Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adnan Oktar, Yiğit Bulut'a konuştu. Kıyamet Alemetleri, Darwinizm, Mehdi vb.. (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
"Bilgisayar Dabbetül Arz'dır"

Adnan Oktar kıyamet alametlerinin belirdiği söyledi

c7tvqe3pga.jpg

Kıyamete çok az bir vakit var. Hicri 1500 yılından sonra kıyamet bekleniyor. Said Nursi de 1545 yılında ALLAH'ın izniyle kıyamet kopacak diyor. Yani bunun son anlarındayız. Mehdi'nin çıkışından önceki alametlerin birçoğu belirdi. 1 Ramazan'da güneş tutulması, İran-Irak savaşı, Afganistan işgali, Fırat'ın suyunun kesilmesi, Ramazan ayında ay ve güneş tutulması, kuyruklu yıldızın çıkması, Kabe baskını, çöle batan ordu (Irak ordusu), Bağdat'ın alevlerle yok edilmesi gibi. Kur'an-ı Kerim'in Nur Suresi'nin 55. ayetinde Mehdi'nin çıkışıyla ilgili bilgi vardır.

Dabbetül Arz bilgisayardır. Topraktan mamul ve konuşan, canlı özelliği gösteriyor. Bilgisayar ve internet sistemi Dabbetül Arz'dır. Ahir zamanda çıkmıştır ve dine hizmet etmektedir. İnsanlara dini anlatıyor. Kuran'da insanları uyaracak diyor gerçekten de uyarıyor. Mehdi'nin ve Hz İsa'nın kılıcıdır internet sistemi.

Adnan Oktar'dan Cübbeli'ye yanıt

"Böyle akıl almaz fantezileri anlatmak yanlış"

fvbwinv19t.jpg

Adnan Oktar, Cübbeli Ahmet Hoca'nın Teke Tek programında kendisi ile ilgili söylediklerine de yanıt verdi.

Adnan Oktar şöyle konuştu: "O anlatımların bir kısmını ibretle izledim. Bu tip bir üsluba ne gerek var! İslam merhamet dinidir. Bu karmaşık izahlara ne gerek var. Tabi sünnete uygun izahları tenzih ederim. Özellikle böyle akıl almaz fantezileri anlatmak yanlış. Tiksindirmekten başka bir işe yaramaz."

Adnan Oktar, Cübbeli Ahmet Hoca ile rekabet halinde olmadığını da sözlerine ekledi.

"Darwinizm tarihe karışacak"

Adnan Oktar, Yiğit Bulut ile Sansürsüz programında evrim teorisinin hiç bir delili olmadığını söyledi

j55gxb5vzd.jpg

ALLAH var. Bu yüzyılda insanlar bunu daha çok görecekler. Bütün dünyaya İslam’ın hakim olduğunu bütün insanlar görecek. 10-20 yıla kadar dediğim olmazsa bana ne derlerse desinler. Büyük bir Türk-İslam birliği kurulacak. İman her yere hakim olacak. Darwinizm tarihe karışacak. Tamamen akıl almaz bir teoridir. İnsanların buna inanması inanılır gibi değil. ‘Bir şey tesadüfen oldu’ deniyor ve insanlar buna inanıyor.

ALLAH emrettiği için bunu savunuyorlar. Dünyaya bir daha gelsin aynısını söylerler. Darwin bin kere dünyaya gelse aynısını söyler.

Müslüman doğru olan şeyi savunacak. Milletimiz şu anda Darwinizm'e inanmıyor. Türkiye’de bunu savunan yok şu anda. Bunu bu kadar zorlamanın bir alemi yok. Hiçbir delili olmayan zorlama bir teoridir.

"Benzer yönlerim var ama mehdi değilim"

Adnan Oktar mehdi olduğu yönündeki iddialara cevap verdi

79xrqjv6w.jpg

Ben mehdi olduğumu iddia etmiyorum. Ben haddimi bilirim. ALLAH’ın herhangi bir kuluyum. Böyle bir iddiada bulunmak haramdır da. Müslüman böyle bir iddiada bulunamaz. Ama sakalı olan her insan, orta boylu her insan mehdiye benzer. Benzer yönlerim var. Çok fazla yönlerim benziyor ama mehdi değilim.

salihaerenler

Kayıtlı Kullanıcı
Adnan Hocamızdan güzel ve hikmetli bir sohbet dinledik

Adnan Hocamızdan güzel ve hikmetli bir sohbet dinledik

Allah hocamızın ilmini, hikmetini daha da artırsın. Çok güzel bir sohbetti. Uslubu çok samimi, çok hikmetli, çok özlüydü. Allah sevgisi ne kadar büyükmüş maşaAllah. Allah veli kullarını böyle zorluklarla imtihan eder. Cenab-ı Allah'ın imtihanı herkese güç yetireceği kadardır. Demek ki hocamızın iman gücü pek fazla ki bu kadar şedit baskı ve zorluklara güzellikle sabretmiş. Şeyh Nazım Kıbrisi Hazretlerinin bir sohbetinde dinledim, hapishane ve akıl hastanesi döneminden sonra Adnan Hocamıza velilik verildiğini söylüyor. Mübarek, güzel ve nurlu bir insan.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt