Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ağlayan Kek :) (2 Kullanıcı)

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Malzemeler
4 yumurta
3 fincan şeker
3 fincan un
1,5 çorba kaşığı kakao
2 çorba kaşığı süt
1 paket kabartma tozu

kreması :
1 su bardağı süt
1 paket krem şanti

sosu:
1 su bardağı süt
1 çorba kaşığı un
1 su bardağı su
1 çorba kaşığı kakao

KEK TARİFİ:
Keki için önce yumurta ve şekeri çırpın. Sonra 2 çorba kaşığı sütü ve kakaoyu ilave edin. Biraz çırptıktan sonra ununu koyup tekrar çırpın. En son kabartma tozunu koyup güzelce çırptıktan sonra yağlanmış tepsiye bosaltıp 175 derece ısıtılmıs fırına koyun.30 dakika sonra alın ve sıcak kekin üstüne 2 su bardağı sütü her yerine gezdirerek boşaltın. Sonra soğumaya bırakın. kekler soğuduktan sonra önceden hazırlanmış krem şantiyi üzerine sürün. Sosu için hepsini koyup karıştıra karıştıra pişirin. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra kekin üstüne boşaltın, bu şekilde ağlayan kek görünümü alacaktır. Buzdolabında biraz beklettikten sonra servise yapabilirsiniz.

aglayan_kek2-300x235.jpg

url

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ayşeck hamaratmış da bizim haberiiiz yokmuş.
Ellerine sağlık ayşecik.
Bir gün denerim inşaALLAH.
Hayırlı Bayramar.:H

kalbiminurlandır

:D ahh ahhhhhhhh canımcım ahh

tutturamadm ben bu keki. ilk denememdi. şekersiz tatsız bişi bu ...

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
kalbimi nurlandır kardeşim şekeri biraz arttırabilirsin.bir de çikolata sosunu sıcakken krem şantinin üzerine dök.o zaman göz göz ebru gibi oluyor.benim hem evdeki çocukların hem de okuldaki öğrencilerimin en çok sevdiği kektir.Afiyet olsun kolay gelsin.B)

isfa91

Kayıtlı Kullanıcı
ellerinize sağlık cok guzel gozukuyo ben de cok yaparım cok ta sevılır ama ben ustune hazır cıkolata sosu alıyor kendım pişirıyorum daha guzel oluyo hem burdakı tarıfte sosta şerker yok o yuzden acı olur buna şekerde koyarsanız daha iyi olur deneyı begeneceksınız.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
bu kekin ismi yanlış olmuş

yeyin beni olsa daha doğru:a37::a37:

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
SOS İÇİN:3kaşık un ,7 kaşık şeker ,3 kaşık kakao ,yarım lite süt veya su

aynı sosu kakaosuz yaparsanız yaş pastalarıınız için ara krema oluyor.yukarıdaki sosu yaş pastalarınızın üzerinide dökebilirsiniz.afiyet olsun.

kalbiminurlandır

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim eve gidince tekrar deneyecegım. sosun şekeri yok evt. dedim burda bı hata var ama kardesım yok boyle olcak dedi tabi olmadı tutmadı .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt