Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Öğrenimin son...Murad'ın başlangıç noktası... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hiç bir şey bilmiyorum diye şaşkın gezmekteyim...
ÖNCE OKUMAYA YÖNLENMELİSİNİZ...MEAL OKUMAK İÇİN GAYRET SARF EDİN ...ANCAK HIZLI DEĞİL ANLAYA ,ANLAYA VE SİNDİRE, SİNDİRE..
Acaba ne yanlış yapıyorum diye hep başa dönmekteyim ...
LA İLAHE İLLALLAHI TEVEKKÜL EDİP İYİCE ARAŞTIRIN ...İKNA OLUN KELİME -İ TEVHİDE... ALLAH C.C. NUN NURUNU VE BU NURUN MUHAMMED MUSTAFA A.S. IN NURU OLDUĞUNU TEVEKKÜL EDİN...ADEM A.S. YARATILIŞI ÜZERİNDE DÜŞÜNÜN...SECDE EMRİ VE NEDENİNİ DÜŞÜNÜN İKNA OLUN...SECDEDE TEREDDÜDÜM OLMAZA ULAŞIN ...ADEM A.S. IN SUÇU VE AF DİLEMESİNİ DÜŞÜNÜN...HAVVA VALİDEMİZİ VE TANIŞMALARINI TEVEKKÜL EDİN...
Bir şey elde etmek? ne bileyim , hani kulum dese seviçten öleceğim, bu yetmez mi?
KUL OLMAK AŞAMA İSTER ÖNCE ÜMMİ BİR SABREDEN OLUN...PEHLİVAN OLUN, SEVEN OLUN...SEVDİĞİNİZİ ARZ EDİN...ESMUL HÜSNA ÜZERİNDE TEVEKKÜL EDİN...ÖRNEGİN VEDUD İSMİNİ SIKSIK SÖYLEYİN VE SİNDİRİN...ABDESTLİ OLMAYA GAYRET GÖSTERİN...NAMAZA ÖNEM VERİN...MERHAMETLİ VE CÖMERT OLUN....
Acaba beni sever mi? şimdi bunu düşünmekteyim...
TABİKİ SEVER VE SEVİYOR BUNU BİLİN VE İNANIN...GÜZEL DUA İLE SEVGİ ,İLİM İSTEYİN....
Öğrenim biter mi? sanmıyorum, öğrendikçe bilmediklerim gelir aklıma...
ÖGRENİM HİÇ BİTMEZ...
ya da öğrenmek istediklerim (dur yeter! ) tamam sırası ile ne önemi var ?
ÖGRENCİ OLMADAN ...ÖĞRETMEN OLUNMAZ ...ÖĞRENCİ OLMAYI ARZULAYIN...
teferruat dediğiniz gibi, olsa ne olmasa ne?
Aslı La ilahe illallah, imanımızı kuvvetlendir Rabbim ...

AMİN..İNŞALLAH...İMANIMIZ KUVVETLENİR...SELAMLARIMLA...

eyüparif

Kayıtlı Kullanıcı
pislikten uzakmı kalmalı, veya pisligi paklamayamı çalışmalı.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Gönül ister ki aşk dolsun kalbine ...Kapa kendini pisliğe '' Afedersiniz'' Su ile paklan...
Önemlisi önce GUSLETMEK ...arınmak...paklanmak...O halde KUL olmaya koşmak...mesele bu...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Su ile gusledersen Ayna olur NUR saçarsın...Kulluğun mükafatı bu olsa gerek...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt