Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Teşrik Tekbirleri...(Güncel Tutalım İnşaALLAH.) (1 Kullanıcı)

güler demir

Kayıtlı Kullanıcı
selamalr ben güler kimseye ulaşlamıyorum herkesin konuştuğu genel bi ortama ansıl ulaşabilirim lütfen yardımcı olun

bayramB

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Hamdolsun alemlerin RAB,ine sizler gibi guzel kardeslerimizden faydalanmayi bizlere nasib ediyor
ALLAH,in rahmeti uzerinize olsun

seme247

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar yarın oruç tutmak istiyorum nasıl niyet edilir bileniniz varsa yardımcı olun tşk

hakan can

Kayıtlı Kullanıcı
Dinlemek için aşağıdaki link'i tıklayınız.

Allahü ekber, Allahü ekber, lâ İlâhe illallahü vellahü ekber, Allahü ekber ve Lillahilhamd''

Teşrik tekbirlerini getirmek vaciptir.

Erkek, kadın, misafir, mukîm, her mükellefe vaciptir.

Arefe gününün sabahının farz namazını kılımıyla başlar, Kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazı farzının kılımıyla biter.

Toplam 23 vakit farz namaz arkasından teşrik tekbirleri getirmek herkese vaciptir.

Tekbirler farz namazın selamına bitişik olarak bir defa söylenerek yerine getirilir.

Teşrik günlerinde namazı kazaya kalanlar, tekbirleride kaza eder.

Teşrik günleri dışında kazaya kalan namaz kılınırsa tekbirler getirilmez.

Kadınlar bu tekbirleri gizli olarak getirirler.

--------------------------------------------------------------------------------​

Kaynak:
1) Açıklamalı, Muamelatlı, En Geniş İslam İlmihali, Ali Fikri Yavuz, İstanbul Eski Müftüsü, Çile Yayınevi, 1977

2) İlmihal 1, İman ve İbadetler, Türk Diyanet Vakfı, 1999​

çok güzel bi palaşım selam ve saygıla kaan kardeşim

hakan can

Kayıtlı Kullanıcı
KAAN KARDEŞİM SENDEN BİRAZ YADIM İSTEYE BİLİRMİYİM BEN DİNİMİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞAMAK İSTİYORUM AMA İMKANLARDAN DOLAYI FIRSAT BULAMIYORUM SENİN BO KONUDA YARDIM EDEBİRMİSİN NE ÖNERİRSİN ELHAMDDÜLİLLAH CUMAMIZI KIÇIRMIYORUZ AMA SADECE HAFTADAN HAFTAYA GİDİYORUM BUDA BANA YETERLİ GELMİYO KENDİMİ RAHATSIZ HİSSEDİYORUM BU KONODA BANA NE ÖNERİRSİN Bİ KARDEŞİN OLRAK DİNİMİ AM ANLAMIYLA YAŞAMAK İSTİYORUM AKŞAM YATIP SABAH KALKIP HER ANLAMDA HAYATIN YANLIŞLARINDAN SIYRILIP DİNİME ALLAHH.CC YA DAHA YAKIN OLMAK İSTİYORUM SELAM VE DUA İLE :a33::a36:

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkını helal et Kaan abi,anlayışına ve görüşüne sığınırak hizmet adına alıntı yapıyorum...
Burasını da şimdiden güncelemiş olayım...

H@k@n

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Cc Bütün hayra yeten ve hayır yolcularından RAZI OLSUN...

Kaan Erdem

Yönetici
Aleykümselam;

Cümlemizden inşaALLAH selametle kalınız.

evremm

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim...

benden size önerilerr...

Üç seyi unutma : 1- Dünyanin geçiciligini 2- Ölümü 3- Basa gelecek afeti Tenbihül Gafilûn/22 Ölümü düsünene Üç sey verilir: 1- Bir an önce Tevbe etmek 2- Az rizikla yetinmek 3- $evkle ibadet etmek T.G/24

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Muhammed Osmanoğlu'nun Bidat ve Hurafeler kitabında;

" "Teşrik" yerine "teşrig" denmeli. Teşrik şirk kökünden gelmektedir. Bu nedenle doğrusu teşrig'dir"

denildiğini bildirdi bir kardeş...
Bilgine...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, hayırlı cumalar

.....güncelleme.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt