Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adnan Oktar Zihniyetine karşı cihad! (1 Kullanıcı)

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum, mumin kardeşlerim.

Uzun süredir bu forumu takip ediyorum, gücümüzün yettiği kadarda destek oluyorum. Foruma احمد nickiyle üyeydim, bazı kardeşlerimizin dikkatini çekmiştir fakat son zamanda bir sıkıntıdan ötürü giremez oldum, herhangi bir ban yada başka birşey yok. Kimliğimi açık etme gibi bir durumum yoktu ama ALLAH(c.c)'a şükürler olsun böyle birşeyi bana nasip eyledi.

Kibir ŞEYTANA YAKIŞIR!

Bismillahirrahmanirrahim.

Akşam 22:20 gibi işten eve geldim, ardından bilgisayara geçmiş yemeğimi yiyordum, o sırada da ezan okunuyordu camiye gitmeme üzüntüsüyle, facebook'ta gözüme Adnan oktarın kontrolünde Hz.Muhammed (S.a.v) sayfasında ki bir fotoğraf dikkatimi çekti.

553893_403532226361481_2110403079_n.jpg

Yukarıdaki fotoğrafı gördüğümde, yahu ne oluyoruz demiştim, onların müslüman olmasına diyecek sözüm yok, ALLAH onları ıslah eylesin kalplerine hidayet nasip eylesin.

Fakat bazı kardeşlerimiz tahammül edemyecek olmuş ve yanlış yorumlar yazmış olsa gerekki, bunlarda onlara karşılık vermişler. Yok mahkemeye sevk edildiniz, ip'leriniz alındı vs..

Adnan Oktar bu mahkemeleri çok sever, tahminim yapacaktırda.

Vel hasıl bende oradaki arkadaşlara şöyle birşey yazmak istedim. Arkadaşlar bırakın bu adamı kendince paylaşsın, kendince yorumlarını yapsın, siz yorum yapmayın, ama sonra sayfanın sayısı ve insanların etkilenme politikası aklıma geldi ve dikkat ederseniz fotoğraflar ingilizce, yabancıların görüpte dinimize yapacağı yorumlar bi film şeridi gibi gözümün önünden geçti.

Sonra aynen şunu yazdım. Arkadaşlar ALLAH(c.c) havale edin dedim ve dua ettim.

Ardından bu süreçte yeni bir paylaşım yapmışlar. Oda alttaki resim.

313927_403532269694810_1084873997_n.jpg

Başı açık olması bir kadını cehenneme götürmez şeklinde bir yazı;

Hemen aklıma Efendimizin, Cehennem Bekçisi malik ile bir konuşması geldi aklıma şöyle bir sohbet geçerdi hatırlarsanız.

"Bundan sonra, bir alay hatunlar gördüm; bunların saçlarından asmışlardı. Bunlar için:
_Kimlerdir?
Diye sordum; Malik şöyle anlattı:
_Bunlar, şu kadınlardır ki; Yüzlerini ve saçlarını örtmeyip erkeklere gösterirler. Kocalarından başkasına zinetlerini açarlar. Kocalarına eza ve cefa ederler"

Bunu aynen oraya yazdım, derken nasıl cevap verecekler diye düşünürken ve takibi için beklerken birde bakmışım sayfadan atmışlar. Artık buradaki olayı ve düşünceleri herkes anlamıştır...

528948_403532146361489_343762113_n.jpg

Sayfadan atılmışım!

Şaşmışlığımı korumuşken, az önceki düşüncelerim aklıma geldi, internetten ne kadar durdurabiliriz ki bu adamı diye düşünürken birden böyle bir olayla karşılaştım. Hemen elimden geldiğince bütün görüntüüleri kopyaladım ve elimden geleni yapmak için bu yola giriştim.

577187_403532303028140_1758089020_n.jpg

292380_403532189694818_1148010940_n.jpg

En son fotoğrafları hazırladım, konuyla ilgili ne yazabilirim, acaba hiç girişmesem mi diye düşünürken facebook açıldı ve direk karşıma çıkan.

582778_403532326361471_379813209_n.jpg

Ey değerli müminler, ALLAH(c.c) Rızası için bu olayı anlamış olabileceğinizi ve elinizden gelen paylaşımı en güzel şekilde yapabilmenizi umuyorum. Bu kişiye karşı dikkatli olmalıyız. İNŞALLAH bu yaptığım olay sizlerinde desteğiyle büyüyecek.

Tüm yanlış ve eksikliklerden ALLAH(c.c)'a sığınırım, hakkınızı helal edin.

Selam ve dua ile .. ALLAH-U EKBER!

Konuyu direk olarak albümden paylaşabilmeniz için;

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.403531979694839.85135.198112593570113&type=1

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
esselamu aleykum. bu yazımı kim okur, kim ciddiye alır, ne işe yarar neyi değiştirir bilemiyorum ama, yine de söylemek istiyorum. öncelikle yazdığınız mesajda ve paylaşımlarda ne demek istediğinizi anladım ancak şuna da değinmekte fayda görüyorum:
ben adnan oktar ve ekibine mensup biri değilim. onların destekçisi filan da değilim. ancak şu görünüş meselesini bir kenara bırakıp adamın neler ürettiğine bi göz atalım ne dersiniz?
bir sürü hacımız hocamız var maşallah ama hangisi yüzyılın en büyük tehlikesi olan darwinizmi çökertmek adına gerek dini gerek bilimsel çalışmalarda bulundu ve bunu halkıyla ücretsiz ve üstelik hemen her dilde paylaştı?
hangi o meşhur hocalar evlere bedava ayetler ve hadisler ışğında kıyamet, peygamberimizin hayatı vb konularda kitap dağıttı?
hangisi açık kadınları dine ısındırmaya çalıştı, onlara başı açık da Kuran okuyabilirsiniz, yeter ki okuyun, okumamazlık etmeyin dedi?
bakın inanın amacım onu savunmak değil, sadece ne kadar hatası da olsa iyi yanlarını da görmeye çalışalım. belki yanlış düşünüyorumdur, bilemiyorum.. ama kanalında yayınlanan blgeseller, bilimsel sohbetler gerçekten çok eğitici. o açık kızlar darwinizmi çökertecek tüm delilleri her gün saatlerce anlatıyorlar. kin gütmesek de onlar için hayır dualarda, ıslah dileklerinde bulunsak daha iyi olmaz mı? ben bu görüşteyim.

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum. bu yazımı kim okur, kim ciddiye alır, ne işe yarar neyi değiştirir bilemiyorum ama, yine de söylemek istiyorum. öncelikle yazdığınız mesajda ve paylaşımlarda ne demek istediğinizi anladım ancak şuna da değinmekte fayda görüyorum:
ben adnan oktar ve ekibine mensup biri değilim. onların destekçisi filan da değilim. ancak şu görünüş meselesini bir kenara bırakıp adamın neler ürettiğine bi göz atalım ne dersiniz?
bir sürü hacımız hocamız var maşallah ama hangisi yüzyılın en büyük tehlikesi olan darwinizmi çökertmek adına gerek dini gerek bilimsel çalışmalarda bulundu ve bunu halkıyla ücretsiz ve üstelik hemen her dilde paylaştı?
hangi o meşhur hocalar evlere bedava ayetler ve hadisler ışğında kıyamet, peygamberimizin hayatı vb konularda kitap dağıttı?
hangisi açık kadınları dine ısındırmaya çalıştı, onlara başı açık da Kuran okuyabilirsiniz, yeter ki okuyun, okumamazlık etmeyin dedi?
bakın inanın amacım onu savunmak değil, sadece ne kadar hatası da olsa iyi yanlarını da görmeye çalışalım. belki yanlış düşünüyorumdur, bilemiyorum.. ama kanalında yayınlanan blgeseller, bilimsel sohbetler gerçekten çok eğitici. o açık kızlar darwinizmi çökertecek tüm delilleri her gün saatlerce anlatıyorlar. kin gütmesek de onlar için hayır dualarda, ıslah dileklerinde bulunsak daha iyi olmaz mı? ben bu görüşteyim.

Onu dinimize karşı tehlikeli görüyorum. Çok ciddi zaaflar veriyor, bu zamana kadar onun yaptığı paylaşımlarda neredeyse pek bir yorumum yoktur. Birşekilde düşüncelerini insanlara empoze etmesede belkide senin yazmış olduğun gibi bir düşüncesi vardır, bende en son şu yorum yazmadığım dediğim paylaşımında senin taraftarın düşüncelerim vardı.

Belkide bu şekilde yaparak insanların dikkatini çekiyor ve bu sayede ne amaç uğruna mücadele verdiğini göstermeye çalışıyor. Bende bu yüzden o yoruma zaten ALLAH(c.c)'a havale etmesi gerektiğini yazdım. Ama diğer paylaşımda resmen yanlış birşeyi örnek gösteriyor. İnsanlara açık olmayı sevdirmemeli, dikkat etmemiz gereken noktalar var, ALLAH mücadele edenlere hidayet versin inşallah, ama yanındakiler senelerdir öyle bir değişme yok. Bu konunun üzerine ALLAH'ın izniyle biraz daha fazla düşeceğim.

gül7

Kayıtlı Kullanıcı
kimi dine karşi tehlikeli görüyorsun anlamadım (yeni üyeyim) bilelim

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi burada bir oyun var kardeşim ne yazık ki düşmüşsünüz. Bu insanlar kendilerini gündemde tutmak için bunları yapan insanlar. Bildiğiniz gibi reklamın iyisi yada kötüsü olmaz. Bu insanları siz ne kadar dilinizde tutarsanız. Sosyal paylaşım sitesinde gündeme taşırsanız o kadar reklamları olacaktır. Bu insana aklı yerinde müslüman demiyorum dikkat insan kanmaz. Bu tarz zihniyetleri yaymayalım paylaşmayalım.Kendi pisliklerinde boğulsunlar. Çünkü bizim insanımız takdir ederseniz. Aslını değil gösterileni seçer. Nitekim TV dizilerinde olduğu gibi. Bakın onlarda anlatılanlar bizlerle asla bağdaşmıyor.Ama neden tercih ediliyor göz önünde olduğu için. Dedimya insanlar sadece izleniyor diye izliyorlar.Aynı şekilde biz bunları yayarsak yine izleyeceklerdir. Çünkü videoların üzerinde yazan 'Bu adama dikkat , bu insan kötü , bu insan tehlikeli ' gibi yazılara kimse bakmıyor. Videonun içindeki nefsi yakalıyor insan. Nefsine hoş geleni doğrusu olarak kabul ediyor.İnsanlık için tehlike her yerde var buda onlardan biri. İnşallah biz bu oyunlara düşmeyelim. Hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler. Allah razı olsun.

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi burada bir oyun var kardeşim ne yazık ki düşmüşsünüz. Bu insanlar kendilerini gündemde tutmak için bunları yapan insanlar. Bildiğiniz gibi reklamın iyisi yada kötüsü olmaz. Bu insanları siz ne kadar dilinizde tutarsanız. Sosyal paylaşım sitesinde gündeme taşırsanız o kadar reklamları olacaktır. Bu insana aklı yerinde müslüman demiyorum dikkat insan kanmaz. Bu tarz zihniyetleri yaymayalım paylaşmayalım.Kendi pisliklerinde boğulsunlar. Çünkü bizim insanımız takdir ederseniz. Aslını değil gösterileni seçer. Nitekim TV dizilerinde olduğu gibi. Bakın onlarda anlatılanlar bizlerle asla bağdaşmıyor.Ama neden tercih ediliyor göz önünde olduğu için. Dedimya insanlar sadece izleniyor diye izliyorlar.Aynı şekilde biz bunları yayarsak yine izleyeceklerdir. Çünkü videoların üzerinde yazan 'Bu adama dikkat , bu insan kötü , bu insan tehlikeli ' gibi yazılara kimse bakmıyor. Videonun içindeki nefsi yakalıyor insan. Nefsine hoş geleni doğrusu olarak kabul ediyor.İnsanlık için tehlike her yerde var buda onlardan biri. İnşallah biz bu oyunlara düşmeyelim. Hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler. Allah razı olsun.

Tüm meseleyi bildiğim gibi özetlemişsin. Diyeceksin ki e o zaman niye böyle birşey yaptın, onuda yukarıda açıkladım. Ben bu kadar ileri gidebileceklerini tahmin etmedim. Kardeşim ben elimden geleni yapmaya çalıştım, yapmayada devam edeceğim. İnşallah, ALLAH(c.c) tez zamanda bunları ISLAH eder.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt