Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahi Sevme Testi... (1 Kullanıcı)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
yahu neden kırılıyoruz anlamıyorum.
Biz birbimiziden bu kadar kolay kırılacaz sonra elin zındık gelip darmadağan etmeyecek bizi öylemi.
Birlik olmak böyle değildir işte. KAAN abim ne güzel yazı yazmıs Allah razı olsun bu aksam için olsun beni sşöyle bi silkeletti.
Bakıyorum siteye o diyor yok kem budiyor yok küm.
Biri eliyor hemde cok sevdiğimiz biri ben size kızdım silin üyeliğimi. Hayda arkasından 20 kişi benide silin benide silin.
Ya Hz Muhammet S.A.V demiyormu "İman etmedikçe cennete gidemezsiniz, Bibirinizi sevmedikçede iman etmis olmazsınız.
Bu mudur sevgimiz .Birine kızıp din kardesimizi üzmekmidir.
Eger birbirimizi görüp gözlerimize baktığımızda içimiz parlamıyorsa , ona karsın başkasına kızıp, böyle heyecanla ve ani bi atakla bi din kardesimize kızarak mı onu gördüğümüzde Vay din kardesim diyecez.Bu mudur sevgi.
Sevgi sevdiğinin hatalarını gördüğünde ou güzel bi dille uyarmaktır. Sevgi bi kardesimiz istediğimiz gibi davranmadıgında, ona bağırıp cağırmak sana kızdım demek değildir.
Allah razı olsun KAAN ERDEM abim veya kardeşim
Bin kere haykırıyorum Allah razı olsun...Yazın beni bi daha kendime getirdi.

selamunaleyküm ALLAH c.c. razı olsun sizden yüreğinize sağlık
çok güzel dile getirmişsiniz ben pek içimden geçenleri anlatamam :( yazılan msj ları okuyorum üzülerek ...dua ediyorum ...tartışma bitse ...
"İman etmedikçe cennete gidemezsiniz, Bibirinizi sevmedikçede iman etmis olmazsınız.

Kaan Erdem

Yönetici
sağ olun..evet haklısınız..bu paylaşımı okuduğumda siz gibi düşündüm neyin testi...fakat orada bize çok imalı bir mesaj var kendimizi,acizliğimizi sorguluyoruz..dilimiz derken gönlümüz yüreğimiz ne diyor...ben bu pencereden baktım...yorumunuz için ayrıca t.ederim...

selam ve dua ile kalın..selametle...

Kaan Bey konularınızı her gördüğümde ilgiyle okuyorum, yanlız Allaha duyulan sevgimizi nasıl test ederiz? Aklım bir türlü almadı desem, sizi kırmak istemem, sakın yanlış anlamayın! Rabbimin ne benim, ne sizin kıldığınız namaza, oruca, duaya ihtiyacı var. O öylesine büyük ki biz bir mikron bile değiliz yanında. Biz Allaha ancak kulluk vazifemizi yerine getiririz yaptığımız ibadetlerle, okuduğumuz Kur'an-ı Kerim'le... Yüce Allahın bizim yaptığımız ibadetlere ihtiyacı yok ki! Rabbimin sevgisi farklı; ana, baba, eş, çoçuk sevgisi farklı farklı şeyler...İnsanlar hep alıcıdır. Rabbim ise sürekli verici. O koruyucu, biz ise korunmaya muhtaç değilmiyiz?
Biz ona ancak şükrederiz, hamd ederiz, verdiği sağlığa, rızka, sevgiye! Dualar ederiz, namaz kılar, kurban keser, dilek diler, hacca gideriz. Bunları ona ancak kulluk görevimizi ifa etmek için yerine getiririz. Bilmiyorum yanılıyor muyum???Allahı kimin ne kadar sevdiğini Allah'tan başkası test edemez! Selametle...

garibano

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan Bey konularınızı her gördüğümde ilgiyle okuyorum, yanlız Allaha duyulan sevgimizi nasıl test ederiz? Aklım bir türlü almadı desem, sizi kırmak istemem, sakın yanlış anlamayın! Rabbimin ne benim, ne sizin kıldığınız namaza, oruca, duaya ihtiyacı var. O öylesine büyük ki biz bir mikron bile değiliz yanında. Biz Allaha ancak kulluk vazifemizi yerine getiririz yaptığımız ibadetlerle, okuduğumuz Kur'an-ı Kerim'le... Yüce Allahın bizim yaptığımız ibadetlere ihtiyacı yok ki! Rabbimin sevgisi farklı; ana, baba, eş, çoçuk sevgisi farklı farklı şeyler...İnsanlar hep alıcıdır. Rabbim ise sürekli verici. O koruyucu, biz ise korunmaya muhtaç değilmiyiz?
Biz ona ancak şükrederiz, hamd ederiz, verdiği sağlığa, rızka, sevgiye! Dualar ederiz, namaz kılar, kurban keser, dilek diler, hacca gideriz. Bunları ona ancak kulluk görevimizi ifa etmek için yerine getiririz. Bilmiyorum yanılıyor muyum???Allahı kimin ne kadar sevdiğini Allah'tan başkası test edemez! Selametle...

Yasmin kardeşim yüksek müsaaden olursa haddimi asarak bi yorum yapmak isterim.
Evet önce neden yaratıldık diye düşündüğümüzde Onun bize hiç ama hiç ihtiyacı yok O zaman bizi neden yarattı.
Ne diyor Yaradan Ben bi gizli hazine idim bilinmek istedim.
Bi ressam resim çizdiğininde en cok biri gelip taktir ettiğinde hoslanır. Bizim asıl yaratılış amacımız budur Düşünebilen varlıklar olarak onun Cemalini ve Celalini görmek ve bi ayna olarak yansıtabilmektir. Yaptıgımız ibadetler bizi cennete götürmeye yetmez. yapılan ibadetler cennete gitmek içinde yapılmaz.
Anca ve anca onun bize verdiği nimetlere yaşama ,göze kulaga bi borc olarak ödenir. Borc ödenmeden yeni borç alınmaz demi.
Eger biz ona bi ayine olacaksak ve o bizim sevgilimiz oluyorsa neden sevgimizi test etmeyelim.
Ben ettim ,patronum kızıyor deliriyorum, eşim küsüyor dünyam dönüyor.
Yahu Yaradanım benden yine vazgecmiyor sevgilim dediğime Yaradana testime baktım istediğimi vermediğinde hayırlısını yapsa bile nefsim kızıyor aha ben sınıfta kaldım ona sevgide.
O bizi yaratırken ilk insanı yaratırken kendi ruhundan üflemedimi.
Ama ben ne yaptım bilemiyorum orasıda bana kalsın....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
değerli kardeşim....davanızı yarım mı bırakıp gidiyorsunuz ''pes'' mi ediyorsunuz..bu nedir neye yada kimedir ''elveda''

kıymetli kardeşim..siteminiz bir foruma idi ama sanırım oklar yersiz ve sepebsiz bana döndü..konu hakkında hemfikiriz..tepkiliyiz...siz sözel dile getirdiniz bense farklı yoldan tepkimi dile getirdim..inanın ki bu durum karşısında bizde üzgün ve morali bozulan vicdanı rahatsız olanlardanız...

dediğim gibi ortada farkında olmadan birbirimize karşı bunun hatasını ben kabul ediyorum çıkışlarda üzücü olduk...hakkınızı helal edin...

güzel faydalı ve bir okadarda her zaman olduğu gibi yararlı paylaşımlarınızı bekliyoruz...yapılan saldırılara,çirkinliklere hiç bir zaman suskun ve sırt dönen değiliz bundanda emin olunuz..selametle...[/QUOTE

SİZ O KONUYU OKUDUNUZ MU? GARİBANO ARKADAŞININ İSLAM BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDE EVLİLİKLE İLGİLİ BİR KONU, NASIL DA MEZHEBLERİ BERTARAF EDİYOR NURCU KARDEŞİMİZ (DEĞİLİM DİYEBİLİR AMA VAHABBİ İLE NURCULAR ZATEN AYNI KAYNAKTAN)
HEPİMİZ KIYAMETTE SORUMLU OLACAĞIZ, ÇÜNKÜ ALLAH KÖTÜLÜKTEN MENETMEYEN MÜMİNLERİ KAFİRLERLE BİRLİKTE YOK ETTİ
BEN İSLAMI KABUL EDEN BİR İNSANIM , HRİSTİYANLIKTAN ÇIKIP MÜSLÜMAN OLDUM , YETTİ BANA TEKRARINI İSTEMİYORUM O YÜZDEN NURCULARA KARŞIYIM
BAKIN NASIL DA SEVİNMİŞLER ,NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN
ALLAHA HAVALE OLSUNLAR!

HZ.MUHAMMEDE BİNBİR SALATUSELAM OLSUN! AL VE ASHABINA DA !

TEKRAR DİMİNİZ SAĞOLSUN! SÜNNET SAĞOLSUN! MEZHEBLER SAĞOLSUN! VE VATANIMIZ SAĞOLSUN!

HASBİYALLAHU VE Nİ'MEL VEKİL!

garibano

Kayıtlı Kullanıcı
Israr

Israr

ISRAR ediyorum tüm tahrik ve tacizlerine rağmen sana kızmayacam
bana kafir bile desen yaşım 26 inan ilk diyen olmayacaksın.
Bak tüm yazını okudum ve onca hakaretleri beynimden sildim sadece sunu görüyorum Beni Allaha havale etmissin .İşte ondan daha güzel havale edilecek bi makam bulunamaz Bu nedenle Allah senden razı olsun...

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Yasmin kardeşim yüksek müsaaden olursa haddimi asarak bi yorum yapmak isterim.
Evet önce neden yaratıldık diye düşündüğümüzde Onun bize hiç ama hiç ihtiyacı yok O zaman bizi neden yarattı.
Ne diyor Yaradan Ben bi gizli hazine idim bilinmek istedim.
Bi ressam resim çizdiğininde en cok biri gelip taktir ettiğinde hoslanır. Bizim asıl yaratılış amacımız budur Düşünebilen varlıklar olarak onun Cemalini ve Celalini görmek ve bi ayna olarak yansıtabilmektir. Yaptıgımız ibadetler bizi cennete götürmeye yetmez. yapılan ibadetler cennete gitmek içinde yapılmaz.
Anca ve anca onun bize verdiği nimetlere yaşama ,göze kulaga bi borc olarak ödenir. Borc ödenmeden yeni borç alınmaz demi.
Eger biz ona bi ayine olacaksak ve o bizim sevgilimiz oluyorsa neden sevgimizi test etmeyelim.
Ben ettim ,patronum kızıyor deliriyorum, eşim küsüyor dünyam dönüyor.
Yahu Yaradanım benden yine vazgecmiyor sevgilim dediğime Yaradana testime baktım istediğimi vermediğinde hayırlısını yapsa bile nefsim kızıyor aha ben sınıfta kaldım ona sevgide.
O bizi yaratırken ilk insanı yaratırken kendi ruhundan üflemedimi.
Ama ben ne yaptım bilemiyorum orasıda bana kalsın....

Sabahleyin kendi yazdıklarınızla, benim yazmış olduklarımı okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacağınızı tahmin ediyorum. Allah'ın cemalini ve celalini biz insanlar kim ki görebileceğiz??? Allahı c.c; patronunuzla, sevgilinizle, çocuğunuzla, eşinizle, ressamla nasıl mukayese edebilirsiniz??? Kusura bakmayın, daha fazla günaha girmek istemiyorum.

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc yolunuzda daim etsin sabit kılsın..yar ve yardımcınız,yardımcımız olsun..bizleri nasipsizlerden etmesin..gaflete daldırmasın...selam ve dua ile kalın..selametle...

SİZ O KONUYU OKUDUNUZ MU? GARİBANO ARKADAŞININ İSLAM BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDE EVLİLİKLE İLGİLİ BİR KONU, NASIL DA MEZHEBLERİ BERTARAF EDİYOR NURCU KARDEŞİMİZ (DEĞİLİM DİYEBİLİR AMA VAHABBİ İLE NURCULAR ZATEN AYNI KAYNAKTAN)
HEPİMİZ KIYAMETTE SORUMLU OLACAĞIZ, ÇÜNKÜ ALLAH KÖTÜLÜKTEN MENETMEYEN MÜMİNLERİ KAFİRLERLE BİRLİKTE YOK ETTİ
BEN İSLAMI KABUL EDEN BİR İNSANIM , HRİSTİYANLIKTAN ÇIKIP MÜSLÜMAN OLDUM , YETTİ BANA TEKRARINI İSTEMİYORUM O YÜZDEN NURCULARA KARŞIYIM
ALLAHA HAVALE OLSUNLAR!

TEKRAR DİMİNİZ SAĞOLSUN! SÜNNET SAĞOLSUN! MEZHEBLER SAĞOLSUN! VE VATANIMIZ SAĞOLSUN!

HASBİYALLAHU VE Nİ'MEL VEKİL![/quote]

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. AMİN...
ALLAH {C.C.} SENDEN RAZI OLSUN NEDE GÜZEL HATIRLATMIŞSIN...
BU YAZDIKLARININ HEPSİNİ İSTER İSTEMEZ UNUTUYORUM AN GELİPTE RABBİM UNUTTURMASIN VE DAİMA BİZLERİN AKLINDAN ÇIKMASIN İNŞALLAH TABİKİ UNUTMADIĞIMIZI İBADETLERİMİZLE GÖSTERMEKDE BİZLERE DÜŞÜYOR DEĞİLMİ...
İNŞALLAH İSTEDİĞİ GİBİ KULLAR OLURUZ... AMİN...

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam..amin...selam ve dua ile kalınız..selametle...

S.A. AMİN...
ALLAH {C.C.} SENDEN RAZI OLSUN NEDE GÜZEL HATIRLATMIŞSIN...
BU YAZDIKLARININ HEPSİNİ İSTER İSTEMEZ UNUTUYORUM AN GELİPTE RABBİM UNUTTURMASIN VE DAİMA BİZLERİN AKLINDAN ÇIKMASIN İNŞALLAH TABİKİ UNUTMADIĞIMIZI İBADETLERİMİZLE GÖSTERMEKDE BİZLERE DÜŞÜYOR DEĞİLMİ...
İNŞALLAH İSTEDİĞİ GİBİ KULLAR OLURUZ... AMİN...

garibano

Kayıtlı Kullanıcı
KAAN ERDEM ABİCİM 2 gündür giremedim yazını okuyunca şok oldum ben hangi yazımda evlilik le ilgili mezhepleri silmişim ben bulamadım söylermisin lütfen...

ALLAH cc yolunuzda daim etsin sabit kılsın..yar ve yardımcınız,yardımcımız olsun..bizleri nasipsizlerden etmesin..gaflete daldırmasın...selam ve dua ile kalın..selametle...

ALLAHA HAVALE OLSUNLAR!

HASBİYALLAHU VE Nİ'MEL VEKİL!
[/quote]

Kaan Erdem

Yönetici
değerli kardeşim garibano sözde geçen yazı yada iddia arapça rumuzlu olan kardeşe ait onun yazısından alıntı yaptım...ben size söylediklerine karşı yorum yapmadım sadece bu durumda olmayalım diye temennide bulundum..siz üstünüze almayınız...yorum yada cevap sizle ilgili değildir kardeşim...ama alıntı yaptığım yazıda sizin adınızın geçmesi böyle bir açıklmada bulunmuşsunuz gibi gösteriyor...sizde olmadığını söylüyorsunuz...

konu hakkında bende bakacağım hangi yazıdan bahsediliyor..hakkınızı helal edin..ortada yine çok ciddi anlamda yanlış anlama olduğu gözüküyor...selam ve dua ile kalınız ALLAH cc emanet olunuz kardeşim..selametle...

KAAN ERDEM ABİCİM 2 gündür giremedim yazını okuyunca şok oldum ben hangi yazımda evlilik le ilgili mezhepleri silmişim ben bulamadım söylermisin lütfen...
[/quote]

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
Ortalik yine karisti naima kardesim sen cok güzel bir mü minsin Allah razi olsun.ama burdaki kardeslerimde kötü birsey demediler.arkadasin ekledigi paylasim kendi fikrimidir.lütfen kalin ve kaldiginiz yerden devam edin.kirilmayin.ortada yanlis olan birsey varsa tatli dille ve anlasilir bi dille anlatki bizde görelim yanlisi.cok sert girince hakliyken haksiz olma durumu var.Allah emanet ol selametle...

fatihocak35

Kayıtlı Kullanıcı
Bu sitedeki ilk mesajım olacak (ne kadar geç olsada). Gerçekten fani olan dünyaya ve dünyalıklara o kadar kapılmış, aldanmışızki baki hayatı, cenneti bize sunan asıl Sahibimizin dilimizle ne kadar büyüklüğünü söylesek bile O'nu bu büyüklüğünü bizler hayatımıza yansıtamamışız. böyle Yüce bir Yaradan'a. varlığımızın kaynağı olan Rabbimize karşı gerçek kulluk vazifesini yerine getiremez olmuşuz.
Bu kadar dünya hayatına kapılan biz kullarını bağışla Rabbim. Sana layık kul olmamızı ve daima yolunda gitmemizi nasip eyle Allahım.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm MEVLA KENDİSİNE HAKKIYLA AŞIK OLANLARDAN EYLESİN CÜMLEMİZİ VE GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLASIN İNŞAAALL,AH

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
:)selamün aleyküm MEVLA KENDİSİNE HAKKIYLA AŞIK OLANLARDAN EYLESİN CÜMLEMİZİ VE GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLASIN İNŞAAALL,AH

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ortalik yine karisti naima kardesim sen cok güzel bir mü minsin Allah razi olsun.ama burdaki kardeslerimde kötü birsey demediler.arkadasin ekledigi paylasim kendi fikrimidir.lütfen kalin ve kaldiginiz yerden devam edin.kirilmayin.ortada yanlis olan birsey varsa tatli dille ve anlasilir bi dille anlatki bizde görelim yanlisi.cok sert girince hakliyken haksiz olma durumu var.Allah emanet ol selametle...

baş üstüne efendim İslam Bilgi ve Kaynaklar konuyu aç '' yeni evelenenlerin bilmesi gereken'' yanılmış olabilirim ,yada evlilikle bir konu zaten orda bir tane var
sert diyorsun ama Mezhebleri yalanlayan hainler nasıl bir muameleyi hakediyor sence, ben bu hale getiren de İslama tamamen ters bir fikir sahibi oldukları halde Kuranı sanki sahabeden daha iyi anlıyorlarmış gibi konuştukları
ama Dinimizi tahrib etmekten başka bir şey yapmıyorlar bunlar
Peygamber Efendimiz bunların çıkacağını haber verdiği halde

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Biz seni bıraksakta, sen bizi bırakma Ya Rab !

selamunaleyküm...
ALLAH c.c. razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
Biz seni bıraksakta, sen bizi bırakma Ya Rab !

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun allah hepimizden razı olsun emeğinize sağlık selam ve dua ile..
:(:(:(

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;540991' Alıntı:
baş üstüne efendim İslam Bilgi ve Kaynaklar konuyu aç '' yeni evelenenlerin bilmesi gereken'' yanılmış olabilirim ,yada evlilikle bir konu zaten orda bir tane var
sert diyorsun ama Mezhebleri yalanlayan hainler nasıl bir muameleyi hakediyor sence, ben bu hale getiren de İslama tamamen ters bir fikir sahibi oldukları halde Kuranı sanki sahabeden daha iyi anlıyorlarmış gibi konuştukları
Peygamber Efendimiz bunların çıkacağını haber verdiği halde[/quote

Kardesim affet sakin kizma ama ben kimin mezhepleri yalanladigini tam anlayamadim bana orayi kopyalarmisin .bende senin gibi anlamak ve tepki koymak isterim.ama inan buraki herkes cok iyi niyetli gibi geliyor bana .
bir art niyet varda bizmi anlamiyoruz . a.e.o

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;540991' Alıntı:
Peygamber Efendimiz bunların çıkacağını haber verdiği halde[/quote

kızmak olur mu
Kardesim affet sakin kizma ama ben kimin mezhepleri yalanladigini tam anlayamadim bana orayi kopyalarmisin .bende senin gibi anlamak ve tepki koymak isterim.ama inan buraki herkes cok iyi niyetli gibi geliyor bana .
bir art niyet varda bizmi anlamiyoruz . a.e.o

''Bu konu çok önemli bir konudur. Bugüne kadar yanlış anlaşılmalara sebebiyet olan bu konuda meşhur mezhepler ( Hanefi, Şafii, Maliki ve Hanbeli ) Kur’an-ı Kerim ile bağdaşmayan görüşler bildirmişlerdir. Sitemizin “ARAŞTIRMALAR” bölümünde, bu konu ile ilgili çok önemli bir ilmi çalışmamız yer almaktadır: “ NİKAH SÖZLEŞMESİNDE VELİNİN YERİ”. Bu makaleyi okuyarak; Kur’an’a uygun, Kur’an’ın onayladığı bir nikahın nasıl olması gerektiğini, velinin nikah sözleşmesindeki yerini, aileden habersiz bir şekilde nikah kıyılıp kıyılamayacağını vb. konuları Kur’an ve onun açıklaması olan Sünnet ışığında öğrenebilirsiniz. Böylece mezheplerin bu konuda Kur’an ve Sünnete uymayan yorumlarını da görebilirsiniz.''

''rabbim ıslah etsin.kuran ve sünnet varken başka kaynağa gerek yok.''

kusura bakmayın hepsini okuyamadım, belki daha da başka şeyleri yazmıştır.
garib değil onun arkadaşı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt