Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdestlİ Durmanin Fazileti (2 Kullanıcı)

melegim

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razi olsun..
çok güzel bir paylaşimm
tşk..ler:)

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşim.
Çok faydalı oldun gerçekten teşekkür ederim,
Allah'ın selamı üzerine olsun...

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm...

Allah Razı Olsun Ablacım Teşekkür Ederim...

Yalnızca Namaz Kılmak için Abdest Almam. Sıkıntılı Olduğumda Felan Abdest Alırım... Sinirli Öfkeli Olduğumda Abdest Alır ve Rahatlarım...

İyi Akşamlar

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm...

Allah Razı Olsun Ablacım Teşekkür Ederim...

Yalnızca Namaz Kılmak için Abdest Almam. Sıkıntılı Olduğumda Felan Abdest Alırım... Sinirli Öfkeli Olduğumda Abdest Alır ve Rahatlarım...

İyi Akşamlar

aleyküm selam kardeşim ALLAH CC kabul etsin inşallah selametle kal

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C sizden razi olsun. Bunlarin bazilarini bilioyrdum bazilarini yeni ögrendim. Malesef ben abdestimi tutmakta zorlaniyorum. Rahatsizim. Ama adet edinmek güzel olur. Bundan sonra mümkün oldugu kadar cok abdest alirim ardindan dualarini da okurum. Samimi olarak tesekkür ve dua ediyorum, cünki bu yazdiginiz müjde niteligini tasiyor. Yazinizi kopyaladim hakkinizi helal edin.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C sizden razi olsun. Bunlarin bazilarini bilioyrdum bazilarini yeni ögrendim. Malesef ben abdestimi tutmakta zorlaniyorum. Rahatsizim. Ama adet edinmek güzel olur. Bundan sonra mümkün oldugu kadar cok abdest alirim ardindan dualarini da okurum. Samimi olarak tesekkür ve dua ediyorum, cünki bu yazdiginiz müjde niteligini tasiyor. Yazinizi kopyaladim hakkinizi helal edin.

selamün aleyküm helal olsun kardeşim bende başka bir yerden almıştım ALLAH CC kabul etsin abdestin nuruyla nurlandırsın bizleri ALLAHA CC emanet olun

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Selamün Aleyküm Abdestin ibadet hayatımıza kattığı güzellikleri buraya taşımışsınız Allah razı olsun.İnsan Abdestle sayız güzelliklere kavuştuğunu fark edince mutlu oluyor.verdiğiniz mutluluk için sağ olun.Allah sizide mutlu kullarından eylesin

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ablacım ya ne diyeyim sana bilmiyorum Allah C.C ne muradın varsa Verasin İnşallah Yalnız bir soru sorucam ablacım şimdi ben işe gelmeden önce abdest alıp(her önlemimi alıyorum) öyle geliyorum işe ve Öğle ile İkindi' yi burda kılmak nasip Oluyor şimdi peki bozulmuyormu abdestim vesveseye düşüyorum ama yapıcak bişeyim yok abdest alsam başımı açmam gerek burası da müsait değil açmama.
Uyuduğum zaman dahi yemek yaptığım zaman yani her an Allah şükür abdestliyim ama bukadar sevabı olduğunu bilmiyordum çok duygulandım.Ne kadar güzel bir Dinimiz var.Ne mutlu ki Müslümanız Rabbim Sana Sonsuz Şükürler O L S U N!!!
Emeğine sağlık ablam sağol Rabbime emanet ol cevabını beklicem
Selamün Aleyküm!

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Abdestin ibadet hayatımıza kattığı güzellikleri buraya taşımışsınız Allah razı olsun.İnsan Abdestle sayız güzelliklere kavuştuğunu fark edince mutlu oluyor.verdiğiniz mutluluk için sağ olun.Allah sizide mutlu kullarından eylesin

aleyküm selam sağolun ALLAH CC sizdende razı olsun inşallah duanıza amin diyorum inşallah hepimiz mutlu huzurlu kullardan oluruz ALLAHA CC emanet olun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ablacım ya ne diyeyim sana bilmiyorum Allah C.C ne muradın varsa Verasin İnşallah Yalnız bir soru sorucam ablacım şimdi ben işe gelmeden önce abdest alıp(her önlemimi alıyorum) öyle geliyorum işe ve Öğle ile İkindi' yi burda kılmak nasip Oluyor şimdi peki bozulmuyormu abdestim vesveseye düşüyorum ama yapıcak bişeyim yok abdest alsam başımı açmam gerek burası da müsait değil açmama.
Uyuduğum zaman dahi yemek yaptığım zaman yani her an Allah şükür abdestliyim ama bukadar sevabı olduğunu bilmiyordum çok duygulandım.Ne kadar güzel bir Dinimiz var.Ne mutlu ki Müslümanız Rabbim Sana Sonsuz Şükürler O L S U N!!!
Emeğine sağlık ablam sağol Rabbime emanet ol cevabını beklicem
Selamün Aleyküm!

ve aleyküm selam canım kusura bakma mesajını yeni okudum hakkını helal et ALLAH CC sendende razı olsun bitanem şimdi abdesti bozan şeyleri biliyorsun bu gibi durumlarla karşılaşmazsan abdestini koruyarak namaz kıla biliyorsunbu durumlar mesela çalıştığın yerde erkek eli eline deymeyecek saçın görünmeyecek ve sayire bunlardan biriyle karşılaşmazsan abdestini muhafaza edebilirsin yoksa tekrar abdest alman veya namazını kazaya bırakman gerekiyor inşallah anlata bildim ALLAH CC kabul etsin ALLAH CC senden razı olsun selametle kal

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam canım kusura bakma mesajını yeni okudum hakkını helal et ALLAH CC sendende razı olsun bitanem şimdi abdesti bozan şeyleri biliyorsun bu gibi durumlarla karşılaşmazsan abdestini koruyarak namaz kıla biliyorsunbu durumlar mesela çalıştığın yerde erkek eli eline deymeyecek saçın görünmeyecek ve sayire bunlardan biriyle karşılaşmazsan abdestini muhafaza edebilirsin yoksa tekrar abdest alman veya namazını kazaya bırakman gerekiyor inşallah anlata bildim ALLAH CC kabul etsin ALLAH CC senden razı olsun selametle kal

Allah razı Olsun Abla bişey dicem çok üzüldüm para uzatırken çok özen gösteriyorum şöföre dokunmamak için ama bazen araç birden kıpırdayınca oldu birkaç kere elim değmiştir para uzatırken şöförün eline o zaman abdestim bozulmuşmudur yani kıldığım namazlarda boşa gitmiştir ne yapmalıyız hayat okadar zorlaşmış ki Keşke bende çalışmasam hiç dışarı çıkmasam vallahi ev hanımlığını özledim çok zor ama ne yapalım tek kiş yetmiyor mecburuz ee malum çocuk ta okula başlıyor kiralar pahalı yemek pahalı herşey .......

Allahım bizleri AFFEYLE YA RABBİM

Ya bide ablacım şimdi benim çok namaz borcum var dün internette dolaşıyordum bir siteye rastladım ve okuduktan sonra çok üzüldüm halime

Dinimiz İslam .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Diyor ki eğer borcunuz varsa Sünnet kılmak ahmaklıktır bilgi alacağım kimsem yok Bursaya da yeni taşındık yakınlarım yok yani, Yanlış yapmaktan yanlış kılmaktan korkuyorum şimdi devir o devir değilki nasıl biliyorsam yeter okuyup araştıra biliriz mesela sizler gibi ablalar abiler kardeşlerden araştırıp öğrenebilirim değilmi?:a16:
Bana yardım edin kardeşiniz ibadetlerinde yanlışlarını düzeltsin Allah ta sizlerden razıOlsun Ahirette mekanınızı Cennet Kılsın Amin!!!

Selamün Aleyküm!

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Abdestin Faziletleriyle ilgili cok guzel bılgılerdi.Abdestli olMANIN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA AYRINTILI ÖĞRENDİM.ALLAH RAZI OLSUN.DUALARINIZ KABUL OLSUN İNSALLAH.A.E.O.'UN

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun.rabbim bizim kurtuluşumuz için ne büyük kolaylıklar sunmuş.fakat biz kullar nankörüz.abdestli durmaya dikkat edelim inş.allah takrar takrar razı olsun...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı Olsun Abla bişey dicem çok üzüldüm para uzatırken çok özen gösteriyorum şöföre dokunmamak için ama bazen araç birden kıpırdayınca oldu birkaç kere elim değmiştir para uzatırken şöförün eline o zaman abdestim bozulmuşmudur yani kıldığım namazlarda boşa gitmiştir ne yapmalıyız hayat okadar zorlaşmış ki Keşke bende çalışmasam hiç dışarı çıkmasam vallahi ev hanımlığını özledim çok zor ama ne yapalım tek kiş yetmiyor mecburuz ee malum çocuk ta okula başlıyor kiralar pahalı yemek pahalı herşey .......

Allahım bizleri AFFEYLE YA RABBİM

Ya bide ablacım şimdi benim çok namaz borcum var dün internette dolaşıyordum bir siteye rastladım ve okuduktan sonra çok üzüldüm halime

Dinimiz İslam .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Diyor ki eğer borcunuz varsa Sünnet kılmak ahmaklıktır bilgi alacağım kimsem yok Bursaya da yeni taşındık yakınlarım yok yani, Yanlış yapmaktan yanlış kılmaktan korkuyorum şimdi devir o devir değilki nasıl biliyorsam yeter okuyup araştıra biliriz mesela sizler gibi ablalar abiler kardeşlerden araştırıp öğrenebilirim değilmi?:a16:
Bana yardım edin kardeşiniz ibadetlerinde yanlışlarını düzeltsin Allah ta sizlerden razıOlsun Ahirette mekanınızı Cennet Kılsın Amin!!!

Selamün Aleyküm!

ablam benim elin deydimi namehreme abdestin gider ben böyle bilirim başkada bir bilgim yok söylesemde günah bana gelir onu sorularla islamiyetten detaylı bir şekilde öğrene bilirsin gelelim borca şimdi sen sünnet yerine kaza kılacaksın şöyle öğlen namazını ele alalım ilk 4 rekat sünnettir 4 rekat farz son iki rekat son sünnet sen bunu şöyle kılacaksın niyet ettim ALLAH CC rızası için ilk kazaya kalan öğlen namazımım farzını kılmaya .........4 rekatı kıldınmı sonra o günün farz namazınıda kıldın etti 8 rekat kaldı son 2 rekatin bunada niyet ettim ALLAH CC rızası için ilk kazaya kalan sabah namazımın farzını kılmaya ...........ikindide aynen öyle sünnet kılmayacaksın ilk kazaya kalan diye niyet edeceksin yılar geçtikçe borçlarında bitecek ALLAHIN CC izniyle .Gelelim bana ben namaz kılmıyorum benim eşim buna izin vermiyor bazen kılıyorum busefer gizli kılıyorum bunuda çok aksaltarak kıldığım için kendime bir faydam yok ALLAHA CC hamdolsun okuyorum öğreniyorum çok güzel ibadet etmek ama edebilirsen anlamadığın bir yer varsa yaz bilgim dahilinde cevaplarım ALLAHA CC emanet ol

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Abdestin Faziletleriyle ilgili cok guzel bılgılerdi.Abdestli olMANIN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA AYRINTILI ÖĞRENDİM.ALLAH RAZI OLSUN.DUALARINIZ KABUL OLSUN İNSALLAH.A.E.O.'UN

amin amin kardeşim ALLAH CC sizdende razı olsun RABBİM CC kabul etsin

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun.rabbim bizim kurtuluşumuz için ne büyük kolaylıklar sunmuş.fakat biz kullar nankörüz.abdestli durmaya dikkat edelim inş.allah takrar takrar razı olsun...

sağolun hacım RABBİM CC sizdende razı olsun ELHAMDÜLİLLAH onca güzelliyi sunmuş bizlere bir gün veye iki gün abdestsiz gezdiyinizi bi düşünsenizde insan iğrenir kendinden selametle kalın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt