Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Acaba ben günahmı işliyorum??? Lütfen Yardım Edin (1 Kullanıcı)

memo-se

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Selamün Aleykum
Benim aklıma takılan bir soru var,ciddi anlamda kafamı kurcalıyor
Forumlardada görüyoruz,bir programı içine şifresini koyarak yayınlanıyor,
bunu bende yaptım,Bir programın sifresini kırmak onu yayınlamak forumlarda
onun dağıtımını yapmak ful olarak,bir arkadaşına vermek,sadece program değil tabiki
işletim sisteminide vermek almak full olarak tabiki,onları sitelerde yayılamak sizce günahmı???
Bu Konuda beni aydınlatırsanız sevinirim
Bilgisi olan varsa lütfen yazsın
Acaba ben günahmı işliyorum,haksızlıkmı yapıyorum
hakmı yemiş oluyorum???????
Lütfen Yardım Edin
Saygılarımla
Memo-se
Selamün Aleykum

asya5

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Acaba ben günahmı işliyorum??? Lütfen Yardım Edin

iyilikleri guzelik leri baskasininda gormesini istiyorsan

baskalarinin bilmediklerini ogrenmesinde yada gormesine vesile oluyorsan

bence guzel ama dogrumu yanlismi gunahmi bilemem B)

memo-se

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Acaba ben günahmı işliyorum??? Lütfen Yardım Edin

Öncelikle Selamün Aleykum
Arkadaşlar konunun buda başka bir yönü
Şimdi Dünyada teknoloji savaşı var,ve bu savaşta yerimizi almassak geride kalırız,teknolojinin her nimetlerinden faydalanıyoruz,onları araştırmak onların en gizli yerlerini çözmessek ilerideki olacaklardan biz sorumlu oluruz.
Amerika bir füze yollayacağı zaman füzenin içine vuracağı yerin kordinatlarını bilgisayara giriyor ve orayı yok ediyorsa bizde buna karşı onu yok edecek silahlar yapmalıyız,çünki bugün olan ıraktaki olaylar yarın bizim başımıza gelebilir,ALLAH göstermesin,Konuyu şuraya getirmek istiyorum,biz yani türkiyedeki herkes bunun bilincinde olursak aşamayacağımız engel kalmaz,Amerika Ruslardan neden bu kadar korkuyor,elbetteki onların yaptıkları silahların nasıl saf dışı bırakılacağını biliyorlar.teknoloji dünyasında
ruslar bence ikinci sırada,bu yüzden amerika rusyadan bukadar korkuyor.
Teknoloji savaşında ruslarla amerikalılar herşeyi yapıyorlar hırsızlığıdan tutunda herşeyi mübah sayıyorlar,Kendi teknolojilerini silah satmak için ırakta denemedilermi?? bütün yeni çıkan silahları ırakta denediler,tabi reklamda yapmış oldular.Diyeceğim oki biz şimdi bu programları satın alırsak bize silah olarak gelmiyeceği ne malum,verdiğimiz parayla bir müslümanın kanının akıtmayacağımız ne malum,olayın bu yönüde var değilmi
sonuçta müslümanları düşman olarak görüyorlar.Biz verdiğimiz parayla silah alınırsa ve o silahla bir müslüman ölürse , televizyonlarda izleriz artık kendi
hüsranımızı,kendimize sormadan edemeyiz neden böyle oldu diye
Bu sonu kendimize hazırlamamak istiyorsak,her konuda biliçlenmemiz lazım diye düşünüyorum.Bilinçli tüketici olamamız lazım,paramızın nereye gittiğine dikkat etmemiz lazım.Ama bu yaptığımız hırsızlıkmı oluyor yoksa teknoloji transferimi tabi tartışılır,Bunu konuyla ilgili cevap yazın Arkadaşlar, lütfen kendi düşüncelerini yazsınlar ki bizde bir fikir sahibi olalım,konuşarak doğruyu bulalım.Benimkini İlk adım olarak sayın,görüşlerinizi bekliyorum.Belki benim söylediklerim yanlış olabilir.
Saygılarımla
Memo-se
Selamün AleykumB)

Bolvadinli

Kayıtlı Kullanıcı
Ya bismillah. ilk mesajımız bu ama hassas bir konu umarım anlaşılırım :D
Bilmiyorum kimler ne kadar gerçekden birşeye emek veridi, emek derken belki 1 yıl hemen hemen her gün sabahlayacaksnız. hiç bir işinizin yoğunluğundan dolayı karnınızın acıkmasına rağmen yemen yemeden saatlerce çalışıp sobrada o şekilde uykusuzlukdan direk yatağa gittinizmi? ama bu bir iki gün değil aylarca belki senelerce? Hani Nasreddin hocanın dediği gibi damdan düşen gelsin yanıma. Birşeye sağlığınızı bozacak kadar emek verip sonra birinin beleş dağıtmasını görseniz kendinizi nasıl hissederdiniz? Bunun cevabı bence bu konununda cevabı

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Ya bismillah. ilk mesajımız bu ama hassas bir konu umarım anlaşılırım :D
Bilmiyorum kimler ne kadar gerçekden birşeye emek veridi, emek derken belki 1 yıl hemen hemen her gün sabahlayacaksnız. hiç bir işinizin yoğunluğundan dolayı karnınızın acıkmasına rağmen yemen yemeden saatlerce çalışıp sobrada o şekilde uykusuzlukdan direk yatağa gittinizmi? ama bu bir iki gün değil aylarca belki senelerce? Hani Nasreddin hocanın dediği gibi damdan düşen gelsin yanıma. Birşeye sağlığınızı bozacak kadar emek verip sonra birinin beleş dağıtmasını görseniz kendinizi nasıl hissederdiniz? Bunun cevabı bence bu konununda cevabı

Haram; gayri meşru, meşru olmayan manasına gelen bir Arapça kelimedir.Bahsettiğiniz şeyi uzun süre bende araştırdım.Ve Size şunu söyleyebilirim ki,Internette dağıtılan cracklenen hacklenen hepsi haramdır.Ve kul hakkına girer.(ücretsiz olanlar,deneme sürümleri hariç.)En basitini söyleyebilirim size ve en yaygın olanı Windows Xp.Korsan Cd key ile kullanmak.Bir tane örnek daha vereyim isterseniz Mp3.Kişinin hakkını gözetmeksizin verdiği emeğini bir çırpıda alıyorsunuz.Ve bunu istediğiniz gibi yayınlıyor,dağıtıyorsunuz.Bildiklerimden ve bilmediklerimden Alemlerin Rabb'i Allah'a sığınırım.Duayla kalınız.

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm kardeşim.Bazı kardeşlerimiz yerinde cevap vermiş.Ama yinede forum kurallarında okuyup ta atladığınız bir durum var forumlarda soru sormak doğru değil bunun için anasayfanın sağ alt köşesinde ''sorularla islamiyet'' bölümü var.

Orada değerli hocalara sorunuzu iletir iseniz kaynaklara dayalı bilgiler ile size döneceklerdir...

selam ve dua ile kalın selametle kardeşim.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim.Bazı kardeşlerimiz yerinde cevap vermiş.Ama yinede forum kurallarında okuyup ta atladığınız bir durum var forumlarda soru sormak doğru değil bunun için anasayfanın sağ alt köşesinde ''sorularla islamiyet'' bölümü var.

Orada değerli hocalara sorunuzu iletir iseniz kaynaklara dayalı bilgiler ile size döneceklerdir...

selam ve dua ile kalın selametle kardeşim.

Ve aleyna aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhü.Haklısınız hocam.duayla kalınız.

Bolvadinli

Kayıtlı Kullanıcı
Haram; gayri meşru, meşru olmayan manasına gelen bir Arapça kelimedir.Bahsettiğiniz şeyi uzun süre bende araştırdım.Ve Size şunu söyleyebilirim ki,Internette dağıtılan cracklenen hacklenen hepsi haramdır.Ve kul hakkına girer.(ücretsiz olanlar,deneme sürümleri hariç.)En basitini söyleyebilirim size ve en yaygın olanı Windows Xp.Korsan Cd key ile kullanmak.Bir tane örnek daha vereyim isterseniz Mp3.Kişinin hakkını gözetmeksizin verdiği emeğini bir çırpıda alıyorsunuz.Ve bunu istediğiniz gibi yayınlıyor,dağıtıyorsunuz.Bildiklerimden ve bilmediklerimden Alemlerin Rabb'i Allah'a sığınırım.Duayla kalınız.

Kardeş işin aslı seninle tamamen paralel düşünüyoruz fakat ben direk baltalamak istemedim. Tabiki haram, sizin hiçbir hakkınız olmayan bir şeye, sahibinin istemediği şekilde sahip olmak hiçde adil değil. müslümanlığada sığmaz. ama sebebinide hissedilmesi daha önemli.
Allah'ıma emanet

Kaan Erdem

Yönetici
Değerli kardeşim...Aman ne manada dediniz bilemiyorum ama ben yine anladığım manada söyliyeyim.Benim ''hocam'' gibi değerli kıymetli bir vasfım yada ağırlığım yok. :( yakıştırmanız ve hitap'ınız için ALLAH CC RAZI OLSUN KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE KALIN SELAMETLE KALIN....RABBİME EMANET OLUN TEKRARDAN.......

Ve aleyna aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhü.Haklısınız hocam.duayla kalınız.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş işin aslı seninle tamamen paralel düşünüyoruz fakat ben direk baltalamak istemedim. Tabiki haram, sizin hiçbir hakkınız olmayan bir şeye, sahibinin istemediği şekilde sahip olmak hiçde adil değil. müslümanlığada sığmaz. ama sebebinide hissedilmesi daha önemli.
Allah'ıma emanet

Bir tek şey söylemek istiyorum kardeşler.Bizler hüküm veremeyiz vede hüküm çıkaramayız.Islamiyette bence kelimesinin yeri yoktur.Bu yüce dini Allah'u Teala Peygaberimiz Muhammed (sav) ile bizlere gondermistir .Islamiyyet nasihat dinir.Peygamber'imizin SAV. bildirdiklerine inanmak farzdır.Haram harad'dır.Helal helaldir.Ölçü belli,yol belli,kural belli.Bunların dışına aksine inanmak dinden çıkmaktır.Duayla kalınız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt