Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

40 Yıllık Evli Kadınların Sırları ! (1 Kullanıcı)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
40 Yıllık Evli Kadınların Sırları

•Gelin olurken annem bana “Kocanın rızası, Allah’ın rızasıdır” hadis-i şerifi öğütlemişti, bu sözü bir an bile aklımdan ve kalbimden çıkarmayarak 40 yıla ulaştık Şükürler olsun.

•Kocam yapı itibariyle çok sinirli ve kaba saba biridir ama onun kalbinin derinliklerinde yumuşak bir damar vardır, o damarı kadınlık ustalığımla keşfettikten sonra(yaklaşık 25 yıldır) hiçbir problemimiz olmadı.

•Evliliğimizin ilk 3-4 yılında ana-babam ve yakın akrabamla aynı sokakta oturuyorduk. Birazda onlardan aldığım güçle beyimden ziyade aileme yaslıyordum sırtımı… Ne zamanki beyimin tayini Denizli’den Antalya’ya çıktı, yani birbirimizle baş başa kaldık, her şey düzelip rayına girdi. Çünkü artık Allah’tan başka sığınacağım tek kişi vardı:Kocam!

•Beyim aynı zamanda benim hocamdır; bana okuma yazmayı, Kuran’ı , Dinimi , bir çok şeyi o öğretti.Kendisine bu bakımdan hep saygı duydum, ne yapsa sabırla karşıladım. Çünkü onun üzerimdeki emeği ve hakkı bunu fazlasıyla gerektiriyor.

•Beyimle mutlu evliliğimizin sırrı, zor anlarda kenetlenebilmemizdir.

•Beyim tipik bir Türk erkeğidir, tepesi hep atar. Geçen kırk yılda kaç defa “Bu iş yürümeyecek !” düşüncesi geldi aklıma, fakat beni durdurup hayata bağlayan beyimin sıklıkla söylediği şu cümle oldu: “ Bak Esra’cığım! Bütün kabahat bende, problem benim! Bunu başta söylüyorum!” Siz olsanız suçunu itiraf eden birine nasıl davranırsınız.? Elbette müşfik, sabırlı ve anlayışlı.Bende öyle yaptım ve iyi kötü günleriyle mutlu sayılabilecek bir 40 yıl geçirdik.

•Bizim sırrımız, birbirimizi ne kadar kırıp incitsek bile 5-10 dakika sonra gönül almayı başarabilmemizdir.İkimizde böyleyiz. Hatta bazen bir saatte 10 kere tartışırız beklide kalp kırarız ama kızgınlık zirve yaptıktan sonra hemen düşüşe geçer ve hiçbir şey olmamış gibi gönül alıp normale dönmeyi başarabiliriz.

•Beyim aşırı derece hassas bir tiptir, hatta bir hanımdan belki 10 kat daha hassastır. Onu azıcık üzsem dünyası yıkılır, günlerce kendine gelemez. Bende bunu bildiğim için son derece dikkatli davranıp kendimi frenlemeye çalışıyorum, 40 yılı böyle bir dikkatle devirdik.

Mutlu bir evlilik kısa gibi gelen uzun konuşmaya benzer. (Vergilius)

ALLAHIN SELAMI VE RAHMETİ CÜMLEMİZİN ÜZERİNE OLSUN.(AMİN)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. kardeşim..
Allah c.c. razı olsun.. Duanıza yürekten amin diyorum...
Allah bütün herkese O'nun rızası doğrultusunda hayırlı evlilik nasipetsin
güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...
selam ve duayla ...
Allah'a emanet olun...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
S.A. kardeşim..
Allah c.c. razı olsun.. Duanıza yürekten amin diyorum...
Allah bütün herkese O'nun rızası doğrultusunda hayırlı evlilik nasipetsin
güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...
selam ve duayla ...
Allah'a emanet olun...
VE ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ KARDEŞİM.GÜZEL DUANIZA AMİN DİYORUM.SELAM VE DUA iLE KALIN İNŞAALLAH

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeş allah razı olsun guzel bır konu acmışşınız emegınıze saglık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt