Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

40 Yıldır Evli Beylerin Sırları ! (1 Kullanıcı)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
40 Yıldır Evli Beylerin Sırları

•Hiçbir şeyde abartıya kaçmamaya, neysek o olmaya özen gösterdik; aşkta bile…Çünkü birini ölesiye severken aynı zamanda öldüresiye nefret etmek mümkün.

•Hata araştırmak yerine her şeyi doğru yapmaya odaklandık.

•Birbirimizi önemsedik; çünkü eşiniz bir meseleyi önemli buluyorsa onun gerçekten önemli olduğuna inanmak zorundasınız.

•Evde iki arkadaş gibi dertleşip problemleri birlikte çözmeyi adet edindik; bunu birbirimizin sıkıntılarıyla ilgilenip zevklerimizi paylaşarak başardık.Hala da öyle, 40 yıllık karı-kocayız ama 40 yıllık arkadaşız da.

•Birbirimizin ailesiyle mesafeli ama olumlu ilişki başlattık, aile büyüklerimizi evlilik alanımıza müdahil yapmadık, ufak tefek problemleri kimsenin kalbini kırmadan geçiştirdik.

•Huri ile gılman peşinde koşmadık birbirimizi hata ve noksanlıklarımızla kabul ettik.Çünkü bu zamana kadar hiç kimse kendi için ideal bir eş bulamamıştır. Ya kadın iyi çıkmıştır veya erkek.

•En baştan eşime “Ben bu ailenin zırdelisiyim! Bana öyle muamele et!” dedim, sağolsun o da kırk yıldır bütün tartışmalarda ilk geri adım atan taraf oldu. “Deliyle deli olunmaz” dedi, benim sakinleşip rahatlamamı sağladı.Kendimi övmek gibi olmasın ama haklıda çıksam her tartışmadan sonra eşimin gönlünü almayı bilirdim. Özürse özür, Hediyeyse hediye.

•Hanımı Allah’ın bana özel bir lütfü gibi gördüm hep. Bu bakış açısı bizi 40 yıl birlikte tutan çimento oldu.

ALLAHIN SELAMI VE RAHMETİ CÜMLEMİZİN ÜZERİNE OLSUN.(AMİN)
Mutlu bir evlilik kısa gibi gelen uzun konuşmaya benzer. (Vergilius)
Genç Beyin Dergisinden Alıntıdır.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. kardeşim..
Allah c.c. razı olsun.. Duanıza yürekten amin diyorum...
Allah bütün herkese O'nun rızası doğrultusunda hayırlı evlilik nasipetsin
güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...
selam ve duayla ...
Allah'a emanet olun...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
S.A. kardeşim..
Allah c.c. razı olsun.. Duanıza yürekten amin diyorum...
Allah bütün herkese O'nun rızası doğrultusunda hayırlı evlilik nasipetsin
güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...
selam ve duayla ...
Allah'a emanet olun...
VE ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ KARDEŞİM.GÜZEL DUANIZA AMİN DİYORUM.SELAM VE DUA iLE KALIN İNŞAALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt