Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

8 Mart HANGİ KADINLARIN günü? (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
8 Mart HANGİ KADINLARIN günü?

41000000000515163.jpg

07 Mart 2010
Türkiye'de kadınlara yönelik baskı ve dayatmalar hala sürüyor.
Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Ancak, Türkiye'de kadınlara yönelik baskı ve dayatmalar hala devam ediyor. İnançları gereği başını örten kadınlar, kamuda çeşitli baskılara maruz kalırken, binlerce başörtülünün eğitim hakkı ise yıllardır engelleniyor...
3112%5B1%5D.jpg

ASLAN DEĞİRMENCİ'nin haberi

Bütün dünya, Kadınlar Günü'nü kutlamaya hazırlanırken, Mazlum-Der ve Özgür-Der tarafından hazırlanan ‘hak ihlalleri raporları' Türkiye'de Müslüman kadınlara yönelik baskıların hız kesmeden devam ettiğini gözler önüne seriyor.
MustazaflarFM21_12.jpg

Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Ama inançları gereği yaşadıkları için toplumdan dışlanan kadınların sorunları halen devam ediyor. Mazlumder ve Özgürder tarafından hazırlanan ‘hak ihlalleri rapor'ları da 28 Şubat'ın halen sürdüğünü ve Müslüman kadınlara yönelik baskıların hız kaybetmeden devam ettiğini ortaya koydu. İşte iki rapor ile Müslüman kadına reva görülen çağdışı uygulamalar:
103169.jpg

* CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi, sırf başörtülü fotoğraf verdi diye, paso almak için başvuran Gülgün Burşuk adlı öğrenciyi geri çevirdi.

* Erzurum 9. Kolordu Komutanlığı bünyesindeki İnşaat Emlak Şubesi'nde sivil memur olarak çalışan ve vefat eden Orhan Çiftçi'nin taziyesine gelen yakınları, askeri lojmandaki taziyeye başörtülü oldukları için giremediler.

* Açıköğretim Fakültesi sınavına başörtüsüyle girmesine izin verilen Hatice Demir, sonuçları beklerken üniversiteden gelen belgede, 'Kılık kıyafet kurallarına uymadığınız için ‘0' aldınız' deniyordu.

* Fatih 1. İcra Ceza Mahkemesi'nde Naciye Sönmez'in çarşaflı olduğunu gören kadın hakim, "Sizin inandığınız kanunlar burada geçmez" diye bağırarak Sönmez'i mahkemeden kovdu.

* "Kariyer Günleri '09" etkinliği kapsamında verilen bir konferansa katılmak isteyen mühendis Esin A. başörtülü olduğu gerekçesiyle salondan çıkarıldı.

* KTÜ Rektörü İbrahim Özen, üniversite lojmanlarındaki başörtülü bayanların peşine özel güvenlikçi taktı.

* Çanakkale gezisine katılan Fethiye İHL öğrencisi Büşra Pirci, yolculuğun 15. dakikasında başörtülü olarak ziyaret ve konaklama yerlerine giremeyeceği belirtilerek, otobüsten indirildi.

* Eskişehir'de yaşlı bir kadın, başörtülü olduğu için aile hekimi tarafından muayene edilmedi.

* Adana Kiremithane Anadolu Meslek Lisesi'nde yapılan açık lise sınavlarında başörtülü oldukları için sınavdan çıkarılıp daha sonra tekrar alınan öğrenciler hakkında "Sınava geç geldiniz" denilerek tutanak tutuldu.
thumbnail.php

* Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) lojmanlarında kalan öğretim üyelerinin eşlerinin, başörtülü oldukları gerekçesiyle bazı baskı ve zorlamalara maruz kaldıkları ortaya çıktı.

* Bilgisayar Teknolojileri Sertifikası kursuna kayıt yaptıran üniversite mezunu başörtülü Esma Hacer Evkaya, ilk dersine girmek için gittiği kapıdan "başörtülüsün" denilerek geri çevrildi.

* Denizli Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nde Açık İlköğretim sınavına girmek isteyen yaklaşık 30 kadın, başörtülü oldukları gerekçesiyle sınava alınmadı.

* Gaziantep Şahinbey'de Hukuk Bürosu'nda asistan olarak çalışan Hülya Korkmaz, bir müvekkillerine ait belgeyi Şahinbey Askerlik Şubesi'ne götürdüğünde askerlik şubesi önünde nöbet tutan askerler, Korkmaz'dan başörtüsünü tavşan kulağı yaparak kulakları, boynu ve saçlarının ön kısmı gözükecek şekilde bağlamasını istedi ve aksi takdirde içeri alınmayacağı söyledi.

* Özel bir şirketin ilköğretim öğrencileri için düzenlediği yönlendirme sınavında başörtüsü yasağı yaşandı. Küçük öğrencilerini sınava getiren başörtülü anneler, “Başınızı açmadan kampusa giremezsiniz” dayatmasıyla üniversite kapısından geri dönmek zorunda kaldılar.
y1pZ46-jROB8mRquNGFBOD7wsjxtCbF2trpDn9OEu391x8gurFOo9h1eC6o0ew4QFpF8Ydeaoq5EBk

* Örtülü olduğu için defalarca disipline verilen, hakkında hazırlanan tutanaklara zorla imza attırılmaya çalışılan Diyarbakır Hamravat İlköğretim Okulu öğrencisi Ece Nur Özer'in defalarca ikna odasına alındığı ortaya çıktı.

8727_157423000398_131335315398_3886668_681860_n.jpg

VAKİT

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Allah(c.c.) bu tağut rejimi ve bu küfür rejimini ayakta tutan kolluk kuvvetlerini(askerler,polisler) Firavun ve onun ordusuyla Haşr eylesin.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu adamlar demokratikliği bilmiyorlarki

özgürlük (başörtüsü yasak ) :( çıplananlara bişey demiolar .
:a05:

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Sayin Kardesim eline saglik!!
Bakin;Anneler günü,sevgililer günü,Babalar günü, Kadinlar günü....

Bunlarin hepsi Yahudi patnetli Amerikan sunumlu Esya satma oyunu! Yani Kaynagi Kafirlerden. Kuran'i Kerimde Allah cc Bildirmis her seyin tayini...SELAMLAR

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Sayin Kardesim eline saglik!!
Bakin;Anneler günü,sevgililer günü,Babalar günü, Kadinlar günü....

Bunlarin hepsi Yahudi patnetli Amerikan sunumlu Esya satma oyunu! Yani Kaynagi Kafirlerden. Kuran'i Kerimde Allah cc Bildirmis her seyin tayini...SELAMLAR

Allah celle celalühu razı olsun..

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bayram Afyonlu

Bayram Afyonlu

Sevgili Kardesim ! AH SU MILLETIMIZ BILINCLI OLSA!

Bizi Bati diye diye , Heryönden Hele hele Ahlaki ve Dini yönden,örf adet yönünden de BATIRDI bu System.

INAN KURAN I KERIM VE RESULLÜHHIN SÜNNETIN DEN KOPUNCA !!! ÜLKEMIZE DURUMU BUDUR!

BUNUDA HERKES BILIYOR.....SAYGILAR

bera_ramazan

Kayıtlı Kullanıcı
KTÜ Rektörü İbrahim Özen, üniversite lojmanlarındaki başörtülü bayanların peşine özel güvenlikçi taktı.

Bakın sewgili kardeşlerim mesele ne başörtüsü nede türban. 8 mart yada 18mart ,28mart hiç fark etmez "Cahiliye dönemi" nde kızları diri diri toprağa gömerdiler. İlk söylendiği zaman hemen insan "yuh be kardeşim insan bu kadar mı akılsız olur?" der. Şimdi düşünelim okumayan bir insan (cahil kalmış) bu toplumda ne iş bulabilir (çalışmak zorunda kalırsa) nede kültürlü bir birey olabilir. Okumayan bir birey çocuğuna desrlerinde yardımcı olabilirmi? Kendisini okumuş bir insan gibi savuna bilir mi?(sözüm genelleme değildir.)

Toplum içerisinde ezilen bir insan yani yarının annesi sizce diridiri toprağa gömülmüş gibi değil mi?

"Bir erkeği eğittiğimiz zaman bir bireyi eğitmiş oluruz. Fakat bir bayanı eğittğimiz zaman bir toplumu eğitmiş oluruz çünkü bayanlar yarının annesidir."

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun çok güzel bir konu emeğine sağlık..
Ben zaten neden başörtüsünün yasak olduğunu anlamış dğilim..Manasız geliyor bana insan inancını gereği olan bir şeyi neden özgürce yapamıyor anlamıyorum...
Rabbim yardımcımız olsun..
selam ve dua ile...

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Kadin lar dünü ve Inanc

Kadin lar dünü ve Inanc

Sevgili kardesim,
Türkiyeki hortlamis Ataist ,Din düsmanliginin baska bir belirtisi de Bas örtüsüdür malesef.
Ben Basini acan Hanimlara bir sey demem sonunda Eger Biraz cik Dinimiz den haberi varlarsa,
Kitabimiz Kur'ani Kerim de ;kadinlari Yüce Mevlam uyariyor!
1) kadin lar haram yerelrini örtsünler,2) Dar Giyecekler giymesinler(uzuvlari belli olmasin, 3) yolda yürürken dikkat cekecek takirti yapan Topulu ayakkabi giymesinler diye...
Acsinlar Kurani Kerimin Mealini okusunlar bi...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bas Örtüsüne Destek vermek DINI ve NAMUSU GÖREV dir. 100% manevi olarak yaninizda olmaktan Gurur duyarim.

Ben ce de TR deki Bas örtüsü yasaklma Hortlagini Komunist ,Ataist yahudi uzatilari yapiyor.Selamlarimla

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt