Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yaşanmiş Ibretlik Bir Hikaye (1 Kullanıcı)

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Ve Dua Ile[/COLOR][/SIZE]

Mesa'

Kayıtlı Kullanıcı
sa rabbim inş herkeze doğru yolu bulmayı nasib etsin.aeo

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşim Hayat Hikayeni Hem Okudum Hem Agladim Ama Bak Ne Mutluki Sana Sonunda Allaha Dayanarak Ve Dogru Yolu Bularak Huzura Ermişsin Ve Mutlu Bir Yuva Kurmuşsun Dilerimki Allahtan O Mutlu Yuvanda Hep Huzuru Bulursun Allaha Emanet Ol

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmınaleyküm.
Allah'ın selâmı üzerinize olsun.

Temiz yaşamak çok zor, o düşünceyi yakalayıp da bırakmadan devam etmek çok zor ama güzel birşeydir. İnsan şu dünyada zamanla anlıyor kimseye tam güvenemeyeceğini, ailelerde istisnadır. Tevekkül içerisinde yaşan insanın gönlü, düşüncesi ahirette, bedeni dünyada oluyor. Seçmiş bir defa dünyasını, kimseye aldırış etmeden, bildiği doğrulardan bütün dünya şaşsa ve şaştırsa, o insan acı da olsa doğruyu yapıyor. Karşılığını alacağını ve doğru yaptığını bilerek ilerler. Bu yolda yürümek... Allah gösterir kapılar açar da insan seçimini iyi yapmalı, seçimini yapıp ilerlemeli. Allah zaten yardımcısı olur...

Ne mutlu kardeşim sana, Allah herkese nasib eylesin. Amîn.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Kardeşim
Ne Guzel Bir Yaşanmişlik
Sabrin Mukafatini Ne Guzel Yaşamişsiniz
Inanin Ki Boyle Seyler Duymayi Cok Ihtiyacim Vardi
Allah Razi Olsun
Allah Ne Muradin Varsa Versin
Allah Eşin Ve Cocuklarinla Bir Omur Mutluluk Nasip Etsin
Allaha Emanet Ol

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Kardeşim
Ne Guzel Bir Yaşanmişlik
Sabrin Mukafatini Ne Guzel Yaşamişsiniz
Inanin Ki Boyle Seyler Duymayi Cok Ihtiyacim Vardi
Allah Razi Olsun
Allah Ne Muradin Varsa Versin
Allah Eşin Ve Cocuklarinla Bir Omur Mutluluk Nasip Etsin
Allaha Emanet Ol
,
CEVAP YAZN TÜM ARKADAŞLARA HİTABEN:
amin işallah tüm müslümanlar bu sınavı başarıyla verirler bu yazıyı yazdım ama sonra dün gece cok pişman oldum kimsenin beni böyle tanımasını istemiyorum aslında yada geçmişi hatırladım belki bu yüzden canım cok sıkıldı . ama belki cok caresizler insanlar vardır bu yazı bir örnek sabır olabilir selam ve dua ile.
HERKEZE DÜŞÜNCELERİ VE DUALARI İÇİN COK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
,
CEVAP YAZN TÜM ARKADAŞLARA HİTABEN:
amin işallah tüm müslümanlar bu sınavı başarıyla verirler bu yazıyı yazdım ama sonra dün gece cok pişman oldum kimsenin beni böyle tanımasını istemiyorum aslında yada geçmişi hatırladım belki bu yüzden canım cok sıkıldı . ama belki cok caresizler insanlar vardır bu yazı bir örnek sabır olabilir selam ve dua ile.
HERKEZE DÜŞÜNCELERİ VE DUALARI İÇİN COK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN

selamunaleykum
yazdığınız hıç pışman olmayın
sabredenlere bır ornek oldunuz
sızı gayet ıyı bır eş ve ıyı bır anne olarak tanıyoruz gonlunuz ferah olsun
bende şu an sabredenlerdenım
allah razı olsun
allaha emanet olun

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
yazdığınız hıç pışman olmayın
sabredenlere bır ornek oldunuz
sızı gayet ıyı bır eş ve ıyı bır anne olarak tanıyoruz gonlunuz ferah olsun
bende şu an sabredenlerdenım
allah razı olsun
allaha emanet olun

gülnisa kardeşim sanırım seninde eşimle bazı sorunların vardı üzelmeni istemem sadece sabret
Mevlam gör bak neyler neylerse güzel eyler
Mevlam ne gelirse senden gelir bana,
Senden gelen herneyse hoş gelir bana....

bu sözleri unutma ben hep böyle derdim...
kendine iyi bak güzel kardeşim bebeğinede :)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
gülnisa kardeşim sanırım seninde eşimle bazı sorunların vardı üzelmeni istemem sadece sabret
Mevlam gör bak neyler neylerse güzel eyler
Mevlam ne gelirse senden gelir bana,
Senden gelen herneyse hoş gelir bana....

bu sözleri unutma ben hep böyle derdim...
kendine iyi bak güzel kardeşim bebeğinede :)

canım kardeşım benım bıraz farklı
eşım yok
allah omur boyu mutluluk nasıp etsın
allaha emanet ol

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
Ağlaya ağlaya okudum kardeşim... :A

Allah (c.c) sabredenlerledir.. Rabbim tövbeyi dilediğine nasip eder.. hidayet üzre sabit kılsın seni ve hepimizi .. Ey güzel insan benim için de dua et emi..Rabbim benim de dileklerimi nasip eylesin inşallah amin..

Selam ve dua ile

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Ağlaya ağlaya okudum kardeşim... :A

Allah (c.c) sabredenlerledir.. Rabbim tövbeyi dilediğine nasip eder.. hidayet üzre sabit kılsın seni ve hepimizi .. Ey güzel insan benim için de dua et emi..Rabbim benim de dileklerimi nasip eylesin inşallah amin..

Selam ve dua ile

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM GÜZEL SÖZLERİNİZ İÇİN.SİZ OKUMASAYDINIZ BEN BU KONUYU GÜNDEMDEN KALDIRMIŞTIM ASLINDA KİMSENİN BENİ BİLMESİNİ İSTEMEDİM YAZDIKTAN SONRA PİŞMAN OLDUM AMA OLAKİ BEN GİBİ BİRİLERİ VARDIR BELKİ YARARI DOKUNUR DEDİM ...
DİLERİM RABBİMDEN GÖNLÜNDEKİLERİ EĞER SENİN İÇİN HAYIRLI İSE SANA NASİP ETSİN HAYIRLI DEĞİLSE SENİ O DİLEĞİNDEN SOĞUTSUN VAZGECİRMEYİ NASİP ETSİN. RABBİN KALBİNE GÖRE VERSİN
SELAM VE DUA İLE

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
o kiz senmisin???? ablam benim ne çileler çekmissin ama çok sukur ki yilmamis ve kotu yollara dusmemissin... Rabbim her daim yanimizdadir iste bunun tam gerçegi ve yasanmis ornegi Rabbime emanet olunuz selam ve dua ile...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
o kiz senmisin???? ablam benim ne çileler çekmissin ama çok sukur ki yilmamis ve kotu yollara dusmemissin... Rabbim her daim yanimizdadir iste bunun tam gerçegi ve yasanmis ornegi Rabbime emanet olunuz selam ve dua ile...

EVET KARDEŞİM O BENİM NE YAZIK Kİ RABBİM YAPTIKLARIMDAN DOLAYI BENİ AFFETSİN BEN BİLMİYORDUM BİR COK ŞEYİ KİMSE ANLATMADI DOĞRU YOLU BULDUM AMA O YOLU BULMADAN ÖNCE COK KÖTÜ YOLLARDAN GECTİM COK ŞÜKÜR ŞİMDİ COK MUTLUYUM RABBİM HERKESE KALB HUZURLUĞU VE İMAN VERSİN BEN HİÇBİRŞEY İSTEMEM BUNLARDAN BAŞKA.... COK İL GEZDİM COOOKKKK İNSAN TANIDIM KİMSE RABBİM KADAR BANA HUZUR VERMEDİ DOST OLMADI OLMAZDA....
SELAM VE DUA İLE KALIN

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.ben de senin bu yazdıklarına karşı biraz paylaşımda bulunayım.bende 2006 yılında bu tarz bir konu açtım.geçmiş haftalarda ana sayfada epey bir kaldı.''nerden başladım namaza daha gencim'' konu gerçek konu sahibi bendim.burada sabah namazına kalktığımda 20 dakika içersinde yazdıklarımdı.sonra sağ olsun değerli ve kıymetli kardeşim bir kardeşim konu hakkında bana bir sohbette bulundu.sizin dediğiniz gibi bana çok faydalı ve aklıma gelmeyecek muhabbette kaynakları ile bilgilendirme yaptı.sonra hakikaten orada kendimi övdüğüm ve hatta maddi durumumdan bahsettiğim ve bir çok konuda hoş olmayan hadiselerin olduğunu söyledi.ama ortada bir gerçek vardı.ben söylenen hissiyatlar ile yazmamıştım.bu kardeşim.bana sen yazmadın ama okuyan öyle anlamaz dedi.ve bende konuyu ilgili kişiler tarafından silinmesini istedim sildirdim.

t.nur kardeşiminde bu saflık ve art niyetsizlik tarafı ile bizlere paylaşıma sunduğundan inşALLAH eminim.sizinde kardeşim açıklamanız şu an vesile oldu ve paylaştım.sizden de mevlam razı olsun mücahit kardeşim.selam ve dua ile kalın selametle.

selamun aleyküm.allah razı olsun kardeşim.bu yaşanılanlar güzelde...kardeşim yazın kendini baya bi övücü olmuş.yani müslümanın kendini övmeside pek iyi değildir.selametle...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.allah razı olsun kardeşim.bu yaşanılanlar güzelde...kardeşim yazın kendini baya bi övücü olmuş.yani müslümanın kendini övmeside pek iyi değildir.selametle...

CANIN SAĞOLSUN NE DİYEYİM SANA SENİN YERİNDE OLSAM ASLINDA BENİM GİBİ SACMA YAZILAR YAZAN BİRİNİN YAZILARINI BİLE OKUMAM SANA CEVAP OLARAK YAZDIĞIM DİĞER BÖLÜMDEKİ YAZIMI OKUMADIN HERHALDE GÖZÜNDEN KAÇTI SANA BİR TÜRLÜ YARANAMADIM NE DESEN SEN HAKLI OL.
BENDE SENİN GİBİ HİSSETTİM BU KONUYU GÜNDEMDEN KALDIRMIŞTIM AMA ARKADAŞLAR ESKİ KONULARI OKUMUŞLAR HERHALDE 2 YERDEDE TEKRAR GÜNDEME GELDİ .
ALLAH RAZI OLSUN SENDE SELAMETLE KAL BİR KUSURUM VARSA SEN AFFET SANA BAŞKA NE DİYEYİM

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı

mücahit58 kardeşim ben öyle düşünmüyorum yazıda övünmek söz konusu değil bahşedilenler gerçekten çok güzel .. her kula nasip olmaz ..Rabbim tövbeyi dilediğine nasip eder ..Rabbimin dilediği kul olabilmek hidayetin nasip olması kadar değerli bişey yoktur bu yalancı dünyada .. hamdetmek örnek almak örnek olmak lazım gelir ..
Nur kardeşim duan için aminn diyorum Allah (c.c) razı olsun .İnşallah Rabbim nasip eyler hayırlı değilse hayırlı eylesin nasip eylesin inşallah hayatta şu yalancı dünyada Rabbimden tek dileğimdir. herşeyi bilen O'dur tevekkülüm sonsuz biz dileriz isteriz verecek ise yalnız O.

selam ve dua ile

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
Nur kardeşim Hakkını helal et inan şimdi çok üzüldüm gündeme gelmesine sebep olduğumdan dolayı .. Rabbim okumayı nasip eyledi karşıma çıktı okudum vardır bunda da bir hayır .. canını sıkma olur mu

iki cihanda da herşey gönlünce olsun .. Rabbim imandan Kur'an'dan ayırmasın inşallah .

Ve herkesin bir hidayet öyküsü vardır .. çoğumuz ilim sahibi bir ailede yetişmedik .. verilenler tamamıyle Rabbimin lutfudur ve en değerli hazinedir dünya boş ve geçici yalan.. gerçek olanı Rabbim gönlümüze indirmeyi diledi indirdi .. hamdolsun Yaradana.. Binlerce şükürler olsun .. ve tek korkumuz da onları kaybetmek olsun . son nefeste iman ile göçmeyi Rabbim nasip eylesin cümle Mümin kardeşlerimize ..

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim.ben de senin bu yazdıklarına karşı biraz paylaşımda bulunayım.bende 2006 yılında bu tarz bir konu açtım.geçmiş haftalarda ana sayfada epey bir kaldı.''nerden başladım namaza daha gencim'' konu gerçek konu sahibi bendim.burada sabah namazına kalktığımda 20 dakika içersinde yazdıklarımdı.sonra sağ olsun değerli ve kıymetli kardeşim bir kardeşim konu hakkında bana bir sohbette bulundu.sizin dediğiniz gibi bana çok faydalı ve aklıma gelmeyecek muhabbette kaynakları ile bilgilendirme yaptı.sonra hakikaten orada kendimi övdüğüm ve hatta maddi durumumdan bahsettiğim ve bir çok konuda hoş olmayan hadiselerin olduğunu söyledi.ama ortada bir gerçek vardı.ben söylenen hissiyatlar ile yazmamıştım.bu kardeşim.bana sen yazmadın ama okuyan öyle anlamaz dedi.ve bende konuyu ilgili kişiler tarafından silinmesini istedim sildirdim.

t.nur kardeşiminde bu saflık ve art niyetsizlik tarafı ile bizlere paylaşıma sunduğundan inşALLAH eminim.sizinde kardeşim açıklamanız şu an vesile oldu ve paylaştım.sizden de mevlam razı olsun mücahit kardeşim.selam ve dua ile kalın selametle.

ALLAH RAZI OLSUN ABİ HAKLISIN AMA BEN KENDİMİ ÖVMEK İÇİN VALLAHİ YAZMADIM SADECE ASLINDA BU KONUYU ACARKEN BİRAZ CANIM SIKILIYORDU DERTLEŞMEK MAKSADINDA YAZMIŞTIM ZATEN KONUYU GÜNDEMDEN KALDIRMIŞTIM ARKADAŞLAR ESKİ KONULARI GİRİNCE HERHALDE TEKRAR GÜNDEME GELDİ İNSANLARIN BENİ BÖYLE BİLMESİNİ İSTEMİYORUM BELKİ BİR YAYARI OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM ZATEN BAZI YERLERİNİDE BUGÜN DÜZELTECE ŞİMDİDE BU KİŞİNİN BEN OLDUĞUNU DÜZELTECEM İNSANLAR BİR BAŞKASIYMIŞ GİBİ BİLMESİ DAHA İYİ OLUR HERHALDE. ALLAH RAZI OLSUN FİKİRLERİNİZ İÇİN

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Nur kardeşim Hakkını helal et inan şimdi çok üzüldüm gündeme gelmesine sebep olduğumdan dolayı .. Rabbim okumayı nasip eyledi karşıma çıktı okudum vardır bunda da bir hayır .. canını sıkma olur mu

iki cihanda da herşey gönlünce olsun .. Rabbim imandan Kur'an'dan ayırmasın inşallah .

Ve herkesin bir hidayet öyküsü vardır .. çoğumuz ilim sahibi bir ailede yetişmedik .. verilenler tamamıyle Rabbimin lutfudur ve en değerli hazinedir dünya boş ve geçici yalan.. gerçek olanı Rabbim gönlümüze indirmeyi diledi indirdi .. hamdolsun Yaradana.. Binlerce şükürler olsun .. ve tek korkumuz da onları kaybetmek olsun . son nefeste iman ile göçmeyi Rabbim nasip eylesin cümle Mümin kardeşlerimize ..

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM SAKIN ÜZÜLME VARDIR BUNDA BİR HİKMET BİR GÜN SANIRIM GÜNDEMDE KALDI BEN CEVAP YAZMAYINCA DİĞER KONULAR GİRDİ ARAYA VE BU YAZIM GÜMDEM DIŞI KALMIŞTI TAKİ SEN OKUYUNCAYA KADAR. HERŞEYİN BİR BEDELİ VARDIR BEN SANA KIRGIN FALAN DEĞİLİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN YAZIMIN BAZI YERLERİNİ DEĞİŞTİRECEM EN AZINDAN BEN OLDUĞUM BELLİ OLMASIN TABİ ŞUAN YAZDIKLARIMI BİR BAŞKASI OKUMAZSA ALLAH EMANET OL GÜZEL KARDEŞİM SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt