Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

2. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali başlıyor (1 Kullanıcı)

zekaikc

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2011
Mesajlar
903
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
istanbulistsiir.png


2. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali başlıyor

Sultanbeyli Belediyesi‘nce düzenlenen festival, Türkiye’den ve dünyadan 52 söz ustasının katılımıyla 6-9 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Festival adını, dünyada sadece Sultanbeyli sınırları içerisindeki Aydos Ormanları’nda yetişen ve 1982 yılında İngiliz bilim insanı Brian Mathew tarafından yeni bir ’’çiğdem’’ çeşidi olarak dünyaya tanıtılan ’’İstanbulensis’’ çiçeğinden alıyor.

Festivalin 6 Mart’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda yapılacak açılışında, şiir okumalarının ardından Bülent Ortaçgil ile Birsen Tezer sahne alacak.

’’Dört Kıta Tek Mısra İstanbul’’ sloganıyla gerçekleştirilecek festivalde, dünyadan ve Türkiye’den 52 söz ustası şiirlerini sunacak.

Okullarda özel etkinliklerin düzenleneceği festival kapsamında, ayrıca Türkiye’den çocuk edebiyatı şairleri ve yazarları da eserlerini seslendirecek.

6-9 Mart’ta gerçekleştirilecek festivalde; İspanya’dan Makedonya’ya, Tataristan’dan Filistin’e, Romanya’dan Urugay’a dünyanın dört bir tarafından ünlü şairler katılacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye ’’www.istanbulensissiir.org’’ adresinden ulaşılabilir

kaynak

EdebiFikir - "Eylem" bir kız ismi değildir!
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt