Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah ' ım beni affetttttttt :( (1 Kullanıcı)

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Öyle çok pazarlik ettim ki Seninle ey Rabb'im. Sen çagirinca, kendime

ayirdigim vakitlerden çalindigini düsündüm. Ezan okununca, sevdiklerimle

geçirdigim zamanlarin azalmasindan korktum.

Vakit girince, içim "ciz" etti hep. Odamdan uzaklastim, biraktim isimi,

bozdum keyfimi; öylece namaza durdum.

Ayak diredim, "az sonra kilsam da olur!" dedim. "Az sonra"larim "çok

sonralar"a döndü, geç kaldim, geç kalmaktan utanmadim.

Sonunda ayaklarimi sürüye sürüye vardim huzuruna. Pazarligimi vaktin

daralmisligini bahane ederek yeniden ileri sürdüm.

Kaçiyordu namaz ya; o yüzden çabucak kildim, selam verdim, hemen kalktim,

rahatladim.

Oysa rahatligi Sana borçluyum...

Gün oldu; usandim. Sabrimi tükettim; tükendim. Kendimi yontmaya heveslendim.

Benden istedigin zamani çok gördüm. Benden istedigini, benim için istedigini

bile bile, huzurunda huzursuz durdum.

Fazla buldum namazin rekatlarini; kisaltmak için bahaneler aradim.

Günümü delik desik etmeni, isimin arasina kesintiler sokmani,hayatimin

ortasina duraklar koymani, uykumu bölmeni lüzumsuz gördüm.

"Beni bana birak!"larla durdum huzuruna; içim

baska bir yerlerin türküsünü

söylerken, ben seccadende, belki sadece bedenimle, mihli kaldim.

Oysa Sen, dileseydin dar edebilirdin zamani bana!

Içten pazarlikti benimkisi. Öyle içten ki kendime bile söyleyemedim.

Gözlerimle birlikte gönlümü de secdene kilitlemeyi çok gördüm. Kendimi

sifirlamayi, benligimi hiçe indirgemeyi beceremedim.

Ensemde kaderin sicacik nefesini hissedecek o teslimiyetin vadisine

inemedim.

Acelem vardi; alnimi koydugum gibi kaldirdim seccadeden.

Bütün

benligimle asagi inemedim. Isim vardi, secdemi isime zaman

kazandim. Secdeye kalbimi de sigdirmaya çalismadim.

Uykum vardi, secdemi sig birakip uykumu derinlestirdim.

Itirafimdir: Bencilligimi de sirtima alip rükûlarda eritemedim.

Bedenim egilirken huzurunda, "emrolundugum gibi dosdogru olma"nin agirligini

sirtima almayi erteledim. "Sirasi degil!"di; "hele dur; sonra da olur!"du.

En Sevgili'ni bir gecede ihtiyarlatan emri üzerime alinmadim..

Içten pazarlik

mi denir buna? Sen bilirsin Seninle ettigim pazarligi.

Kendime sakladigim ve hatta kendimden de sakladigim sir bu. Dilime bile

degdirmekten korktugum, agzima almaktan utandigim öyle bir sir iste.

Fisildamasi bile aci veriyor ya... Meselâ, uzayinca Fatiha, uzayinca sûre,

heceler sanki özgürlüge giden yolu taslar gibi kestikçe, "bitmez simdi bu

namaz!" dedigim çok oldu.

Ama içimden.

Kimseler duymadi.

Bir Sen duydun beni ey Rabb'im. Sirrimi bir Sen bildin. Kendimi lüzumsuz

hissederken seccadenin üzerinde, dudagim anlamina yetisemedigim kelimeler

için oynarken,

Sen beni söyledigimden fazlasiyla duydun, söyleyemedigimi de, dile

getiremedigimi de bildin. Ruhumu alip uzaklara

gittigim halde, bir bedenimi biraktigim halde huzurunda, kovmadin beni,

yakinliginda tuttun.

Itirafimdir; öyle anlatildigi gibi özleyebilmeyi

beceremedim henüz namazi...

"Aradan çikarmaya çalistigim" oldu namazi.

Geçistirdim namazi.

Bir "sorun"du çözdüm, hallettim.

Selam verip sonra yasamaya basladim...

Yasamayi namazin içinde aramaliydim.

Namazi yasamanin içine sizdirmaliydim oysa.

Bilemedim.

Kafa tuttum, ayak diredim, pazarlik ettim; ama

Sen utandirmadin, yine yine yine huzuruna aldin beni.

Her secdede rahmetinle oksadin alnimi.

Her rükûda "aferinler" fisildadin gönlüme.

Her vakitte yeni bir sayfanin akligina çagirdin ruhumu.

Yüzüme vurmadin.

Azarlamadin.

Asagilamadin.

Hepten umut kesmedin benden.

Yok saymadin.

Utandirmadin.

Pazarlik ettigimi Seninle bir Sen bildin ey Rabb'im.

Kimselere söylemedin.

Sirdasim Sensin, bir Sana açabilirim içimi, bir Senin beni

ayiplamandan

korkmam.

Ben iste böyleyim; yine "bana ait"lerin hesabindayim.

Baska kime söyleyeyim?

Baska kimin anlayisindan medet umayim???

ALLAH 'IM BENİ AFFETT..

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. :)

Bende birkaç ay öncesinde bile bile namazlarımı kılmıyordum. Şimdi ise çok pişmanım. :(

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
sizdende Allah razı olsn
bnde hep başladm ve hep tekrar bıraktm kıldığım zamanlarda da yukarıda yazdığm gbi yaptm ve öylesine pişmanımkii nası afdiliceğmi bilmiorm güzel Rabbim den utanıorm Allah 'ım affetsinn hepimizii:(

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Msallah ne guzel yazmisin oyle ne guzel bir yakaristir bu..sukurler olsun ki Rabbim buyur:kul tovbe gunahihic olmamis gibi silinir ne guzel hatalrinizi farkina vardiniz sayenizde bizimde daha dikkatli olmamiz gerektini hatlarimizi gostermisiniz..rabbim tovbe edir bir daha o gunaha dusmekten nefsimize boyun eymekten bizleri korusun Amiiin..Ona layik eefendimize layik ummet olabilmeyi nasib eylesin Amiin..size tavsiyem burdan ayrilmayin gercekten surekili aftif uncel bilgiler var..ve dua bolumunde surekli dua edin inan orasi bana cok iyi geliyor birlikte edilen dular daha makbuldur..rbbim gunahlarimizi affetsin AMIIN..
BAKIN SU LINGI TIKLAYIN ORDA TOVBEYLE ILGILI GUZEL YAZILAR PAYLASMAYA CALISIYORUM..okudukca icinize huzur dolar umarim..cunki benim icin kitap ve yazilar cok degerlidir bende okudukca huzur bulurum..

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-...-vicdanimdaki-urperti-pismanlik-tovbedir.html

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Çok çok güzel yaşmıssın kardeşim emeğine sağlık

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Msallah ne guzel yazmisin oyle ne guzel bir yakaristir bu..sukurler olsun ki Rabbim buyur:kul tovbe gunahihic olmamis gibi silinir ne guzel hatalrinizi farkina vardiniz sayenizde bizimde daha dikkatli olmamiz gerektini hatlarimizi gostermisiniz..rabbim tovbe edir bir daha o gunaha dusmekten nefsimize boyun eymekten bizleri korusun Amiiin..Ona layik eefendimize layik ummet olabilmeyi nasib eylesin Amiin..size tavsiyem burdan ayrilmayin gercekten surekili aftif uncel bilgiler var..ve dua bolumunde surekli dua edin inan orasi bana cok iyi geliyor birlikte edilen dular daha makbuldur..rbbim gunahlarimizi affetsin AMIIN..
BAKIN SU LINGI TIKLAYIN ORDA TOVBEYLE ILGILI GUZEL YAZILAR PAYLASMAYA CALISIYORUM..okudukca icinize huzur dolar umarim..cunki benim icin kitap ve yazilar cok degerlidir bende okudukca huzur bulurum..

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-...-vicdanimdaki-urperti-pismanlik-tovbedir.html

AMİN..Allah razı olsn çok teşekkr ederm burdan ayrılmıcam ve hepsini okucam önerilern için tekrar teşekkr ederm bnde huzur bulucağma inanıorm ve ne kadr güzel karşılklar veriosnz çok güzel insanlarsnz szleri birebr yüzyze de tanımak çok isterdm böle arkadşlarm olsn ço isterdm

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN..Allah razı olsn çok teşekkr ederm burdan ayrılmıcam ve hepsini okucam önerilern için tekrar teşekkr ederm bnde huzur bulucağma inanıorm ve ne kadr güzel karşılklar veriosnz çok güzel insanlarsnz szleri birebr yüzyze de tanımak çok isterdm böle arkadşlarm olsn ço isterdm
Allah sizdende razi olsun kardesim biz bir sey yapmiyoruz siz oyle guzel yazmisinizki biz bir seyler yazmisiz cok mu?rica ederim okuyum deger katacaginiz icin tesekkurler..sizde cok guzel insansiz Allah razi olsun..mumin mumnin aynasidir siz icindeki guzeli giroyorsunuz..biz genelde burdayiz zaten her daim ne zaman konusmak isteseniz butun kardeslerimyaninizdayiz gercekten burda cok guzel kardeslik arkadaslik var her kez birbirin sikintini gidermeye bir nebze olsun hafifiletmeye calisiyor..rabbim her daim yardimciniz olsun...
kendimden biliyorum burda olmak bana cok iyi geliyor..kardeslerinim manevi havasini aliyor insan sanki..

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
İşin doğrusunu söylemek gerekirse az bir süre önceye kadar ben de namazımı kılmıyordum. Elhamdülillah başladım rabbimle dertleşyiroum o bana gel kulum diyo ben utanıyorum diyorum o bana olsun gel diyor. Rabbim pişmanları bağışlar ama gerçek pişmanları. Ve şimdi kazalarımı kılmaya başladım eğer sürem yeterse ömrüm yani hepsini kılıcam. Bir site buldum kazaları günlük gibi tutabiliyoruz hesaplıyor kazaları.

Foruma gelince bir süreler internette boş boş gezinenlerden biriydim. Rabbim sen artık çok gezdin gel bakalım dedi bana ve beni aldı merhametine çok şükür. Burda bir kaç günlük iyiyim. Ama gördüğüm kadarıyla herkes sıcak ve sevimli. Müslümanlığın buram buram koktuğu bir site. Rabbimizi unutturmayan efendimizin yolunu kaybettirmeyen bir site. Yapandan da paylaşandan da Allah razı olsun. Beşeriz arada kafamız karışır ama rabbimiz kafamızın karışmasına değil çözüm aramamamıza kızar. Ve bir kaç sorumu da çözümledim burda. Umarım ben de bildklerimi sizle paylaşır ve katkı sağlarım. Malum bilgi paylaşınca çoğalır.İslamı en güzel yaşayanlara ne mutlu. Ve son olarak bir duayla bitirmek istiyorum:

Rabbim sen sana sığınan ve senin adını zikreden her kuluna bağışlanma nasip et. Seninle dertleşme imkanını bizden mahrum bırakma.

Allah'ın selameti üzerimize olsun.

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim buraaya bana da katılmayı nasp ettiği içn şükrler olsn..kii szin gbi insanlarnda var olduğnu görmek ne güzel içnde fesatlık olmadan gönülden içten birbirine dua etmek birbirinn iyilğni mutluluğnu istemek ne güzell..burada bnde huzur bulucağma gönlden inanıorm Allah mutluluğu huzuru kapınzdan ayrmasn hiç bi zamn ve zaman sizin gbi insanlarn gönlünden yana aksın ömrünüzce..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Amiin Alla sizden razi olsun kardesim islamiyet bunu gerektirmiyormuki..kardesiniz derdiyle dertlenmesekbiz nasil musluman olacaz kalbimizdeki mehamet nerde o zaman..insani en yucelten guzel ahlaktir yaptigimiz ibadetlerle yetinmeyip kuran ahlakiyla ahlaklanmamiz gereiyor..okudumuzu kalbimize sndirmemiz gerekir..ve aldigimiz ilimle amel etmeliyiz eger bunlari yapcikcaksak neden ilimogrenelilmki o zaman neden burda bulunalim..hep birlikte ogrenip ogretmek icin..

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
İşin doğrusunu söylemek gerekirse az bir süre önceye kadar ben de namazımı kılmıyordum. Elhamdülillah başladım rabbimle dertleşyiroum o bana gel kulum diyo ben utanıyorum diyorum o bana olsun gel diyor. Rabbim pişmanları bağışlar ama gerçek pişmanları. Ve şimdi kazalarımı kılmaya başladım eğer sürem yeterse ömrüm yani hepsini kılıcam. Bir site buldum kazaları günlük gibi tutabiliyoruz hesaplıyor kazaları.

Foruma gelince bir süreler internette boş boş gezinenlerden biriydim. Rabbim sen artık çok gezdin gel bakalım dedi bana ve beni aldı merhametine çok şükür. Burda bir kaç günlük iyiyim. Ama gördüğüm kadarıyla herkes sıcak ve sevimli. Müslümanlığın buram buram koktuğu bir site. Rabbimizi unutturmayan efendimizin yolunu kaybettirmeyen bir site. Yapandan da paylaşandan da Allah razı olsun. Beşeriz arada kafamız karışır ama rabbimiz kafamızın karışmasına değil çözüm aramamamıza kızar. Ve bir kaç sorumu da çözümledim burda. Umarım ben de bildklerimi sizle paylaşır ve katkı sağlarım. Malum bilgi paylaşınca çoğalır.İslamı en güzel yaşayanlara ne mutlu. Ve son olarak bir duayla bitirmek istiyorum:

Rabbim sen sana sığınan ve senin adını zikreden her kuluna bağışlanma nasip et. Seninle dertleşme imkanını bizden mahrum bırakma.

Allah'ın selameti üzerimize olsun.

dua da çok güzl bi dua Allah razı olsn ne güzl yazmşsınz Rabbim aşkını eksik etmesn bzden yeterki..izin versin sevelm onu yeterkii..

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Amiin Alla sizden razi olsun kardesim islamiyet bunu gerektirmiyormuki..kardesiniz derdiyle dertlenmesekbiz nasil musluman olacaz kalbimizdeki mehamet nerde o zaman..insani en yucelten guzel ahlaktir yaptigimiz ibadetlerle yetinmeyip kuran ahlakiyla ahlaklanmamiz gereiyor..okudumuzu kalbimize sndirmemiz gerekir..ve aldigimiz ilimle amel etmeliyiz eger bunlari yapcikcaksak neden ilimogrenelilmki o zaman neden burda bulunalim..hep birlikte ogrenip ogretmek icin..

canım çok doğru sölüosnz güzel konşuosnz..Rabbim inş ahirette de karşılaşmayı nasp eder bzlere..

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Sen duydun beni ey Rabb'im. Sirrimi bir Sen bildin.

Teşekkürler kardeşim..

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Bende utandım kendimden,benimde sonralarım çok oldu hakkıyla namazlarımı kıldığımı sanmıyorum.Daha önceleri çok daha huşu içinde kılan ben şimdi şeytanın oyuncağı olmuşum farkettim.RABBİM cümlemize huşu içinde sevgilisi ile buluşmayı yanında bana eşime evlatlarıma kardeşlerime nasip etsin inşALLAH...
AMİN AMİN AMİN

lam_elif

Kayıtlı Kullanıcı
Bende utandım kendimden,benimde sonralarım çok oldu hakkıyla namazlarımı kıldığımı sanmıyorum.Daha önceleri çok daha huşu içinde kılan ben şimdi şeytanın oyuncağı olmuşum farkettim.RABBİM cümlemize huşu içinde sevgilisi ile bulışmayı yanında bana eşime evlatlarıma kardeşlerime nasip etsin inşALLAH...
AMİN AMİN AMİN

kardeşm Allah bze şuan farkedeblmeyi nasp etti aslnda ne kadr şanslıyz..
AMİN AMİN AMİN..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt