Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizde Namaz Gönüllüsü olabilirsiniz!!! (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan tevbekarım
  • Başlangıç tarihi
T

tevbekarım

Dua kardeşlerim gönül dostlarım sizin en güzel selam olan Allah ın selamı ile selamlıyorum esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü
Rabbim hepinizden razı olsun.
az vaktinizi ayırırsanız bişeyler paylaşmak istiyorum sizinle bende bi sitede görmüştüm.diyor ki Sizde Namaz Gönüllüsü olabilirsiniz!!! Rabbim bizlere bu en kıymetli nimeti namazı nasip etti biz niye başkalarına vesile olmayalım önce kendimizden başlayıp en güzel şekilde kılmaya çalışalım her vaktini ilk vaktinde en iyi şekilde kılmaya çalışalım sonrada namazla ilgili konuşalım namazı anlatalım herkese her zaman namazdan konuşalım ne yapıp edip konuyu namaza getirelim. dostlar Rabbim buyuruyor

NAMAZ KİŞİYİ KÖTÜLÜKTEN ALIKOYAR BİZE BU NASİP OLMUŞKEN BİZ NASIL BİŞEY OLDUĞUNU ANLATALIM
çok zor değil yanımızda namaz kitapları kitapçıkları bulunduralım hiçbir kişi veya kurum veya cemaat adına değil sadece Allah rızası için NAMAZI ANLATALIM bize verilen bu nimetin şükrünü eda edelim namazı anlatalım.(Rabbim kendi rızasında olan herkesenden her kurumdan her cemaatten razı olsun.) Bi an düşünün ya bize nasip olmasaydı ve bunu bilen birileri bize bunun bu NAMAZ nimetinin tadını kolaylığını anlatmasaydı hakkımızı helal edermiydik acaba??
Dua kardeşlerim en önce evimizden başlayalım ev halkımıza anlatalım yaşayarak anlatalım hayatımızı namaza göre ayarlayalım.Ezan-Namaz bizim gün içindeki programımızın adı olsun...(bu tavsiyeye herkestençok nefsimin ihtiyacı var Rabbim nasiplendirsin inşallah selam ve dua ile.
esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sizden ,
bende namaz gönüllüsü olmak istiyorum.
Bulunduğum her ortamda namaz konusunu açıyorum.
Sevaplar dualar güzel şeyler paylaşılarak çoğalmalı,
allaha emanet olun.selametle kalın.

T

tevbekarım

''Öyleyse iyi işlerde birbirinizle yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır…”
(Mâide, 48)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Başımın tacı gönlümün ilacı illede namaz.

T

tevbekarım

"Beni terk etme namazım"

Ben unutkanım, cahilim, yanılanım…..

Ne olur sen bırakma beni, terk etme, İbrahim a.s, Musa a.s' ı terk etmediğin gibi…

Nefsim ve şeytan uzaklaştırmaya çalıştıkça seni benden, sen daha da çok yaklaş bana, izin verme seni bırakmama…

Arkadaşım ol, canım ol, dostum ol…

Eyy dosta ulaştıran,

Sevgiliye götüren aracısız, araçsız Yaradan’a götüren…

Sessiz feryatlarımın içinde boğulmama izin verme, ben acizim unutuyorum, sen hatırlat bana Yaratıcının varlığını, sıkılmışlığımın, horlanmışlığımın, çaresizliğimin, bataklığa düşüşümün tam ortasında yakala kollarımdan izin verme düşmeme…

Ne olur terk etme beni…

Mahcupluğum, günahkar oluşumdan faydalanıp iş başında olan şeytana, esir olmama izin verme…Senden başkasına Yârim dedirtme…

Mahrum bırakma, beni senden, ben gidecekken sen tut beni…

Gözümün nuru, gönlümün ışığı, sevdalım, beş vakitte Cebrail a.s, Peygamberim ve Rabbimin konuşmasını hatırlatanım.

Örtüme bürünüp uyumama izin verme gündüze en yakın olan o anda… Beş dakika daha uyumama izin verme, gecenin en bereketli o anında şeytana yoldaş olmama izin verme, çünkü ben bir daha hiç o günde olmayacağım, gitmiş olacak giden…

Zayıfım, acizim, unutkanım, yanılırım, biçareyim, NE OLUR TERK ETME BENİ!!!

Gözyaşları mı barındır sularında, vuslatım ol her seferinde…Sular gibi çağlasın yüreceğim beni her çağırışında…Alemlerin Rabbine kavuşturacağın her anda, koşar adımlarla geleyim sana…

Elimin tersiyle itekleyeyim tüm dünya telaşını, arkamda bırakayım... ‘ALLAHU EKBER’ derken… Rabbim, "bu bel bir tek senin huzurunda bükülür" diyeyim seninle birlikte, bu alnım bir tek Sen’in huzurunda yere değer diyeyim…

Sen çağırdın… Ben geldim…. Huzura diyeyim. “Seninle birlikte gözümün nuru’

Arkadaş sohbetleri için seni kaçırmama izin verme…Alışveriş telaşı yüzünden senden uzaklaşmama izin verme…

Dünya’nın en tatlı geldiği anlarda, UNUTTURMA BANA KENDİNİ… Peygamberim ve dostları dizleri şişene kadar kılardı Seni… Bizler seni dizi keyfi için unutuyoruz… Eriniyoruz….

Eyy hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyan, unutmaya ve gaflete düşmeye müsait bir yaratığım ben…Hayatımın gerçek amacını unutturma bana… Rabbimle aramdaki o güçlü maneviyatın köprüsü, nefsime uyduğum anlarda, seni unutup dünyamın zindan olmasına izin verme…

Koylarına her gelişimde Rabbimin heybetini, azametini hissettir bana… Hani Hz. İsa diyor ya! : “Şüphesiz ben Allah'ın kuluyum. Bana Kitabı verdi ve beni peygamber kıldı.” Nerede olursam olayım, beni kutlu kıldı ve hayat sürdüğüm müddetçe, bana namazı ve zekatı emretti" (Meryem Suresi, 30-31)

Ve İbrahim a.s: “Rabbim, beni namazımda sürekli kıl” (İbrahim Suresi, 40)

(Rabbim bizi de sende sürekli kılsın inşallah…AMİN )

Ben çabuk bıkarım, ağır gelebilirsin bazen bana… İstemesem de seni, sen iste beni, arkanı dönüp gitme sakın… Sıkıya gelemem bilirsin… Uykumun en tatlı anında, sohbetin en koyu anında geldiğinde olur bana, işte o anlarda, yaa kazaya bırakırsın ne olacak diyen şeytana inat…

TUT VE SALLA BENİ…

NE OLUR BIRAKMA LANETLENMİŞ OLANA

AL VE GÖTÜR BENİ YARATANA

BAZEN AŞK İLE

BAZEN ERİNEREK

BAZEN SÜRÜKLEYEREK

BAZEN KOŞARAK

AMA GÖTÜR NASIL OLURSA OLSUN GÖTÜR BENİ

BENİ BIRAKMA, NE OLUR TERKETME BENİ...

"Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir." (Bakara-153)

Rabbim hepimizi bir seccade boyu namazlardan korusun inşallah. Dosdoğru namazını kılanlardan olmak duası ile…

(Alıntıdır)

T

tevbekarım

namaz003011qk7.jpg

T

tevbekarım

Dostlar Namaz Gönüllüleri Arıyoruz!!!

İşimiz namazı dosdoğru kılıp kılmayanlara ulaşmak anlatmak yaşatmak.....!!!

Biz kılmayanlardan olsaydık bize anlatmayanlar için mahşer günü hak iddia etmezmiydik...?

ayse64

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık selam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleyküm kardeşim..
Bundan yıllar önce.. Yıl 2003-2004...
Yazar Cemil Tokpınar bir konferans veriyordu. İlk defa onu, orada tanıdım, daha sonra eserlerini..
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? adlı eserini yeni çıkarmıştı..
Büyük bir namaz seferberliğine başlayacaklarını, isteklerini, dualarını dile getirmişti..
Ben üniversitedeydim o yıllar.. Kitabı aldım, okudum.. Namazın önemini anlatan, sade bir dille anlatılmış, mükemmel bir kitap..
Kitabı tüm çevreme dağıtmaya başladım.. Kitap vesilesiyle namaza başlayan çok arkadaşım oldu elhamdülillah.. Yazarla paylaştım bunları.. Eserlerini okuyan okuyucularının duygularının kendisi için çok önemli olduğunu söylüyordu.. Bunları kendisiyle paylaşmamızı istiyordu..
İlk örtündüğüm günü yine Cemil Tokpınar hocamızla paylaşmıştım.. Namaz Kahramanları isimli kitabında benim mailime de yer verdiğini görünce çok mutlu oldum ( :
Halen elimde bu kitaptan var.. Eksilince yeniden alıyor, çevremdekilere dağıtmaya çalışıyorum..
Namaz seferberliği adlı konunuzu görünce içim bir tuhaf oldu.. Geçmişe döndürdü beni.. İçimden geçenleri paylaşmak istedim ( :
Rabbim sizden razı olsun..

T

tevbekarım

Aleyna ve aleykümselam kardeşim
mesajını okudukça çok mutlu oldum Rabbim hayırlarda buluşturduğu gibi havz-ı kevserde Efendimizle buluşmayı da nasip etsin.geçen kandilde burada konferansları vardı İhsan Atasoy hoca ile beraber.Allah rızası için vesile olmaya çalışmıştık ama Rabbimin güzel işleri vardır Dedem Hakkın Rahmetine kavuşunca ben katılamadım eşim ilgilenmişti. Allah onlardan razı olsun dua etmişlerdi.Rabbim yar ve yardımcıları olsun ne güzel hizmetlerde bulunuyorlar Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah.Selam ve dua ile.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyna ve aleykümselam kardeşim
mesajını okudukça çok mutlu oldum Rabbim hayırlarda buluşturduğu gibi havz-ı kevserde Efendimizle buluşmayı da nasip etsin.geçen kandilde burada konferansları vardı İhsan Atasoy hoca ile beraber.Allah rızası için vesile olmaya çalışmıştık ama Rabbimin güzel işleri vardır Dedem Hakkın Rahmetine kavuşunca ben katılamadım eşim ilgilenmişti. Allah onlardan razı olsun dua etmişlerdi.Rabbim yar ve yardımcıları olsun ne güzel hizmetlerde bulunuyorlar Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah.Selam ve dua ile.

Amiin kardeşim, inşaallah.. Rabbim hepsinden razı olsun..
Rabbim yolunda harcanacak hayırlı ömürler nasip etsin cümlesine inşaallah..
Hizmetlerini daim eylesin, bizlere de nasip etsin inşaallah..
Dedenize de Rabbim rahmetiyle muamele eylesin..

T

tevbekarım

Allah namazlarını evvel vaktinde kıllanlardan eylesin cümlemizi
Allah razı olsun Rahmet cümle geçmişlerinizin üzerine olsun...

Snowflake-

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar güzel. Çok imrendim size. O kadar isteklisiniz ki...
Bana yardımcı olur musunuz? Namaz kılıyorum. Ama sürekli ve istekli ne yazık ki kılamıyorum. İstek olsa yaparım neden yapmayayım. Ama namaz kıldığım zamanlarda Allah'ı daha çok andığımı daha çok günahtan kendimi esirgediğimi fark ediyorum. Buna rağmen ara sıra isteksiz olmamı engelleyemiyorum. Desteklerinizi bekliyorum.
.

T

tevbekarım

hoşgeldin kardeşim
Sizde bu niyet olduktan sonra en büyük kısmını atlatmışsınız inşallah,hepimizde aynı şeyleri yaşadık ve garantimiz yok eğer dua ile kitap okumak ile zamanında namazı kılmak ile desteklemezsek Allah muhafaza bu nimet elden gidebilir kimsenin senedi yok sizin niyetiniz çok güzel Rabbimbundan sonrası kolaylaştırsın benim nacizane size tavsiyem internetten NAMAZLA DİRİLİŞ konusuna bakın ve Cemil TOKPINAR ın SABAH NAMAZINA NASIL KALKILIR diye bi kitabı var namazlarımızı gözden geçirmeye çok yardımcı oluyor o kitabı kitapçılardan 1 tl ye sahip olabilirsiniz okumanızı tavsiye ederim.ve birde abdestte dikkat edin derler hep Abdest alırken neyi düşünürseniz namazdada o nu düşünürsünüz derler bazı hocalarımız abdest alırken o yıkadığımız her azadan günahların döküldüğünü hangi azayla ne günah işlemişsek ona tevbe ederek abdest alınması namazdaki huşu için önemlidir diyor hocalarımız Allah yar ve yardımcınız olsun
selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt