Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'ım sen bana sabır ver. Amin (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm değerli kardeşlerim dün gece öyle bir sinirlendimki kendimi yedim bitirdim şuan yumruklarım fena acıyor duvara vurduğum için sinirimi çıkartıcak başka bir şey bulamadığım için sorunum babam ile amacım biraz olsun içimi birilerine dökerek rahatlamak yoksa patlamak üzereyim
Babam tahmin edemiyeceğiniz şeylere bile sinirlenen yani çabuk parlayan, bir çok şeye karışan annemin yemeklerine, kıyafetine, ev işine, arkadaşlarına gezmesine vb daha bir çok şeye karışır güzel güzel de anlatmaz bağırarak sinirli sinirli annem güldürmek için bazı şeyler söyler oda salaksın sen salak gibi şeyler söyler bu beni mahfediyor işte geçen sene babama bir tsört hediye ettim beklediğim çok sağol oğlum güzel falan bir söz beklerken birde vermenin ardından ne kadara aldın, paranı ne lüzumsuz şeylere harcıyosun demezmi bi daha sana bir şey alırsam diye dün gece de bir çok şeye karıştı nerdeyse babamı sevmiyorum demekteyim nerdeyse kardeşimin dün kafası kaşındı niye kaşınıp duruosun diyo bağırıyo ah başkası olcaktıda bir dalsam diye geçiyo içimden bir fısıltı ne yapcam ben psikoloğa da gitmez anladığıda yok zaten bilgilendirmede iyi soru sorarım bilmediğim bişeyi daha önce öğretmedilermi okulda falan sorgular hemen der ardından bu kadar malsınız işte mal şuan yazarken bile sinir küpüyüm bide annemden 8 yaş büyük fikirleri uyuşmuyor tabi hiç bir konuda doğal olarakta benle hiç hiç uyuşmaz en desek eşek kadar adam olmuşun ne yapcan daha gibi pc başına otururum çocukmusun sen daha oturuon onun başında salaklanıyon bi an manitörü kafasında kırasım geliyorda işte hakkı var üzerimde birine yardım ederim mesela söylerim şöyle falan yaptım anında pişman ediyor adamı oturduğun yerde otursana ne karışıyon elalemin işine böylesin sen zaten kullandırıon kendini insanlara hadi ben ilerde yine evlenebilirim allahın izni ile de bi süre kız kardeşim ömür boyu ise annem çekicek ben anneme acıyorum bir çok iyi şey yaparım onun hoşuna giden bi küçük hata yapmamda hepsini siler iyi olan herşeyi kafasında 1 haftadır namaz kılıyorum en az 4 vakit sordu ikindiyi kıldınmı yok bu tarz sorularından nefret ediyorum direk cevabını verio yaw dicem madem cevabını biliyosun baba niye soruyosun dahada celallenicek iyice üstüme üstüme gelicek en sonunda bağırtıcak beni yine iyi tarafları var içkisi sigarası yok gene ailede boğaza verilen para ya daima acımamıştır ama annemin sigarasına her gün sayar durur bir çok konuda dakikalarka kendi kendine söylenir diyorum bu kadar nasıl söylenir ben bile bir konuda fikrimi söylerim kapatırım onda yok illaki söylenir yarım saat Allah'ım sen bana sabır ver Babamı huysuzluğundan alı koy yarabbim! Yine anlattıklarım milyonda bir şeyler daha nice sorunlar var da rahatlamam için bu kadarı da yetebildiğini düşünüyorum Ne yapım ben şimdi kardeşlerim...

therisk

Kayıtlı Kullanıcı
Cinnet, Geçimsizlik, bunalımlar, aile içi sorunlar ve şiddet...

Son dönemlerde aile içinde çokca yaşanan durumlar..

Allah yardımcınız olsun..

Size en büyük tavsiyem mutlak surette http://www.serefcakmak.com isimli siteyi ziyaret etmendir. Buradaki günlük dersi hergün yaparsan inanılmaz değişimlerin yaşandığını ve aile içi huzurun oluştuğunu göreceksin. Bu dersi ailenle yapman durumunda ise en kısa zaman içerisinde sorunların birbir çözüldüğüne şahit olacaksın...

Sitedeki Ziyaretçi defterinde nice çözülemeyecek sorunları olan ve bu dersle sorunlarından kurtulup yeniden doğmuş gibi hisseden binlerce arkadaşımızın bu dersle ilgili yalın, yalansız, samimi duygularını bulacaksın.

Allah yardımcın olsun.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
bende buna benzer bir dertten mustaribttim babamı 10 yıldır görmüyordum sonra yine geldi terör estirip gitti annemle babam ayrı anlıyacağınız yetimim ama sabır herşeyi çözüyor ve çözecekte bu imtihamda uygulayacağın nasihat ---sabır---

sümeyye_90

Kayıtlı Kullanıcı
Allah sabır versin arkadaşım.gerçekten zormuş.halime şükür etmem gerekiyo desene.elh. bizim ailevi hiç bi sorunumuz yokda sen anlatınca bile ruhum daraldı.Allah yardımcın olsun demekten başka çarem yok inan ki...
ama biliyomusun.bu iş hep böyle gitmez sabredince bazı şeyler değişiyo emin ol...sen duanı et geri çevrilmicektir inş...

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sizlerden güzel kardeşlerim gerçektende dediğiniz gibi sabır her şeye kadim

hanif 2

Kayıtlı Kullanıcı
Slm kardeşim RABBİM sabırlar versin aksi insanla geçim zordur insanın sabrını zorlar ancak ben yinede çinde fısıldayan şeytana uyma diyorum bazı insanları ne yazıkki olduğu gibi kabullenmek gerekir ne yapsanız değişmezler bütün iyi niyetli duygularınızı tüketir sizi stres topuna çevirir. ALLAH yar ve yardımcımız olsun

GEVHER

Yönetici
ve aleykümselam Torressa kardeşimiz...

Kardeşimiz , sizlere akıl vermek haddimiz değil ; ancak burada paylaştığınıza göre belli ki çok sinirlenmişsiniz.Yazacaklarımı bir kardeşinizin naçizane tavsiyeleri olarak kabul ediniz.

Bu gibi sinirlendiğimiz , öfkelendiğimiz durumlarda Kur'an- Kerimi ve Efendimizin Hadislerini kendimize rehber edinelim :

'' Onlar, bollukta ve darlıkta da infak eder, öfkelerini yener, insanları affederler. ''
( Ali İmran - 134 )

'' Ey iman edenler, Allah’tan sabır ve namazla yardım isteyiniz. Allahü teâlâ elbette sabredenlerle beraberdir.''
( Bakara - 153 )

'' Öfkelenen, dilediğini yapmaya gücü yettiği halde, yumuşak davranırsa, Allahü teâlâ da onun kalbini emniyet ve iman ile doldurur. '' ( İbni Ebiddünya )
'' Yiğit, pehlivan hasmını yenen değil, öfkesini yenendir. '' ( Buhari )

Ayrıca Kur'an-ı Kerim'de bir çok ayette, anne-babanın önemi üzerinde durulmaktadır.

"Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama onlara güzel söz söyle; onlara rahmet ve şefkat dolu tevazu kanadını ger. Onlara alçak gönüllü ve şefkatli davran ve onlar hakkında dua edip şöyle de: Ey Rabbim, bunlar küçükken beni nasıl yetiştirip büyüttülerse, sen de onlara merhamet et, acı."
( İsra Suresi - 23/24 )

İnsan , ruh ve bedenden oluşan bir varlık.
Bedenin ihtiyaçlarını karşılamazsak hasta olur , güçten düşer ; aynı şekilde ruhun ihtiyaçları da karşılanmazsa hastalanır , mutsuz ve doyumsuz olur.

Ruhumuz en büyük ihtiyacı şüphesiz ki '' İnanmak '' ; Allah'a , Peygamberlerine , Kitaplarına inanmak...
Ve daha sonra ki en büyük ihtiyacı '' Sevgi ''.

Sevgi görmeyen kişi , sevgi vermeyi bilemez..
Kınanan , eleştirilen , azarlanan kişi yine etrafındakilerle bu yollarla iletişim kuracaktır.Zira O büyüklerinden bunu görmüş ve doğrunun bu olduğuna inanmıştır.Aksi davranış elinden gelmez.( Tabii bunların hata olduğunu idrak edip , doğru davranışlar için çaba göstermesi gerektiği şüphe götürmez bir gerçektir.)

Size naçizane önerim :

Babanızın ailesini düşünün.Küçük bir çocukken ona nasıl davrandıklarını ; onu nasıl incitmiş olabileceklerini ; ve herşeyden önemlisi de en yakınlarına bu şeklide kırıcı davranmasına neden olan sevgiye muhtaçlığını...

Hiçbir anne baba yoktur ki , yavrusunu sevmesin; çocuklarına emek vermesin.
Sadece bunu ifade edemeyen aileler vardır ; ailesinden gördüğünü çocuklarına uygulayanlar...

Allah Celle Celalüh yardımcınız olsun kardeşimiz...

NOT :

Mesajınızı isterseniz düzeltin kardeşim ; zira babanız hakkında yazmış olduğunuz cümleler , daha sonra okuduğunuzda sizin üzülüp, pişman olmanıza neden olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt