Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Amerikan kütüphaneleri iPod'da (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
Amerikan kütüphaneleri iPod'da Kategori: Teknoloji

Yetkililerin ilgisizliği ve insanımızın göz yaşartan okuma sevgisinin birleşerek tozlanmaya terkettiği ya da açılmış gibi yaparak kapalı tutturduğu kütüphaneler, yurt dışında dijital çağa geçti bile.

Amerika'da bulunan Phoenix şehri kütüphanesinin başlattığı bir uygulamayla, kütüphane üyeleri tüm bilgisayarlardan kütüphanenin dijital arşivine erişebiliyor. Kütüphane kartı vasıtasıyla üye olduğunu kanıtlayan kullanıcılar, arşivdeki e-kitap, sesli kitap, albüm, film ya da müzik dosyalarıni ücretsiz olarak bu bilgisayarlara indirip, oradan da müzikçalarlarına ya da tablet bilgisayarlarına ya da her ne kullanıyorlarsa ona aktarabiliyorlar. Ödünç süresine göre iki ya da üç hafta indirildikleri yerde kalan dosyalar, bundan sonra kendi kendilerini imha ederek hem telif olayından yırtıyor, hem de kütüphaneye iade derdinden kurtarıyorlar.

Haberimize büyük Türk düşünürü Yonca Evcimik'ten bir alıntıyla son vermek istiyoruz: "Bak millet çıktı ayağğğ, biz yine kaldık yaaayaaaağ, herkes çağ atlıyorrkennn, ah yine kaldıık sınıftaaaağğ..."
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt