Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

miraçta mevla (c.c) bizi şikayet etti (1 Kullanıcı)

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
MEVLA C.C., M i r a c ' d a bizi şikayet etti;

" Peygamber Efendimiz (SAV) buyurdu: "Rabbim (C.C.) Bana (Mirac'da)
ümmetimden şikayetlerde bulundu!" "

(ALLAH'u Teâlâ (C.C.) hazretleri bizi Peygamberimize (SAV), nelerden şikayet etti?)

Ben (C.C.) onlardan yarının ibadetini istemiyorum, onlar Benden (C.C.) yarının rızkını istiyorlar.

Ben (C.C.) onların rızkını başkalarına vermiyorum, onlar ibadetlerini başkalarına gösteriyorlar.

Benim (C.C.) verdiğim rızkı yiyorlar, başkalarına teşekkür ediyorlar.

Kullarımla iyi geçiniyorlar, Benimle C.C. kötü geçiniyorlar.

İzzet şeref Benimdir (C.C.); İzzet şeref verecekte Benim (C.C.). Ancak onlar Benden (C.C.) başkasının kapısında izzet şeref arıyorlar.

Ben (C.C.) Cehennemi kâfirler için yarattım, onlar canlarını Cehenneme atmaya çalışıyorlar.

Habibim, ümmetine söyle eğer ki bir kimse onlara iyilik ediyor diye onu seviyorlarsa, en çok Beni (C.C.) sevsinler, çünkü en çok Ben (C.C.) onlara iyilik ediyorum.

Gök ve yer ehlinden bir kimseden korkuyorlarsa, esas Benden (C.C.) korksunlar, çünkü Benim (C.C.) Kuvvetim hepsinden üstündür.

Eğer bir kimseden ümid ediyorlarsa, ancak Benden (C.C.) ümid etsinler çünkü Ben (C.C.) kullarımı seviyorum ve Benden (C.C.) ümid eden kullarımı boş çevirmiyorum.

Mallarıyla, canlarıyla eğer bir kimseyi tercih ediyorlarsa, mallarını canlarını sadece Bana (C.C.) tercih etsinler. Çünkü Ben hepinizin Mâbuduyum.

Yâ Muhammed (SAV), Ümmetinin mallarını çok yapmadım, ümmetini Kârun gibi eski ümmetler gibi zengin yapmadım ki, Kıyamet günü hesapları uzamasın.

Ümmetinin ömürlerini uzun yapmadım ki, kalpleri katılaşmasın.

Onları ansızın öldürmedim ki, dünyadan tevbesiz çıkışları olmasın.

Dünyada onları en son ümmet yaptım ki, kabir de kalmaları uzamasın, mahşere yakın olsunlar.

Onları en sona bıraktım ki, bütün ümmetlerin haberini okusunlar, ama onları hiçbir ümmet okumasın.(Günahlarımızı v.s. bilmesinler)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: miraçta mevla (c.c) bizi şikayet etti

allah razı olsun.kardeşimB)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun sayenizde bunuda öğrenmiş oldum

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

Alemlerin Rabbi Allah 'a şükürler olsun.kardeşim Allah razı olsun.çok yararlıydı

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

COk faydalı paylaşım Allah razı olsun kardeşimB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt