Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

11.08 / 12.08 /13.08 / ağustos 2022 ayının 3 beyaz günü (1 Kullanıcı)

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi
11.08/ 12.08 /13.08/ ağustos 2022 ayının 3 beyaz günü

Beyaz günler ağustos 2022

Beyaz günler, oruç tutmanın şiddetle tavsiye edildiği hicri ayda 3 gündür. İmam Tirmizî, Hz.Muhammed'in -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurduğunu rivayet eder:

Ayda üç gün oruç tutmak istersen, 13, 14 ve 15'inde oruç tut."

Elbette Müslüman takvimindeki kameri aylardan bahsediyordu.
ağustos 20222 ayının 3 beyaz günü

Perşembe....11.08.2022

Cuma...........12.08.2022
Cumartesi...13.08.2022 / ağustos 2022 ayının 3 beyaz günü

oruç tutmak istersen

.

UNA08A~1hkhgjhg.png

.

Son düzenleme:

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi
.
ORUCUN KALKAN OLUŞU VE ORUÇLUNUN İKİ SEVİNÇ ANI

oruc_kalkan.gif

ORUCUN KALKAN OLUŞU VE ORUÇLUNUN İKİ SEVİNÇ ANI

1218. Ebu Hüreyre radıyallahu anh'dan rivayet edildiğine göre Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

Aziz ve celîl olan Allah "İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükafatını da ben vereceğim" buyurmuştur.

Oruç kalkandır. Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz söylemesin ve kavga etmesin. Şayet biri kendisine söver ya da çatarsa: 'Ben oruçluyum' desin.

Muhammed'in canı kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha güzeldir.

Oruçlunun rahatlayacağı iki sevinç anı vardır: Birisi, iftar ettiği zaman, diğeri de orucunun sevabıyla Rabbine kavuştuğu andır."

Buharî, Savm 9; Müslim, Sıyam 163

UNA08A~1hkhgjhg.png

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt