Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Affetmek Her Derde Deva (2 Kullanıcı)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: Affetmek Her Derde Deva

mtekik yazdı:
s.a. kardeşim,
Evet affetmek her derde deva, kişi affedici olunca kendisi ile barışmış oluyor bir yerde.
Yani affederek affetmenin ne büyük bir meziyet olduğunu görüyor bence.
k.se.o

S.A.HOŞGELDİN KARDEŞİM.NERELERDESİN,ÖYLE MAZERET SUNMADAN GİTMEK YOK.;)

HAKLISIN,AFFETMEK ASLINDA İNSANIN KENDİ İÇ DÜNYASINA YAPACAĞI EN BÜYÜK İYİLİK,BEN BİRİYLE KÜS YADA KIRGIN OLUNCA AKLIMDAN HİÇ ÇIKMIYOR,BEYNİMİ KEMİRİP DURUYOR.AMA İŞTE ENE LERİ ERİTMEK KOLAY OLMUYOR HERZAMAN,YA DA GİDİP YÜZÜNE AFFETTİĞİNİ SÖYLEME DURUMUN OLMUYOR.O ZAMAN DA RABBİME İLETİYORUM ALLAHIM BANA YAPILAN HERŞEYİ AFFETTİM SEN DE AFFET DİYE.AMA EN GÜZELİ,KARŞILIKLI OLARAK AFFEDİP,RAHATLAMAK.AFFETMEK GERÇEKTEN BÜYÜK AMA BİR O KADAR DA NEFSE AĞIR GELEN BİR OLGU.A.E.O.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a. kardeşim,
Evet affetmek her derde deva, kişi affedici olunca kendisi ile barışmış oluyor bir yerde.
k.se.o

a.s abim hoş geldinn ellerinde öperim :)
ne demiş büyükler affetmek en büyük erdemliktir

sekerdjelif

Kayıtlı Kullanıcı

AFFETMEK ALLAH (c.c) a ÖZGÜDÜR BİZDE AFFETME OLAMAZ BENCE KENDİMİZCE KIZABİLİRİZ ANCAK:) KİN TUTARIZ AMA AFFETMEK BİZİMLE İLGİLİ DEĞİLDİR NASIL Kİ BİRİNE ÇARPIP ONUN SAKATLANMASINA NEDEN OLAN Bİ MAHKUMU KİŞİNİN AFFETMESİ YA DA TECAVÜZE UĞRAYAN BİRİNİN ŞAHSI AFFETMESİ SADECE BU DÜNYA DA İSE GERÇEK HESAPLARDA BURDA DEĞİLDİR.
ACİZANE BENİM FİKRİM TABEEKE:)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
mtekik yazdı:
s.a. kardeşim,
k.se.o

S.A.HOŞGELDİN KARDEŞİM.NERELERDESİN,ÖYLE MAZERET SUNMADAN GİTMEK YOK.;)

HAKLISIN,AFFETMEK ASLINDA İNSANIN KENDİ İÇ DÜNYASINA YAPACAĞI EN BÜYÜK İYİLİK,BEN BİRİYLE KÜS YADA KIRGIN OLUNCA AKLIMDAN HİÇ ÇIKMIYOR,BEYNİMİ KEMİRİP DURUYOR.AMA İŞTE ENE LERİ ERİTMEK KOLAY OLMUYOR HERZAMAN,YA DA GİDİP YÜZÜNE AFFETTİĞİNİ SÖYLEME DURUMUN OLMUYOR.O ZAMAN DA RABBİME İLETİYORUM ALLAHIM BANA YAPILAN HERŞEYİ AFFETTİM SEN DE AFFET DİYE.AMA EN GÜZELİ,KARŞILIKLI OLARAK AFFEDİP,RAHATLAMAK.AFFETMEK GERÇEKTEN BÜYÜK AMA BİR O KADAR DA NEFSE AĞIR GELEN BİR OLGU.A.E.O.

hani tasasız insan çok yaşar derlerya burdan yola çıkarsak
affettiğimz zaman karşımızdakine kin beslemeyeceğiz onun için üzülmeyeceğiz ve düşünüp düşünüp yorulmayacağız
yani affedince insanın kafasıda rahat olur

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

sekerdjelif yazdı:
AFFETMEK ALLAH (c.c) a ÖZGÜDÜR BİZDE AFFETME OLAMAZ BENCE KENDİMİZCE KIZABİLİRİZ ANCAK:) KİN TUTARIZ AMA AFFETMEK BİZİMLE İLGİLİ DEĞİLDİR NASIL Kİ BİRİNE ÇARPIP ONUN SAKATLANMASINA NEDEN OLAN Bİ MAHKUMU KİŞİNİN AFFETMESİ YA DA TECAVÜZE UĞRAYAN BİRİNİN ŞAHSI AFFETMESİ SADECE BU DÜNYA DA İSE GERÇEK HESAPLARDA BURDA DEĞİLDİR.
ACİZANE BENİM FİKRİM TABEEKE:)

S.A. KARDEŞİM,
TABİ AFFEDİCERİN EN AFFEDİCİSİ RABBİMİZ. BİZİM YAŞADIĞIMIZ DÜNYADA AĞIZ TADIYLA YAŞMAK VE KIRGINLIK OLMASIN DİYE AFFEDİCİ OLMAMIZ LAZIM.
KALDIKİ AFFETMEK ALLAH C.C. SIFATLARINDANDIR, AMA BİZDE ONUN KULLARIYIZ, O BİZE AFFEDİCİ OLMAYI BU ŞEKİLDE ÖĞRETİYOR, BAKIN DİYOR KULLARIM BENİM KENDİLERİNİ YARATMAMA RAĞMEN, VERDİĞİM NİMETLERLE ONLARI RIZIKLANDIRMAMA RAĞMEN, ONLARI BİR ÇOK KÖTÜLÜKLERDEN KORUMAMA RAĞMEN, BANA ASİ OLUYORLAR, BANA ŞİRK KOŞUYORLAR, BENİM KNDİLERİ İÇİN SEÇTİĞİM DİNE SIKI SIKI SARILMIYORLAR. BUNA RAĞMEN BEN ONLAR BANA EL AÇTIĞINDA, YADA BANA YÖNÜNÜ DÖNDÜĞÜNDE AFFEDERİM DİYOR.
BU VESİLE İLE SİZE NE OLUYOR Kİ AFFETMİYORSUNUZ DİYOR BİR YERDE.
BİRDE BU BOYUTTAN DÜŞÜN BAKALIM NE ÇIKACAK ORTAYA.
K.S.EO.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a. kardeşim,
k.se.o

S.A ABİİİİİMMM HOŞ GELDİN.:D

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
mtekik yazdı:
s.a. kardeşim,
k.se.o

S.A ABİİİİİMMM HOŞ GELDİN.:D

hoş bulduk hoş bulduk :D
vekaleten atandım :D:D
kızmayın ya şakaaa :D

sekerdjelif

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM,
TABİ AFFEDİCERİN EN AFFEDİCİSİ RABBİMİZ. BİZİM YAŞADIĞIMIZ DÜNYADA AĞIZ TADIYLA YAŞMAK VE KIRGINLIK OLMASIN DİYE AFFEDİCİ OLMAMIZ LAZIM.
KALDIKİ AFFETMEK ALLAH C.C. SIFATLARINDANDIR, AMA BİZDE ONUN KULLARIYIZ, O BİZE AFFEDİCİ OLMAYI BU ŞEKİLDE ÖĞRETİYOR, BAKIN DİYOR KULLARIM BENİM KENDİLERİNİ YARATMAMA RAĞMEN, VERDİĞİM NİMETLERLE ONLARI RIZIKLANDIRMAMA RAĞMEN, ONLARI BİR ÇOK KÖTÜLÜKLERDEN KORUMAMA RAĞMEN, BANA ASİ OLUYORLAR, BANA ŞİRK KOŞUYORLAR, BENİM KNDİLERİ İÇİN SEÇTİĞİM DİNE SIKI SIKI SARILMIYORLAR. BUNA RAĞMEN BEN ONLAR BANA EL AÇTIĞINDA, YADA BANA YÖNÜNÜ DÖNDÜĞÜNDE AFFEDERİM DİYOR.
K.S.EO.

evet abi haklısın
yani biz affetsek te ALLAH affetmez bazı durumları bu açıdan affetmek kelimesi çok değişkendir:)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

sekerdjelif yazdı:
S.A. KARDEŞİM,
K.S.EO.

B)

evet abi haklısın
yani biz affetsek te ALLAH affetmez bazı durumları bu açıdan affetmek kelimesi çok değişkendir:)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Affetmek bir erdemdir.Yüce mevlam bile neleri aff ediyor.Ama ben insanoğluna en fazla bir şans verilmesi taraftarıyım.Bir kere affederim bir daha ki sefere affetmem silerim galiba.Elimden bu kadarı geliyor sadece

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
Affetmek bir erdemdir.Yüce mevlam bile neleri aff ediyor.Ama ben insanoğluna en fazla bir şans verilmesi taraftarıyım.Bir kere affederim bir daha ki sefere affetmem silerim galiba.Elimden bu kadarı geliyor sadece

ikinci ve üçüncü bi şans vermek iyidir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt