Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANKET..Birinin hatasını söyleyince neden kızar/karşı gelir? (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bir insana hatasını söyleyince neden kızar/karşı gelir?
bir insanın hatasını güzel bir yöntemlede olsa kendisine bildirince hemen tepki verir ve savunmaya geçer özellikle sanal âlemde bu durum daha çok yaşanıyor kimsenin kimseye tahammülü yok

bunun nedeni nedir sizce?

(istisnalar kaideyi bozmaz hatasını kendine bildirince dua edip teşekkür edenleride gördük çoook azınlıkta olsada hamdolsun) :a35:

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
.selamün aleyküm hafize annem,
neden olucak nefsimize yenik düşüyoruz malesef.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ...yine döktürmüşsünüz enerjiniz hiç bitmesin gerçektende güzel konuları ön plana çıkartıyorsunuz.
öncelikle hatasız kul olmaz ama insanlar hatalarını gün geçtikce benimsiyolar ve yağ misali su yüzüne çıkıyolar.yanlışlarını yüzlerine hafifçe vursakta yumruklamışız gibi tepki alıyoruz.ben her anımda bunu yaşıyorum....bence kişiler egolarına yenik düşüp hep ben haklıyım diyolar ama nafile.......

huzurzamanı53

Kayıtlı Kullanıcı
bir insanın kendi hatasını kabul edebilmesi için öncelikle çok iyi derecede islamiyeti bilmesi ve yaşaması gerekiyor.yani iyi bir insan ve iyi bir müslüman olması gerekiyor.öyle insan zaten bulmak çok zor.dolayısıyla islami ahlaktan yoksun zavalılardan anlayış baklemek nafile...

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamunaleykum hafize anne.
sağolasın ince bir noktaya değinmişsin yine :a12:

bunun sebebi BEN demek

"ben iyiyim. en iyisiyim. hatam yok kendimce .
en iyi olanı yapmaya calısıyorum. hatam yaptıysam da bu karşımdaki kişinin saçmalığı. "

sebep bu: kendini dünyanın merkezi sanmak.

konunun sonunca ortaya çıkan sonuç şu olacak sanırım, KENDİNİ ÜSTÜN GÖRMEK tepki verip ve savunmaya geçmeye sebeptir.

selam ve dua ile :H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt