Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AÇILDI ŞİİR DEFTERİM YA RESULLULLAH (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
a.s fatma kardeş,
galbaa siz de beni anlamamaya gayret ediyorsunuz,çünkü ben de flört olayına karşım diyorum sadece eşlerin birbirini tanıması üzerine kuruludur düşüncelerim bakarsanız.yanlız sizi tebrik etmek gerekir sanırım bir hafta da birini tanıyacaksanız insan sarrafı olmalısınız bence?ya da bir psikiyatr falan??sonra nifis ve şeytan her yerde herkez de var tabi ki ama irade denen şeyde var öyle değil mi,bence bu kadar basit ortamlarda nefis devreye girmemeli imanlı bir kişi iseniz bilemiyorum.bir de size ne yazıkk i katılmadığım,ve şiddetle eleştirmek istediğim bir konu var izninizle?türkiye istatistiklerinden bahsetmişiniz ya hani,boşanan çifler ile ilgili,çoğu da ünüv. mezunu,tanıyarak evlenmişler vs...bakın aslında cevap bile içinde biraz görmesini bilirseniz eğer!!şimdi,ekomomik özgürlüğü elinde olamayan bir kadın düşünün,kendi ayaklarının üzerinde duramayan biri(ki bu örneği daha önce verdiğim halde siz bunları yazmışsınız,her halde anlayamadınız tekrar yazıyorum bende)görücü usulu evlenen ve kocasının boyunduruğunda yaşamak zorunda kalan biri.erkek yüzde doksan dövüyordur!!yüzde doksandokuz aldatıyordur(değil ise sizde tv izleyin biraz görün kadın prog.larında kadınların düştükleri durumları,kadınların içler acısı hallerini!!!)bu insanlar kocalarını bırakıp nere gidecekler söylermisin,anne babasına dönse ne işinn var senin burda git kocanın yanına diyecek,e zaten başka da alternatifleri de yok bir yere gidecek,bu kadınlar nasıl boşansınlar!!!acaba kendi ayaklarınn üstünde durabilselerdi,ekonomik özgürlükleri olabilseydi,bu zulümlere katlaırmıydı,boşanma patlaması yaşanırdı tabi ki.tıpkı gelişmiş seviyede ki insanlar gibi.ne yapsın iş sahibi olan kadın aldatan,döven,vuran kıran koca ister mi tabi ki boşar.siz de dışarıdan tanışarak evlenenlerde boşanma görücü usulune göre daha çok dersiniz ve savunursunuz.ama durum sizin google dan araştırdığınız gibi de değil malesef.elinizi vicdanınıza koyun da söyleyin Allah aşkına yanılıyormuyum acaba??????
s.a...
kardeş önce konuşma seviyenizi ve uslubunuzu düzeltiniz.....
yazılarınızda kalite giderek düşüyor....
burda güzel bir şekilde bilgi alış verişinde bulunuyoruz değilmi....
bu uslüb yakışmıyor....değiştirmenizi rica ediyorum.....,
şimdi raimen kardeşim....
bir insanı anlamak istedikten,nasıl birini öğrenmek istedikten sonra müneccim olmana gerek yok konuşması düzgün olsada dahi
hareketleri her şeyi belli ederki mutlak bir folosunu yakalarsınız....
ben insan sarrafı değilim ama kişilerinhareketlerine
göre karakterlerini çok iyi tayin edebilirim....bu birazda görme ve yaklaşma bağlı....sen görmek istemedikten sonra 1 sne tanıma evresi yaşa neye yarar....
bakın aynı konudayız aynı şeyi savunuyoruz ama şurada ayrılıyorz....
ben evlenicek kişilerin birbirlerine tanımalarına karşı dğilim....
tanıma amacıyla başlayan bu ilişkiler zamanla flört'de döner....
flört'te ne olur daha çok paylaşım....zmanla ne olur taviz tavizi doğrur....
efendim birbirini tanımak için maksimum 1ay neyine yetmiyor....
yetmeyenler olabilir o zman işin boyutu değişiyor....
bakın sadec görücü usuluyle yapılan evlilikleri bu şekilde itham edmezsiniz...
aynı olaylar birbirini tanıyarak yapılan eviliklerde daha çok yaşanıyor...
şöyle örnek vereyimki;
o TV cıkan coğu insanlar eğitimsiz insan oldukları için o haldeler.
görücü usulü olduğunu için değil(genelleme yapmıyorm)...
eğer eğitimli olsalardı yapılması gerekeni çok güzel yaparlardı....
eğitim düzeyi yüksek olan insanlar sizce maddi menevi şiddete maruz kalmıyorlar mı?
buda görücü usuluyle olan bir şey midir acaba???

bakın sorun şurda
EĞİTİMSİZLİK....lütfen bunu görücü usulü diye lanse etmeyin....
genelleme yaparsanız hatta araştırmasınıda yapabiliriz....beraber...
şuan evlilik müessesesinin en uzun sürdügü evlilikle şekli görücü usulüyle yapılanlardır....
bakın burda görcücü usulu derken mutlak evleneceğin kişi görmen nasıl olduğunu dinine,eğitimini,aile hayatı araştırmadan bahsediyorum...
siz görücü usulunu heralde hiç görmeden biriyle evlenmek algılıyorsunuz....
hasılı kelam
görücü usulune ben son derece ılımlı bakıyorum....
en sağlıklı evlilik şekli diye düşünüyorum....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt