Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ KILIPTA HİÇ KILMAMIŞ GİBİ OLAN KİŞİ (1 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
abicim Allah razı olsun..

Rabbim namazını dosdoğru kılan kullarından eylesin cümlemi ki kendimizce ibadet ettiğimizi sanarak kabul olunmayan ibadet çok feci..Allah esirgesin

1HASTANELERİ GEZMELERİNİ ORALARDAKİ DURUMLARI GÖRMELERİ
2:CENAZE NAMAZLARINA KATILMALARINI
3KABRİSTAN ZİYARETLERİNDE BULUNMALARINI

bu 3 tavsiye her anlamda insanın değerlerini ölçüp biçmesi için gerekli..lakin benim bi fobim mezarlığın yanından geçerken bile bi tuhaf oluyorum..sık olmasa da ziyeter ediyorum ailemle birlikte ama genede her geçişimde bi garip oluyorum..son durak orası ne de olsa..

bir de siz tavsiye edeceğim demişsiniz yanlış anlamayın beni sadece merakım, mesleğiniz din işleri ile ilgili mi..sakın yanlış anlamayın lütfen hassas konu olduğu için soruyorum:)

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM BU AKŞAM SİZLERE NAMAZINI KILIPTA KENDİNİ YİNE SUÇLAR VE HARAMLAR İÇİNDE BULAN KİŞİLER İÇİN BAZI TAVSİYELERDE BULUNACAĞIM.

EVET YANLIŞ YAZMADIM BEŞ VAKIT NAMAZINI KILIPTA KENDİSİNİ YİNE ŞEYTANIN KUCAĞINDA BULAN İNSANLARDAN BAHSEDECEĞİM.BAZI İNSANLAR VARDIRKİ BUNLAR HEM NAMAZINI KILARLAR HEMDE KÖTÜLÜKLERİNE DEVAM EDERLER.NAMAZ BU İNSANLARI DEĞİŞTİRMEZ ÇÜNKÜ ONLAR GERÇEK NAMAZ KILANLARDAN DEĞİLLERDİR.SORDUĞUNDA DERLERKİ BEN BEŞ VAKİT NAMAZIMI KILIYORUM AMA BUNLAR KENDİLERİNİ KANDIRMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAZLAR.YALANA DEVAM EDER,KUL HAKKINI YER,KISACA AHİRET İÇİN DEĞİL DÜNYA MALI İÇİN YAŞAMAYA DEVAM EDER.BİRDE BUNLARIN ARASINDA NAMAZINI KILIPTA NAMAZIN VERDİĞİ HUZURU BULAMAYANLAR VARDIR.

EVET ARKADAŞLAR BEN BU TÜR İNSANLARA ÇOK ÜZÜLÜYORUM .ŞİMDİ BU DURUMDA OLUPTA KILDIKLARI NAMAZDAN HUZUR BEKLEYEN İNSANLAR İÇİN BAZI BİLGİLER VERMEK İSTİYORUM.BEN BU İNSANLARA ÜÇ ŞEY TAVSİYEDE BULUNACAĞIM BU TAVSİYE EDECEĞİM ÜÇ TAVSİYEYE UYARLARSA İNANIYORUMKİ NAMAZLARINDA HUZURU VE BEREKETİ BULACAKLARDIR.VE CENABI ALLAHIN SEVGİLİ KULLARI ARASINDA YER ALACAKLARDIR.
TAVSİYELERİM :
1:HASTANELERİ GEZMELERİNİ ORALARDAKİ DURUMLARI GÖRMELERİ
2:CENAZE NAMAZLARINA KATILMALARINI
3:KABRİSTAN ZİYARETLERİNDE BULUNMALARINI

BU ÜÇ ŞEYİ UYGULAYANLAR MUHAKKAK NAMAZ HAKKINDA VE İBADETLERİNDE ARADIKLARI HUZURU BULACAKLARDIR. BU ÜÇ ŞEYE YALNIZ ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR Kİ BUNLAR ÇOK ÖNEMLİDİR.DAHA SONRA BU ÜÇ ŞEY HAKKINDA AÇIKLAMALARIM OLACAKTIR.
" ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN"

Kardeşim
Çok güzel çok ince bir konu
RABBİM razı olsun yazıp paylaşım için
selametle. Bizde bir ara düşüpte kalkanlardanız, RABBİM cümlemizi muhafaza eylesin.

apendar

Kayıtlı Kullanıcı
Bende teşekkür ederim saygılarımı sunarım

G

Goldenrose

Çevremde pek öyle insanlar görmedim. İnsan namaz kıldığında şeytanın kucağında değildir. Nefsini ve şeytanı yenip namazını kılabiliyorsa eğer buna şeytanın kucağındadır dememiz bence doğru olmaz. Namaz kılan insanın mutlaka hareketleri ve davranışları zaman içinde düzelir. En azından çoğunluk böyledir. Çoğunluğa göre bu yazıyı yorumlarsak şeytanın kucağındadır dememiz doğru olmaz.
Allah razı olsun.
Selametle..

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Katılıyorum Kardeşime Namaz Kılan Bir İnsan Şeytanı Mağlup Etmiştir Asla Kucağında Felan Olmaz Namaz Kılan İnsanın Üstüne Yağmur Gibi Rahmet Yağar Mmelekler Onun İçin Allahtan Af Diler
Çevremde pek öyle insanlar görmedim. İnsan namaz kıldığında şeytanın kucağında değildir. Nefsini ve şeytanı yenip namazını kılabiliyorsa eğer buna şeytanın kucağındadır dememiz bence doğru olmaz. Namaz kılan insanın mutlaka hareketleri ve davranışları zaman içinde düzelir. En azından çoğunluk böyledir. Çoğunluğa göre bu yazıyı yorumlarsak şeytanın kucağındadır dememiz doğru olmaz.
Allah razı olsun.
Selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt