Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

_..._Bir söz söyle ibret olsun hepimize_..._ (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
"Fidanlarınızı Kur'an-ı Kerim ile Büyütün ki;

Yaş iken Eğilsin Secdeye...!!!"

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kereye Mahsus TEBLİĞ etmek Şarttır
Yuzleri dost icleri dusman olanlardan u...sandim,
Dilleri mumin,kalpleri seytan olanlardan usandim,
Bak dostum herkesin kahri cekilir amma...
Ben Bu İnkarcı muslumanlardan usandim HZ.MEVLANA

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
"Sabah namazını kılan kimse Allah'ın himayesindedir. Dikkat et, ey Ademoğlu! Allah, bizzat himayesinde olan bir konuda seni sorguya çekmesin."
Müslim, Mesâcid 261-262.-Hadis-i Şerif

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
sukur_yoktu.gif

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Mazlumlar ayağa kalkmadıkça Zalimler diz çökmez...

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
SAVARONA
Amerika’nın zenginlerinden Cadwalader isimli kadın,1930 yılında,Alman Blohm und Voss Tersanesi’ne bir yat ısmarladı.
29 Temmuz 1930 günü bir törenle tekne kızağa kondu.28 Şubat 1931’de de tamamlandı.
Geminin safrası civalı olduğundan 90 derece yatmadıkça batmaz
Yemek ve dinlenme salonları…Kütüphane, bar ve kamaralarıyla, yolcu gemisinden cok , bir eve benzetilmişti.
Bayn Cadwalader Portekiz’de gördüğü bir şömineyi almak istedi, buna muvaffak olamayınca tarihi satoyu büyünüyle satın alıp, şöminesini yata taktırdı.
Müzik seti,bardak takımları,porselen tabaklar,mobilyalar,halılar…Bir gemi ne kadar süslenebilirse o kadar süslenmiş,merdivenlerden, direklerden vazolara kadar, her şey şahaneydi.
On milyon dört yüz bin mal oldu. [10.400.000 $]
Amerika Birleşik Devletleri “Neden bu gemiyi Amerika’da değil de Almanya’da inşa ettirdin?” diyerek, yatın maliyeti kadar da gümrük bindirmişti.
Kadıncağız gemisini, götüremeyip satısa cıkarmıstı.
Almanlar bu güzel gemiyi başka ülkeye kaptırmamak için üzerine haciz koydu.

Amerika da New York limanına giren bir Alman transatlantiğine el koyup: “Savarona’dan haczi kaldırısanız, bu gemiyi serbest bırakırız.” demişlerdi.
Artık Savarona ile devlet baskanları yakınen alakadar oluyordu.
ABD Başkanı F.Roosevelt, Savorana’yı Türkiye’nin almasını istiyor.Hitler de buna razı olunca, gemi Türkiye’ye satılacaktı.

SAVA, Zümrüdüanka gibi ismi olup, cismi olmayan bir kuş.Anlatik’te yasarmıs kuğu türündenmiş…
RONA, Cadwalader’in kızlık ismi. İkisi birleşince SAVARONA olmuş. Gemi, Türkiye’ye satılırken, isminin değiştirilmemesi şart koşulmuş.

Savarona limanlarda bekletildiğinden, alındığında altı yaşındaymıs.
Bembeyaz bordası, sarı bacaları, çok güzel görüntüsüyle 1 Mart 1938’de satın alınmış, 24 Mart’ta Southampton limaında bayrağımız çekilmiş. 45 kişilik mürettebat onu tekrar Hamburg limanına getirmiş. Bakım ve onarımı yapıldıktan sonra Cebelitarık’tan Akdeniz’e geçip 1 Haziran 1938 sabahı Florya açıklarında demirledi.

Aynı gün Dolmabahçe önüne gelen Savarona’ya Atatürk, Başvekil Celal Bayar ve bir kısım devlet adamaları Acar Motoruyla ulaşıp yatı gezdiler.
Yat’ı çok beğenen Atatürk, günleri burada geçirmeye çalıştı.Yemekleri, toplantıları artık Savarona’daydı.

9 Temmuz 1938’de Bakanlar Kurulu burada toplandı, Hatay meselesi burada görüşüldü.

Yat’daki rutubet ve sıcaklık Atatürk’ün hastalığını artırınca doktorlar, Dolmabahçe Sarayı’na geçmesini istediler. Savarona’da 54 gün kalabilmişti.

Ölümünden sonra Ulaştırma Bakanlığı’nın emriyle İstanbul limanına verildi. Sicil numarası 2.051.

İkinci Dünya Savası’nda onu Kanlıca’da korudular.

2 Temmuz 1951’den itibaren Deniz Harp Okulu’nun eğitim gemisi oldu.
3 Ekim 1979’da yakıldı, yangın 24 saat sürdü, suçlusu bulunamadı.
Tekrar tamir ettirildi, turizm amacıyla kullanılmaktadır.

SAVARONA YATI, 1938’de ON MİLYON DÖRT YÜZ BİN DOLARA [10.400.000$] SATIN ALINMIŞTI, AYNI PARAYLA 5 FABRİKA KURULABİLİRDİ..

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
Dua" olsam dökülsem dilinden... sen "Amin" desen o an kabul olsam..kabulun olsam..!

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Karabey-mezar-alaninda-sanduka-tipi-kaya-mezar.JPG

“Mezardakilerin Pişman Olduğu Şeyler için, Dünyadakiler Birbirini Yiyor.”
İmam-ı Gazali (Rh.Aleyh)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
-.......İbn Umer (R) şöyle demiştir; Peygamber'in hayâtında birisi bir düş gördüğü zaman, o düşü Rasûlullah'a hikâye ederdi. Ben de bir düş görmeyi ve onu Rasûlullah'a. arzetmeyi temenni ettim. O sırada ben taze bir gene idim ve Rasûlullah zamanının âdeti üzere mes-cidde uyurdum. Derken ben de ru'yâmda şöyle gördüm: İki melek beni yakaladılar ve beni ateşin (yânî cehennemin) yanına götürdüler. Cehennem kuyu duvarı gibi yanlan örülüp durulmuş ve iki tane boy­nuzu vardı. Bir de gördüm ki, içinde kendilerini iyice tanıdığım bir ta­kım insanlar var. Ben hemen Eûzu billahi mine'n-nâr (= Ben ateşten Allah'a sığınırım) demeğe başladım. İbn Umer dedi ki: Bu sırada bi­ze başka bir melek kavuştu ve bana hitaben: Sen korkma, dedi. Ben bu ra'yâmı (kızkardeşim ve mü'minlerin annesi olan) Hafsa'ya anlat­tım. Hafsa da bunu Rasûlullah'a hikâye etti. Rasûlullah (S): "Ab­dullah ne iyi adamdır, keski gecenin bir kısmında kalkıp da namaz kılmayı âdet edinseydi'* buyurmuş [4]. (Salim) Bundan sonra Abdul­lah geceden az bir kısmı müstesna olmak üzere, uyumaz oldu (demiştir).
Sahihi Buhari....

hacı anne

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün, hayatınızın geri kalanının ilk günüdür..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
cennet_kosklerinden_biri.jpg

Tüm GünahLardan İmsak Et ki, Cennette İftar Edesin ! ''

G

Goldenrose

Dünyaya geldiğin zaman,sen ağlarken çevrendekiler gülüyorlardı.Öyle bir hayat sür ki,öldüğünde çevrendekiler ağlarken,sen gülümseyerek ahirete gidesin.

G

Goldenrose

Ey yolcu uyan! Yoksa çıkarsın ki sabâha : Bir kupkuru çöl var : Ne ışık var,ne de vâha!

G

Goldenrose

O,ömrü bâkide (ahirette) göreceğin rahat ve lezzet,ancak bu fâni ömürde sa'y ve çalışmalarına bağlıdır.Senin o ömr-ü bâkiden hiç haberin yok.Ölüm sekarâtı uyandırmadan evvel uyan.

G

Goldenrose

Güzel ahlâk en hayırlı dosttur.Çirkin ahlâk en zararlı düşmandır.

Ahlâk güzelliği ,bedenden daha güzel ve daha devamlıdır.

En güzel edep;güzel ahlâk,en şiddetli fakirlik;ahmaklık,en vahşi vahşet;kendini beğenmek ve en üstün zenginlik;akıldır.

Güzel huy zenginlik sayılır.

İyi huylu bir insanın hayatı,yer yüzü cennetidir

Dünya Mü'minin cehenneme kafirin ise cennetidir.

İyi ahlâklı ve erdemli iseniz,ömrünüzün son demlerinde size kimsenin veremiyeceği gücü onlar verirler.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
-Ey müslüman, sana düşen nimetse sadece çile... Uyumamak ve düşünmeye memur olmak... Bu çile kapısından erişilecek dünyayı bilseydin, yatağını ve yorganını satardın!
NFK

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşamak Su Misali Akıp Giderken, Bize KaLan Bi Vefa, Bi SeLam, Bi de Habersiz YapıLan GüzeL Duadır...

''Su-eda''

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Allah bir insana kendi eksik ve kusurlarını gören göz nasip ederse;
başkalarında eksik ve kusur gören gözü de artık görmez olur

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt