Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

tuttu-tutmadı oyunu:) (2 Kullanıcı)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
sakin ol diyince yine birşeyleri yanlış yazdım zannetim...

Yok da daha önce yanlış yazdığınıda görmedim anlamadım..((=
Bak misal geçenlerde ben içinden geçeni paylaşa yazıyorum diye yazdım baktım konu sitenin ennleri aklım nerdeyse artık :D
hani sende onun gibi oldun sanki :D şaşkın şaşkın olduk gittik sonumuz hayrola :D

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Yok da daha önce yanlış yazdığınıda görmedim anlamadım..((=
Bak misal geçenlerde ben içinden geçeni paylaşa yazıyorum diye yazdım baktım konu sitenin ennleri aklım nerdeyse artık :D
hani sende onun gibi oldun sanki :D şaşkın şaşkın olduk gittik sonumuz hayrola :D
öyle olduk heralde heleki bugün hiç keyfim ne oldu anlamadım

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
yine atar yaptın kardeş hayr mı :)
öyle değil ya tasavvuf denınce

İslâmiyet, ana hatlarıyla iman, ibadet ve ahlaktan ibarettir. Kelâm ilmi imanı, fıkıh ilmi ibadeti, tasavvuf ilmi de ahlakı ele alır. Tasavvuf, İslâmı derûnî bir şekilde yaşamaktır. Ruhî ve vicdanî bir duyuşun mahsulüdür. Şekilden mânâya geçmek, kabuktan öze ulaşmaktır. Kâlin hâl olmasıdır

işte ben böyle birimiyim yorum yok dedim

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
öyle değil ya tasavvuf denınce

İslâmiyet, ana hatlarıyla iman, ibadet ve ahlaktan ibarettir. Kelâm ilmi imanı, fıkıh ilmi ibadeti, tasavvuf ilmi de ahlakı ele alır. Tasavvuf, İslâmı derûnî bir şekilde yaşamaktır. Ruhî ve vicdanî bir duyuşun mahsulüdür. Şekilden mânâya geçmek, kabuktan öze ulaşmaktır. Kâlin hâl olmasıdır

işte ben böyle birimiyim yorum yok dedim

hay maşaallah ne güzel yazdın öyle çok hoşuma gitti :):) Cibril hadisini biliyorsundur : hazreti Ömer (r.a) rivayet ediyor..işte mecliste otururken üzerinde hiç yolculuk belirtisi olmayan güzel yüzlü siyah saçlı bir zat geldi safları yara yara geldi peygamber efendimizin dizini dizine dayadı ve sormaya başladı ya resulallah islam nedir? iman nedir? ve son soru neydi İHLAS nedir peygamber aleyhisselatu vesselam da buyurdu ki ; Rabbini görür gibi ibadet etmendir sen O'nu göremiyorsan da O'nun seni gördüğünü bilmendir..buradaki olay gibi iman ve islamı insan okuyarak ögrenebilir ama ihlas'ı ancak bir mürşidi kamil ile yakalayabilir diye düşünüyorum :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
hay maşaallah ne güzel yazdın öyle çok hoşuma gitti :):) Cibril hadisini biliyorsundur : hazreti Ömer (r.a) rivayet ediyor..işte mecliste otururken üzerinde hiç yolculuk belirtisi olmayan güzel yüzlü siyah saçlı bir zat geldi safları yara yara geldi peygamber efendimizin dizini dizine dayadı ve sormaya başladı ya resulallah islam nedir? iman nedir? ve son soru neydi İHLAS nedir peygamber aleyhisselatu vesselam da buyurdu ki ; Rabbini görür gibi ibadet etmendir sen O'nu göremiyorsan da O'nun seni gördüğünü bilmendir..buradaki olay gibi iman ve islamı insan okuyarak ögrenebilir ama ihlas'ı ancak bir mürşidi kamil ile yakalayabilir diye düşünüyorum :)

o konuda sadece susarım
ne söz ederim nede söz ettiririm
o insanlara saygım sonsuz ben elimden geldikçe beğendim yazarların kitaplarını okurum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt