Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahu Teala Celle Celalehu' un sevgisine, rızasına kavuşmakmı istiyorsun? (1 Kullanıcı)

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C .
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah.
La İlahe İllallah.
Allah Celle Celalehu,
SENI ÇOK SEVİYORUM.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. , Allahım seni çok seviyorum.
Ya Rabbim seni çok seviyorum.
Allahım, herkesin Rabbi, Allahım seni çok seviyorum..
Isterse; Bir' den veya Bin' den hitap eden Allahım Celle Celalehu seni çok seviyorum.

Allahım C C seni çok seviyorum , Muhammed Mustafa Aleyhisselam ıda çok seviyorum sende onu çok sev .

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah, pisi temizden ayırıncaya kadar Müminleri içinde bulunduğunuz şu durumda bırakacak değildir.
Allah, size gaybı bildirecek de değildir.
Fakat Allah, peygamberlerinden dilediğini seçer.
O hâlde, Allah’a ve peygamberlerine iman edin.
Eğer iman eder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız sizin için büyük bir mükâfat vardır.

Âl-i İmran Suresi, Ayet 179

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah, meleklerden de resûller seçer, insanlardan da. Şüphesiz Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.

Hac Suresi, Ayet 75

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbin, dilediğini yaratır ve seçer. Onların ise seçim hakkı yoktur. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır ve yücedir.

Kasas Suresi, Ayet 68

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
“Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin!” diye Nûh’a emrettiğini, sana vahyettiğini, İbrâhim’e, Musa’ya ve İsâ’ya emrettiğini size de din kıldı. Fakat senin kendilerini çağırdığın şey, Allah’a ortak koşanlara ağır geldi. Allah, ona dilediğini seçer. İçtenlikle kendine yönelenleri de ona ulaştırır.
( İSLAM DİNİNİ )

Şura Suresi, Ayet 13

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamd ederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz.” demişler. Allah da, “Ben sizin bilmediğinizi bilirim” demişti.

Bakara Suresi, Ayet 30

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Şüphesiz biz seni hak ile; müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Sen cehennemlik olanlardan sorumlu tutulacak değilsin.

Bakara Suresi, Ayet 119

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Bir zaman Rabbi İbrahim’i birtakım emirlerle sınamış, İbrahim onların hepsini yerine getirmiş de Rabbi şöyle buyurmuştu: “Ben seni insanlara önder yapacağım.” İbrahim de, “Soyumdan da (önderler yap, ya Rabbi!)” demişti. Bunun üzerine Rabbi, “Benim ahdim (verdiğim söz) zalimleri kapsamaz” demişti.

Bakara Suresi, Ayet 124

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer onlar böyle sizin iman ettiğiniz gibi iman ederlerse, gerçekten doğru yolu bulmuş olurlar; yüz çevirirlerse onlar elbette derin bir ayrılığa düşmüş olurlar. Allah, onlara karşı seni koruyacaktır. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Bakara Suresi, Ayet 137

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Hani melekler, “Ey Meryem! Allah, seni seçti. Seni tertemiz yaptı ve seni dünya kadınlarına üstün kıldı.

Âl-i İmran Suresi, Ayet 42

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Hani melekler şöyle demişti: “Ey Meryem! Allah, seni kendi tarafından bir kelime ile müjdeliyor ki, adı Meryem oğlu İsa Mesih’tir. Dünyada da, ahirette de itibarlı ve Allah’a çok yakın olanlardandır.

Âl-i İmran Suresi, Ayet 45

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.

Nisa Suresi, Ayet 79

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

Nisa Suresi, Ayet 80, Sayfa 91

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Rableri katında onların mükâfatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedî kalacakları Adn cennetleridir. Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

Beyyine Suresi, Ayet 8

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Sen O’ndan razı, O da senden razı olarak Rabbine dön!”

Fecr Suresi, Ayet 28

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Onları hidayete erdirmek sana ait değildir. Fakat Allah, dilediğini hidayete erdirir. Hayır olarak ne harcarsanız, kendiniz içindir. Zaten siz ancak Allah’ın rızasını kazanmak için harcarsınız. Hayır olarak her ne harcarsanız, hiç hakkınız yenmeden karşılığı size tastamam ödenir.

Bakara Suresi, Ayet 272

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

Âl-i İmran Suresi, Ayet 26

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberleri, onlara dedi ki: “Biz ancak sizin gibi birer insanız. Fakat Allah, kullarından dilediğine (peygamberlik) nimetini bahşeder. Allah’ın izni olmadıkça, bizim size bir delil getirmemiz haddimize değil. Müminler ancak Allah’a tevekkül etsinler.”

İbrahim Suresi, Ayet 11

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah, “Benden başka ilâh yoktur. Öyle ise bana karşı gelmekten sakının” diye (insanları) uyarmaları için emrini içeren vahiy ile melekleri kullarından dilediğine indirir.

Nahl Suresi, Ayet 2

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt