Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"NASARA" Ne Demek? (1 Kullanıcı)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
RE: "NASARA" Ne Demek?

Amin

sert

Kayıtlı Kullanıcı

^^^^^%%%?????????

sert

Kayıtlı Kullanıcı

İnneddine indallahi İSLAM

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Eyvallah,Allah senden de razı olsun kardeşim.Birşey soracam,bazı slaytlara,resimlere falan doğrudan link veiryorum ama anasayfaya atıyor.Erkan kardeşe bildirdim size de haber vereyim dedim,bir bilgin var mı bu konuda?

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Allah'ın yardımcıları mânâsına gelen "Nasârâ" (hristiyan) ismini Allah-u Teâlâ vermemiştir,onlar bu iddiada bulunarak kendilerine "Nasârâ" (hıristiyan) demişlerdir.
'Biz Hıristiyanız' diyenlerden de söz almıştık." (Mâide: 14)
Bu ilâhi beyanda: "Hıristiyanlardan" ifadesi yerine: "Biz hıristiyanız diyenlerden." ifadesinin kullanılmasının sebebi; bu ismi onların kendi kendilerine verdiklerine işaret etmek içindir.

İslâm'ı bilmeyen kimselerin İsa Aleyhisselâm'ın "Hıristiyanlık" adı altında ayrı bir din getirdiğini zannetmeleri kesinlikle doğru değildir.İslâm bütün peygamberlerin dinidir. Nitekim Kur'an-ı kerim'de bütün peygamberlerin ümmetleri "Müslüman" ismi ile vasıflandırılmışlardır.

"Dine bağlı kalın ve dinde ayrılığa düşmeyin.' diye Nuh'a tavsiye ettiğini, sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya, İsa'ya tavsiye ettiğimizi Allah size de din kıldı." (Şûrâ: 13)
İbrahim ne yahudi ne de hıristiyandı. Fakat o Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı." (Âl-i imran: 67)

Musa Aleyhisselâm kavmine şöyle söylemişti:

"Ey kavmim! Eğer siz gerçekten Allah'a inanıyorsanız ve O'na teslim olmuş müslümanlar iseniz, O'na güvenin." (Yunus: 84)
İsa Aleyhisselâm İslâm peygamberidir, ümmeti de müslümandır. Nitekim Havariler de İsa Aleyhisselâm'a şöyle söylemişlerdi:

"Biziz Allah'ın yardımcıları, Allah'a inandık, (sen de ey İsa!) şahit ol ki biz müslümanlarız." (Âl-i imran: 52)

De ki: "Ey ehl-i kitap! Sizinle bizim aramızda eşit bir kelimeye geliniz. Allah'tan başkasına tapmayalım. O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah'ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilâhlaştırmasın." Eğer onlar yine yüz çevirirlerse: "Şâhit olun ki, biz müslümanlarız." deyin." (Âl-i imran: 64)
Hıristiyanların büyük kısmı Âyet-i kerime'deki davete icabet etmeyerek, şirk ve küfürde kaldılar, Allah-u Teâlâ'nın davetinden yüz çevirdiler.Bugünkü Hıristiyanların hak din ile hiçbir alakası yoktur.

"Allah Meryem oğlu Mesih'tir!' diyenler andolsun ki kâfir olmuşlardır!.." (Mâide: 17)

"Rahmân çocuk edindi" dediler.Hakikaten siz, pek çirkin bir sey ortaya attınız.
Bundan dolayı, neredeyse gökler çatlayacak, yer yarılacak, dağlar yıkılıp düşecektir! (Meryem Suresi 88/89/90)

"Bu hükümler Allah'ın hudutlarıdır. Kim Allah'ın hudutlarını aşarsa kendisine yazık etmiş olur." (Talâk: 1)
"Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hüküm vermezse işte onlar kâfirlerdir." (Mâide: 44)

İsevilikteki (sonradan ortaya çıkan) "teslis inancı" İslam Dininde yoktur ve bu inanç tamamen çarpık,yoldan çıkmış bir inançtır.Biz Müslümanlara düşen,Kendilerine hristiyan diyenlere bu gerçeği açık bir dille anlatmak ve yanlış yolda olan bu insanları İslamın güzelliklerine davet etmektir.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR KONU YENİ ŞEYLER ÖĞRENDİM SAĞOLASIN EMEĞİNE SAĞLIK.. BİZİM OKUMAMIZ İÇİN HARCADIĞIN ÇABADA AYRICA TAKDİRE DEĞER.. B)B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Bunlar bizlere neden ilkokul yıllarında öğretilmedi?

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Hayırlı akşamlarB)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Hayırlı akşamlar

sert

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

ebuleys

Kayıtlı Kullanıcı

duygularımın çok yoğun olduğu bir gün oldu benim için:(:( evet elimize geçen fırsatları değerlendirememenin ezikliği olsa gerek zaten okuyoruz ama anlamadan gerçekten hakkıyla okusaydık böyle olmazdı yada okuyupta ihlasla amel edebilseydim... yardım et rabbim bu fitne zamanda bi medet ne olursun bize islamı yayabilmek için başarı ihsan eyle ne olur rabbim allah razı ola hepinizden aALLAH'a emanet olun lütfen bizim gibi eksikleri çok olanları bilgilendirmeye devam edin inşallah ALLAH emeklerinizi mükafatlandırsın

sert

Kayıtlı Kullanıcı

ebuleys yazdı:
duygularımın çok yoğun olduğu bir gün oldu benim için:(:( evet elimize geçen fırsatları değerlendirememenin ezikliği olsa gerek zaten okuyoruz ama anlamadan gerçekten hakkıyla okusaydık böyle olmazdı yada okuyupta ihlasla amel edebilseydim... yardım et rabbim bu fitne zamanda bi medet ne olursun bize islamı yayabilmek için başarı ihsan eyle ne olur rabbim allah razı ola hepinizden aALLAH'a emanet olun lütfen bizim gibi eksikleri çok olanları bilgilendirmeye devam edin inşallah ALLAH emeklerinizi mükafatlandırsın

AMİN,Ecmain B)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Kendilerine müslüman deyip de müslümanlıktan bihaber yaşayanlar da yok mu?
selamün aleyküm.asıl en tehlikeside o değilmi zaten bir müslüman deyişi varki zannedersin kalbini yerinden çıkaracak.ama oluyormu lafla.mevla yarın bizim sözlerimize ve makamlarımıza bakmıycak.allah için ne yapmışız ona bakacak.böyle insanların ise tek savunması kalbim temiz.kalp temizliği dışa sızmazsa,hareketlere dökülmezsa kurtarmıyor insanı.rabbim elhamdülillah müslümanız .bunun şuuruna vardırsın dilde değil halimize döküp,ibadetlerimize sermeyi nasip etsin.Allaha emanet olun

yamanni

Kayıtlı Kullanıcı

Hz. İsa’nın tebliğ ettiği dinin, daha sonra tahrif edilmiş, bozulmuş şekline hıristiyanlık diyoruz. Hıristiyanlık, vahy ve kutsal kitaba dayanan, esas itibariyle İslâm dininin o günkü şekli olan ilâhî kaynaklı bir dindir. Hıristiyan kelimesi Kur’an’da geçmez. Bu anlamda “nasrânî” (3/Âl-i İmrân, 67) kelimesinin çoğulu olan “nasârâ” kelimesi kullanılır. Nasrânî, hıristiyan; nasârâ hıristiyanlar demektir. Hıristiyanlık için de “nasrâniyye” kelimesi kullanılır. Nasrâni ve Nasârâ kelimesinin anlamı ve hıristiyanlar için kullanılması konusunda iki değerlendirme yapılır:

1- Kelime, Nâsıra veya Nasran adlı köyden olanlar anlamındadır ki, Hz. İsa ve havârileri bu köye nispet edilirler. 2- Yardım ve destek anlamındaki nusret veya nasr kökünden yardım edenler, yardımcılar anlamındaki ensâr kelimesine nispet edilmiştir. Âl-i İmrân sûresi 52. âyetinde Hz. İsa’nın yardım talebine havârilerin olumlu cevap vermeleri sebebiyle havâriler için ensâr kelimesi kullanılır. Bu deyimden yola çıkılarak havârilere ve tüm hıristiyanlara “yardım edenler” anlamında nasârâ denmiştir.

Bu dinin mensupları, batı dillerinde “christian”, Türkçede “hristiyan” (hıristiyan) şeklinde adlandırılır. Bugünkü İncillerde bu kelime, Grekçe “Christos yanlısı” anlamında “christianos” şeklinde geçer. Christos, İbrânicede “kutsal yağ sürülmüş, yağlanmış” anlamına gelen “Maşiah” (Mesîh) kelimesi, “gelecek olan Yahve’nin kutsanmışı”nı veya “kralı”nı ifade ederken, bunun Grekçe’deki karşılığı “Christos” İncillerde Hz. İsa’ya isim-lakap olarak verilmiştir. Grekçe “Christos” ve Latince “ianos” ekinden oluşan “christianos (Latince, “christianus”) kelimesi, daha sonra halk dilinde “chrestianus” şeklini almıştır. Türkçe söylenişi ile hıristiyan kelimesi, buradan kaynaklanmaktadır.

bahar56

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ....EMEĞİNE SAĞLIK .....gerçekten de bir Müslüman olarak dinimizi iyi öğrenip öğretmemiz lazım.....hele ki çocuklarımıza...GÜZEL bir konuya daha değinmişsin...Flimlerde sürekli kiliselerini ve rahiplerini hep ön plana çıkarmaktalar ...Fakat bizim flimlerimizde ise içki ,kumar,vs..almış başını gidiyor..Camilerimizden eser yok..nerde bir paspal biri varsa onuda imam olarak gösterirler...Oda sadece cenaze törenlerine katılır.....SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt