Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahi Sevme Testi... (3 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Hadi bir test yapalım. Ve görelim gerçekten dediğin kadar var mı sevgin. Hani (cc) her sorulduğunda ondan daha büyük yok diyorsun ya hep. Hani onu herkesten ve her şeyden daha çok seviyorum diyorsun ya. Hani ondan başka mâşuk yok, ondan başka yâr yok, ondan başka vuslat yok diyorsun ya ! Buyur o zaman test edelim sevgini ve görelim ne kadar samimi olduğunu.

Hatırlıyor musun dün ne olduğunu. Sevdiğinden ayrılmıştın. Seni bırakıp gitmişti. Eline tokuşturmuştu nişan yüzüklerini ve tek laf etmeden terk etmişti seni. O zaman çok ağlamıştın, çok üzülmüştün, çağın modern deyimiyle depresyona girmiş ve psikolojik travmalar geçirmiştin. Peki sen her ı bıraktığında o seni bırakırsa diye düşünmedin mi hiç , Bu ihtimale ağladın mı yada , Hüzün selleri bastı mı yüreğini, boğulduğun, yutkundugun, iki lafı bir cümleye koyamadığın oldu mu ?

Hadi çok uzağa gitme daha dünü hatırla. Yeni evlenmiştin, mutluydun ve tabir-i caizse biricik karınla hayatı avuçlamıştın. Bir dediğini iki etmiyordun. İşteyken bir kaç defa aramayı ihmal etmiyordun. Hanımın ne dese, dediği dedikti ya hani. Peki acaba onun da dediği dedik mi senin nezdinde. O sana günlük yapman gereken vazifeleri verdiğinde ihmal ettiğin zaman acımıyor mu yüreğin. Hadi hesabını, kitabını, cennetini ve cehennemini aklımıza getirmemeye bile çalışsak, o senin sevdiğin ,o senin tek sevgilin degil mi, Mabudun değil mi o ? Her ihmalkarlığın onu senden bir adım uzaklaştırsa ve binlerce ihmalkarlık onu senden etse ne olur halin ? Yine mutlu olur musun biricik karınla ? Gülebilir misin rahatça.

Peki ya hanımlar ? Çocuklarınız olur hani. Bebedirler daha, muhtaçtırlar anne sevgisine , şefkatine ve bakımına. Siz bebenizi sevdiğiniz için, canınızın bir parçası olduğunu düşündüğünüz için günde kaç kere süt veriyorsunuz dimi ona ? Yada günde kaç kere değiştiriyorsunuz yumurcakların altını. Bu fedakarlık yüce bir sevginin delaleti ise , ona karşı olan sevginizin bir delaleti de olmalı değil mi ? Belki günde beş vakit namaz, belki senede bir ay oruç, belki günde bir kaç kelam-ı zikr…

Siz bütün bunları yapmadıkça, günde bilmem kaç yüz bin kere ı sevdiğinizi söyleseniz ne olur ki ? Bu bir ihanet, bu bir riyakarlık değil mi ?

Esaret altındaki ruhunu , nefsinin doladığı zincirlerden kurtar ve demesine izin ver kalbinin. Biz onu bıraktığımızda o bizi bıraksaydı, dünyada mü’min kalmaz idi. Zira insan zaafları dolayısı ile hataya ve nisyana meyillidir. cc ise unutkanlığa meyilli kulları için bir af kapısı açmıştır ve bizlere içine girin demek için bugüne dek binlerce peygamber ve Mushaf göndermiştir. Bu demek oluyor ki hala şansımız var. Hele hele bu mübarek aylar bizim için bulunmaz bir fırsat. Önce samimi bir tevbe, ve ardından itaat.

Son söz : Biz seni bıraksakta, sen bizi bırakma Ya Rab !

ALINTIDIR.......

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Biz seni bıraksakta, sen bizi bırakma Ya Rab !

selamunaleyküm...
ALLAH c.c. razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
amin amin Tahribçiler senin benim dinimi utanmadan yıpratıyor
hadi şimdi test yapalım

Kaan Erdem

Yönetici
bakın değerli kardeşim..çıkıştığınız forumdaki tum konuları okudum...bu şekil hafife yada alaya almanıza gerek yada durum yok...umarım ben yanlış anlamışımdır...

bir çok çirkef ve seviyesiz hakk hukuk bilmez insanlarla ağız dalaşına girip çizgiden kaymak ne nefse uyup hakarete varan konuşmalar yapmak bana uymuyor..seviyemi ne bozarım nede o seviyeye inerim..

en fazla yaptığım konu hakkında ikna edici değilsem yönetime şikayette bulunurum....

konusu rahatsız eden forumu ilgili kişilere açıklama ile şikayetten başka bir hareketim yada davranışım olmamıştır....olamazda...

bizlerde burada bir çok kişi ve kişilerden hatta saçma sapan yersiz konu ve konulardan rahatsız oluyor ama her defasında şikayet etmekle yetiniyoruz...sanal ortamda ne tebliğ olur ne hizmet bunu gerçek hayata taşıyıp burada kaybedilen zamanı oralarda kullanmalıyız....

burada amaç sanal alemdeki boşluğu en azından faydalı bilgilerle doldurmaktır...

selam ve dua ile kalın ALLAH cc emanet olun..sizin vesileniz ilede içimizdekini dökmüş olduk...hakkınızı helal edin...selametle...

نعىمة;539938' Alıntı:
amin amin Tahribçiler senin benim dinimi utanmadan yıpratıyor
hadi şimdi test yapalım

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam..selam ve dua ile kalın selametle...

selamunaleyküm...
ALLAH c.c. razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...Biz seni bıraksakta, sen bizi bırakma Ya Rab !

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkür ediyorum kaan abi..
dünya telaşına öyle bir kapılmışızki, hayatımızın imtihanını dahi bazen unutmakta,
dilimizle sevdiğimize dair beyan etmemize rağmen, yeterince ispatlayamamaktayız..
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Esaret altındaki ruhunu , nefsinin doladığı zincirlerden kurtar ve demesine izin ver kalbinin......

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc razı olsun kardeşim..selam ve dua ile kalınız..selametle...

teşekkür ediyorum kaan abi..
dünya telaşına öyle bir kapılmışızki, hayatımızın imtihanını dahi bazen unutmakta,
dilimizle sevdiğimize dair beyan etmemize rağmen, yeterince ispatlayamamaktayız..
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Esaret altındaki ruhunu , nefsinin doladığı zincirlerden kurtar ve demesine izin ver kalbinin......

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
demek öyle ya? ben nefsime uyup bunlara karşı koymuşum, ancak benim nefsimin onlarla bir davası yok ,onlar İslamı tahrib ediyor, sonra ''sağol kardeşim ne güzel paylaşımmış öyle!'' demekki bu yüzden bu hale geldik ! çünkü ''dur'' diyenler yok ,siz unutun önemli değil! ben nefsime hakim olamayan bir günahkarım, Allaha emanet olayım!
bırakın yazsınlar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
her nedense içime sinmiyor , o da benim sorunum ya
NEREYE ÜYE OLDUK ?: iSLAMİYET.GEN.TR'YE

Uyu, Ey yarını dünden kanlı biçare dünyam uyu. Memleketin birinde beşiği kurşuna dizilen evlatlarını, saçlarından sürüklenen bacımı, bombaların düştüğü din ocağını unut da, uyu sen bitik dünyam uyu.
Öldürmekten bıkmayan, korkmayan zalimlere şahitlik etde sus, kör, sağır dilsiz dünyam. Öz vatanına, atalarına ihanet eden nankör bedenlere koruyucu ol, siper et dağlarını da içine sızı düşmesin, yüreğin titremesin karanlık semam.
Dinime, Peygamberime hakaret etme cür’etini gösteren ağızları görde payını vereme, gözlerini kapa, kulaklarını tıka, değerlerine sahip çıkma, yüreksizce yaşa sen. Ey zalimin meydanı olan, bana küçük, âleme büyük gelen dünya. Tek niyeti, tek derdi, özgürlük olan bileklere kelepçe giydir, zindanlara hapset beyinleri beyinleri, milyonlarca gözün içine baka baka beyaza kara de, kendine de yalan söyle, Ey utanmaz hülya.

Akif’imin yüreğinden süzülen o yüce dizeleri, yüreksiz diliyle ezmeye kalkışan kara kalpleri, bağrına hançer saplanmışçasına hissette, acısını duymamazlıktan gel, unut bunu da bütün değerlerini unuttuğun gibi. Bayrağına edilen acı sözleri de toprağı bölen titrek elerlide unut dünyam unut.
Geçmişte Türk’ün gücünü Çanakkale’de dünyaya karşı verdiği savaşında Sarıkamış’ta kar tanelerine yenik düşerek vatanını düşürmeyen yiğidini de unut. Unut ta bağrına kanlı hançer saplasın gökyüzü. Unut Türk’ün bayrak sevdasını da gör hilalsiz gecelerin zindan halini.
Unut minarelere düşen bombaları da, gör bülbülün acı ötüşünü. Müslüman’a aylın varakta zehir sunda, duaların zehri zemzem eylemesine şahit ol be kara bahtlı dünya.
Kork, bundan sonra kalbinden ve kanlı beyninden, kork bundan sonra kendinden, eğer bir çocuğun en son model mermilerle delik deşik edildiğini gördükten sonrada içinde bir yanın sızlamıyorsa, kimseden değil kendinden kork, Ey akrep başlı dünya, kendinden kork!

Allaha emanet olun !!!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
sizi anlamıyorum be kardeşim ,size kırgınım hatta
''Emri bilmaruf ve nehiy anil münker herkese vacibtir'' seviyesine göre (benim seviyem çok düşük ama olsun)

Kaan Erdem

Yönetici
bakınız değerli kardeşim...siteminizde ve çıkışlarınızda haklısınız...bizler belki burada siz gibi hareket etmedikçe bir çok saçma sapan olay yada olaylara tanık oluyoruz....

davanızda sonuna kadar haklısınız...siz benim takip ettiğim ve konularını okumadan geçmediğim bir kardeşimizsiniz...ilminiz ve bilginiz olduğunu yazdığınız yorumlarda anlıyorum ve takdir ediyorum...

fakat ben buraya tam 1 senedir üyeyim...bir çok tartışmalara ve karşılıklı yazılan ahır ithamlara suçlamalara tanık oldum..ççbu durum insanları kırıyor ve incitiyor..iftiraya uğruyorsunuz...

kendibi bilmez biri çıkıp ağzına geleni size söylüyor...ben bu duruma düşmek ve bu durum içersinde yer almak istemiyorum..amaç ve gayem bu...bir insan yanlışı savunuyorsa özellikle konusu dinimizse siz,biz yada başkaları asla ikna edemeyiz...

benim bunlara uyarı ve ikazım linki kopyalayıp ilgili kişilere şikayet etmek oluyor...

sizi kırdımsa üzdümse hakkınızı helal edin...selam ve dua ile kalın.selametle...ALLAH cc emanet olun.....

نعىمة;539958' Alıntı:
demek öyle ya? ben nefsime uyup bunlara karşı koymuşum, ancak benim nefsimin onlarla bir davası yok ,onlar İslamı tahrib ediyor, sonra ''sağol kardeşim ne güzel paylaşımmış öyle!'' demekki bu yüzden bu hale geldik ! çünkü ''dur'' diyenler yok ,siz unutun önemli değil! ben nefsime hakim olamayan bir günahkarım, Allaha emanet olayım!
bırakın yazsınlar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
her nedense içime sinmiyor , o da benim sorunum ya
NEREYE ÜYE OLDUK ?: iSLAMİYET.GEN.TR'YE

Uyu, Ey yarını dünden kanlı biçare dünyam uyu. Memleketin birinde beşiği kurşuna dizilen evlatlarını, saçlarından sürüklenen bacımı, bombaların düştüğü din ocağını unut da, uyu sen bitik dünyam uyu.
Öldürmekten bıkmayan, korkmayan zalimlere şahitlik etde sus, kör, sağır dilsiz dünyam. Öz vatanına, atalarına ihanet eden nankör bedenlere koruyucu ol, siper et dağlarını da içine sızı düşmesin, yüreğin titremesin karanlık semam.
Dinime, Peygamberime hakaret etme cür’etini gösteren ağızları görde payını vereme, gözlerini kapa, kulaklarını tıka, değerlerine sahip çıkma, yüreksizce yaşa sen. Ey zalimin meydanı olan, bana küçük, âleme büyük gelen dünya. Tek niyeti, tek derdi, özgürlük olan bileklere kelepçe giydir, zindanlara hapset beyinleri beyinleri, milyonlarca gözün içine baka baka beyaza kara de, kendine de yalan söyle, Ey utanmaz hülya.

Akif’imin yüreğinden süzülen o yüce dizeleri, yüreksiz diliyle ezmeye kalkışan kara kalpleri, bağrına hançer saplanmışçasına hissette, acısını duymamazlıktan gel, unut bunu da bütün değerlerini unuttuğun gibi. Bayrağına edilen acı sözleri de toprağı bölen titrek elerlide unut dünyam unut.
Geçmişte Türk’ün gücünü Çanakkale’de dünyaya karşı verdiği savaşında Sarıkamış’ta kar tanelerine yenik düşerek vatanını düşürmeyen yiğidini de unut. Unut ta bağrına kanlı hançer saplasın gökyüzü. Unut Türk’ün bayrak sevdasını da gör hilalsiz gecelerin zindan halini.
Unut minarelere düşen bombaları da, gör bülbülün acı ötüşünü. Müslüman’a aylın varakta zehir sunda, duaların zehri zemzem eylemesine şahit ol be kara bahtlı dünya.
Kork, bundan sonra kalbinden ve kanlı beyninden, kork bundan sonra kendinden, eğer bir çocuğun en son model mermilerle delik deşik edildiğini gördükten sonrada içinde bir yanın sızlamıyorsa, kimseden değil kendinden kork, Ey akrep başlı dünya, kendinden kork!

Allaha emanet olun !!!

Kaan Erdem

Yönetici
cesaretli ve bir okadarda yürekli değerli kardeşim...ben hatalı olmuş olabilirim sizin gibi konuyu sırtlanmadığım için..ama bakış açıma saygı duymanızı beni vicdanen rahatlatacaktır..sizin savunma mekanizmanız etkiye tepki olarak budur benimkide budur...

dediklerinizde bizleri üzmektedir...selam ve dua ile kalın....

نعىمة;539970' Alıntı:
sizi anlamıyorum be kardeşim ,size kırgınım hatta
''Emri bilmaruf ve nehiy anil münker herkese vacibtir'' seviyesine göre (benim seviyem çok düşük ama olsun)

garibano

Kayıtlı Kullanıcı
Neden kırılıyoruz

Neden kırılıyoruz

yahu neden kırılıyoruz anlamıyorum.
Biz birbimiziden bu kadar kolay kırılacaz sonra elin zındık gelip darmadağan etmeyecek bizi öylemi.
Birlik olmak böyle değildir işte. KAAN abim ne güzel yazı yazmıs Allah razı olsun bu aksam için olsun beni sşöyle bi silkeletti.
Bakıyorum siteye o diyor yok kem budiyor yok küm.
Biri eliyor hemde cok sevdiğimiz biri ben size kızdım silin üyeliğimi. Hayda arkasından 20 kişi benide silin benide silin.
Ya Hz Muhammet S.A.V demiyormu "İman etmedikçe cennete gidemezsiniz, Bibirinizi sevmedikçede iman etmis olmazsınız.
Bu mudur sevgimiz .Birine kızıp din kardesimizi üzmekmidir.
Eger birbirimizi görüp gözlerimize baktığımızda içimiz parlamıyorsa , ona karsın başkasına kızıp, böyle heyecanla ve ani bi atakla bi din kardesimize kızarak mı onu gördüğümüzde Vay din kardesim diyecez.Bu mudur sevgi.
Sevgi sevdiğinin hatalarını gördüğünde ou güzel bi dille uyarmaktır. Sevgi bi kardesimiz istediğimiz gibi davranmadıgında, ona bağırıp cağırmak sana kızdım demek değildir.
Allah razı olsun KAAN ERDEM abim veya kardeşim
Bin kere haykırıyorum Allah razı olsun...Yazın beni bi daha kendime getirdi.

Kaan Erdem

Yönetici

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ben yanlışımı anladım, ama inanın ki içim kan ağlıyor! bunlar bir gün hadislere ,Kurana ,sahbeye öyle saldırıyorlar ki
öleyim ama ne yapıyım seyirci kalmak iradem dışında
her yerde İslama ait na ne varsa kınanıyor! resmen küfür söylüyorlar Allaha Peygamberine
derken şiirlerle oyunlarla uğraşamam ben, kendimi paçavra bilirim olur biter
bana en çok acı veren ki bu müslüman sitede oluyor, ama site ne demek aynı anlayışımız her şeye sebeb! taş üzerinde taş kalmayıncaya kadar bu böyle gider...
neyse ben gidiyim başka şeylerle uğraşıyım, kul kendi yaptıklarından sorumlu
bazıları hoş görmedi ama kafadan yazmadım, yeterince de yazmıştım, size elveda!

Allaha emanet olun! Dinimiz sağolsun! Sünnet sağolsun! Mezhebler sağolsun!

son olarak:

“Sizden kim bir kötülük görürse, önce eliyle düzeltsin, buna gücü yetmezse diliyle düzeltsin. Buna da gücü yetmezse, içinden buğzetsin/muhalefet etsin/gönlünden imanî tepkisini koysun. Fakat bu gönülden tepki de imanın en zayıf halidir.”

Görünen ve işlenen bir çirkinliğe müminin nasıl bir tepki koyulacağını, bu hadis–i şerifte Hz. Peygamber (as) haber verirken bir sıralama şekli de belirliyor.

Hadis–i şerifte “münker” olarak ifade edilen kötülük, gerek Kur’an’da ve gerekse de hadis–i şeriflerde “maruf” karşıtı olan herşeydir.

Genel manada “maruf” iman olduğuna göre, zıttı olan “münker” en yerinde manasıyla küfür demektir.

Biraz daha umumileştirerek söylersek, “münker”; Allah ve Resulü’nün hoşnut ve razı olmayacağı her türlü söz ve harekettir diyebiliriz.

Hadiste müminin “münker” karşısında nasıl bir tavır koyacağı da sıralanmıştır.

a– eliyle düzeltmek,

b– diliyle düzeltmek.

c– kalpten buğzetmek/nefret.

Eliyle düzeltmeyi, ille de vurmak, kırmak, çekmek, koparmak şeklinde anlamak gerekmez.

“El ile düzeltmek” bir manada “münker” aleyhine eldeki bütün imkanları seferber edip, yerine “marufu” yerleştirme anlamına gelir.

“Dil ile düzeltmek”, nasihattir, sohbettir, yazmaktır–çizmektir, konuşmaktır, anlatmaktır.

İmanın en zayıf hali olarak kabul edilen “kalpten buğzetmek/nefret etmek, karşı gelmek, tiksinmek, hoşlanmamak...” en kolayıdır, bu sıralamanın. En kolayı ve değersizi.

İşte maalesef bizler, “imanın en son noktası” olarak tarif edilen “bu’z” halini bile terketmiş durumdayız.

En yakın çevremizde meydana gelen nice “münker” için, nerede kaldı nefret etmek, bizim “hayra yorma” tavrımız yüzünden, “münker” günden güne katlanarak, büyüyerek adeta kökleşiyor.

Misal mi?;

Kur’an’dan başlarsak.

Kur’an eleştiri konusu oluyor, “hayra yoruyoruz.”

Ayetler inkar ediliyor, yine hayra yoruyoruz.

Aynı ayetler tahrif ediliyor, bırakın tepkiyi “vardır bir hayrı” şeklinde yorumlanıyor.

Allah’ın alemlere rahmet olarak gönderdiği Hz. Muhammed (as) inkar ediliyor. Bunda da “hikmet” arayabiliyoruz.

Hükmü küfür olduğu çok açık ve net olmasına rağmen, bunda da “hikmet” arıyoruz.

Ezan, çan ile sentezleniyor, bunda da “keramet” arıyoruz.

Hem de, müminleri namaza çağırma konusunda ashabın peygambere, “çan çalalım ya Resülallah” teklifine, O yüce peygamberin; “hayır, olmaz, çünkü o Hıristiyanların adetidir” beyanına inat bunu yapıyoruz.

O peygamberi yalanladığımız yerde, onun “çan olmaz” sözünü yalanlamamız çok mu önemli sanki? diye düşünebilirsiniz.

Hz. Peygamberin, ahir zamanda kişilerin iman ile küfür arasında çok rahat bir şekilde gidip geleceklerine işaret ettiği zamanı mı yaşıyor yoksa?

Bu “sabah mümin varıp, akşama kafir olma” hali, iman ile küfür arasında pek fazla bir fark görmeme halinden başka nedir ki?

Önemsememek, hafife almak.

“Amaaan sende” demek.

“Olur mu öyle, benim çocuk o kadar güzel subhanekeyi okuyor” demek.

İman ile küfür farkı bizim çocuğun “subhanekesine” kalınca...

Evet evet tıpkı o zaman.

İslam akaidi açısından gayet net “münker/küfür” olan nice fiiller karşısında, bırakın kalpten tepki koymayı, savunma durumunda olmak, işte o iman–küfür ikilemini yaşamanın dışında başka nedir ki?

Allah encamımızı hayreylesin!

Resulüllah’ın “kıyamet alametleri” olarak haber verdiği günleri yaşıyoruz.

Haberimiz var mı?

Kaan Erdem

Yönetici
değerli kardeşim yazınızı tebessüm ile okudum...çok güzel yazmışsınız..mesajınızı aldık....ALLAH cc razı olsun..güzel yüreğinize sağlık olsun..ALLAH cc emanet olun kardeşim..selam ve dua ile kalın inşALLAH...selametle...

yahu neden kırılıyoruz anlamıyorum.
Biz birbimiziden bu kadar kolay kırılacaz sonra elin zındığı gelip darmadağan etmeyecek bizi öylemi.
Birlik olmak böyle değildir işte. KAAN abim ne güzel yazı yazmıs Allah razı olsun bu aksam için olsun beni şöyle bi silkeletti.
Bakıyorum siteye o diyor yok kem budiyor yok küm.
Biri geliyor hemde cok sevdiğimiz biri ben size kızdım silin üyeliğimi. Hayda arkasından 20 kişi benide silin benide silin.
Ya Hz Muhammet S.A.V demiyormu "İman etmedikçe cennete gidemezsiniz, Bibirinizi sevmedikçede iman etmis olmazsınız.
Bu mudur sevgimiz .Birine kızıp din kardesimizi üzmekmidir.
Eger birbirimizi görüp gözlerimize baktığımızda içimiz parlamıorsa ona karsın başkasına kızıp böyle heyecanla ani bi atakla bi din kardesimize kızarak mı onu gördüğümüzde Vay din kardesim diyecez.Bu mudur sevgi.
Sevgi sevdiğinin hatalarını gördüğünde güzel bi dille uyarmaktır. Sevgi bi kardesimiz istediğimiz gibi davranmadıgında ona bağırıp cağırmak sana kızdım demek değildir.
Allah razı olsun KAAN ERDEM abim veya kardeşim
Bin kere haykırıyorum Allah razı olsun...Yazın beni bi daha kendime getirdi.

garibano

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة´ Kardeşim

نعىمة´ Kardeşim

نعىمة´ kardeşim aman yanlıs anlama san değil genel olarak sözlerim
Sen kendini neden bi paçavra görüyorsun Arkadaşım sen O Yaradana sahip değilmisin. Senin arkanda o yokmu. Senin dinin o nun koruması altında değilmi.
Ona iman edebilen kaç kisiden biri oldugunun farkındamısın bumudur İmanının değeri kendini bi paçavra olarak görmekmidir.
Burdaki herkes kardeslerimiz sende öylesin.Sende öylesin canımızsın ciğerimizsin.
Sanada canımız feda .
Bak siteyi beğenmiyorsun Örneğin ben 6 ay bile olmadı namazı bırakmıs sefahate dalmısım sonra bu siteye rastlamısım kendimi toplamısım . Ne diyor Efendimiz.s.av. "Kendinle beraber 1 kişini hidayetine vesile olmak sahralar dolusu kum tanesinden daha hayırlıdır."
Aha ben yetmiyormu.İşte bi kardeşiniz kendini toparladı içiniz bi hoş olmadı mı.
Beni sevmiyormusunuz ,yok banadamı kırıldın نعىمة´ kardesim.

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Kaan Bey konularınızı her gördüğümde ilgiyle okuyorum, yanlız Allaha duyulan sevgimizi nasıl test ederiz? Aklım bir türlü almadı desem, sizi kırmak istemem, sakın yanlış anlamayın! Rabbimin ne benim, ne sizin kıldığınız namaza, oruca, duaya ihtiyacı var. O öylesine büyük ki biz bir mikron bile değiliz yanında. Biz Allaha ancak kulluk vazifemizi yerine getiririz yaptığımız ibadetlerle, okuduğumuz Kur'an-ı Kerim'le... Yüce Allahın bizim yaptığımız ibadetlere ihtiyacı yok ki! Rabbimin sevgisi farklı; ana, baba, eş, çoçuk sevgisi farklı farklı şeyler...İnsanlar hep alıcıdır. Rabbim ise sürekli verici. O koruyucu, biz ise korunmaya muhtaç değilmiyiz?
Biz ona ancak şükrederiz, hamd ederiz, verdiği sağlığa, rızka, sevgiye! Dualar ederiz, namaz kılar, kurban keser, dilek diler, hacca gideriz. Bunları ona ancak kulluk görevimizi ifa etmek için yerine getiririz. Bilmiyorum yanılıyor muyum???Allahı kimin ne kadar sevdiğini Allah'tan başkası test edemez! Selametle...

Kaan Erdem

Yönetici
değerli kardeşim....davanızı yarım mı bırakıp gidiyorsunuz ''pes'' mi ediyorsunuz..bu nedir neye yada kimedir ''elveda''

kıymetli kardeşim..siteminiz bir foruma idi ama sanırım oklar yersiz ve sepebsiz bana döndü..konu hakkında hemfikiriz..tepkiliyiz...siz sözel dile getirdiniz bense farklı yoldan tepkimi dile getirdim..inanın ki bu durum karşısında bizde üzgün ve morali bozulan vicdanı rahatsız olanlardanız...

dediğim gibi ortada farkında olmadan birbirimize karşı bunun hatasını ben kabul ediyorum çıkışlarda üzücü olduk...hakkınızı helal edin...

güzel faydalı ve bir okadarda her zaman olduğu gibi yararlı paylaşımlarınızı bekliyoruz...yapılan saldırılara,çirkinliklere hiç bir zaman suskun ve sırt dönen değiliz bundanda emin olunuz..selametle...

نعىمة;539989' Alıntı:
ben yanlışımı anladım, ama inanın ki içim kan ağlıyor! bunlar bir gün hadislere ,Kurana ,sahbeye öyle saldırıyorlar ki
öleyim ama ne yapıyım seyirci kalmak iradem dışında
her yerde İslama ait na ne varsa kınanıyor! resmen küfür söylüyorlar Allaha Peygamberine
derken şiirlerle oyunlarla uğraşamam ben, kendimi paçavra bilirim olur biter
bana en çok acı veren ki bu müslüman sitede oluyor, ama site ne demek aynı anlayışımız her şeye sebeb! taş üzerinde taş kalmayıncaya kadar bu böyle gider...
neyse ben gidiyim başka şeylerle uğraşıyım, kul kendi yaptıklarından sorumlu
bazıları hoş görmedi ama kafadan yazmadım, yeterince de yazmıştım, size elveda!

Allaha emanet olun! Dinimiz sağolsun! Sünnet sağolsun! Mezhebler sağolsun!

son olarak:

“Sizden kim bir kötülük görürse, önce eliyle düzeltsin, buna gücü yetmezse diliyle düzeltsin. Buna da gücü yetmezse, içinden buğzetsin/muhalefet etsin/gönlünden imanî tepkisini koysun. Fakat bu gönülden tepki de imanın en zayıf halidir.”

Görünen ve işlenen bir çirkinliğe müminin nasıl bir tepki koyulacağını, bu hadis–i şerifte Hz. Peygamber (as) haber verirken bir sıralama şekli de belirliyor.

Hadis–i şerifte “münker” olarak ifade edilen kötülük, gerek Kur’an’da ve gerekse de hadis–i şeriflerde “maruf” karşıtı olan herşeydir.

Genel manada “maruf” iman olduğuna göre, zıttı olan “münker” en yerinde manasıyla küfür demektir.

Biraz daha umumileştirerek söylersek, “münker”; Allah ve Resulü’nün hoşnut ve razı olmayacağı her türlü söz ve harekettir diyebiliriz.

Hadiste müminin “münker” karşısında nasıl bir tavır koyacağı da sıralanmıştır.

a– eliyle düzeltmek,

b– diliyle düzeltmek.

c– kalpten buğzetmek/nefret.

Eliyle düzeltmeyi, ille de vurmak, kırmak, çekmek, koparmak şeklinde anlamak gerekmez.

“El ile düzeltmek” bir manada “münker” aleyhine eldeki bütün imkanları seferber edip, yerine “marufu” yerleştirme anlamına gelir.

“Dil ile düzeltmek”, nasihattir, sohbettir, yazmaktır–çizmektir, konuşmaktır, anlatmaktır.

İmanın en zayıf hali olarak kabul edilen “kalpten buğzetmek/nefret etmek, karşı gelmek, tiksinmek, hoşlanmamak...” en kolayıdır, bu sıralamanın. En kolayı ve değersizi.

İşte maalesef bizler, “imanın en son noktası” olarak tarif edilen “bu’z” halini bile terketmiş durumdayız.

En yakın çevremizde meydana gelen nice “münker” için, nerede kaldı nefret etmek, bizim “hayra yorma” tavrımız yüzünden, “münker” günden güne katlanarak, büyüyerek adeta kökleşiyor.

Misal mi?;

Kur’an’dan başlarsak.

Kur’an eleştiri konusu oluyor, “hayra yoruyoruz.”

Ayetler inkar ediliyor, yine hayra yoruyoruz.

Aynı ayetler tahrif ediliyor, bırakın tepkiyi “vardır bir hayrı” şeklinde yorumlanıyor.

Allah’ın alemlere rahmet olarak gönderdiği Hz. Muhammed (as) inkar ediliyor. Bunda da “hikmet” arayabiliyoruz.

Hükmü küfür olduğu çok açık ve net olmasına rağmen, bunda da “hikmet” arıyoruz.

Ezan, çan ile sentezleniyor, bunda da “keramet” arıyoruz.

Hem de, müminleri namaza çağırma konusunda ashabın peygambere, “çan çalalım ya Resülallah” teklifine, O yüce peygamberin; “hayır, olmaz, çünkü o Hıristiyanların adetidir” beyanına inat bunu yapıyoruz.

O peygamberi yalanladığımız yerde, onun “çan olmaz” sözünü yalanlamamız çok mu önemli sanki? diye düşünebilirsiniz.

Hz. Peygamberin, ahir zamanda kişilerin iman ile küfür arasında çok rahat bir şekilde gidip geleceklerine işaret ettiği zamanı mı yaşıyor yoksa?

Bu “sabah mümin varıp, akşama kafir olma” hali, iman ile küfür arasında pek fazla bir fark görmeme halinden başka nedir ki?

Önemsememek, hafife almak.

“Amaaan sende” demek.

“Olur mu öyle, benim çocuk o kadar güzel subhanekeyi okuyor” demek.

İman ile küfür farkı bizim çocuğun “subhanekesine” kalınca...

Evet evet tıpkı o zaman.

İslam akaidi açısından gayet net “münker/küfür” olan nice fiiller karşısında, bırakın kalpten tepki koymayı, savunma durumunda olmak, işte o iman–küfür ikilemini yaşamanın dışında başka nedir ki?

Allah encamımızı hayreylesin!

Resulüllah’ın “kıyamet alametleri” olarak haber verdiği günleri yaşıyoruz.

Haberimiz var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt