Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞEYTAN VE ELINDE BIR BARDAK SU (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A___

ŞEYTAN VE ELINDE BIR BARDAK SU

--------------------------------------------------------------------------------

Allah dostlarından Ebu Zekeriyya hasta doseginde olumle pencelesiyordu. Yakın dostlarından biri kendisen "Lâ ilahe illallah, Muhammedin Resulullah! (Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed O'nun kulu ve elcisidir.)" sozlerini telkin etmek istedi. Bir etti, iki etti, uc etti.Ebu Zekerriya her defasında soylemeyi reddediyordu.
Bu durum karşısında yakın dostu Ebu Zekerriya'nın son nefesinde imansız gideceginden korktu ve endiseye kapılmıştı. Butun bir omrunu Allah'a ibadet ve taat etmekle geciren boylesine bir kimsenin simdi hasta doseginde olum ile pencelesirken Kelime-i Tevhid getirmemesine bir mana veremiyordu. Seytanın bir kandırısına mı yenilmisti yoksa? Veyahut da yuce Allah'ın tecellisi karşında mı idi?
Bir muddet kafası bu dusunceler içinde calkalanan dost baktı ki Ebu Zekerriya sanki kafasında resmi gecit yapan düşünceleri okuyormuş gibi bir aralık gozlerini acarak, "Bana bir sey mi dediniz?" diye sordu. Orada bulunanlar, "Evet, uc defa Sehadet getirmeni soyledik, her defasında reddettin. O yuzden buyuk bir endiseye duştuk," diye cevap verdiler.
Bunun uzerine Ebu Zekerriya su olayı anlatmaya başladı:
"Lanetlik seytan elinde su bardagı ile gelmisti; Sag yanıma dikilmiş elinde suyu göstererek "icecekmisin?" diye soruyordu, karşılınsında ise, "İsa, Allah'ın ogludur" dememi istiyordu, reddettim. Sonra sol yanıma gecip dikildi. Yine aynı hareketleri tekrarlayarak "İsa, Allah'ın oğludur" cumlesini soylememi istedi. Yine reddettim, uçuncu olarak "La ilahe (Allah yoktur)" diye soyledi, yine reddettim. Böylece her careye basvurarak tam manasıyla yoklamasını yapıp da muspet bir netice alamayınca elindeki suyla dolu bardağı yere çarptı ve gitti. İste gerçekte ben sizi degil, onu reddediyordum."
Ardından da Sehadet getirerek ruhunu teslim eden Ebu Zekerriya gulen bir cehreyle Cennete yolculuk ettigini mujdeliyordu.

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEYTAN VE ELINDE BIR BARDAK SU

Allah'ım sen bütün müslümanları şeytanın fitnelerinden koru YARABBİM ( AMİN ) paylaşım için teşekkürler

lana

Kayıtlı Kullanıcı

Selamualeyküm kardeşim, Allah razı olsun çok güzel bizde İNŞ. böyle bir imana sahip salih kişiliklerden oluruz.Selametle kalın...B)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIM SEN BİZLERİ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN KORU..SON NEFESİMİZDE BİLE BİZİMLE UĞRAŞIYOR...HEPİMİZİ SON NEFESİNİ İMANLA VEREN KULLARINDAN EYLE YARABBİM...AMİN..
B)B)B)

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

Allahım son nefesimizide şeytan elinde su ile geldiğinde o suyu içmeyen kularından olmayı nasip et bizleri ya Rabbim...AMİN..

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

:)ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH'IM SON NEFESİMİZDE İNŞALLAH ŞEYTANIN OYUNUNDAN BİZLERİ KORUSUN(AMİN)B)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

(amin)
Allah razı olsun kardeş.
Ya Rabbi sen bizleri şeytanın şerrinden koru.
Son nefesimizi imanla al Ya Rabbi...
Allah'a emanet olun.B)B)B)

Hayat merdivenlerini çıkarken, insanlara iyi davranalım.
Çünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız.

dun_bugun_senin

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim son nefeslerımızı verirken seytanınn tuzaklarına düşürmesin ona inananlara hayırlı ölümler nasip etsin cehenneme ayak sürdürmesin rabbim yar ve yardımcımız olsun ( la ilahe illallah) sükürler olsun rabbime

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt