Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahım sen erkekleri kadınların mal hırsından koru !!! (1 Kullanıcı)

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Yani şunu hakikaten ciddi söylüyorum belki daha bekarız belki güzel günler elbet bize de gülecek elbet nefis bizim kölemiz olduğunu günü de görücez ama zaman öyle bir zaman ki bir bayan erkeğin durumu iyi olmadığını bildiği halde neden ev eşyaların da altınlar da zorluk çıkartır belki o günlere daha gelmedik belki o günleri göremicez rabbim bütün erkekleri gözü mal hırsıyla bürünmüş kadın milletin den korusun !!! Şu erkeklere çektirilen zulum neden neden ? Yani öyle bir duruma getiriyorlar ki insan imanı islamı unutuyor aman kadın tatmin olsun da böyle bir adamın ahiret sınavı daha zora giriyor böylece...

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
TEK ERKEKLERMİ ÇEKİYOR KARDEŞİM?BİRAZ DAHA GENİŞ ÇAPLI KONUŞMANIZI TAVSİYE EDERİM...BİRÇOK KADIN VARDIRKİ SİZİN DE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ MAL PARA SERVETE AŞIRI BAĞLANIRLAR VE BUNDA ISRARCI OLURLAR,FAKAT RABBİNİN EMRİNE UYMUŞ OLAN VE TAKVALI VE HAYALI DİYE NİTELEDİĞİMİZ BİRçOK BAYANDA MALI PARAYI BİR KENARA ATMIŞ DURUMDADIR...ERKEKLERİ KORUSUN DEMEKTENSE 'RABBİM O KADINLARADA HİDAYETİ NASİP ET VE ONLARI MAL SEVGİSİNDEN MEN ET'dememiz daha uyqun düşmezmi?zaten mala ve paraya sevdalı olan bi kadın ALLAH katında pek değeri yoktur ve tercihini yapan erkek adayıda bunu düşünerek evleneceği bayanı tesbit edebilir..damat adayımız evleneceği kadın hakkında iyi bidüşünmesi qerekirki evlendikten sonra ömrünü o eşle devam ettirecek ve mala sevdalı bi eş ile evlenmişse zorluklarına katlanıp onun hidayet bulması için dua ve qayret sarf etmelidir.yanlış anlamayın burada kadınları savunup erkekleri sövmüyorum sadece kendimce doğru kabul ettiğim sözleri söylüyorum...

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Her bayan için bunu söylemek belki güç ama birçoğu ev çevirmeyi biz erkeklerden daha iyi bildiğini düşünüyorum. Durumu kötü olan bir eş ile aile oluşturmak herşeyden zor olsa gerek. Kim istemez iyi ve mutlu bir aileyi. Onların başlangıç düşünceside bu olsa gerek. Belkide sebebi biz erkekler olmuşuzdur. Onlara gerektiği kadar ilgi göstermeyerek , onların kendilerini bize karşı koruma mekanizması oluşturmalarını sağladık belkide. Sorun tartışılarak çözülecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tamamiyle toplumsal bir algı diye düşünüyorum. Ancak konunun özü olan kadınlar mal mülk hırsı bölümüne kesinlikle katılmadığımı belirtmek isterim. Birkaç kötü örnek bayanlarımızı karalamamalı. Erkekler bunlardan beterini yapmaktadır.

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ben zaten kadınları karalamak için söylemiyorum ama malesef genel durum bu. Gerçek iman etmiş dinine bağlı takvalı bayanlar bile etraflarından gene etkilenip onlar da bu duruma düşüyor. Bide arkadan anne gazı yedi mi tamamdır.
Her bayan için bunu söylemek belki güç ama birçoğu ev çevirmeyi biz erkeklerden daha iyi bildiğini düşünüyorum. Durumu kötü olan bir eş ile aile oluşturmak herşeyden zor olsa gerek. Kim istemez iyi ve mutlu bir aileyi. Onların başlangıç düşünceside bu olsa gerek. Belkide sebebi biz erkekler olmuşuzdur. Onlara gerektiği kadar ilgi göstermeyerek , onların kendilerini bize karşı koruma mekanizması oluşturmalarını sağladık belkide. Sorun tartışılarak çözülecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tamamiyle toplumsal bir algı diye düşünüyorum. Ancak konunun özü olan kadınlar mal mülk hırsı bölümüne kesinlikle katılmadığımı belirtmek isterim. Birkaç kötü örnek bayanlarımızı karalamamalı. Erkekler bunlardan beterini yapmaktadır.

Merto90

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek iman nedir önce onu öğrenmeliyiz , ne yazık ki genel olarak biz müslümanların bu bilgisizliğine üzülüyorum bu beni aşırı derecede üzüyor ve buna bir çözüm bulmak için çok fazla düşünüyorum. Bende cahilim çok fazla şey bildiğim söylenemez fakat öğrenmeye çalışıyorum her gün kendimi doldurmaya çalışıyorum. Tefekkür nedir bilmiyoruz. Kendi nefsini terbiye edememiş insan sürekli ister bu kadın olsun erkek olsun değişmez. Gerçek iman diye tabir ettiğiniz şeyde nefs terbiye edilmelidir. Soruyorum size müslümanların yüzde kaçında gerçek iman var. % 5 bile denemez diye tahmin ediyorum. Cahil kalmamalıyız her geçen gün kendimizi geliştirmeliyiz. Bizi batılılaştırmaya çalışıyorlar kendi kültürlerini bize yedirmeye çalışıyorlar bizi dinimizden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. onların oyunlarına kanmayalım. Bayanlar alışverişi sever diye bişey çıkardılar. Sanki bayan olmanın ilk şartı alışverişi sevmek gibi algılanıyor bunu bize yavaş yavaş empoze ediyorlar alışverişi sevmeyen cahil bayanlar bile bende alışverişi sevmeliyim diyor kendi kendine yoksa kendilerini eksikmiş gibi düşünüyorlar. Ama tekrar söylüyorum bu sadece bayanlar için geçerli değil ne erkekler gördüm ve tanıdığım bir kaç kişi de var, istemekle yetinemeyen.

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
Ben zaten kadınları karalamak için söylemiyorum ama malesef genel durum bu. Gerçek iman etmiş dinine bağlı takvalı bayanlar bile etraflarından gene etkilenip onlar da bu duruma düşüyor. Bide arkadan anne gazı yedi mi tamamdır.

sanmıyorum kARDEŞİM SİZİN dediğininz takvalı değildir ozaman... çünkü takvalı bi bayan zaten çevresine bakarak yaşamaz KURANIN emrettiği YÜCE ALLAHIN istediği RASULLAHIN qösterdği şekilde yaşamaya çaba sarf eder....ve bu yüzden nitelendirdiğiniz bayan takvalı değildir öyle qörüebilir ama taklidi iman dediğimiz qibbi oda taklidi olur....kesilikle özqürlü_zamanlar abime katılıyor bütün erkeklern birazda olsa böyle düşünmesini diliyorum....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt