Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

muhteşem yüzyıl dizisini kınıyoruz ,yayından kaldırılsın (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
5 Ocak 2011 Çarşamba akşamı Show TV ekranlarında "Muhteşem Yüzyıl" adlı bir dizi başlıyor. Bu dizide reyting uğruna geçmişimiz karalanıyor, ecdadımız şehvet düşkünü gibi gösterilmek isteniyor. Geçmişiyle övünen milletler geleceğe güvenle bakarlar. Bizim geçmişimiz bu dizide anlatılanlar gibi değil. Anlı, şanlı şerefli tarihimizle alay ediliyor. Osmanlı yarı çıplak raks eden cariyelerle değil, dünya medeniyetine ve İslam alemi'ne yaptığı hizmetlerle anılmalıdır...

O Kanuni ki, "haldaşım, gardaşım, yoldaşım" diye hitap ettiği, Ebussuud gibi bir ulema (27 yıl şeyhulislamımızdı) ile abi-kardeş idi, yakınlık içinde idi... yakınlık içinde idi... Kanuni, Fransa'da dans başlayınca nasıl uyardı ve bir uyarısı ile nasıl yasaklandı..."

Bu yanlışa, saygısızlığa dur demek elimizde.

RTÜK Danışma Hattı'nı ve Show TV. telefonlarını arayarak tepkimizi dile getirelim... Değerlerimizle, geçmişimizle, ecdadımızla alay edilmesine, onların şehvet düşkünü, sapkın olarak gösterilmesine, mahremlerine dil uzatılmasına izin vermeyelim. Bu dizideki mahrem sahneler düzeltilene ya da yayından kaldırılana kadar tepkimizi göstereceğiz inşAllah...

Eğer bunlar sizin içinde önemliyse; Bu saygısızlığa duyarsız kalmayalım ve

1- rtuk@rtuk.gov.tr adresine mail ile program hakkındaki görüşlerimizi, tepkimizi dile getirelim...

2- Show tv. yi telefonla arayarak, faks çekerek ve mail atarak yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü dile getirin lütfen...

Show Tv. Tel : +90 212 355 01 01

Show Tv. Fax: +90 212 280 63 02

Show Tv. E-mail : info@showtvnet.com

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
bende fragmanını izleyınce sok oldum bu ne rezillik kepazelık ALLAH hıdayet versın...

_YUSUF_

Yönetici
Evde televizyon olması ayrı dert televizyonda bu tür kanalların olması ayrı bir dert.
En azından evinde tv bulunduranlar bu kanalları televizyonlarından silsinler

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
hem rtüke hem show tv ye email attım hiç olmazsa tepkımı gösterebıldım ama hıc düzelecegını düşünmüyorum bız mıllet olarak uyuyoruz..

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
rtuk ALLAH belanı versin.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
tüm dizilerde sövüyolar resmen böyle rtukmü olur????

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bu ve buna benzer rezil proğramları,dizileri şiddetle kınıyoruz.Toplumun ahlakını tehdit eden,yozlaştıran yayınlara artık birileri DUR! demeli...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı günler diliyorum.allaha emanet olun.
Kanallardaki diziler çok kötü örnekler içeriyor.batnın takliti değil daha aşmış durumdayız.yazıklar olsun.

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
O süleymanki babasıyla seferden sefere at üstünde cenke tutuşmuş belkide yer yüzündeki en büyük komutandı. Ben at sırtında ölmeliyim, rahat yataklar beni yaralar derdi. Onun sayesinde Osmanlı topraklarının büyüklüğü 3 katına çıktı. Kesinlikle protesto ediyorum. Allah ve din düşmanlarının sonu El-Kahhar isminin tecellisi olacaktır.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
rtük ne iş yapıyor halaa anlamış değilim

leyla-1

Altın Üye
Allah sonumuzu hayırlara vesile etsin artık dizi yapacağız diye ne yapacaklarını şaşırdılar gençlere çocuklara toplumumuza kötü örnek oluyorlar adam akıllı bir program var mı acaba? Nerde ... varsa hepsi televizyonda Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.
Ülkemizi bu günlere getiren atlarımıza ecdatlarımıza yazık günah değil mi kemikleri sızlamayacak mı?:(

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli kardeşim hayırlı cumalar..
Bu tür diziler bazı amaçları kötü olanların bir ürünüdür..Hala dünyada ecdadımızdan korkuyorlar bu bir gerçek o yüzden bir takım kötü emelleri olanlar bizim şanlı tarihimizi yeni nesillere kötü tanıtmak istiyorlar..
Bu durumda bizlerin yapacağı en güzel şey gençlerimize ve çocuklara tarihimizi doğru olarak anlatmak onları geçmişimizden uzaklaştırmamaktır.
Ben tv izlemiyorum, benim ailem burda olmadığı için biz kardeşimle kirada kalıyoruz o yüzden tv miz yok çokta memmunum olmadığına..En azından çirkeflikleri görmüyorum..duyuyorum ama görmüyorum..

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bu dizinin il bölümünün tamamını izledim.Bölümün çoğu neredeyse haremleri ve cariyeleri anlatıyordu.Oysa Osmanlımızın okadar güzel yönü yeri var oralara ağırlık verilmeli.Gerçi şöle bir durumda söz konusu. Bu dizinin daha ilk bölümüydü bakalım diğer bölümlerdede harem cariye falan devam ederse kaldırılsın.

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Demokrasi var istediğini yaparlar Peygamberede fikir özgürlüğü adı altında istediğini söyler malum demokrasi bunu cevaz veriyor.

sertacc

Kayıtlı Kullanıcı
Zaten anladığım kadarıyla Osmanlı'nın hatta Kanuni Sultan Süleyman'dan çok Hürrem Sultan'ın serüveni anlatılacaktır bu dizide.
Malum daha çok reyting getireceğini hesaplıyorlardır.
Bizim şirketteki iki alevi arkadaşın konuşmasını naklediyim size.
Kendi tarihini bilmeyen biraz da şehvet düşkünü olanı, oh ne güzel dizi (afedersiniz) güzel hatunlar var falan dedi. Diğeri hemen celallendi, onun babası da bizim atalarımızı kesmişti dedi ve dizidekilerin (harem sahneleri falan) abartılmış değil gerçek olduğunu iddia edip durdu.
Allah(c.c) selamet versin ne diyim.
Bu arada korkarım ki dizi, Solcu bir yazarın Hürrem Sultan'ı anlattığı bir kitap vardı adını unuttum, o kitaptan okunup çekildiyse daha çok fırtına kopacağa benziyor bu dizi üzerinden.

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Zaten anladığım kadarıyla Osmanlı'nın hatta Kanuni Sultan Süleyman'dan çok Hürrem Sultan'ın serüveni anlatılacaktır bu dizide.
Malum daha çok reyting getireceğini hesaplıyorlardır.
Bizim şirketteki iki alevi arkadaşın konuşmasını naklediyim size.
Kendi tarihini bilmeyen biraz da şehvet düşkünü olanı, oh ne güzel dizi (afedersiniz) güzel hatunlar var falan dedi. Diğeri hemen celallendi, onun babası da bizim atalarımızı kesmişti dedi ve dizidekilerin (harem sahneleri falan) abartılmış değil gerçek olduğunu iddia edip durdu.
Allah(c.c) selamet versin ne diyim.
Bu arada korkarım ki dizi, Solcu bir yazarın Hürrem Sultan'ı anlattığı bir kitap vardı adını unuttum, o kitaptan okunup çekildiyse daha çok fırtına kopacağa benziyor bu dizi üzerinden.

O işyerindeki alevi doğru demiş.Kızılbaş alevilerin yüzbinlercesini kesmişti atalarımız.Ya onlar ehlisünnet müslümanları kesecekti yada bizim atalarımız o kızılbaş atalarını kesecekti....
Bu arada haremde cariyelerin olduğu doğru...Sahabeler nasıl yahudilerin erkekleri kesip kadınlarını cariye yaptılarsa osmanlıda feth ettiği topraklardaki erkekleri öldürüp kadınlarını cariye edinmiştir bu Allah'ın şeriatındandır.Yani islamın emridir islamdandır kimse itiraz edemez.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
degerli kardeslerim
ülkemizde firsat buldukça dinimize saldiran, basörtülü bacilarimiza olmadik hakaretler eden ve okullarinda namaz kilan ögrencileri rejim düsmani diyen her yere rezalet ve namussuzluk götüren, hayadan, iffettten ve ahlaktan yoksun köhnelesmis, çürümüs bati medeniyetini enjekte eden ve onlarin propagandalarini yapan bu kanallari ( show, star, kanald, atv ve digerleri) ve yazili medyalarini boykot ediyorum...
Allah islah eylesin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt