Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Aliye_Aliye Kardeşime İthaf'en"... (1 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm....
Bu Sitede Sizleri Seven Kardeşleriniz, Sizler Geri Dönünceye Kadar; Sizleri Beklemekten.

YORULMAYACAKLAR.!!
A'lamenittebeğalhüda.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum değerli kardeşlerim, büyüklerim.
Resulaydin abimize bu forumu için çok teşekkür ederim.. Allah razı olsun resulaydın abi. Burada bizlerden cevaplar bekleyen kardeşlerime kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Benim üzerime görevliyi tanıdığıma dair sözler söylendi burada. Kendisini tanımıyorum, bu olayın olması ile, kendisini tanımam arasında ne gibi bir bağlantı kurmuş bunu söyleyenler anlamadım.. Forumda birkaç ablam dışında kimseyle görüşmüşlüğüm yoktur. Ben olayları, henüz inceleme aşamasında diye tahmin ediyorum ve yönetimden de mail bekliyorum bu konuyla ilgili. burada bir cevap yazılmış: ''KARŞI TARAF ÖZÜR DİLEDİ'' diye.. açılan özür forumuna baktım. bizlerin isimleri dahi geçmemiş, kimse kimseden özür dilemedi. bizlerden de özür dilenmedi.. FORUMU ALDATMAYA, YANILTMAYA çalışmayın..şahsımızdan dilenmiş bir özür yok..

nifak=münafıklık demek. bir insanı da nifakla suçlarken, o vasıf karşı tarafta yok ise söyleyene GERİ DÖNER..imana söylenen bu ağır sözün de, hesabı ağırdır.. Bizler özür dilemiyoruz dolayısıyla. Bizlerden özür dilenmiş gibi gösterilmeye çalışılmasın.. forumu okuyanlar, anlar özür dilenmediğini.

Bu durumu sohbet hocalarımızla da konuştum.. insanlar iman olarak 3 kısımdırlar..kafir, münafık veya mümin. Bir insanı kafir veya münafık olarak adlandırırken, o sıfatın kendimize döneceğini unutmamalıyız.

Burada aliye abla olsun, doldurulduğunu zannettiği kişiler olsun, bizlerden bir özür dilenmedi bu suçlama hakkında. Bizler de bu vasfın kendisine dönmesinden yana olan ticaretimizden memnunuz.. Sadece Rabbimizden özür diliyorum, burada bana değer veren insanlar üzüldüler. Aliye ablam da inşallah bu foruma bir açıklama yapacaktır.

Gıybet konusunda da, hocalarımızla birlikte sohbetlerde sürekli gıybetin zararlarını anlatıyorum. Msnde gıybet yapacak kadar da aciz değilim. burada her şeyi açıklıkla paylaştığımızı tüm site üyeleri gördü. Bu konuda Rabbimin çizdiği sınırlara hamd olsun dikkat ettim, etmeye de devam ediceğim.. gerisi, buradakilerin zannıdır, beni bağlamıyor.

Bu foruma samimice cevap yazan tüm kardeşlerime teşekkür ederim . Rabbim sizlerden ebeden razı olsun.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Resulaydin abimize bu forumu için çok teşekkür ederim.. Allah razı olsun resulaydın abi. Burada bizlerden cevaplar bekleyen kardeşlerime kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Benim üzerime görevliyi tanıdığıma dair sözler söylendi burada. Kendisini tanımıyorum, bu olayın olması ile, kendisini tanımam arasında ne gibi bir bağlantı kurmuş bunu söyleyenler anlamadım.. Forumda birkaç ablam dışında kimseyle görüşmüşlüğüm yoktur. Ben olayları, henüz inceleme aşamasında diye tahmin ediyorum ve yönetimden de mail bekliyorum bu konuyla ilgili. burada bir cevap yazılmış: ''KARŞI TARAF ÖZÜR DİLEDİ'' diye.. açılan özür forumuna baktım. bizlerin isimleri dahi geçmemiş, kimse kimseden özür dilemedi. bizlerden de özür dilenmedi.. FORUMU ALDATMAYA, YANILTMAYA çalışmayın..şahsımızdan dilenmiş bir özür yok..

nifak=münafıklık demek. bir insanı da nifakla suçlarken, o vasıf karşı tarafta yok ise söyleyene GERİ DÖNER..imana söylenen bu ağır sözün de, hesabı ağırdır.. Bizler özür dilemiyoruz dolayısıyla. Bizlerden özür dilenmiş gibi gösterilmeye çalışılmasın.. forumu okuyanlar, anlar özür dilenmediğini.

Bu durumu sohbet hocalarımızla da konuştum.. insanlar iman olarak 3 kısımdırlar..kafir, münafık veya mümin. Bir insanı kafir veya münafık olarak adlandırırken, o sıfatın kendimize döneceğini unutmamalıyız.

Burada aliye abla olsun, doldurulduğunu zannettiği kişiler olsun, bizlerden bir özür dilenmedi bu suçlama hakkında. Bizler de bu vasfın kendisine dönmesinden yana olan ticaretimizden memnunuz.. Sadece Rabbimizden özür diliyorum, burada bana değer veren insanlar üzüldüler. Aliye ablam da inşallah bu foruma bir açıklama yapacaktır.

Gıybet konusunda da, hocalarımızla birlikte sohbetlerde sürekli gıybetin zararlarını anlatıyorum. Msnde gıybet yapacak kadar da aciz değilim. burada her şeyi açıklıkla paylaştığımızı tüm site üyeleri gördü. Bu konuda Rabbimin çizdiği sınırlara hamd olsun dikkat ettim, etmeye de devam ediceğim.. gerisi, buradakilerin zannıdır, beni bağlamıyor.

Bu foruma samimice cevap yazan tüm kardeşlerime teşekkür ederim . Rabbim sizlerden ebeden razı olsun.

Hoşgeldiniz Damla Kardeşim...
Bir anlık öfke ve kırılmadan kaynaklanan ve hepimizi üzüntüye boğan geçmişi unutalım...
Allah CC. bizden daha merhametli ve affedicidir...
Yeni bir sayfa açalım ve BİSMİLLAH diyelim inşallah...
Tekrar hoşgeldiniz kardeşim...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

üYE OLDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ KARDEŞLİK,BİRLİK,BERABERLİK TEZLERİNİ SAVUNDUK HEP BİRLİKTE."MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR"AYETİNİ DİLLENDİRDİK ADETA..AMA KARDEŞ OLMAK ZORMUŞ,KARDEŞ KALABİLMEK DAHADA ZORMUŞ BUNU HİÇ HESABA KATMAMIŞIZ..DOST OLMUŞUZ KARDEŞ OLMUŞUZ AMA SADECE OLDUĞUMUZU ZANNETMİŞİZ..İDDİA ETMİŞİZ AMA BİZ GERÇEK MANADA KARDEŞ OLMAMIŞMIYIZ..?

"NE OLDU BİZE"..

PAYLAŞIMLARIMIZI CEVAPLARKEN "KARDEŞİM" DİYE SÖYLENEN KELİMELERİMİZİN ARKASINDAKİ SEVGİ VE BİRLİK ANLAMLARINI NEDEN BİRANDA UNUTUVERMİŞİZ..YÜREKTEN BAĞLANMAMIŞMIYIZ,SEVMEMİŞMİYİZ BİRBİRİMİZİ...

"O"NDAN ÖĞRENMEDİK Mİ SEVGİYİ,KARDEŞLİĞİ,VEFAYI,DOSTLUĞU..

BİR ZORU BAŞARIP KARDEŞ OLDUK HADİ DEĞERLİ KARDEŞLERİM ELİNİZİ KALBİNİZE KOYUP ALİYE'M VE DAMLA'M BİR ZORU DAHA BAŞARIP KARDDEŞ KALALIM DAİM ETTİRELİM BERABERLİĞİMİZİ..ESEN RÜZGARA KAPTIRMAYALIM KARDEŞLİĞİMİZİ,DAHA DA SIKICA BAĞLANALIM BİRBİRİMİZE.HİÇ OLMAZSA ALLAH C.C. İÇİN SEVELİM BİRBİMİZİ....

BIKMADAN...VAZGEÇMEDEN......KARŞILIK BEKLEMEDEN....

BEKLİYORUZ BURDA SİZLERİ....B)

aleykum selam tatlı ablam benim emin olun sizlerin yeri benim gönlümde ap ayrı sizleri rabbim rızası için çok çok seviyorum ve şunuda anladım ki bu zor zamanımızda bizleri bırakmadığın için gerçek dostlugunu gösterdiğin için rabbim senden ebeden razı olsun güzel gönlüne göre versin inşallah...amacımız sizleri üzmek asla degil olamazda.benim gündüzleri zaten sohbetlerim var ve geceleri girebiliyorum ablacım inşallah yeniden girip paylaşımlarmızda bulunacağız inşallah siz gönlünüzü ferah tutun inşallah ayrıca bu güzel yolu görüpde gelmeyen kişi olamaz heralde:)
rabbimize emanetsin inşallah tatlı ablam benim
selam dua ve muhabetlle
<<B)>>

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Bir anlık öfke ve kırılmadan kaynaklanan ve hepimizi üzüntüye boğan geçmişi unutalım...

Mavci abimize katılıyorum güzel kardeşim.Ve kim haklı kim haksız bir tarafa bırakıp,tekrar hayırlı paylaşımlarınızla sizi burda görmek istiyoruz İnşaAllah.

Rasülullah şöyle buyurur:”Kim haklı olmadığı halde mücadeleyi terk ederse kendisine cennetin yan kısmından bir ev verilir. Kim haklı olduğu halde mücadeleyi terk ederse kendisine cennetin ortasında bir ev verilir.Kim de ahlakını düzeltirse cenneti en üst yerinde kendisine bir ev verilir.”(Ebu Davud )

Kıymetli kardeşimiz Aliye ye çok selamlarımı iletiniz İnşaAllah.Allah celle celalüh e emanet olunuz.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

Sağolun abi.. ben yapılan aldatmacayı dile getirdim..Burada özür dilemesi gerekn kişiler bizmişiz gibi gösteriliyor.Teşekkür ederim yorumunuz için..
rabbimize emanetsiniz inşallah abi
selam ve dua ile
<<B)>>

berat05

Yönetici
essalamün aleyküm verahmetullahi ve berakatuhu

essalamün aleyküm verahmetullahi ve berakatuhu

`damla` kardesim

sizler aranizda kirilmis ve veya kizmis olabilirsiniz

ama bizler bunlarin uzamasi tarafinda degiliz eminiz ki siz de degilsiniz

hep birlikte olabilmeyi diliyoruz

ve bunun icin bekliyoruz

aranizda halledemedikleriniz var ise

ALLAH cc en guzel HAKEM dir

varin siz iyi dusunun ve kardeslerinizle birlikte devam edin UZATMAYIN

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Sağolun abi.. ben yapılan aldatmacayı dile getirdim..Burada özür dilemesi gerekn kişiler bizmişiz gibi gösteriliyor.Teşekkür ederim yorumunuz için..
rabbimize emanetsiniz inşallah abi
selam ve dua ile
<<B)>>

AllaH CC. razı olsun kardeşim...
Ben teşekkür ederim...
Hasılı Kelam kardeşimiz de aşağıda ne güzel bir Hadis-i Şerif yazmış...

İnşallah her daim hep beraber olmak duasıyla...
Mavci abimize katılıyorum güzel kardeşim.Ve kim haklı kim haksız bir tarafa bırakıp,tekrar hayırlı paylaşımlarınızla sizi burda görmek istiyoruz İnşaAllah.

Rasülullah şöyle buyurur:”Kim haklı olmadığı halde mücadeleyi terk ederse kendisine cennetin yan kısmından bir ev verilir. Kim haklı olduğu halde mücadeleyi terk ederse kendisine cennetin ortasında bir ev verilir.Kim de ahlakını düzeltirse cenneti en üst yerinde kendisine bir ev verilir.”(Ebu Davud )

Kıymetli kardeşimiz Aliye ye çok selamlarımı iletiniz İnşaAllah.Allah celle celalüh e emanet olunuz.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm küçük hocam;)gönlü güzel damlam..
hoşgeldinz sefalar getirdin.bende diyorum ki biz Allah c.c rızası için burdaydık ,inşallah olmaya devam edelim...
sana dünkü huzurumu,mutluluğumu anlatırken dedim ya bende bu olayı zeynep hocama anlattım.bana Allah c.c rızası için devam et .net dünyası gençlerimizi malesef farkı yollara götürüyor.islami sitelerde doğru açılan kaynaklı bilgiler onlarca hatta yüzlerce insanın hidayet bulmasını elbet sağlıcaktır,sağlıyorda.açmış olduğunuz konuların islamı bilmeyen veya gafletten uyanmayan bir kişi tarafından bile okunması ve o kardeşimizi kazanmak ne kadar güzel ve sevap.devam ediniz Allah c.c için devam ediniz dedi...
damlam ve aliyem dün sizinle konuştuğum gibi herşey Allah c.c rızası için..ben daha yolun başındayım.burdaki herkesten ,tartışmaya dahil olan kardeşlerimde dahil(bunu inkar edemem)çok çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam edicez inşallah..
tamam mı minik hocam;)Allaha emanet olasın...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selanum aleyküm ohh bee hoşgeldiniz inşaallah canım kardeşlerim benim şimdi oldu iştee....

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm...Tekrar dönmenize burada çok sevindik...

Bu arada funda abla senide çok özledik paylaşımlarınızı bekliyoruz...:)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbulduk resul kardeşim acil çıkmam lazım.Allaha emanet olasın ..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm...Tekrar dönmenize burada çok sevindik...

Bu arada funda abla senide çok özledik paylaşımlarınızı bekliyoruz...:)
aleyküm selam aleykümselam sanki sen çok giriyosunda..uzun bir ara verip normal girmeye başlıyosun..:a16:

sanada ara sıra form açalım..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam aleykümselam sanki sen çok giriyosunda..uzun bir ara verip normal girmeye başlıyosun..:a16:

sanada ara sıra form açalım..

:) bencede ben de forum istiyorum...:)

şaka maka Allah(c.c) izni ile ben sizleri bırakmam inşallah...Aileyiz çok şükür:)

yalnız sende pek girmiyorsun heralde şimdi bana laf atma yani:D:D

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
:) bencede ben de forum istiyorum...:)

şaka maka Allah(c.c) izni ile ben sizleri bırakmam inşallah...Aileyiz çok şükür:)

yalnız sende pek girmiyorsun heralde şimdi bana laf atma yani:D:D
inşaallah inşaallah açarız tabii ama sen yinede sık girmeye çalışş biz bir aileyizz aileyi ihmale gelmez..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Çok sevindim.. İnşallah eskisi gibi faydalı paylaşımlarda buluşmaya devam ederiz.. Kim haklı kim haksız kimsenin umrunda değil diye tahmin ediyorum.. İnsanlar sizleri burda görmemekten dolayı üzülüyordu ve dönüşünüzle inşallah bizleri sevindirmiş olacaksınız.. En kısa sürede Aliye kardeşiminde dönüşünü bekliyoruz.. Ha gayret..
Selam ve dua ile..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
"Hüzünle titreyen gönle ince bir âh dokunur,Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur......HOŞ GELDİN GÖNÜLDAŞ DAMLA...ALİYE GÖNÜLDAŞA SELAM GÖTÜR...ES SELAM..ES SELAM...ES SELAM...

seyeban

Kayıtlı Kullanıcı
ben
yeni bi üyenizim
ama her yerde
olduu gibi burdada
kavgalar
var
habille kabilden kalma kavgalar.şimdilik
düşünüyorum çıksammı çünkü beni bölr şeyler çok üzüyo

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt