olsun...
Necip Fazıl Kısakürek

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
İncinurrrr!!
Nerdesin Kardeşim...!?
Gel Artık Siteye Kendini Özletme Daha Fazla....
:a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09::a09:

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
-------------------------------------------------------
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
ahh incim ahh .
tabiri caizse bi deli kuyuya taş attı sen de ardından gittin

canım gel artık .
üzme bizleri

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt