Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan-ı Şerif'te Yapılacak İbadetler (5 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ramazan-ı Şerif'te Yapılacak İbadetler

evindar yazdı:
selamünaleyküm dua kardeşim,

bu mübarek günleri en güzel şekli ile eda eden kullardan olmak duasındayım. Bu Ramazan-ı Şerif benim için ve bizler için çok farklı çok daha maneviyatlı geçecek bunun tek sebebi sizin gibi güzel kardeşlerimin olması birlikte hareket etmek bir duaya aynı ağızdan AMİN demek çok güzel.

Ramazan ayına eren ve en güzel şekli ile eda eden kullardan olabilmek duası ile.

selamünaleyküm

ve aleyküm selam canım ablam..

Ben de aynı dualarda bulunuyorum inş ablacım..Rabbimiz her zaman karşıma sizin gibi, beni Rabbime yaklaştıran güzel insanlar çıkarsın inşaAllah..Rabbimin izniyle, birlikte maneviyatlı bir Ramazan geçirmek duasıyla inş..Güzel duana amin inşaAllah..Rabbimiz kabul buyursun..

a.s, selamun aleyküm..B)

agla-gozlerim

Kayıtlı Kullanıcı

Bizde istifade ettik Allah razı olsun... Dopdolu bir ramazan ümidiyle...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

gonulturker yazdı:
Cabir b. Abdullah Resulullah (s.a.s)'in şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

"Ümmetime Ramazan ayında beş şey verilmiştir ki bunlar benden önceki hiç bir peygambere verilmemiştir":

1- Ramazan ayının ilk gecesi olunca Allah Teala ümmetime (rahmet bakışıyla) bakar. Allah her kime (rahmet bakışıyla) bakarsa ona ebedi olarak azab etmez.

2- Akşamladıklarında ağızlarının kokusu Allah katında misk kokusundan daha güzeldir.

3- Melekler her gün ve gece onlara istiğfar ederler,'Allah'tan bağışlanmalarını dilerler.

4- Allah Teala Cennetine emredip; "Kullarım için hazırlanıp süslen. Onların dünya meşakkatlerinden kurtulup, benim yurduma ve ihsanıma istirahat için gelmeleri yaklaştı" buyurur.

5- Gecenin sonu olunca, Allah hepsini bağışlar. Orada bulunanlardan biri; "O gece Kadir gecesi midir?" deyince: "Hayır, çalışanları görmüyor musun? Onlar çalışıp işlerini bitirince kendilerine ücretleri tam olarak ödenir" buyurdu (Beyhaki'den naklen et-Tergîb, II, 92).

selam ve dua ile...B)B)B)

Katkınız için Allah razı olsun güzel kardeşim...Rabbim inşaAllah bu hediyelerden nasiplenenlerden eyler...selametle kalın..

selamun aleykümB)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
selamun aleyküm niğdeli kardeşim;
Allah(c.c.)razı olsun gerçekten çok güzel ve faideli bir form olmuş elinize emeğinize sağlık olsun inşaAllah..Rabbim bu güzel ve rahmetle dolu mübarek ayı hakkıyla değerlendirebilmek nasib etsin bizlere inşaAllah..şimdiden sizin ve tüm kardeş ve abi-ablalarımın Ramazan-ı Şerifini tebrik ederim..Allaha(c.c.)emanet olunuz,selamun aleyküm..

ve aleyküm selam Recep kardeşim..Amin.Ecmain inşaAllah..Rabbim istifade etmek nasip etsin inş..Sağolun..Dualarınız ve güzel temennileriniz için Allah razı olsun..Amin..inş..Ben de sizlerin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ediyorum kardeşim..Allah'a emanet olun.. selametle kalın..ve a.s , selamun aleyküm

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. NİGDELİ ALLAH (c.c.) SENDEN RAZI OLSUN BİZLERİ BİLGİLENDİRDİN
FAKAT 30 RAMAZAN GECESİ NAMAZI DEDİN AMA 3 GECELİK NAMAZ DUASI YAZDIN RAMAZAN AYI BOYUNCA BU ŞEKİLDE SIRAYLAMI YAPILACAK ACABA

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı

Emeğine sağlık. Er-Rahman Razı olsun.s.a

halukmercan

Kayıtlı Kullanıcı

HATIRLATTIĞIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ :)

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.YARARLI ÇALIŞMA.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

airties

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)bu bilgiler için allah razı olsun

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı

Selam aleyküm. Allah ( cc ) razı olsun paylaşımınız için.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

Esselemü alayküm verahmetullahi vebereketuh
Allah cc sizden razı olsun,elinize emeğinize sağlık,bunları yaptığımız takdirde mübarek ramazanı ayını dopdolu geçirme adına atılan büyük bir adım olur inşallah...
Şükürler olsun ki Rabbimize bu senede ramazan ayını bizlere kavuşturmasına şurada sayılı günler kaldı.İnşallah ramazan ayına kavuşuruz ve ramazan ayını en iyi şekilde eda edenlerden oluruz.Ramazan ayı diyip geçmemek gerekir.Bu ayda inşallah yapacağımız ibadetlerin mükafatı büyüktür sonra bakıyoruz ki geçen sene aramızda olan ramazan ayını beraber geçirdiğimiz insanlar bu sene aramızda yok,Rabbimize ne kadar şükür etsekte azdır çünkü bize bu mubarek güneleri görmeyi nasib eyledi...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum.
Aevla razı olsun payşalım için elinize sağlık.B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim MEVLA razı olsun emeğine sağlık işl. bu Ramazanı Şerifi hep bereber en güzel bir şekilde bu ayın feyiz ve bereketinden faidalanarak idrak etmeyi MEVLA hepimize nasip etsin AMİN selam ve dua ile a.e.o

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm

Allah razı olsun nigdeli kardeşim.
Ramazan-ı şerif ayını en güzel şekilde geçirmek duasıyla.A.e.o canım

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
selamun aleyküm...

Rahman razı olsun cok güzel paylaşım olmuş yine emeğinize sağlık.. Ramazan a erişebilmek ve en güzel sekilde eda edebilmek duası ile selametle...

ve aleyküm selam

Rabbim sizden de razı olsun..Sağolasınız..Faydalı olması duasıyla inş..Duanıza canı gönülden "Amin"...
Rabbimiz nasip etsin inş..Selametle kalın...​

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

YEDİNCİ GECE

Ebu Hureyre (r.a) rivayet eder: "Bir kimse gecenin yarısında 4 rekat namaz kılsa her rekatında 1 fatiha, 10 ihlas, 10 felak, Nas okursa, Hak Teala meleklere:
"Görün bu kulumu ki tatlı uykusunu terk edip benim rızamı ister. O halde siz şahidim olun ki ben bu kulumun günahlarını bağışlayıp cennete girmesini emrederim."

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com

SELAMUNALEYKÜM...ALLAH C.C. RAZI OLSUN...EMEĞİNİZE SAĞLIK...İNŞALLAH RAMAZAN AYINI EN GÜZEL ŞEKİLDE EDA EDEBİLMEK NASİP OLUR...HAYIRLI RAMAZANLAR...ALLAH C.C. EMANET OLUN...SELAM VE DUA İLE...B)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

haticeislam yazdı:

Allah razı olsun hayırlı gecelerB)B)B)

Ecmain inşaAllah kardeşim.size de hayırlı geceler olsun inş.selametle..B)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

agla-gozlerim yazdı:
Bizde istifade ettik Allah razı olsun... Dopdolu bir ramazan ümidiyle...

Ecmain inş..Duanıza amin kardeşim..Allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt