Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. olmadan asla, (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Nis 2006
Mesajlar
1,653
Tepki puanı
23
Puanları
0
Allah C.C. olmadan asla,

Çünkü.
Her an yeni bir ŞANDA olan, Allah Celle Celalehu dur.. ( 9 )

Bilmelisiniz ki..
Hiçbir kimse Allah'ın izni olmadan ölmez. ( 1 )
Hesap günü geldiğinde Allah'ın izni olmadan hiçbir kimse konuşamaz ( 2 )
Allah, gökleri gördüğünüz herhangi bir direk olmadan yükselten, sonra Arş'a kurulan, güneşi ve ayı buyruğu altına alandır. ( 3 )
Allah'ın izni olmadan hiçbir peygamber bir mucize getiremez. ( 4 ) , ( 5 )

Yaratan Allahu Teala dır, ibadete o layıktır, Mülk onundur, Gaybı bilen, hüküm ve hikmet sahibidir.. ( 6 ) , ( 7 ) , ( 8 )

Sözü en yüce olan Alllahu Tealadır.. ( 10 )

Kur' an-ı Kerim Allah Kelamıdır yani sözüdür.. ( 11 ) , ( 12 )

İster Meleklerden olunsun, İster İnsanlardan her kes , her şey Allahu Teala ya MUHTAÇTIR.. ( 13 ) , ( 14 )

Şimdi Dikkat;

Allahu Teala tarafından kim hangi görev için seçilirse seçilsin; bilinmeli ki Allahu Teala olmadan ASLA kıpırdayamaz, hareket edemez, karar veremez..

İster;

Peygamber A.S. olsun..
İsterse Veli, Kul, Kamili Murşid, İnsanı kamil veya MEHDİ olsun..


Allahu Teala yaratmadan, dilemeden.. OL emri vermeden asla..

Allahu Teala nın seçtikleri ve görevlendirdikleri,
Allahu Teala dilediği. OL, OLSUN buyurduğu sürece varlardır..


Allah Celle Celalehu..
La İlahe İllallah
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Ve Ala Ali Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam..


( 1 )Al-i İmran (145)
Hiçbir kimse Allah'ın izni olmadan ölmez. Ölüm belirli bir süreye göre yazılmıştır. Kim dünya menfaatini isterse, kendisine ondan veririz. Kim de ahiret mükafatını isterse, ona da ondan veririz. Biz şükredenleri mükafatlandıracağız.

( 2 ) Hud (105)
O gün geldiği zaman Allah'ın izni olmadan hiçbir kimse konuşamaz. Onlardan mutsuz (cehennemlik) olanlar da vardır, mutlu (cennetlik) olanlar da.

( 3 ) Rad (2)
Allah, gökleri gördüğünüz herhangi bir direk olmadan yükselten, sonra Arş'a kurulan, güneşi ve ayı buyruğu altına alandır. Bunların hepsi belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. O, her işi (hakkıyla) düzenler, yürütür, âyetleri ayrı ayrı açıklar ki Rabbinize kavuşacağınıza kesin olarak inanasınız.

( 4 ) Rad (38)
Andolsun, senden önce de peygamberler gönderdik. Onlara da eşler ve çocuklar verdik. Allah'ın izni olmadan hiçbir peygamber bir mucize getiremez. Her ecelin (vadenin) bir yazısı vardır.

( 5 ) Mümin (78)
Andolsun, senden önce de peygamberler gönderdik. Onlardan sana anlattıklarımız da var, anlatmadıklarımız da var. Hiçbir peygamber Allah'ın izni olmadan bir mûcize getiremez. Allah'ın emri gelince de hak yerine getirilir. İşte o zaman bunu batıl sayanlar hüsrana uğrarlar.

( 6 ) Bakara (21)
Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, Allah'a karşı gelmekten sakınasınız.

( 7 ) Enam (73)
O, gökleri ve yeri, hak ve hikmete uygun olarak yaratandır. Allah'ın "ol" deyip de her şeyin oluvereceği günü hatırla. O'nun sözü gerçektir. Sûra üflendiği gün de mülk (hükümranlık) onundur. Gaybı da, görülen âlemi de bilendir. O, hüküm ve hikmet sahibidir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır.

( 8 ) Rad (16)
De ki: "Göklerin ve yerin Rabbi kimdir?" "Allah'tır" de. De ki, "O'nu bırakıp da kendilerine (bile) bir faydası ve zararı olmayan dostlar (mabutlar) mı edindiniz?" De ki, "Kör ile gören bir olur mu? Ya da karanlıklarla aydınlık bir olur mu? Yoksa Allah'a, O'nun yarattığı gibi yaratan ortaklar buldular da bu yaratma ile Allah'ın yaratması onlara göre birbirine mi benzedi?" De ki: "Her şeyin yaratıcısı Allah'tır. O, birdir, mutlak hakimiyet sahibidir."

( 9 ) Rahman (29)
Göklerde ve yerde bulunanlar, (her şeyi) O'ndan isterler. O, her an yeni bir ilahi tasarruftadır

( 10 ) Tevbe (40)
Eğer siz ona (Peygamber'e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkar edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke'den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, "Üzülme, çünkü Allah bizimle berâber" diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz bir takım ordularla onu desteklemiş, böylece inkar edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah'ın sözü ise en yücedir. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

( 11 ) Zümer (23)
Allah sözün en güzelini; âyetleri, (güzellikte) birbirine benzeyen ve (hükümleri, öğütleri, kıssaları) tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri (vücutları) ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de (vücutları da) kalpleri de Allah'ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur'an Allah'ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.

( 12 ) Hakka (40) Görebildiklerinize ve göremediklerinize yemin ederim ki, o (Kur'an), hiç şüphesiz çok şerefli bir elçinin (Allah'dan alıp tebliğ ettiği) sözüdür.

( 13 ) Fatır (15) Ey insanlar! Siz Allah'a muhtaçsınız. Allah ise her bakımdan sınırsız zengin olandır, övülmeye hakkıyla layık olandır.

( 14 ) İhlas (2)
"Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)"

( Mehdiyim diyenlere.. Mehdi olmaya , şöhrete, tanınmaya , Mehdiyi bulmaya hevesli olanlara kulak arkası bilgi olsun..)
 
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt