Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

semizotlu salata (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tam mevsimi :) çok güzel oluyor hepsi de çok sağlıklı

bir demet semizotunun yaprakları
üç yemek kaşığı közlenmiş doğranmış kırmızı biber(ben marketten hazır kavanozda aldım)
bir yemek kaşığı taze nane yaprakları
dört yemek kaşığı süzme yoğurt
bir yemek kaşığı zeytinyağı
bir dövülmüş sarımsak

hepsini karıştırıyoruz üstüne de süs olarak ceviz kırığı serpiyoruz birkaç damlada zeytinyağı

afiyet olsun

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Şu bir gerçek ki semizotu salatası çok lezzetli oluyor.Her yemeğin yanına da çok yakışıyor.Öğrenci evinde yaşadığımız için malzeme zenginliğimiz yok malesef.Ben şöyle yapıyorum.semizotu,domates,soğan,salatalık bunları doğruyorum aynı boyutlarda sonra tuz,zeytin yağıyla karıştırıyorum.=)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
normal salataya semizotu ekliyorsun o da güzel. ama kırmızı biber ve yoğurtlada tavsiye ederim çok güzel oluyor aklında bulunsun.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
evet bu akşam denedim yoğurtla daha güzel oluyormuş.teşekkür ederimm tavsiyeniz için. =)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
birşey değil canım afiyet olsun :)

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı

ben cevizsiz yapıyoyorum çok severim salatasını yazın en güzel salata gidiyor... ellerinize sağlık.... :a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım tarifi ben uydurdum zaten değişik versiyonlarını da yapan vardır tabi cevizi süs olarak düşündüm hem de omega 3 var ya ondan. :) semizotunda da var. doyurucu bir salata insanın bazen canı yemek istemiyor bu hafif güzel bir tarif. afiyet olsun hoşçakal.

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim bende dereotuyla süslüyorum dene bak çok güzel oluyor seLam ve dua iLe...:a12:

_YUSUF_

Yönetici
hmmm...
Demekki bizimkilerin sabah sabah yediği şey böyle oluyormuş :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
brokoli ve patlıcan salatalarının tariflerini de sizden alalım kardeşim. :) patlıcan salatası hiç bilmiyorum.

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
brokoli ve patlıcan salatalarının tariflerini de sizden alalım kardeşim. :) patlıcan salatası hiç bilmiyorum.

tabiki arkadaşım hemen veriyorum tarifleri:a12:

patlıcan salatası
patlıcanlar közlenir doğranır biraz tuz katılır zeytinyağı koyulur karıştırılır yoğurt eklenir (isteğe göre saımsaklıda olabilir) servis tabağına alınır dere otu ve havuç rendesiyle süslenir salatamız hazır afiyet olsun...

brokoli salatası
brokoliler haşalanır(buharda yapılırsa daha güzel olur) limon ve yağ katılır havuç rendelenir üzerine bitti hafif ve kolay bi salata...

tabi benim yaptıklarım bunlar isteyen dilediği gibi süsleyip yiyebilir..
afiyet olsun şimdiden..:a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tarifler için teşekkür ederim :) brokoli yağlı ekşili güzel olduğu gibi sarımsaklı yoğurtlada güzel oluyor dene istersen ben aldım brokoli yapıcam inşallah bugün.

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
en sevdiğim salatalardan biridir. fakat ben daha sade seviyorum, süzme yoğurt + semizotu yaprakları.

P1020148.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt