Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

akıl arıyorum (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
değerli kardesim demekki bu kız islamin kurallarını çok iyi bilmiyor o yüzden sana öyle davranmış olabilir canını sıkmayacaksın ve Allaha şükredeceksin ya evlendikten sonra seni terk etseydi d ahami iyi olurdu acaba

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH hepinizden razı olsun yazdıklarınızı ve tavsiyelerinizi okudukça biraz daha sakinleşiyorum manevi desteginizi hissediyorum zira neden onca işiniz gücünüz varken benim derdimle dertlenesiniz neden yazasınız, çok sagolun ALLAH razı olsun sizlerden.ben foruma yazmadan önce bu olayın ilk günlerinde o kadar rahatsızlandım ki eve gidemiyorum herşey ondan bir hatıra oda üzerime üzerime geliyor dışarı çıkıp geziyordum ve tanımadıgım bir kaç kişiye derdimi açtım hatta -istanbulda oturuyorum ben- son servisini yapan havalimanı - aksaray metrosunda tramvay makinisti yavaş yavaş geldi içeri girip tramvayı kullanacakken adam anladı heralde perişan vaziyette oldugu mu hayırdır dedi ben durumu izah ettim bana gel dedi kendi yanına aldı bir traftan tramvayla gidiyoruz bir taraftan o da kendi başından geçenleri anlatıyor onun ki benimkinden beterdi nişanlısı kaçmış adamın ben derdimi anlatayım derken adamı susturamadım ve anladım ki dertsiz baş bostan korkulugunda herkesin bir derdi ve tasası varmış yine uçakta biriyle muhabbetim oldu ama adam resmen saçmaladı bayanlar hakkında abuk sabuk igrenç şeyler söyledi öyleki ben bu dönemde insanlara özelikle karşı cinse güvenim azalmışken onun söyledikleri benim bile midemi bulandırdı iyi ki sizin gibi insanlar var.bu arada benim yaşım 26 bu saatten sonra bu güvensizlikle evlenebilirmiyim bilmem ALLAH sonumu hayr etsin ne diyeyim amin demeyi unutmayın haa dua edin bana

kardesim Allahin sevgili kuluymussunki evlenmeden once boyle bir sey olmus... ve o kizin gercek yuzu ortaya cikmis ya evlenince boyle bisey basina gelseydi? o cok beter olurdu... Allah sabir versin , sana cok cok iyi hayirli ailenin hayirli evladini nasip etsin insallah.. simdilik sabir kardesim..

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH hepinizden razı olsun yazdıklarınızı ve tavsiyelerinizi okudukça biraz daha sakinleşiyorum manevi desteginizi hissediyorum zira neden onca işiniz gücünüz varken benim derdimle dertlenesiniz neden yazasınız, çok sagolun ALLAH razı olsun sizlerden.ben foruma yazmadan önce bu olayın ilk günlerinde o kadar rahatsızlandım ki eve gidemiyorum herşey ondan bir hatıra oda üzerime üzerime geliyor dışarı çıkıp geziyordum ve tanımadıgım bir kaç kişiye derdimi açtım hatta -istanbulda oturuyorum ben- son servisini yapan havalimanı - aksaray metrosunda tramvay makinisti yavaş yavaş geldi içeri girip tramvayı kullanacakken adam anladı heralde perişan vaziyette oldugu mu hayırdır dedi ben durumu izah ettim bana gel dedi kendi yanına aldı bir traftan tramvayla gidiyoruz bir taraftan o da kendi başından geçenleri anlatıyor onun ki benimkinden beterdi nişanlısı kaçmış adamın ben derdimi anlatayım derken adamı susturamadım ve anladım ki dertsiz baş bostan korkulugunda herkesin bir derdi ve tasası varmış yine uçakta biriyle muhabbetim oldu ama adam resmen saçmaladı bayanlar hakkında abuk sabuk igrenç şeyler söyledi öyleki ben bu dönemde insanlara özelikle karşı cinse güvenim azalmışken onun söyledikleri benim bile midemi bulandırdı iyi ki sizin gibi insanlar var.bu arada benim yaşım 26 bu saatten sonra bu güvensizlikle evlenebilirmiyim bilmem ALLAH sonumu hayr etsin ne diyeyim amin demeyi unutmayın haa dua edin bana
canım ya inan çok üzgünüz ama elden gelen bir şey yok sadece SABIR YA ALLAH diyeçeksin ölümün haricinde her şeyin bir çaresi kurtuluşu vardır sen üzme kendini yaşın da ne varki daha cok gencsin bak göreçeksin karşına birisi çikınca herşeyi unutacaksın .herşeyin bir ilki vardır allahıma şükür evlendikten sonra yaşamadın bunları o daha zor inan bana rabbim tez günde sana layığını veriri inşallah allaha emanet ol senin için dua edeçeğim

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun sizlerden dua edenden de etmeyende yazandan da yazmayandan da.lakin benim bilmiyorum büyük konuşmamak lazım ama ben çok büyük bir güven bunalımındayım bu sene şark görevim çıkacak ben emniyet personeliyim bakalım kaderimizde daha neler varmış HAYAT KADERİN KALEMİNDEN ÇIKAN BİR KİTAP KADERİNDE NE VE VARSA Bİ SONRAKİ SAYFADA bakalım daha neler var. Ya aslında ben şefkat tokadı yedigimi düşünüyorum çünki itraf edeyim bu kız bana yarın sabahın 4 ünde seninle telefonda konuşacagız ama sakın yatma deseydi VALLAHİ yatmaz beklerdim ama ben kaç vakit sabah namazına kalmadıgımı bilirim erinmekten işte şefkat tokatı bu olsa gerek bence tabi.herkese teşekkürler lütfen yorum, fikir ve tavsiyelerinizi yazınız.

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
islami bi hayatı tercih edin kardeşim..(bunu ben ne kadar yapıyorum bilmem ama mümin kardeşimin hak rızasını almasını isterim)

o nedenle hak size bunu reva gördü diyelim.zaten flört dinimizde yeri olmayan bişey..
bu konuda haklısın dememiz bizi şerre sürükler..

kimsenin içini bilemeyiz..bize dogru görünen yanlış olabilir..bize hayırlı görünen şer olabilir..
yanlışlarımızı tartıp dogruya ulaşalım inşa-ALLAH..

aklınızdan cıkarın demek ki o kardeşimiz sizin için hayırlı degilmiş rabbim sizi bir sınava tabii tutmuş bu sınavın hayrını almayı bilin..

ölçüp tarın..düşünün ve hakka yönelin tövbe kapılarının bizim için acılmasını dileyin..

inşa-ALLAH bu ayrılık sizin için hayırlı olacaktır..ve bu saatten sonra hak rızasında buluştugunuz insanlarla dinimizin emir ettigi ölçüde bir hayat birleştirirsiniz..

selam ve dua ile kalın kardeşim..

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm abiler,ablalar,kardeşler lütfen burada sözlerim yanlış anlaşılmasın. şimdi bir olay varsa o olayın tarafları vardır. haklı ve haksız ve siz 2 tarfıda dinlemeden yargılama yapamazssınız kişi suçlu dahi olsa suçu delillerle sabit dahi olsa kişi mutlaka kendini savunmak hakkına sahiptir. eğer siz bir tarafı dinleyip diğer tarafı yargısız infaz yaparsanız o zaman adalet kavramı ortadan kalkar. olaylarda nedenler,niçinler ve nasıllar vardır taraflardan bunların cevapları alınır deliller toplanır mahkemeye sunulur mahkeme inveler eğer suçlu olan tarafın suçu delillerle sabitse kişi infaz edilir. lütfen tek taraflı düşünmek bir müslümanın yapacağı en son iştir biraz daha dikkatli olalım derim ben allaha emanet olun. umarım yanlış anlaşılmamışımdır.

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm abiler,ablalar,kardeşler lütfen burada sözlerim yanlış anlaşılmasın. şimdi bir olay varsa o olayın tarafları vardır. Haklı ve haksız ve siz 2 tarfıda dinlemeden yargılama yapamazssınız kişi suçlu dahi olsa suçu delillerle sabit dahi olsa kişi mutlaka kendini savunmak hakkına sahiptir. Eğer siz bir tarafı dinleyip diğer tarafı yargısız infaz yaparsanız o zaman adalet kavramı ortadan kalkar. Olaylarda nedenler,niçinler ve nasıllar vardır taraflardan bunların cevapları alınır deliller toplanır mahkemeye sunulur mahkeme inveler eğer suçlu olan tarafın suçu delillerle sabitse kişi infaz edilir. Lütfen tek taraflı düşünmek bir müslümanın yapacağı en son iştir biraz daha dikkatli olalım derim ben allaha emanet olun. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır.

haklısın bende bu sebepten o nu foruma davet edecegim bakalım o ne diyecek baksın görsün okusun

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Bir Emniyet Personelinin yapacğı enson şey olsa gerek sonuna kadar güvenmek bir kişiye:) Sevgili kardeşim. meslektaşım büyük ihtimalle sen üni mezunu 6 aylık pomem mezunu olacakın rabbimin izniyle Maaşallah aramıza hoşgeldin öncelikle tebrik ederim seni ben Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde Eğitim Şubedeyim İnşallah bir sıkıntın bir tasan vs... olurs inşallah allahın izni ve inayetiyle elimden geleni yapmaya çalışırım burada sana birşey söyleyeceğim sözlerimii iyi dinle bana sorarsan senin öncelikli çalışma yerin şark yerine istanbul olması senin avantajına olur istanbulda işi öğrendikten ve çevre edindikten sonra türkiyenin neresinde çalışırsan çalış kardeşim senin için zor olmayacak çok rahat edeceksin bundan emin ol ama yinede cenabı mevlam hakkında hayırlısını nasip etsin bayan mevzuusuna gelince keşke bayan arkadaşımızda kendine göre nedenlerini açıklasaydıda ona göre bir yorum yapsaydım herneyse artık bitmiş bir olay bu kendine takıntı yapma mesleğimiz yorucu ve yıpratıcı bir meslektir bu konu kafanda ise ve atamıyorsan bunu biran önce atmaya çalış kendini topla çünkü yarın bir gün sen silah alacaksın bu olayı kafandan sil unutma cinnet 1 snye ama cezası ömür boyu hapis ve bitmek bilmeyen bir vicdan azabıdır allah muhafaza eğerki atamadım herhangi bir amirine bu konuyu aç dinlen başka işlerle meşgul ol anlaştıkmı urfaya işin düşerse kardeşim urfada güzel bir şehir peygamberler şehri maneviyatı en yüksek il diyebilirim neyse haydi allaha emanet ol kendine dikkat et konuyu kafandan at unut herşeyin hayırlısı olsun inşallah allah zülcelal tüm mülümanların yar ve yarımcısı olsun.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim,

Konuyu anlamak adına yazılanların hepsini okudum. Dikkatimi özellikle çeken bir durum var, genel olarak kız arkadaşınız suçlanmış. İslamiyeti bilmediğinden tutunda doğru yoldan çıktığına kadar... Hatalar biz insanoğlu için, elbette ki kız kardeşimizi de onaylamıyorum lakin Rabbim'in merhameti çok fazla. Her insan hata işler ve hata işleyenlerin en hayırlıları tövbe edenlerdir. Rabbim kız kardeşimize tövbe etmeyi/af dilemeyi nasip etsin inşallah.

Kız arkadaşınızla iletişime geçip konuşmayı deneyin, eğer hatasını kabul etmiş ve pişman olmuşsa neden affetmeyesiniz ki? Rabbim bile neleri affederken sizi bunu affetmemeniz haddinizemi? Her insanın pişmalığından dolayı yaptığı hatalar affedilmeli (tekrarlanmadığı sürece)

Selametle kal kardeşim. Rabbim hakkınızda hayırlı olanı versin inşallah.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çok güvendigim kendisinden zerre şüphe duymadıgım namusuna iffetine inandıgım kız arkadaşım beni terk etti ve bu kız sözde islami bir yaşantı sürüyordu bunun izahı ne olabilir ben kendim de degilim neden bunu yaptı anlam veremiyorum benim bir gün bile ALLAH ın gücüne gitmesin diye elimisürmedigim kız ardımdan neler neler yapmış akıl arıyorum insan neden böyle bir şey yapar

Hayret doğrusu elini sürmen Allah'ın niye gücüne gitsin ki günahı senin boynuna kesilir Allah bildirmiş yapmışsan onun niye gücüne gidiyor anlamadım kardeşim özel hayatını burada teşhir etme bu sana son uyarım olsun.. Hem namuslu kızdı şuydu buydu diyorsun ve bu kız sözde islami bir yaşam sürüyordu diyorsun bu nasıl bir çelişiklik böyle... Nasıl bir tezatlık nişanlını biz tanımayız etmeyiz islama göremi yaşardı yaşamazdı bilmeyiz arkasından konuşupta suizanda bulunma bizide buna ortak etme ben nerden bileyim senin islama uygun yaşadığını ki.. Önce hataları kendimizde arıyalım sonra islami uslüller nasıl oluyorsa öyle yaşıyalım...Sizden ayrıldı diye islamın usullerinden çıktı mı sayılıyor hayret Ağazınızdan çıkanıda kulağınız duysun her aklınıza gelenide buraya yazmayın...

Son uyarımdır.

Konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt