Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aklımızı Başımızdan Alacak Şiiri Arıyoruz (1 Kullanıcı)

zekaikc

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2011
Mesajlar
903
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
edebfkr.jpg


Edebifikir, ‘‘Aklımızı Başımızdan Alan Şiir’’ etkinliğinin ikincisini gerçekleştiriyor.

Gönderilen şiirlerden bizi en çok etkileyene, ‘‘İstediği dergide şiirlerini yayımlatabilir’’ sertifikası, jüri üyelerinden diledikleri biri ile çay içme fırsatıveya 49 TL nakit para vereceğiz.Gönderilecek Şiirlerde Aranan Şartlar:

1- Daha önce hiçbir yerde (internet siteleri dâhil) yayımlanmamış şiir olmalıdır.

2- Bir kişi en fazla üç şiir ile katılabilir.

3- Şiirler, 12 punto büyüklüğünde, verdana yazı stili ile bilgisayarda yazılmış olacak ve Microsoft Word dosyası olarak editor@edebifikir.com adresine e-posta ile gönderilecektir.

4- Şiirini gönderenler gerçek isimleriyle katılacaklardır. (Mahlas kullananlar ayrıca belirteceklerdir.)

5- Katılım süresi 15 Nisan 2013 tarihinde başlayıp, 15 Mayıs 2013 tarihinde sona erecektir.

6- Katılımcılar, şiirlerini gönderdikleri maille birlikte kısa bir özgeçmişlerini, yazışma adresi ve telefon gibi iletişim bilgilerini de belirteceklerdir.

7- Jüri üyelerinden herhangi biriyle birinci dereceden akrabalık bağı olan kişiler katılamaz.

8- Yaş sınırı yoktur ama anaokuluna giden çocuğunuzun -eminiz ki iyi ve zeki bir çocuktur- okumayı yazmayı sökmek amacı ile karaladığı şeyleri de göndermezseniz seviniriz.Jüri:

Bilal Can
Sulhi Ceylan
Mehmet Erikli
Muharrem Cezbe


Not 1: ‘‘Aklımızı Başımızdan Alan Şiir’’in sahibi, yazdıklarını devamlı olarak gönderdiği takdirde Edebifikir‘in doğal yazarı olacaktır.

Not 2: Jüri üyeliği için kendilerine teklif götürülen Hilmi Yavuz, Enis Batur, Cahit Koytak, Ah Muhsin Ünlü, Doğan Hızlan, Haydar Ergülen, İbrahim Tenekeci ve Cevat Çapan ve bir de Rasim Ozan Kütahyalı yoğun jüri üyeliği çalışmaları olduğunu, uyumaya bile fırsat bulamadıklarını ve 2013 yılı boyunca da beş dakika boş zamanları olmadığını belirtip, kalplerinin bizlerle olduğunu ve sonucu yakından takip edeceklerini söylediler.

Not 3: Ödül Töreni düzenlenmeyecektir. Kazanan edebifikir.com’dan 23 Mayıs 2013 tarihinde ilan edilecektir. Ödül töreni düzenlenmeyeceği için belediyelerin çakma şiir programlarında olduğu gibi siyasîlere “şiir onur ödülü” vermek gibi gariplikler vukû bulmayacaktır.

Not 4: Şiirden önce şair vardır.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt