Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3G Çıktı Şimdi de 4G Geliyor (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
Cep telefonlarında yüksek çözünürlüklü video dönemi 4G ile başlayacak. İşte 4G’nin getireceği yenilikler:
Ciscos Firmasının yaptığı açıklamaya göre 4G servisleri bazı şirketlerin video uygulamalarının sonunu getirecek. Cisco Uluslararası Servis Sağlayıcısı Pazarlamadan sorumlu yöneticisi Suraj Shetty geçtiğimiz hafta yaptığı bir sohbette firmaların yüksek hızlı kablosuz geniş bant teknolojileri olan WiMAX ve LTE’nin, yüksek çözünürlüklü videoların cep telefonlarında paylaşımına olanak sağladığını açıkladı.

Bunlara ek olarak telekomünikasyon firmalarının geniş video servisleri sunarak kendilerini neredeyse kablolu internet’e çevirdiğini, kablolu internet sağlayıcılarının da geliştirilmiş ses ve internet alternatifleri ile bu firmalarla daha iyi rekabet edeceğini söyledi.
Günümüzde şu bir gerçek ki yüksek çözünürlüklü bir videoyu DSL ve ya fiber optik üzerinden paylaşabiliyoruz. Fakat aynı durum kablosuz bir ortam için neredeyse imkânsız. Ama 4G gelince, bu gibi paylaşımları kablosuz ortamda rahatça yapmak mümkün olacak.
Cisco’nun mobil internet veri alışverişi üzerine yaptığı bir araştırmada; 2013 yılına girildiğinde veri alışverişi %64 video, %19 veri servisleri, %10 dosya paylaşımı ve %7 ses olacak deniliyor. Ayrıca yine bu araştırma günümüz video transferinin 2012 yılı sonlarına kadar 4 kat çoğalacağını gösteriyor.
4G kapasitesi 15mbps bant genişliğini destekliyor. Eğer ki böyle bir bant genişliğine sahip olursak, kimi servislerin daha da gelişeceğini tahmin etmek pekte yanlış bir yorum olmaz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt