Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

muhteşem yüzyıl dizisini kınıyoruz ,yayından kaldırılsın (1 Kullanıcı)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Muhteşem Yüzyıl dizisi hakkında ne diyorsunuz sorusuna Yeni Şafak gazetesi yazarı ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Sinema Bölümü Direktörü Yusuf Kaplan'ın cevabı:
Allah onların belasını versin, yedikleri boğazına dursun, bu millete yapılmış en büyük ihanettir, tepki gösterilmeli sokağa çıkılmalı, bu millet bu zokayı yutarsa yazık olur.

turkistan

Kayıtlı Kullanıcı
_Tam 46 yıl padişahlık yapan ve bu süre zarfında Osmanlı İmparatorluğu'na tarihinin en parlak dönemini yaşatan , Divan-ı Hümayunu besmele ile açan , namazlarını asla aksatmayan , at sırtında fetihlerle ömrünü tüketen ve bir Avrupa seferi,nde (zigetvar) ruhunu Allah a teslim eden Kanuni Sultan Süleyman Han'ı hergece için ayrı bir kadın seçen ve seçtiği kadını içki içerek bekleyen bir kişi olarak gösteren show tv ve bu filmin yapımcıları ve oyuncularının pis canları cehennem de patlasın..!

H

hado77

selamun aleykum

ne fragmanını ne de kendisini seyretmedim ama eğer içki içiliyorsa ve kendilerini tenzih ederek kadınlar istismar ediliyorsa yasak reklam ve alenen hayasızca hareketi teşvik ve tahrikden dolayı suç işlenmektedir.

neyi boykot ediyoruz anlamadım.

mini etekli lise öğrencilerinin ve aynı yaşıt eşlerinin varlığı memleketi aleni suçtan boykot seviyesine geriletti. ALLAH teala yardımcımız olsun.

ALLAH teala bizlerden razı olsun.

armour

Kayıtlı Kullanıcı
bu güne kadar neleri boykot ettim neleri,ama anladım bir iki boykot deyip müptelası oluyorlar bu gibi şeylerin neyse allah ıslah etsin allah akıl fikir versin....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Alperenler Kanuni'nin Mezarında Diziyi Protesto Etti

images

İstanbul Alperen Ocakları Muhteşem Rezaleti protesto etmek üzere bugün Kanuni Sultan Süleyman'ın kabri başına gitti.

İstanbul Alperen Ocakları üyesi grup Kanuni Sultan Süleyman'ın, kabrinin bulunduğu Süleymaniye Camii bahçesinde basın açıklaması yaptılar.

Grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları İl Başkanı Güven Hızarcı, "Muhteşem Yüzyıl adlı dizide sunulan sanal gerçeklikleri tartışmak tarihçilerin ve kamuoyunun takdirindedir. Muhteşem bir mazinin kanunlarını gelecek nesillere miras bırakan Kanuni'nin şahsında, dönemin oryantalist bir bakış açısıyla sunulması en büyük cehalettir. Ömrü halka ve hakka hizmetle geçen birinin zevk, sefahat sofralarında resmedilmesi en büyük ihanettir. Denetleyeci kurumların "izlenmesin bizde kaldıralım" cinsinden idarei maslahatçılık yapması ayrı bir cehalettir. Zira imaj dünyasında müstehcenliğin ve görselliğin albenisi etik değerlerle dengelenebilir. Bu nedenle dizinin sunumunun değişmesi yada yayından kaldırılması için sivil toplumun hissiyatını her programda dile getirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı açıklama, tekbir çekilmesinin ardından sona erdi

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Sultan süleymanın show tv'ye ihtar mektubu (muhteşem protesto)
167610_143484532376651_100001453150464_269741_6214467_n.jpg

Cihan Hükümdarı Sultan Süleyman Han’ın Fermanı:
Allah-u Teala’nın lütuf ve yardımıyla,peygamberimiz hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)in mucizesi,dört halifenin ve Allah’ın sevgili kulları olan velilerin mukaddes ruhlarının yardımıyla;
Ben ki sultanların sultanı,hakikatlerin buhranı ve yeryüzünün taç dağıtan sahibi,Akdeniz’in,Karadeniz’ in,Rumeli’nin,Anadolu’nun, Diyarbakır vilayetlerinin,Azerbeycan’nın, İran’ın,Şam’ın,Suriye’nin, Mısır’ın,Mekke ile Medine’nin,Kudüs’ün bütün Arabistan’ın, Yemen’in ve daha nice memleketlerin ki, büyük ecdadımın Allah onlardan razı gelsin),kahir
165212_143481402376964_100001453150464_269721_4413206_n.jpg

kuvvetleriyle fetheyledikleri ve Cenab-ı Hakk’ın bana nasib eylemiş olduğu, ateş saçan kılıcımızla zafer kazanarak fetheylediğimiz, nice diyarın sultanı, Sultan Bayezid Han oğlu,Sultan Selim Han oğlu, Sultan Süleyman’ım…
Sen ki, batı taklitçisi, uşaklık eden medyacı!
Elçimin gönderdiği mektupta, yapmış olduğun büyük densizlikten bahsedilmektedir. İşittim ki televizyon adı vermiş olduğunuz kara kutudan Al-i Osman’a hakaret içeren yayınlar yapılmaktaymış… Senin anlattığın yaşam tarzıyla ne biz, ne de dedelerimiz hemhal olmuştur… Kıyafetlerimizin İngiliz askerlerine benzetilmesi bizi kızdırmıştır bilesin!
Biz ki dünyanın dört bir yanına adalet, ahlak ve maneviyat taşımaya memuruz…
Bizden beş asır sonra hele bizim topraklarımızda, bizim suyumuzu içen, bizim ekmeğimizi yiyen, adı Müslüman birinden, güya bizim adımıza lakin bizden ırak olayların anlatılması, bizi ziyadesiyle hüzne boğmuştur, ki bu mağduriyetimiz değil, torunlarımızın ihanetidir…
Yoksa sen bizim beş yüz sene önce ölüp gittiğimizi mi düşünüyorsun? Sakın ola bu hataya düşmeyesin. Barbaros Hayreddin Paşa’m iki yüz kalyonla Boğaz’da, Sokullu Mehmed Paşa’m tüm orduyla emir beklemektedir. Bunlar harekete geçti mi ne sen, ne de batı beni durdurabilir. Bir mektubumuzla hizaya gelen Fransa, sana korkunun nasıl bir şey olduğunu anlatsın…
İmdi, muradım o ki, bu densizlik özür dilemek ve telafi edilmek suretiyle derhal son bula! Ta ki tekerrür etmeye…
Aksi takdirde bu ikazımı, ihtarımı dikkate almayıp bu rezilliğe devam edersen, tüm ülkede yayın yapan o antenlerini kırar, atlarımız için bağlama kazığı yaparım, kafanı o televizyon denen fitne kutusunun içerisine sokar tüm dünyaya rezil ederim. Lanetli frekansların rüyalarında kabus olarak dalgalanır. Ve bunlardan şanlı Osmanlı Devleti mes’ul ve cürüm altında değildir.
Kapına gönderdiğim Al-i Osman’ın, senin yaşadığın devirdeki torunlarım olan Milli Görüş’çü bu gençlere diziyi yayından kaldırdığını haber veresin.
Mühr-ü Süleyman bizdedir, emir Süleyman’ların işidir… Bundan sonra olacakları var sen düşün..
Gayret bizden, Tevfik Allah’tandır…
Allah’ın yardımı Muhammed Ümmeti üzerine olsun!
Cihan Hükümdarı
SULTAN SÜLEYMAN HAN

H

hado77

selamun aleykum

televizyon ve ondan sadır olan film yayın ve içerik konularında kısa bir bilgi vermek isterim.

gayr-i nizami harp başlığı altında bir milleti özünden ayırmaya çalışan, ayrımcılık cinsi istismar ve her türlü yasal olmayan ilşkiyi varmış gibi göstermek bu suçların işlenmesi halinde cezasız bıralkılmasını maddi veya manevi bir sebebe bağlamak, her türlü yasal olmayan gayr-i meşru cinsel ilişki de dahil nikahsız yaşamı öne çıkararak özellikle gençlerin öğrenim hayatlarında olmaması gereken durumları öven özendiren yayınlar belli bir takım çıkar gruplarının yapmış olduğu yayınlar olup asli amacı genç kız ve erkekleri iğfal ederek (pedofili)geleceğimizin baltalanmasına yönelik yapılmış bilinçli eylemler bütünüdür.

bir kadının teşhiri ve onun gösterilmesi beyaz kadın ticareti başlığı altında değerlendirilir.

içki sigara gibi maddelerin aleni kullanımı uyuşturucu ile mücadele kapsamında değerlendirilir.

israilin gemimizi batırıp bir vadide ısrarla tikşın tikşın diye vurulması hayali ihracat kapsamında değelendirilir.

bu neviden yayınların içerdiği palavradan şiddet ve özellikle var olmayan bir nikah ilişkisi varmış gibi gösterilip kişilerin özel hayatımızda bu yok biz sadece satıcıyız içici olan onlar deyip bir filmi pazarlaması da ayrıca ayıptır.

bu neviden başlıklarda gayet sağduyulu olunması gerekmekte. aceleye gerek yok adamlar aleni olarak suç işleyebiliyor nasılsa birisi buna dur diyecektir diye itidalli olmak lazım.(komik dursun diye söyledim)

ALLAH teala bizlerden razı olsun.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Yalan söyleyen tarih, yine utanmadı
AIbEiAIAAAAiCKS2h6SOh-XJVxDfjtnm8oGLusoBGN_Noufz7rO4iwEwASrbMwFMIKQvnoel5AD6UBgDDnDx.jpg

Handan Özduygu
Bu film, Osmanlı ruhunun yeniden diriliş söylemlerine karşı hazırlanmış bir stratejidir…
Resmi tarihin aykırılıklarını belgeleyen, sırf bu yüzden onlarca defa mahkemelerde dava edilen Mustafa Müftüoğlu, ‘Yalan Söyleyen Tarih Utansın’ kitabı ile zihinlerimizde yer etmişti. Kitap yazıldığından beri daha yalancı hiçbir tarihçi utanamadan, utanma duygusunun hepten unutulup neredeyse iptal olduğu toplumumuzda, tarihin yalanlarla çarpıtılmasına Muhteşem Yüzyıl dizisi ile yeniden bir daha şahit oluyoruz.

Muhte%C5%9Fem-Y%C3%BCzy%C4%B1l.jpg

Dizinin senaristinin de bu yalan geleneğine uyduğunu, tarihi herkesin kendi algısına, hayat görüşüne göre tasarladığını, yeterli bilgi olmadığı için, olsa olsa böyledir gibi yakıştırmalarla yazıldığı ifadelerini, katıldığı televizyon programında dinlemiştik… Tarih bu kadar kolay müdahale edilir mi?

Yeri geldiğinde sıradan bir insanın ya da bir kadının bile uygunsuz ithamlarla aşağılandığın da şarkılar şiirler yazan, kadın hakları, insan hakları diye ortaya dökülen bu insanların kendi geçmişimizi tarihimizi çarpıtarak çamur atma girişimi nedendir?

Filmin tanıtımlarını izlediğimizde, gerçeğin bu denli çarpılması farklı kesimlerde farklı reaksiyonlara sebep oldu. Kimi müziğini, kimi kostümlerini kimi de tarihi gerçekleri yansıtmadığını eleştirirken, en çarpıcı eleştiri ‘Bu Hürrem değil olsa olsa Emanuel dir’ yorumu ile Aziz Üstel’den geldi… Zira müstehcenlik vurgusunda kantarın topuzunu o kadar kaçırmışlardı ki, dizi tarihi olmaktan çıkıp, direk erotizm çağrıştırıyordu. O kadar ki birçok sahne de kadın tutkusu işlenirken bir başka sahnede padişaha gay yakıştırması yapılıyordu… Bu abartı bu kasıt, ister istemez haçlı saldırılarının yeni bir versiyonu olarak algılandı…

Yüzyıllar ötesinde bu denli çamur atmak, ya hala Osmanlının zaferlerinin hazımsızlığı ya da, Osmanlı ruhunun yeniden diriliş söylemlerine karşı hazırlanmış bir strateji idi.

Dünyaya adalet ve kanunu öğreten, 46 yıl adil hükümdarlığı ile nam salan bir cihan padişahını anlatırken devşirme bir kadına ‘Süleyman’ı kendime köle yapacağım’ diye haykırtmakla, ne mesaj verilmek istenmiştir.

El-insaf, pes derken hatırladığım bir hadisi şerife yer vermek istiyorum. "Bir meclise oturup hikmetli söz dinleyip, güzelliklere şahit olan insanın misali, sonra bu meclisten bahsederken işittiği şeylerin sadece kötü kısımlarını anlatan, ya da şahit olduklarını sadece kötüye yoran bir kimsenin misali gibidir. Öyle ki biri, bir çobana gelip: "Ey çoban, süründen bana bir koyun ver!" dese, çobanın: "Git en beğendiğini kulağından tut al" iznine rağmen gidip, sürünün köpeğinin kulağından tutup alan adamın hali gibidir."

Elbette ki kimse kusursuz, süt gibi ak değildir ama Kanuni her uygulamasına Ebussuud gibi bir ulemadan fetva alarak yapmıştır. Zigetvar seferinde Hakk’a yürüyen Sultan Süleyman, hem gazi hem şehit ünvanı ile anılmış, İstanbul’a gelen cenazesi için namazını hem dostu, hem danışmanı olan Ebussuud Efendinin kıldırdığı kayıtlara geçmiştir. O günlerden bize ulaşan en güzel rivayet ise, Kanuni’nin kendisi ile birlikte defin edilmesini vasiyet ettiği küçük bir çekmecedir. Açıldığında içinden Ebussuud Efendi’nin fetvalarının çıkması üzerine, Ebussuud Efendi’nin “Sen kendini kurtardın Süleyman, Allah bize acısın.” Dediği meşhurdur…

Kanuni, Ebussuud Efendi ve Mimarbaşı Koca Sinan Ağa, tarihte ender rastlanan üçlü olarak anılmış ve bu üçlü dayanışmadan insanlığa miras olarak Muhteşem Süleymaniye Camii ve yine Kanuni’nin Ebussuud Efendiye yazdırdığı ‘Kur-an’ı Kerim’in meziyetlerinin akl-ı selime açıklanması’ ismi ile maruf, ilmi bir abide olan tefsir kalmıştır…

Kanuni çok önem verdiği Süleymaniye Cami’nin temelinde ilk taşı meşihat makamı ile taltif ettiği Şeyhülislama koydurduğu gibi, açılışını da “Bu mübarek yapıyı sen yaptın, sen aç” diyerek, Mimar Sinan’a yaptırmıştır.

İlme değer veren, hürmet eden bir arif, takı tasarımı yapan bir sanatkâr, 3500 şiirli bir divana sahip bir şair, dünyanın takdir ettiği bir özel şahsiyetin parlak geçmişi ve zamanında, kendi sahasının duayeni olan, Baki gibi, Mimar Sinan gibi, birçok özel kişilerin olması, 16. Yüzyılın ‘Türk Asrı’ diye anılmasına vesile olmuştur…

Böyle seçkin bir padişahın cabbar bir hedonist olarak anlatıldığı film, ekranlardan acilen kaldırılmalıdır…

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah,haksızlık karşısında susmayan diller var...Tepkiler devam eder inşaallah,taa ki dizi tedavülden kaldırılana kadar...

Bunca haksızlığın kol gezdiği bu zavallı dönemde Kanuni Sultan Süleymana ne kadar da ihtiyacımız olduğunu bir kez daha anlamış oldum!..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküme selam kardeşlerim,
Allah razı olsun...dizinin kalkması için 250.000şikayet olması gerekiyormuş.şuan 80.000e ulaşmış ...tepkinizi RTÜK e bildirmeye devam edin.

GEVHER

Yönetici
ve aleykümselam...

ve aleykümselam...

selamünaleyküm...

Bir milleti yok etmenin ilk adımı DİL'ini bozmaktır.
Dili bozulan milletin TARİH'i ile bağı kesilir ve KÜLTÜR'ünü kaybeder.

Ne yazık ki DİL'imize geçmişimizde sahip çıkamadık , öyle de devam edip gidiyor.
Ve.. TARİH'imizi yok etme çalışmaları başlayalı da uzun zaman oldu.
Bu dizi , yok etme çalışmalarının sadece bir adımı.

Osmanlı - İslam kültürüne yabancı nesillerle dolu etrafımız.

Ancak yıllardır süren bu derin uykudan uyanmak ve Kültürümüzü korumak amacıyla mücadele etmek için geç değil.
Tek yapmamız gereken sesimizi duyurmak.

Bu sadece RTÜK ve SHOW TV ile de olmaz.
Ulaşabildiğimiz tüm yayın kuruluşlarını , Tarihçileri , sivil toplum kuruluşlarını e-posta bombardımanına tutmamız gerekiyor.
Haklı sesimizi en güçlü şekilde duyurmalıyız.
Söz konusu bir dizi değil , bir Kültürün zedelenmesi / lekelenmesi !

Hayırlı günler olsun inşaAllah.

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar hiç kimse izlemesse zaten kendiliğinden kalkacak daha önemli konulara yoğunlaşın boş işler bunlar..

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Saadettin Ustaosmanoğlu'ndan Muhteşem Yüzyıl'a tepki
İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Furkan Drrgisi Genel Yayın Yönetmeni olan Saadettin Ustaosmanoğlu Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu.Programda konuşan Ustaosmanoğlu Muhteşem Yüzyıl dizisini sert bir şekilde eleştirerek "İnsanlar bu filmi izleyeceklerine Tarkovsky filmleri izlesinler, onlar İslamiyet'e daha yakın" diyerek tepkisini dillendirdi.

Saadettin Ustaosmanoğlu, TEKE TEK'te, son günlerde çok tartışılan televizyon dizisisi Muhteşem Yüzyıl ile ilgili olarak konuştu: "İnsanlar bu filmi izleyeceklerine Tarkovsky filmleri izlesinler, onlar İslamiyet'e daha yakın"

İsmailağa Cemaati lideri Şeyh Mahmud Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu, TEKE TEK'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Cemaatin yapısı ve ilk bölümüyle büyük tartışmalar yaratan Muhteşem Yüzyıl dizisine cemaat penceresinden nasıl bakıldığıyla ilgili konuşan Ustaosmanoğlu, "Şimdi ben kızanlara da hak vermiyorum, kızmayanlara da. Bu hadisenin nasıl bir zemine oturtulması gerektiği anlaşılmazsa yorum yapılamaz. İnsanlar bu filmi izleyeceklerine Tarkovsky'nin filmlerini izlesinler. Tarkovsky'nin filmlerinde İslamilik yoktur ama insanilik vardır. İnsani yönleriyle İslamiyet'e daha yakındır" dedi.

KANUNİ TENKİT EDİLECEKSE ONU BİZ YAPIYORUZ

Ustaosmanoğlu, "Kanuni eğer tenkit edilecekse onu biz yapıyoruz zaten. Bozulma devrimiz Kanuni'den başlar fakat bu fuhuş anlamında değildir. Kanuni'nin hatası zaten ilk defa Şeyhülislam'a karşı kanun ithaf etmesiyle olur. Orada sendeleme oldu" diye konuştu.

"Hareme kim girmiş?" diyen Ustaosmanoğlu, şöyle devam etti: Harem'de yaşamış bir kadının belden aşağı hikayesiyle bu insanların haysiyetiyle oynamayın. Cinsel hayat 'has oda'ya aittir ve orayı kimse bilmez. O zaman 'Ben hayalimi oynattım' diyorlar. 'O zaman ben de size atfen hayalimi oynatıyorum şöyle şöyle hayalim var' derseniz incitmiş olmaz mısınız? 'Ben hayalimi oynattım' diyor ya, ben Malatya'daydım. Orada bir heykel gösterdiler, Atatürk heykeli, yanında bir çıplak adam heykeli, daha sonra yaprakla kapatmışlar. Şimdi ben desem ki, 'Atatürk'ün yanında şöyle bir heykel olduğu için şöyle şöyle şöyle.' Bundan çok sayıda insan incinmez mi?"

MUHTEŞEM YATAK ODASI

"Muhteşem Yüzyıl deniyor, Muhteşem Süleyman deniyor, fakat muhteşemlikle ilgili hiçbir şey yok burada. Sadece yatak odası. Ben aldırış etmedim ama bu milletin kökleriyle ilgili bir sıkıntısı var" diyen Ustaoğmanoğlu, "Meral Okay diyor ki, 'İki senede bu duruma ulaştım.' Osmanlı tarihini bilmek için Müslüman olmayan biri, Müslümanlıkla yaşamayan biri, iki senede Osmanlı tarihini o günden bugüne taşıyabilir mi?" dedi.

KADINLAR İSLAMİYETTE ÖNEMLİ

Cemaatin kadınlara bakışına değinen Ustaosmanoğlu, "Kadınlar İslamiyet'te önemli. Kadın mevzusu çok pespaye hale gelmiş durumda. İstatistikler var, Avrupa'da kadın dövme sayısı daha fazla. Buradan anlıyoruz ki Müslümanlar Müslüman oldukları için değil, olamadıkları için kadınlarını dövüyorlar. Peygamberimiz kadınlarından bir tanesine vursaymış sünnet olurmuş, vurmamış hatta kırmamış" dedi.

suda

Kayıtlı Kullanıcı
bencede kimse izlemezse ortadan kalkar

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
degerli kardeslerim
ülkemizde firsat buldukça dinimize saldiran, basörtülü bacilarimiza olmadik hakaretler eden ve okullarinda namaz kilan ögrencileri rejim düsmani diyen her yere rezalet ve namussuzluk götüren, hayadan, iffettten ve ahlaktan yoksun köhnelesmis, çürümüs bati medeniyetini enjekte eden ve onlarin propagandalarini yapan bu kanallari ( show, star, kanald, atv ve digerleri) ve yazili medyalarini boykot ediyorum...
Allah islah eylesin

masallah abi cok ama cok guzel yorumlamssin malasef suan bir cok seyi medya yuzunden yasiyoruz..olaylari oyle bir yansitiyorlarki sanki namaz kilam suc basortu takmak suc ve biz ozellikle basortu insanlara cok hakaret ediliyor..ne varsa siz basortulurlede var hersey sizden cikiyor diye cok kotu hakaretler kullaniliyor..dahasini saymiyorum bilen biliyor zaten...medya her seyi oyle bir gosteriyorki..hayretler icinde kalmamak mumkun degil..yuvalari cogu bu uzden yikilmadimi zaten..altamayi oyle basit gosteriyorlar ki..zinayi vesayre diger ahlakimiza aykiri herseyi malasef..tesseturumuz bu yuzden bu hale geldi..ahlaki degerlerimiz bu yuzden bozuldu en cirkin en kotu ahlaksizligi oyle imrendirici gosteriyorlarki malasef..iste keske bunlarin bilincde olan insan o kanalari hic izlemesse belki biraz olsun bir seyler duzulerir..sikayet edilse..sacma sapan dizilaerin yerine ahlak degerlerimiz bozan dizilerin programlarin yerine egitici bir seyler koymak bu kadar mi zor ?yoksa bizlermi zorlastiriyoruz yada istemiyoruz...su bahsedilen diziyi izlemedim sadece izlenirken rast geldim.oyle bir diziyi izlemeye sahsen utaniyorum..birileri cikip benim osmanli devletine acik acik hakaret edecek ve bende oturup izlicem akil alir gibi degil..ama eger herkez tepkisini koymus olsaydi inan eger dizi yayinlanacak bile olsaydi hakikatler yansitilirdi..istedikleri gibi degil..ama insanlarimiz okumayi arastirmayi hic sevmiyor..eger biraz arastirip ogrenilseydi emin herhalde yani herkez tepki gosterirdi malum diziye ama...ve filmde osmanli hayatinda cok ask hayati yansitiliyor eee nerde haldi dizin hakikati bilmiyorum belkide sadece ask sahnelerini gostermek icin cekildi dizi ama kimse osmanli dizisni izliyoruz ogreniyoruz demesin. kimse iste buymus osmanli hayati demesin lutfen..ya osmanli kulturune kendi devletimiz yapilan hakarete ses cikarmazken baska devletler soz ettiklerinde nasil soz hakki olacak hic bilmiyorum neyse..rabbim hummeti muhammedi islah eylesin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt