Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH rızası için dua edin bana ve oğluma... (1 Kullanıcı)

kutluel

Kayıtlı Kullanıcı
eşim manik atak(bipolar) hastası.evde huzurum kalmadı.çocuğumunda benimde.ne yapmam lazım.iyi bir meslek sahibiyim.kendime yeterim.ama çocuğuma bunu yaşatmak istemiyorum.. Ama dün evde içki içmek istediğini söyledi.kafasını dağıtması lazımmış. normalde hayatta içmez.bende sen annenin evinde kal ben eve girmeni istemiyorum dedim.Kafam öyle karışıkki... anlatamam.benide bunalıma sürüklüyor.Ben neden çekiyorum diyorum.Çok sabırlı davranıyorum.Ama bazen kaldıramıyorum.Çok üzülüyorum.Herşeyi bırakıp ailemin yanına dönmeyi istiyorum.Sonra çocuğumu düşünüyorum yine yapamıyorum.Bu işin içinden çıkamıyorum.Kendimi sıka sıka artık kemiklerim ağrıyor.4-5 yılda bir hastalanıyor.Atak geçiriyor.Başka bir insan oluyor sanki.Ne yapacağım ben ya.ne olacak bizim geleceğimiz. Lütfen benim için dua edin.... yoksa kendimden bile korkuyorum...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selmun Aleykum Krdeşim,
Allh Yar ve Yardımcınız olsun, nerede yaşıyorsunuz. Durumunuzun ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.Çünkü ilgilenmek durumunda kaldığım bir yakınım aynı durumu yaşadı.Huzursuzluğunuz atak dönemlerinde ise,sebebide hastalığı.
Allah korusun,aynı durumdaki sizde olabilirsiniz.Benim bu durumlrdaki felsefem,kimse benin çocuğuma ondan daha iyi baba olamazdır.
Bahsettiğim yakınım,o zaman üniversite öğrencisiydi,Bursada devlet hastanesinde Psikiyatır Ayşe Sezer hanımın vesilesi ile okulunuda bitirdi,görevde aldı,çok şükür şimdi çok iyi,hatta artık ilaç dahi kullanmıyor.
Gerçekten zor,ama çocuğunuz var,onun için hangi durum daha sağlıklı bunu siz daha iyi bilirsiniz.
Yüce Rabbim tez zaman da acil şifa versin inşaAllah.
Selam ve Dua ile

kutluel

Kayıtlı Kullanıcı
Selmun Aleykum Krdeşim,
Allh Yar ve Yardımcınız olsun, nerede yaşıyorsunuz. Durumunuzun ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.Çünkü ilgilenmek durumunda kaldığım bir yakınım aynı durumu yaşadı.Huzursuzluğunuz atak dönemlerinde ise,sebebide hastalığı.
Allah korusun,aynı durumdaki sizde olabilirsiniz.Benim bu durumlrdaki felsefem,kimse benin çocuğuma ondan daha iyi baba olamazdır.
Bahsettiğim yakınım,o zaman üniversite öğrencisiydi,Bursada devlet hastanesinde Psikiyatır Ayşe Sezer hanımın vesilesi ile okulunuda bitirdi,görevde aldı,çok şükür şimdi çok iyi,hatta artık ilaç dahi kullanmıyor.
Gerçekten zor,ama çocuğunuz var,onun için hangi durum daha sağlıklı bunu siz daha iyi bilirsiniz.
Yüce Rabbim tez zaman da acil şifa versin inşaAllah.
Selam ve Dua ile

Ankarada yaşıyorum.Ama doğma büyüme Bursalıyım.Ankarada Gazi üniv.Prof.a gidiyoruz bizde ama düzelmiyor.Bu hastalık öyle bir illet ki gelince gitmez gidince gelmez gibi hibi hissediyorsunuz.Hangisi doğru hangisi yanlış kestiremiyorum.Ama 11 yıldır evliyim ben... hep katlandım sabır ettim.Ama çok yoruldum.İşimi bile yapamıyorum düşünmekten.Çıldıracağım....

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Sabırlı olun.
Dualarım sizinle olsun.
Allaha emanet olun.
Selametle kalın.

Nurşahh

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim çektiklerini anlayabiliyorum. Devamlı dua et,namazlarını kılarak Rabbimize sığın.
Allah eşine ve hepinize sağlık versin. Yolunuza ışık tutsun, eşini doğru yoldan ayırmasın. Dilerim evinde huzur olur, ağzının tadı bozulmaz.

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Çağımızın hastalığı depresyon.Bu hastalık için Efendimizin (s.a.v.) duası bile var "Allah'ım beni bezginlik hastalığından koru"

Bezginlik hali yani genel adı depresif hastalıklardır.Öncelikle Allah yar ve yardımcınız olsun diyelim inşallah.Hani biz buraya ne kadar yazsak boş aslında ama belki size biraz rahatlık verir.Aslında ben sizden çok eşinize üzülüyorum neden mi ? Bu hastalık ona hayatı zehir ediyor aslında eşinizde böyle olmasını istemiyordur.Eşiniz çocuğunu sevmek ister ama yapamaz,işe gider bocalar,sizi bazen düşman gibi görür hatta evden kovmak ister ama aslında sizi gerçekten çok seviyordur ama bir türlü bu gerçek sevgiyi ön plana alamaz kısaca o hayatı yaşayamaz.Bu hastalık kaldıraç gibidir bir gider bir gelir.Çok iyi olduğu anda sizin konuşma tarzınız bile hastalığı tetikleyebilir.

Çalışan erkek arkadaşlar bu hastalığa yakalanmaya daha müsaittirler,

1.Yoğun iş temposu ve stress
2.İşden eve gelince evde ayrı bir mesai başlar yani öbür güne dinlenecek vakti olmaz
3.Bunun sürekli devam etmesi ve maddi problemlerin olması
4.Erkekler aslında çok duygusaldırlar hep içe atarlar karşı taraf kırılmasın diye ama içine attığı her şey onun için bir ateştir

Tabi bunlar çoğaltılabilinir.Bunların hiçbiri olmasa bile bu hastalık olabilir.Eğer ayrılmak gibi bir düşünceniz var ise bunu yapmadan önce eşinize bir süre ayrı yaşamayı teklif edebilirsiniz ama bu arada gözlem altında olmalıdır.En iyi doktor kişinin kendisidir kişi kafasındaki şartlandırmalardan mutlaka kurtulmalıdır onu sıkan şeyler nedir mutlaka bunu sizinle paylaşmalıdır ve çözüm yolu aranmalıdır.

Doktorların verdiği ilaçlara çok güvenmeyin.Prof olması onun çok iyi olduğu anlamına gelmez.Başka doktorları da deneyebilirsiniz.

Sonuç Allah yardımcınız olsun.

Slm ve Dua ile..

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
selam kutluel Kardes

Allah size hepinize büyük sabir ve kolaylik versin.Hasta olan bir kisi ile ugrasmak cok zordur.Saatlerce,günlerce,aylarca ve yillarca.
Hasta zaten kendine iyi hissetmiyor o yasadigi hastalikla.Kendim köy hemsiresi olarak calisiyorum,hastalarimizi evinde bakiyoruz.Aynizamanda aile fertleride yük altinda oldugu icin,onlarda cogu zaman sabrinin,gücünün sinirini yasiyorlar.Esin bile istemezdi böyle olmasina.

Ama imtihan dünyasindayiz,cogu seyleri biz secemiyoruz.Ünümüze sunulan imtihanin hakkini vermekden baska secenegimiz yoktur.
Ayrilmak belki ilk etapda hafiflik getirir,uzun vadeli huzurlu yasayamassin,karsina daha siddetli bir imtihan cikar.

Yaptigim ve is yerimizde uyguladigimiz tavsiyelerimize sana aktarmak istiyorum.

-Kendin ve cocugun icin zaman ayirmaya planla.
-Izine cik cocugunla enerji toplayin (esin annesine) siz gelinceye kadar kalabir mesale.
-Esinin hastaligina dair bir vakif varsa,onlar kamp organize yapiyorlar(en azindan burada böyle).
Onlarla kampa cikabilir.
-Sinir hastanesinde kisa vadeli hastalar aile fertleri izin yapabilsin diye kalabiliyorlar.Bilmiyorum Türkiyede bu nasil.
-Yani kisacasi kendini ve cocuguna unutma.Baska nasil yardim alabilecegine dair arasdir.
-Allah rizasi icin yaparsan,yolun acilir,aynizamanda kolaylik verir.

En önemlisi duaya saril,bilki Allah olmayacak seyleri ol deyi veriyor.

Insallah yardimim dokunmusdur.

Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt