Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

__SARI KAMIŞ ÜSTÜNDE KAR ALTINDA MEHMED'İM YATAR (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A--

__SARI KAMIŞ ÜSTÜNDE KAR ALTINDA MEHMED'İM YATAR

Sarıkamış gazilerinden Balıkesirli Mehmet oğlu Ahmet Ağa anlatıyor:

24 Aralık'ta Sarıkamış'a doğru yürüyüşe geçen askerlerimiz, gece dağa tımanmaya başladılar. Şiddetli soğuk, korkunç tipi altında gecenin karanlığında birbirlerine tutuna tutuna, karlara bata çıka yol almaya çalıştılar. iliklerine kadar titreten tipinin şiddeti karşısında üzerlerindeki soğuk yüzü görmemiş yazlık kıyafetleriyle yürüdüler. Yol yokuş bitmek bilmiyor, kara saplanmış ayaklara geçit vermiyordu... Yol bitmeli, kar aşılmalıydı; nasılsa her gecenin bir sabahı vardı. İşte bu gece yürüyüşü sırasında önce gözler donmuş, kör olduğunun kimse farkına varamamış, sabahın ilk ışıklarını görememiş, hala gece karanlığı devam ediyor zannetmişlerdi. Yüreklerinin aydınlığında yürümeye çalışmışlar. Yollarını aradılar, kara saplandılar ve geride kalmaya başladılar. Geride kalanlar yawaş yawaş donuyordu. kapkara gecenin sabahını göremediler. Sağ kalan bir kaç asker için bir daha sabah olmadı. Sarıkamış'a yaklaştılarında kar erimemiş ama onları eritmişti. Soğuğa bir de açlık eklendi. Erzak getiren birliklerin askerleri de donarak öldüğünde; açlık sağ kalanları da perişan etti. İnanılmaz ama gerçekti; kalanlar ölene dek çarpıştılar...ÇArpıştılar...ÇARPIŞTILAR... yüreklerimize gömüldüler... Dediler ki;
"Vatanımız sabah aydınlığını görsün.
Bütün geceler bizim olsun."
"Allah-u Ekber dağlarındaki Türk müfrezesini esir alamadım. Bizden çok evvel Allah'a teslim olmuşlardı."
Rus Kurmay Başkanı Pietroroviç.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: __SARI KAMIŞ ÜSTÜNDE KAR ALTINDA MEHMED'İM YATAR

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Allah razı olsun kardeşim.selametle.

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

onların hakkı ödenmez eğer yaşıyorsak eğer bağımsızsak bu önce RABBİMİZ SONRA ONLAR SAYESİNDEDİR ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN BU YAZIYI YAZANDAN DA B)

gul-rana

Kayıtlı Kullanıcı

Gerçekten çok etkileyici.nasıl bir ecdadın torunları olduğumuzu unutmayalım.

Allah'ım onlar nasıl bir iman gücü ile sana teslim oldularsa bize de nasip et nolur

hayrunnisa16

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun senden yayınladığın için, ecdadımızdan bu cennet vatanı bizlere bıraktıkları için inşallah onlarında mekanı daCENNET-İ ALA olurB)B)B)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

s.a teşekkürler ALLAH'ÜTAALA SİZLERDENDE SONSUZ RAZI OLSUN

<<<__Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki __>>>:
Allah’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum. Ya Rabbi! Senden yine Sana sığınıyorum. Sen yücelerden yücesin, Seni layık olduğun şekilde medh-ü sena edemiyorum. Sana layık bir şükürle şükredemiyorum. Sen ancak kendini övdüğün gibisin.
İbni Mace

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt