Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

A N N E D U A S I (2 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: A N N E D U A S I

Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır.

Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir.

Tirmizî, Birr, 3.

vedat11

Kayıtlı Kullanıcı
RE: A N N E D U A S I

ALLAHIM SEN BİZE ANNEMİZİN AZINDAN OĞLUMA KIZIMA VERDİĞİM SÜT HELALDİR DEDİRTMEYİ BABAMIZDANDAN ALLAHIM BEN OĞLUMDAN VE KIZIMDAN RAZIYIM KELİMELERİNİ BİZE ÇIKARTMAYI NASİP ET RABBİM

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
anne duası

anne duası

::!:!:!
:!:​

Atâ bin Yesâr anlattı: Yolculuk yapmakta olan bir kervân, bir yerde mola vermişti. Fakat bu sırada bir merkebin sesi onların uyumalarına mâni oldu. Bunun üzerine bu sesin geldiği tarafa doğru gittiler. Sesin geldiği yere varınca kıldan yapılmış çadır içerisinde, yaşlı bir kadınla karşılaştılar. O kadına; "Bu merkep sesi nereden geliyor. Onun sesinden bir türlü uyuyamadık?" dediklerinde, kadın; "O merkep gibi ses çıkaran benim oğlumdur. Hayatta iken bana eşek diye hitâb ederdi. Allahü teâlâya onu eşek yapması için bedduâ ettim. Onun için böyle her gece sabaha kadar merkep gibi ses çıkarır." dedi. Bunun üzerine kervan sâhipleri o kadına; "Bizi onun kabrine götür, onun kabirdeki hâline bir bakalım." dediler. Kabre gidip, açıp baktıklarında, boynunun eşek boynu gibi olduğunu gördüler.

Buyurdu ki:

"Yâ Rabbî! Sana kavuşmak nasıl mümkün olur?" diye duâ ettim. Bir nidâ geldi, "Nefsini üç talakla boşa" diyordu."

"Bu kadar zahmet ve meşakkatlere, sıkıntılara katlanarak aradığımı, annemin rızâsını almakta buldum. Çok basit gibi gelen anne rızâsını almanın, bütün işlerin evvelinde lâzım olduğunu anladım."

"Günahlara bir defâ, tâatlere ise bin defâ tövbe etmek lâzımdır. Yâni yaptığı ibâdet ve tâatlere bakıp kendini beğenmek, o ibâdeti hiç yapmamak günahından bin kat daha fenâdır."

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a elinize sağlık...

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
Buyrun Anne Ve Babamıza Edilen Duaya Amin Deyip Sebeblenmeye

Buyrun Anne Ve Babamıza Edilen Duaya Amin Deyip Sebeblenmeye

Allah ım,kulun ve resulün Hz.Muhammed e ve onun tertemiz Ehl-i beytine rahmet eyle .

Onlara en üstün salavatını,rahmetini,bereketini ve selamını nasip eyle anne ve babama da katından bir lütuf ve tarafından bir rahmet lutfet ey merhametlilerin en merhametlisi!

Allah ım,Hz Muhammed 'e ve Âline salât eyle,anne ve babama karşı yapmam gerekenleri ilham yoluyla bana bildir.Bu konudaki bilginn tamamını bana ver ve beni bildiklerimi eksiksiz olarak yeri,ne getirmeye ,uygulamaya muvaffak et.Öyle ki ,bana öğrettiğin hiçbir seyi yerine getirmekten geri kalmayayım,vücut organlarım,bana ilham ettiklerini pratiğe dökmekte hiç gevşeklik göstermesin.

Allah ım,Hz Muhammed 'e ve Âline,onun sayesinde bizi onurlandırmana karşılık bize karşı insanlara bazı yükümler yüklemen sebebiyle salât eyle.

Allah 'ım ,anne ve babama tıpkı heybetli bir padişah gibi saygı göstermemi,şefkatli bir anneminki gibi şefkat etmemi nasip eyle.

Anne ve babama itaati ve iyiliği,uykusuz kalmışım uykuya dalmasından daha sevindirici,susuzlıktan cigerleri yanmışın suya kanmasından daha serinletici yap.Tâki,onların isteklerini kendi arzularıma, hoşnutluklarını hoşnutluğuma tercih edeyim ,Ban yaptıkları az bir iyiliği bile çok, çok kötülüğü bile az bulayım .

Allah ım onların huzunda sesimi yükseltmemeyi ,hep hoş sözler söylemeyi,yuımuşak davranmayı bana nasip eyle.Onlara yönelik kalbimi sevgiyle doldur.Onlara karşı beni nezaketli ve şefkatli kıl.

Allah ım güzelce bakıp büyütmelerinden dolayı onlara mükafat ver,gözleri gibi korumalarından dolayı sevap ihsan eyle.!Küçükken beni koruyup gözettikleri gibi ,sen de onları koru.

Benden taraf onlara bir sıkıntı dokunmuş, bir kötülük isabet etmiş,bir hakları zayi edilmişse bunu onların günahlarının düşürülmesine, derecelerinin artırılmasına vesile eyle.
ALINTIDIR

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
Ailenin için bile bir amin yazamadiniz oda güzel kardeşlerim ALLAH razi olsun.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
amin ...amin...amin.Rabbim kabul etsin.Allah razı olsun kardeşim.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bi duaydı paylaşım için Allah razı olsun,çok ihtiyacımız var bu duayı yapmaya,aslında dilden düşürmemek lazım ama nankörüz ve duyarsız...

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin Rabbim razı olsun kardeşim
böyle güzel bir dua için
selametle kalın inşallah...

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin binlerce kez amin allah razi olsun.....

YARALI KAPL

Kayıtlı Kullanıcı
amin,amin.amin. allah razı olsun kardeşim selam ve dua ile
allah yar ve yardımcımız olsun

fatma aytaş

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin kardeşim Allah bizleri ana babamıza görevlerini yerine getiren hayırlı evlatlar olmayı nasip etsin inşallah .Amin

yasemennnn

Kayıtlı Kullanıcı
aminnnn aminnnn aminnnn allahımm sen ailemizi annemizi babamızı bizlerden razı eyle ey rabbimmm

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
Okuyan paylaşan gönüllere sağlık.ALLAH razı olsun.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin allahım sen annemi babamı koru.cümlemizin annesini babasını koru.onları cennete koy allahım.amin el fatiha

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt