Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3 şartım var (3 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim paylaşım için ALLAH razı olsun...ALLAHım bizleri kendinden hakkıyla korkanlardan eylesinnn...Evet bizimde onlar gibi bunu yapmaya gücümüz yetmez o zaman onlar gibi günahlarımıza ağlamamız gerekir:A:A:A:A
selamun aleyküm Rabbimiz cümemizden razı olsun inşaallah hayırlı günler

sümeyra ç

Kayıtlı Kullanıcı
allah u teala razı olsun sizden kardeşim... ya arkadaşlar ben size bişey danışmak ist,yorum... benim kardeşim namaz kılmıyor sizce nasıl teşvik edebilirim.. lütfen cwp yazın.....nolur yardım edin

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
allah u teala razı olsun sizden kardeşim... ya arkadaşlar ben size bişey danışmak ist,yorum... benim kardeşim namaz kılmıyor sizce nasıl teşvik edebilirim.. lütfen cwp yazın.....nolur yardım edin
selamun aleyküm kardeşim Rabbimiz razı olsun inşaallah kardeşine namazın faydalarını anlatabilirsin

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
üç şartim var

üç şartim var

Şöyle naklederler:

"Birisi bir gün Hâtim-i Esam'ı evine dâvet etmişti. Fakat kabûl etmedi. Isrâr edince ona:

"Gelirim ama üç şartım var. Nereye istersem oraya otururum. İstediğimi yerim. Ne dersem onu yapacaksınız." dedi.

Adam kabûl etti. Hâtim-i Esamdâvet edenin evine gitti ve ayakkabıların konulduğu yere oturdu.

Senin yerin orası değil dediklerinde,

"Ben önceden şart koştum." dedi.

Sofra gelince, yanında getirdiği ekmeği çıkarıp yedi. Efendim buradan yiyin dediklerinde;

"Ben ne istersem onu yerim diye şart koşmuştum." dedi.

Sofra kalktıktan sonra hizmetçiye;

"Demir tavayı ateşte kızdır getir." dedi.

Hizmetçi söyleneni yaptı. Hâtim-i Esam demir tavanın içine ayağını koydu ve;

"Somun yedim." dedi.

Sonra oradakilere;

"Yarın kıyâmet günü yaptığınız her işten ve yediğiniz her şeyden Allahü teâlânın sizden hesap soracağına inanıyor musunuz?" diye sorunca, oradakiler

"Evet." dediler.

"Diyelim ki, burası Arasat meydanı, her biriniz sırayla gelip şu tavaya ayağınızı koyarak, burada yediklerinizin hesâbını veriniz." dedi.

Bunun üzerine oradakiler;

"Buna gücümüz yetmez." dediler.

"Yarın kıyâmet günü Allahü teâlâya nasıl cevap vereceksiniz. Arasat meydanının kızgın zemini üzerinde nasıl duracaksınız? Halbuki Allahü teâlâ meâlen; "Her nîmetin şükründen muhakkak sorulacaksınız." (Tekâsür sûresi: 8) buyurmaktadır." dedi.

Bunun üzerine orada bulunanların hepsi ağlamaya başladılar."
Kaynak: Evliyalar Ansiklopedisi

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı
allah(c.c.) razı olsun paylaşım için çok güzel ve anlalmlı rabbim nîmetlerinin şükrünü eda edebilen kullardan eylesin cümlemizi inş

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
Üç Şartım Var

Üç Şartım Var

Üç Şartım Var

Şöyle naklederler:

"Birisi bir gün Hâtim-i Esam'ı evine dâvet etmişti. Fakat kabûl etmedi. Isrâr edince ona:

"Gelirim ama üç şartım var. Nereye istersem oraya otururum. İstediğimi yerim. Ne dersem onu yapacaksınız." dedi.

Adam kabûl etti. Hâtim-i Esamdâvet edenin evine gitti ve ayakkabıların konulduğu yere oturdu.

Senin yerin orası değil dediklerinde,

"Ben önceden şart koştum." dedi.

Sofra gelince, yanında getirdiği ekmeği çıkarıp yedi. Efendim buradan yiyin dediklerinde;

"Ben ne istersem onu yerim diye şart koşmuştum." dedi.

Sofra kalktıktan sonra hizmetçiye;

"Demir tavayı ateşte kızdır getir." dedi.

Hizmetçi söyleneni yaptı. Hâtim-i Esam demir tavanın içine ayağını koydu ve;

"Somun yedim." dedi.

Sonra oradakilere;

"Yarın kıyâmet günü yaptığınız her işten ve yediğiniz her şeyden Allahü teâlânın sizden hesap soracağına inanıyor musunuz?" diye sorunca, oradakiler

"Evet." dediler.

"Diyelim ki, burası Arasat meydanı, her biriniz sırayla gelip şu tavaya ayağınızı koyarak, burada yediklerinizin hesâbını veriniz." dedi.

Bunun üzerine oradakiler;

"Buna gücümüz yetmez." dediler.

"Yarın kıyâmet günü Allahü teâlâya nasıl cevap vereceksiniz. Arasat meydanının kızgın zemini üzerinde nasıl duracaksınız? Halbuki Allahü teâlâ meâlen; "Her nîmetin şükründen muhakkak sorulacaksınız." (Tekâsür sûresi: 8) buyurmaktadır." dedi.

Kaynak: Evliyalar Ansiklopedisi

beser

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH verdiği nimetlere hakkıyla şükretmeyi nasip etsin

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Yarın kıyâmet günü ALLAHü teâlâya nasıl cevap vereceksiniz. Arasat meydanının kızgın zemini üzerinde nasıl duracaksınız? Halbuki ALLAHü teâlâ meâlen; "Her nîmetin şükründen muhakkak sorulacaksınız." (Tekâsür sûresi: 8) buyurmaktadır." dedi.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun vaybe her gün böyle hikayelerden ders çıkarıyorum.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm güzel kardeşim
Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık..
Okurken içim titredi gözlerim doldu, Allahım yarın mahşerde nasıl hesap vereceğiz..
Rabbim sen bizleri kolay hesaba çekilen kullarından eyle..amin
selam ve dua ile ...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
"Yarın kıyâmet günü ALLAHü teâlâya nasıl cevap vereceksiniz. Arasat meydanının kızgın zemini üzerinde nasıl duracaksınız? Halbuki ALLAHü teâlâ meâlen; "Her nîmetin şükründen muhakkak sorulacaksınız." (Tekâsür sûresi: 8) buyurmaktadır." dedi.

selamün aleyküm
allah (cc) razı olsun
paylaşım için teşekkürler
selametle

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ALLAH razı olsun kardeşim fazla yememek lazım zaten aç adam tokun halinden anlamaz fazla yemiycen dünyada

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardesim senden...
allah yardımcımız olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt