Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

..::99'kere Dua Edin::....::Amin::.. (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leyla-1

Altın Üye
"O takvâ sahipleri ki, görmedikleri halde Allah'a ve Onun bildirdiklerine îmân ederler, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda bağışta bulunurlar." Bakara Sûresi: 2/3

"Allah Teala hazretleri bir kulun hayrını diledi mi ölümünden önce salih amel işlemede muvaffak kılar." Tirmizi, 2134 3
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle... dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.
amin

AMİN

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur
Bak dostum;

Bil ki, bu kitab, sana hayatında verilen en değerli şeylerden biridir!..

Bu kitap, sana Rabbinin seslenişi; sana açtığı özel kapıdır!.. Kim, olursan ol; işin, meşgalen ne olursa olsun; hangi dinden olursan ol; bil ki...

Rabbin seni beklemektedir ve kapısı sana açıktır!..
Sorma, Rabbimin kapısı nerede diye; sende "O" kapı; gönlünde!.

Senden sana açılan bir kapının ardında!..

Bu kapı, DUA ve ZİKİR kapısıdır!.. Gönlünden Rabbine açılan kapıdır!.

Rabbine yöneliş ve HACET kapısıdır!.

Gökte ve ötende sandığın TANRI'nı terket; sonsuz - sınırsız ALLAH'a yönel; O'nun, her noktada ve zerrede mevcût olduğunu farket; ve O'nu GÖNLÜNDE bulmaya çalış!.
Sonra iste O'ndan, ne istersen!.. Eşini, işini, aşını; ister mevlânı, ister şifânı!.

Bil ki, seni, her isteğine ve her arzuna kavuşturacak tek şey DUA ve ZİKİR'dir.

Bil ki dostum; her zerrede tüm özellikleriyle mevcûd olan ve kendinden gayrının varlığı aslâ sözkonusu olmayan ALLAH, SENDEN SANA İCABET EDECEKTİR!.

SEN, bilesin ki, yeryüzünde "HALIFE"sin!.. HALİFE olarak sana, gönlüne, BEYNİNE bahşedilmiş yüce güçlerden haberin var mı?...
DUA ile ZİKİR ile, o muhteşem BEYNİN ile, kendindeki mekanizmayı harekete geçirebileceğinden haberin var mı?...

"EN GÜÇLÜ SİLAH" olarak sana bağışlanmış DUA mekânizmasını biliyor musun?...

Fakîr, garîb, nîce kişiler DUA ve ZİKİR ile nîce ZALİM SULTANLARI helâk ettiler!.

Nîce yoksullar, büyük zenginliklere hep DUA ve ZİKİR ile eriştiler!..

Nîce, dertli, sıkıntılı, hastalıklı, ezâ, çile çekenler, hep kurtuluşu, selâmeti DUA ve ZİKİR'de buldular!..

Bil ki dostum...

SENDE, dünyanın en güçlü silâhı olan DUA ve ZİKİR cihâzı mevcûttur.
BEYNİNDEKİ, GÖNLÜNDEKİ bu en güçlü silâhı kullanmasını öğrenerek; bu yaşadığın dünyanın ve ölümötesi yaşamın tüm güzelliklerine erişebilirsin!..

Ya da, DUA ve ZİKİR mekânizmasını kullanmaz, paslandırıp, bir kenara terkedersin, ki bunun cezasını da sonsuza dek çekersin!..

Sana, karşılıksız, bedava verilmiş bir mekânizmadır bu!.. Hîbedir!..
DUA ve ZİKİR için kimseye muhtaç değilsin ve kimseyi aracı koymak zorunda da değilsin!..

İster, bu kitaptan yararlan; ister gönlünden geldiği gibi yönel!.. Ama kesinlikle, kendindeki, bu dünyanın en kıymetli cihâzı olan DUA ve ZİKİR cihâzını kullanmasını öğren.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.
amin

AMİN AMİN ALLAH RAZI OLSUN
Ya Rabbi!
amin
[big]AMİN AMİN AMİN..[/big]
S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ABİ..ÇOOK GÜZEL DUALAR..RABBİM BU DUALARI ETMEYİ,YAŞAMAYI NASİB ETSİN BİZLERE..AMİN AMİN AMİN..ALLAH(c.c.)EMANET OLUN..
Rabbim bizleri affet mağfiret et doğrudan cennete girmet doğrudan yıldırım hızıyla sırat köprüsünü geçmek nasip etsin. Cennetinden bir köşk peygamber efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin cümlemize bizlerede inşallah.
Allah'ım sana sığınıyorum senden istiyorum sen Rahim'sin Rahman'sın senin herşeye gücün yeter bizleri affedip huzuruna layık et ümitle kapına geldik dergahından bizleri boş çevirme dualarımızı gönül muardlarımızı istediklerimizi ver içinde bulunduğumuz sıkıntılardan müşgül durumlardan bizleri kurtarıp tez zamanda selametimize çıkar bizelere yaşama sevinci ver Yaşamıza bir düzen bir yön ver Yarabbim senden istiyorum gidecek başka bir kapımız yok sen bizlerin yardımcısı ol selametimize çıkar. AMİN AMİN AMİN....
EMEĞİNİZE SAĞLIK TEKRAR ALLLAH SİZDEN RAZI OLSUN RABBİM HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH.

sena30

Kayıtlı Kullanıcı
Amin,amin,amin.....

Amin,amin,amin.....

Selamün Aleyküm Kardeşlerim.çok Güzel Bir Dua Ellerine Yüreğine Sağlik.rabbim Cümlemizin Bütün Dualarini Kabul Etsin Inşallah.......

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
RAHMAN-RAHİM Olan Allah'ın Adıyla;
Yüzümü, hakka yönelerek, gökleri ve yeri yaratana çevirdim.

Ben, O'na ortak koşanlardan değilim.

Namazım ve diğer ibadetlerim, hayatım ve ölümüm ALEMLERİN

RABBİ olan ALLAH içindir. O'nun ortağı yoktur. Bununla emrolundum

ve ben MÜSLÜMAN'lardanım. ALLAH'ım, MELİK SENSİN, SENDEN

başka İLAH YOK. SEN RABBİMSİN ve ben SENİN kulunum. Nefsime

zulüm ettim. Günahımı itiraf ettim. Tüm günahlarımı bağışla.

Şüphesiz, günahları ancak SEN bağışlarsın. Beni ahlakın en güzeline

erdir. Onun en güzeline ancak SEN erdirirsin.Ahlakın kötüsünden beni

uzaklaştır. Kötüsünden de ancak SEN uzaklaştırırsın. Emret, ALLAH'

ım emret! Hayrın tümü iki elindedir. Ve şer, SANA ulaşmaz. Ben

SENİNLE varım ve SANA döneceğim. MÜBAREK ve YÜCESİN. SEN' den

mağfiret diler ve SANA tevbe ederim. (MÜSLİM:1/534)

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Rabbim ! Senin mubarek ismini anarak ve Rahmetinin gölgesine sığınarak ve Senden mağfiret dileyerek söze başlarım.Şüphesiz alemlerin Sultanı Sen olduğun gibi sözlerinde Sultanı elbet Sensin Sana Hamd eder her işimde Senden yardım dilerim Sana hakkıyla Hamd etmekten acizim Ya Rabbi !
Ya Rabbi Sen herkesin Ya Rabbi deyişini duyansın Sen her canlının rızkını verir her düşküne acırsın Padişahlar bile Senin kapında devlet bulur bizim gibi kölelerde Ya Rabbi

n_tutus

Kayıtlı Kullanıcı
heepimiz dua edelim allah yardımcımız olur inş.

arzu şehid

Kayıtlı Kullanıcı
şükran kebira

şükran kebira

Bu syfayı ve dua"yı hazırlayan katdeşim Allah c.c.dua ve amellerinizi kabul ve makbul etsin.Allah sizden razi olsun.amin.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH HAYIRLI SABAHLAR KARDESLERIM SIZLERDEN BIR ISTEGIM VAR! HAYIRLI DUA´NIZA IHTIYACIM VAR BEN BU AYIN 2,INDE TÜRKIYEYE UCAKLA GELICEM AMA UCAKTANDA COK KORKUYORUM BIR DE BU GÜN UCAK DÜSTÜ (ALLAH RAHMET EYLESIN HEPSINE)KORKUM DAHADA COGALDI LÜTFEN DUA EDIN KAZASIZ BELASIZ GIDIP GELEYIM SEVDIKLERIME AILEME VE KAVUSAYIM ALLAHA EMANET OLUN

zülall

Kayıtlı Kullanıcı
Aska mecnun hocam,elinize,dilinize,gönlünüze saglık.Allah sizin gibi ilahi aşkın mecnunlarından razı olsun.Zamanı geldiğinde Mevlana gibi şeb-i aruzlar nasip etsin.

zülall

Kayıtlı Kullanıcı
Aşka mecnun hocam sizin güzel gönlünüzden bir dua istesem olur mu?Leyladan çok uzaklastm ben.Bizim gibi mecnunların leylası olan rabbimden.Eski manevi ortamım kalmadı ve evlenmeyi düşündüğüm bir dönemde dünyaya doyuracak fakat ahirete aç bırakacak evlilik teklifleri alıryrm.Resmen nefsimle mücadele ediyrm.Dünya ve ahiret mutluluguna vesile olacak va manevi havayı içinde soluyabilecegim bir evlilik yapabilmem için bana bir nebze de olsa dua eder misiniz?
Ben beni bu dünyada mevladan uzaklastıracak bir mecnun istemiyrm.Mevlanın sevdiği ve ona yaklastıracak bir mecnun istiyrm.Gönlünüzden gecer de bu fani için dua ederseniz çok sevinirim.
Selam ve dua ile kalın hocam.
(hocam ben siteye yeni katıldım.o yüzden konu sınırlamalarını falan bilmiyrm.umarım yazdıgım seyler kuralları ihlal eden bir durum teskil etmez)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Teala hazretleri bir kulun hayrını diledi mi ölümünden önce salih amel işlemede muvaffak kılar." Tirmizi
selamün aleyküm kardeşim.

AMİN
AMİN
AMİN

ALLAH razı olsun.:T:T:T:T

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
Er-rahmanü Celle Celalüh Razi Olsun Aşka Mecnun Kardeşim. Dualari Yazdirdim Hakkini Helal Et. Es-selamüaleyküm.

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

Allahım, lütfunla, kereminle bu milletin ağacı yeşildir,

Senin kereminden bu millet bugün hâlâ yaşayabilmektedir!

Allahım, İslam milletine kıpırdanış, silkiniş imkanı bağışla,

Hz.Ali gönlü, Hz.Ebubekir sadakati ve ihlası bağışla!

Bu ümmetin ciğerine Muhammed aşkının okunu sapla,

Yeniden dünyaya hakim olma arzusu uyandır onlarda!

Öyle ki, senin gök kubbende daima parlak kalsın yıldızlar,

Senin dünyanda gecelerini ibadetle geçirenler selamette kalsınlar!

İslam gencine ciğer ateşi İslam'a hizmet harareti lûtfet,

Ona benim Peygamber aşkımı, derin görüşümü nasip et!

Benim gemimi içinde bulunduğu girdaptan kurtar,

Ona hızlı gitme gücü bağışla, yavaş gitmesinden kurtar!

Allahım, ölme yaşama sırlarını öğret bana,

Çünkü bütün bu kâinat senin ilmin içindedir daima.

Uykusuz gözlerim senin için yaşlıdır.

Senin için kalbimde dayanılmaz dertler saklıdır.

Sabahlara kadar feryat ve niyazlarım senin için,

Yalnızlığımda ve meclislerde yanıp yakılışlarım senin için.

Heyecanlarım, arzularım, burkuluşlarım senin için.

Umutlarım, aranmalarım hepsi, hepsi senin için.

Muhammed İkbal'in (1873-1938) Bab-i Cibril'deki duası.

[Bâl-i Cibril'den]

G

gülderen özdemir

Ya Rabbi!
amin

[big]AMİN AMİN AMİN..[/big]
S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ABİ..ÇOOK GÜZEL DUALAR..RABBİM BU DUALARI ETMEYİ,YAŞAMAYI NASİB ETSİN BİZLERE..AMİN AMİN AMİN..ALLAH(c.c.)EMANET OLUN..

amin amin amin milyonlarca sayısızca amin.a.r.o.a.e.o.selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt