Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Murşidimi arıyorum... (1 Kullanıcı)

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanlar geçmişi sorgular ve , geçmişteki gerçeklere ulaşmak isterler.
Yaratılış anı ilmine sahip olmak , Yaratıcı ile irtibat kurmak, irtibat kuracak ilmi ararlar..

Allah Celle Celalehu da bize, beni bulun, bana gelin, bana uyun ister..

Buna; iman, itikat, ibadet, itaat da denir.

Allahu Teala ya gerçek iman ile ibadet ve itaat edelim diye açtık bu konuyu.

Inşallah buna vakıf oluruz...

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim,

Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

Bakara Suresi, Ayet 186

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Size apaçık deliller geldikten sonra, eğer yine de yan çizerseniz, bilin ki Allah, gerçekten mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bakara Suresi, Ayet 209

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
O, sana Kitap’ı indirendir. Onun(Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Âl-i İmran Suresi, Ayet 7

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.

Âl-i İmran Suresi, Ayet 139

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
De ki: “Ey insanlar, size Rabbinizden gerçek (Kur’an) gelmiştir. Artık kim doğru yola girerse, ancak kendisi için girer. Kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapar. Ben sizden sorumlu değilim.”

Yunus Suresi, Ayet 108

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Ana babasını tahtın üzerine çıkardı. Hepsi ona (Yusuf ’a) saygı ile eğildiler. Yusuf dedi ki: “Babacığım! İşte bu, daha önce gördüğüm rüyanın yorumudur. Rabbim onu gerçekleştirdi. Şeytan benimle kardeşlerimin arasını bozduktan sonra; Rabbim beni zindandan çıkararak ve sizi çölden getirerek bana çok iyilikte bulundu. Şüphesiz Rabbim, dilediği şeyde nice incelikler sergileyendir. Şüphesiz O, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Yusuf Suresi, Ayet 100

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim! Gerçekten bana mülk verdin ve bana sözlerin yorumunu öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan! Dünyada ve ahirette sen benim velimsin. Benim canımı Müslüman olarak al ve beni iyilere kat.”

Yusuf Suresi, Ayet 101

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
De ki: “Gerçekten ben, apaçık bir uyarıcıyım.”

Hicr Suresi, Ayet 89

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Andolsun biz, onlar düşünüp öğüt alsınlar diye (gerçekleri) bu Kur’an’da değişik biçimlerde açıkladık. Fakat bu, onların ancak kaçışlarını artırıyor.

İsra Suresi, Ayet 41

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek hükümdar olan Allah yücedir. Sana vahyedilmesi tamamlanmadan önce Kur’an’ı okumakta acele etme. “Rabbim! İlmimi arttır” de.

Taha Suresi, Ayet 114

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek hükümdar olan Allah, yücedir. O’ndan başka hiç ilâh yoktur. O, şerefli ve yüce Arş’ın Rabbidir.

Mü’minun Suresi, Ayet 116

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Kendilerine ilim verilenler, Rabbinden sana indirilen Kur’an’ın gerçek olduğunu ve onun, mutlak güç sahibi ve övgüye lâyık Allah’ın yoluna ilettiğini görürler.

Sebe Suresi, Ayet 6

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
(Elçiler ise) şöyle dediler: “Bizim gerçekten size gönderilmiş elçiler olduğumuzu Rabbimiz biliyor.”

Yasin Suresi, Ayet 16

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
İnkâr edenler grup grup cehenneme sevk edilirler. Cehenneme vardıklarında oranın kapıları açılır ve cehennem bekçileri onlara şöyle derler: “Size içinizden, Rabbinizin âyetlerini size okuyan ve bu gününüze kavuşacağınıza dair sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” Onlar da, “Evet geldi” derler. Fakat inkârcılar hakkında azap sözü gerçekleşmiştir.

Zümer Suresi, Ayet 71

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Yoksa onlar Allah’tan başka dostlar mı edindiler? Hâlbuki gerçek dost Allah’tır. O, ölüleri diriltir. O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Şura Suresi, Ayet 9

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Zâriyat Suresi, Ayet 51

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Netice olarak bilmeliyiz ki gerçek murşit, Allah Celle Celalehu ' dır.

Allahu Tealanın vahyi olan Kitaplar sahifeler, O ' na ulaştıran yoldur.

Allahu Tealanın C.C. emri ile görevlendirilen Vahiy Melekleri ve Peygamber A.S. lar ; Allahu Teala ya ulaştıran uyarıcilardır.

Sevginingücü...

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
“Duvar ise şehirdeki iki yetim çocuğa ait idi. Altında onlara ait bir define vardı. Babaları da iyi bir insandı. Rabbin, onların olgunluk çağına ulaşmalarını ve Rabbinden bir rahmet olarak definelerini çıkarmalarını istedi. Bunları ben kendi görüşüme göre yapmadım. İşte senin, sabredemediğin şeylerin içyüzü budur.”

Kehf Suresi, Ayet 82

*
- Rabbimiz ister..
- Rabbimiz diler..
- Rabbimiz' dir hüküm ve hikmet sahibi..

Ezel ve ebedi bilen odur..

Murşid odur..
Seçmek, yetiştirmek, ilettirmek, ulaştırmak gibi görevleri vermeye yetkili odur.

Ol, olsun emri ona aittir.

La İlahe İllallah..

Odur..

O ki !

Allah Celle Celalehu' dur.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Teala " Celle Celalehu " görev verdiğinde; vahyettiği sahifeler, kitaplar da, Vahiy Melekleri de, Peygamber Aleyhisselamlar da; o zaman "Mürşit" olur insanlara...

Yol göster, ilet, ulaştır, uyar, ögret, yönlendir, örnek ol hesabindan...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt