Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mezhepsizlik fitnesi... (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mezhepsizlik fitnesi...

17 Şubat 2010
fft31_mf174555.Jpeg

Dörthak mezhebe ve fıkha aleyhtar olan mezhepsizler, bir kısım Selefîler, Sünnet inkarcıları, Kur'ân'dan başka dinî delil kabul etmeyenler, mezheplere put diyenler...

Bunlara bakılırsa dört mezhep olması bir bölünme ve parçalanma işi...
Bu iddia tamamen hezeyandır.
Çünkü dört hak mezhep esasta, usûlde, temelde birdir.
Dört hak mezhep şubelerdir. Aslında tek hak mezhep vardır, o da Ehl-i Sünnet ve Cemaat mezhebidir.
Zaruriyat-ı diniyede hepsi aynı çizgidedir.
İhtilaf (çeşitlilik) olan konular, teferruatla (esasa taalluk etmeyen ayrıntılar) ilgilidir.
Müslümanlar birlik olmak istiyorsa dört mezhepten birinin hükümlerini bütün olarak kabul etmelidir.
Mezhepler kabul edilmez, her Müslüman İslâm'ı kendi kafasına, re'yine, hevesine göre yorumlar ve uygularsa dört değil, binlerce, on binlerce, hatta Müslümanlar sayısınca bâtıl mezhep çıkar.
Dört mezhep Selef-i Sâlihîn İslâmlığıdır.
Dört mezhep Kur'ân'a, Sünnet'e, icmâ-i ümmete uygundur.
Mezhepsizlik en büyük ve en tehlikeli bid'attir.
Selefîlik bir mezhep ve fıkıh değildir, bid'attir.
Kur'ân'da, Sünnet'te birleşmenin ilk şartı, Kitabullah'ı câhillerin kendi kafalarına göre yorumlamamaları ve ondan hüküm çıkartmamalarıdır.
Yorum hizmet ve yetkisi Ümmetin bilenlerine aittir.
Bu bilenlere ulema ve fukaha denir.
Onlar, ucu Resullerin (Sallalahu aleyhi ve sellem) Seyyidine ulaşan icazetlere sahiptir.
Kur'ân elbette bütün insanlığa gönderilmiştir ama onun tefsirini (yorumunu), ondan şer'î hüküm çıkartmayı herkes yapamaz.
Kur'ân'da "Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?" buyuruluyor.
"Ebu Hanife de benim gibi bir insandır. Ben de onun gibi ictihad yaparım" demek cahillik ve saygısızlıktır.
1400 yıllık İslâm tarihinde Ebu Hanife gibi çok az alim, fakih, imam (din önderi) çıkmıştır.
Ebu Hanife mutlak müctehittir.
Din konusunda engin ilmi vardı. Yüksek akıl ve firâset sahibi idi. Takvalı bir Müslümandı. Büyük ahlaka, mürüvvete, sezgiye sahipti. Biyolojik bakımdan insan olmak başka şeydir, Ebu Hanife ayarında bir âlim, örnek ve olgun Müslüman olmak başka şeydir.
Mezhepsizlik çok büyük bir fitnedir.
Bu devirde Sultan Abdülhamid yaşasa ve hâkim olsaydı mezhepsizliğe izin vermezdi.
Bütün Müslümanlar insan olarak eşittir ama alimlerle cahiller eşit değildir.
Müslümanların birlik olmasını istiyorsak, mutlaka bir fıkıh mezhebine bağlı olmamız gerekir.
Böyle bir birlik olmazsa Müslümanlar güçlü olamaz.
Ümmete en büyük zararı, din konusunda câhilane tartışanlar veriyor.
Mezhepleri kötüleyen ilahiyatçılara inanmayınız, kanmayınız.
Dinimizi icazetli ulemanın, fukahanın, müfessirlerin, muhaddislerin muteber ve güvenilir kitaplarından öğrenelim.
Mezhepsizlerin kitaplarını okumayalım.
Osmanlı devlet-i İslâmiyesi ve Hilâfeti altı yüz küsur sene şu prensiplerle ayakta kalmıştır.
1. Bid'atlerden ve sapıklıklardan uzak sahih ve temiz itikad.
2. Dört hak mezhep.
3. İslâm'ın zâhirine ve Şeriata mutabık olmak şartıyla tasavvuf ve tarikat.
Mezhepsizlik İslâm dünyasını böldükçe böler... Müslümanları birbirine düşürür, zararlı tartışmalara ve çekişmelere yol açar.
Birleşme ulema ve fukahaya bağlanmakla olur.
Onlar esasta, temelde, usûlde, zaruriyat-ı diniyede ihtilaf etmemişlerdir.Teferruatta, ayrıntılarda farklı görüşleri olmuştur, bu çeşitlilik de bir rahmet ve zenginliktir.
Şeytanın tuzaklarına düşmeyelim.
ankara_cicek_gonderme3072.jpg

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
bir toplumu anca içindeki fitne fesat ayırır parçalar kısaca felaketi içtendir Allah muhafaza..
Rabbim birlik ve beraberliğin şuurunda olmayı nasip etsin cümlemize..

Allah razı olsun abisi;)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
bir toplumu anca içindeki fitne fesat ayırır parçalar kısaca felaketi içtendir Allah muhafaza..
Rabbim birlik ve beraberliğin şuurunda olmayı nasip etsin cümlemize..

Allah razı olsun abisi;)
Gönlüne bereket gönüldaşımız...
RABBİMİZ SAHİH İTİKAT ÜZERİNDE-EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT-BİRLİK ŞUURU VERSİN...
Allahcc senden razı olsun biricik kardeşi....
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua....

MollaAhmed

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.istikamet.eu
Mezhepsizlerin çeşitli özellikleri vardır.
Bunlar Kendi akıllarına çok güvenirler,ibadetlerinde oldukça gevşektirler,ilimleri olmadan Kur'anın müteşabih ayetlerini kafalarına göre tevil ederler.Kendi bozulmuş akıllarının anlayamadıkları ve yetişemedikleri şeye hurafe derler.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Güzel paylaşım teşekkürler.
Birde bende birkaç birşey ekleyeyim.

Sultan Abdulhamid Yaşasa başta demokrasi küfrüne bulaşmış cve hakimiyeti Allah'tan alıp veya Allahla beraber kullara veren müşriklerin kafasınıda keserdi onlara hiç değinmiyorlar nedense...

Birde islam toplumu içinde en çok bid'ati sapkınlığı türkler çıkarmıştır malesef bunların başını sufiler ve tarikatler çekiyor.

-SEVBAN-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah uzak etsin şerlerinden ,senelerce amaçları Dini bölmek olan bu insanlar Kuranı savunuyoruz iddasındalar ama Kuranı yaşamazlar Hadisleri ve Alimleri tanımazlar Ama Kurandan sorunca Bülbül gibi konuşurlar ama ibadet dahi etmezler...Allah Ehli Sünnet yolundan ayırmasın...vesselam veddua

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mezhepsizlerin çeşitli özellikleri vardır.
Bunlar Kendi akıllarına çok güvenirler,ibadetlerinde oldukça gevşektirler,ilimleri olmadan Kur'anın müteşabih ayetlerini kafalarına göre tevil ederler.Kendi bozulmuş akıllarının anlayamadıkları ve yetişemedikleri şeye hurafe derler.
Selamun Aleyküm gönüldaşımız...
Katkınız için Allahcc razı olsun...
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam....Dua....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Güzel paylaşım teşekkürler.
Ben teşekkür ederim kardeşimiz..
Birde bende birkaç birşey ekleyeyim.

Sultan Abdulhamid Yaşasa başta demokrasi küfrüne bulaşmış cve hakimiyeti Allah'tan alıp veya Allahla beraber kullara veren müşriklerin kafasınıda keserdi onlara hiç değinmiyorlar nedense...
Amenna...

Birde islam toplumu içinde en çok bid'ati sapkınlığı türkler çıkarmıştırBu bir iftira kardeş...Türkler yüzyıllar boyu GERÇEK İSLAM-EHLİ SÜNNET VEL CEMAATIN BAYRAKTARLIĞINI YAPMIŞLARDIR...TARİH ŞAHİT...TÜRK-KÜRT VE ARAP MÜSLÜMANLAR KOLKOLA HEMDE... malesef bunların başını sufiler ve tarikatler çekiyor.BUDA BİR İFTİRA KARDEŞ...SAHİH TARİKAT VE GERÇEK SUFİLER ELİYLE DÜNYANIN DÖRTBİR YANINDA İNSANLAR MÜSLÜMAN OLMUŞLARDIR..KÖTÜ ÖRNEKLER VAR DİYE GERÇEK ALLAHDOSTLARINA İFTİRA ETMEYELİM İNŞAALLAH..SUFİ MEVLANADIR,YUNUSTUR,İMAM-I NAKŞIBENDİDİR,ABDULKADİR GEYLANİDİR,İMAM-I GAZALİDİR,AKŞEMSEDDİNDİR...ALLAHCC ONLARDAN RAZI OLSUN...BİZLERİ DE ONLARIN YOLUNDAN AYIRMASIN İNŞAALLAH...
Vesselam...Veddua...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Allah uzak etsin şerlerinden ,senelerce amaçları Dini bölmek olan bu insanlar Kuranı savunuyoruz iddasındalar ama Kuranı yaşamazlar Hadisleri ve Alimleri tanımazlar Ama Kurandan sorunca Bülbül gibi konuşurlar ama ibadet dahi etmezler...Allah Ehli Sünnet yolundan ayırmasın...vesselam veddua
Allahcc razı olsun gönüldaş...
Katkınız için teşekkürler...
Allahcc,cümle ümmet-i Muhammedi ,Ehli Sünnet Vel Cemaat yolundan ayırmasın...
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua...

jackofan

Kayıtlı Kullanıcı
Siz mezheplerin hak olduğunu söylüyorsunuz fakat Allah bunu reddediyor. Hem açıkça, hem kolay, hem de anlaşılabilecek şekilde. Daha önce "Parçalara Ayrılmayın!" diye bir konu açmıştım ve oraya, parçalanmalarla ilgili ayetleri derlemiştim. Şimdi onları buraya taşıyorum. İsterseniz ayetleri tek tek, yavaş yavaş ve düşüne düşüne okuyun ;

Rum:

3. Ey insanlar! Siz, Rabbiniz tarafından size indirilen vahye tâbi olun, O'ndan başka birtakım hâmîler edinip de onlara uymayın. Ne kadar da az düşünüyorsunuz!

31, 32. Başka her şeyden geçerek, O`na tam gönül verin. O`na karşı gelmekten sakının. Namazı hakkıyla ifa edin! Ve asla dinlerini parça parça edip, kendileri de öbek öbek olan o müşriklerden olmayın! Öyle ki her hizip, kendi yanındakiyle böbürlenmektedir. (Ayetin özellikle maviye boyadığım yerine dikkat! Bu ifadenin, hizipleri yani mezhepleri savunan kimseler için yazıldığı açıkça anlaşılıyor)

Ali İmran:

78. Ehl-i kitaptan bir kısmı da, aslında kitaptan olmadığı halde, Sizin kitaptan zannetmeniz için, Okurken ağızlarını dillerini eğip bükerler (bazı kelimelerin telaffuzunu değiştirirler). Bir şeyler söyleyip, "Bu Allah tarafındandır. " derler. Halbuki o, Allah tarafından değildir. Bile bile Allah adına yalan uydururlar.

103. Hepiniz toptan, Allah`ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın, bölünüp ayrılmayın. Allah`ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman idiniz de Allah kalplerinizi birbirine ısındırmış ve onun lütfu ile kardeş oluvermiştiniz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oraya düşmekten de sizi O kurtarmıştı. Allah size âyetlerini böylece açıklıyor, ta ki doğru yola eresiniz.

105. Kendilerine kesin delillerin gelmesinden sonra bölünüp ihtilâfa düşenler gibi olmayın. Onlar için büyük bir azap vardır.

Muminun:

52. Ve hepinizin dini bir tek dindir. Ben de sizin Rabbinizim, öyleyse Bana karşı gelmekten sakının!
53. Ama peygamberleri izlediklerini iddia eden ümmetler, fırkalara ayrılıp bölük bölük oldular. Her grup, kendilerine ait görüşten ötürü memnun ve mutludur.

Zümer:

3. İyi bilin ki halis din, yani bütün gönlüyle candan itaat, yalnız Allah`a yapılır. Allah`tan başka birtakım hâmiler edinerek: "Biz onlara sırf bizi Allah`a yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz. " diyenlere gelince, elbette Allah, onların hakkında ihtilaf ettikleri hususlarda aralarında hükmünü verecektir. Allah yalancılığı, nankörlük ve kâfirliği huy edinenleri hidâyet etmez, emellerine kavuşturmaz.

Araf:

3. Ey insanlar! Siz, Rabbiniz tarafından size indirilen vahye tâbi olun, O`ndan başka birtakım hâmîler edinip de onlara uymayın. Ne kadar da az düşünüyorsunuz!

Enam:

114. De ki: "Allah size o kitabı, içinde hak ile batıl birbirinden ayırt edilmiş tarzda açıklanmış olarak indirmişken, sizinle aramızdaki davâyı hükme bağlamak için Allah`tan başka bir hakem mi arayacak mışım? Kendilerine daha önce kitap verdiğimiz kimseler de bilirler kibu kitap gerçekten Rabbin tarafından indirilmiştir. Sakın bundan şüphen olmasın!

153. Bir de şu: "İşte benim dosdoğru yolum. Ona tâbi olun. Yoksa başka yollara uymayın ki sizi O'nun yolundan ayırmasın. İşte kötülüklerden sakınasınız diye Allah, size bunları emretti."

159. Dinlerini parça parça edip fırka fırka olanlar yok mu, senin onlarla hiç bir alakan yoktur. Onların işi Allah`a kalmıştır. Allah, onların yaptıklarını ileride bir bir onlara bildirip cezalarını verecektir.

Rahman sizinle olsun.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Sevgili mürmüdük kardeşim sana bugünkü vatan gazetesinden Sayın Süleyman Ateş hocamın bir yorumunu gönderiyorum

SORU: Tabi olduğum mezhebin ibadet şeklini doğru bulmuyorum. Bu yüzden mezhebimi değiştirmek istiyorum. Eğer böyle bir şey mümkünse bunu nasıl yapabilirim?

Vay be... Doğru bulmuyormuş...İlmin ne senin,irfanın ne...Adam allame olmuş,EHLİ SÜNNET ALİMLERİNİN YANLIŞLARINI BULMAYA BAŞLAMIŞ...ZAMANE ALİM GEÇİNENİNE DERDİNİ AÇMIŞ...O DA AÇMIŞ GÖZÜNÜ,YUMMUŞ KULAĞINI...KARDEŞİM SİZİN İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YOKMU...DİNİNİ,KİTABINI,SÜNNETİNİ,MEZHEBİNİ-AMELİNİ-İTİKADINI AÇIP BİR OKUDUNMU,ARAŞTIRDINMI...NEYİ YANLIŞ BULDUN..CEVAP: Doğrusunu isterseniz mezhep hiç önemli değil.KİM DİYOR...ZAMANE BABA HOROZ TAKLİDİNE YELTENEN,DİNİ REJİMİN ÇIKARLARIYLA BİRLEŞTİREN SÖYLÜYOR...GERÇEK ALİMSE BUYURUYORKİ,MEZHEPSİZLİK DİNSİZLİĞE KÖPRÜDÜR... Önemli olan Kur’ân’ın emirlerini uygulamaktır.MEZHEP TE ZATEN KURAN VE SÜNNETTEKİ EMİRLERİ HARFİYYEN UYGULAMAK İÇİN VAR...BÖYLE CİNLİK YAPMIŞSA BU HOCA SADECE BİLGİSİ ZAYIF OLANLARI,MEZHEBİN NE OLDUĞUNU BİLMEYENLERİ KANDIRIR...EHLİ SÜNNET VEL CEMAATIN 4 HAK MEZHEBİ İSLAMIN KALESİDİR,EHLİ BİDATA VE EHLİ KÜFRE KARŞI... Siz Kur’ân ve sünnet hükümlerine göre yaşadıktan sonra hangi mezhepte olursanız olun, Hak yolundasınız. HEM MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİL DİYOR,HEM DE HANGİ MEZHEBE GÖRE YAŞARSANIZ YAŞAYIN DİYOR..BU DA SAFLARI KANDIRMA HİLESİ...Mezheb din değil, yorumdur.AMENNA DA,HAKİKİ DİN YORUMUDUR HAK MEZHEPLER... Kur’ân’a göre yaşayan herkes, Hakk’ın rızasını kazanmış Müslümandır.AMENNA...BÜTÜN EHLİ SÜNNETİN GAYESİ KURANA GÖRE YAŞAMAKTIR ZATEN,ONUN İÇİN VE ONUN UĞRUNADIR...

BİZİM İTİKADIMIZDAN ŞÜPHEMİZ YOK ELHAMDÜLİLLAH...FIRKA-I NACİYE-DOSDOĞRU YOL EHLİ SÜNNET VEL CEMAATTİR... GAYEMİZ İSLAMI ZAMANA VE MEKANA HAKİM KILMA ÇABASIDIR,OLMALIDIR... İLA-İ KELİMETULLAHTIR..GÖLGE ETMEYİN,BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ...

Vesselam...

jackofan

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca Zümer suresinin 3'ncü ayetini de lütfen dikkatlice okuyunuz.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Siz mezheplerin hak olduğunu söylüyorsunuz fakat Allah bunu reddediyor. Hem açıkça, hem kolay, hem de anlaşılabilecek şekilde. Daha önce "Parçalara Ayrılmayın!" diye bir konu açmıştım ve oraya, parçalanmalarla ilgili ayetleri derlemiştim. Şimdi onları buraya taşıyorum. İsterseniz ayetleri tek tek, yavaş yavaş ve düşüne düşüne okuyun ;

EEEY JACKOFAN AGA...SEN KURAN- KERİMDEN HÜKÜM ÇIKARMAYI NE ZAMANDAN BERİDİR BECEREBİLİYORSUN...
MÜÇTEHD BİR ALLAMEMİSİN SEN...ALLAH BUNU REDDEDİYOR,DİYE ALLAHCC ADINA ALLAHCC KELAMINDAN KAFANA GÖRE HÜKÜM ÇIKARMANIN HÜKMÜNÜ BİLİRMİSİN SEN...
HANGİ AYETİN HANGİ OLAY ÜZERE İNDİĞİNİ BİLİRMİSİN...
MEZHEBİN İSLAMIN PEYGAMBER EFENDİMİZ TARAFINDAN UYGULANIŞININ BİZE ULAŞTIRILMIŞ HALİ OLDUĞUNU BİLİRMİSİN...
MEZHEBİN NE OLDUĞUNU BİLİRMİSİN...
İTİKADIN NE OLDUĞUNU BİLİRMİSİN...
Şimdi sen yavaş yavaş ve düşüne düşüne cevap ver bakalım...
Rahman sizinle olsun.
vESSELAM...

jackofan

Kayıtlı Kullanıcı
Kafama göre değil sevgili kardeşim. Allah ayetlerini bizlere apaçık, kolaylaştırılmış, tane tane olarak gönderdi. Ayetlere bakınca anlaşılıyor zaten. Tefsire falan ihtiyaç yok. Allah Kuran'da her ne diyorsa, biz onu yapmak veya yapmamakla yükümlüyüz.

Bir arkadaşımız ne de güzel derlemiş ;

Allah Kuran-ı Kerim'i ; Eksiksiz (Enam 38, 115), Apaçık (Yasin 69), Korunmuş (Hicr 9), Kolaylaştırılmış (Kamer 17), Ayrıntılı (Enam 114), Her şeyi açıklayıcı (Nahl 89), En doğru yola iletici (İsra 9), Rehber ve şifa (Fussilet 44) ve tek sorumlu olduğumuz kitap (Zuhruf 44) olarak bizlere indirmiştir.

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
emeğine sağlık abisi..
mürmüdük abim sen şimdi özetle "mezhep" hakkında ne düşünüyorsun ?
abi pardon renkli yazılardan ve malumun forumun şekli değişince kenarlıklar yok olunca falan gözüm karıştı kimin yazısı kime ait bian karıştırdım..:)

ama deminden beri inceledim anladım,
ortalardaki yazı senin yazınmış bende başkasının sandım..
emeğine sağlık... Allah razı olsun abim... B)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
emeğine sağlık abisi..
mürmüdük abim sen şimdi özetle "mezhep" hakkında ne düşünüyorsun ?
Allahcc senden razı olsun kardeşim Gülüşü Yaralı...
MEZHEP,NAMAZI NASIL KILACAĞIMIZI,ORUCU NASIL TUTACAĞIMIZI,ZEKATI NASIL VERECEĞİMİZİ VS VS HASILI İSLAMI KURANA VE SÜNNETE GÖRE NASIL YAŞAYACAĞIMIZI,YAŞAYAN KURAN-HAYATI KURAN AHLAKI OLAN PEYGAMBERİMİZE GÖRE EHLİ SÜNNET ALİMLERİMİZİN SAHİH BİR ŞEKİLLDE İSLAMIN BİZE ULAŞTIRILMIŞ HALİDİR...
Yeterli oldumu bilmem kardeşimiz...
Besmele...Selam...Dua...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
abi pardon renkli yazılardan ve malumun forumun şekli değişince kenarlıklar yok olunca falan gözüm karıştı kimin yazısı kime ait bian karıştırdım..:)

ama deminden beri inceledim anladım,
ortalardaki yazı senin yazınmış bende başkasının sandım..
emeğine sağlık... Allah razı olsun abim... B)
Eyvallah gönüldaşım,kardeşim...
Sitemizin gülü,bülbülü...
Rabbimize emanetsin ,o kadar...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Kafama göre değil sevgili kardeşim. Allah ayetlerini bizlere apaçık, kolaylaştırılmış, tane tane olarak gönderdi. Ayetlere bakınca anlaşılıyor zaten. Tefsire falan ihtiyaç yok. Allah Kuran'da her ne diyorsa, biz onu yapmak veya yapmamakla yükümlüyüz.

Bir arkadaşımız ne de güzel derlemiş ;

Allah Kuran-ı Kerim'i ; Eksiksiz (Enam 38, 115), Apaçık (Yasin 69), Korunmuş (Hicr 9), Kolaylaştırılmış (Kamer 17), Ayrıntılı (Enam 114), Her şeyi açıklayıcı (Nahl 89), En doğru yola iletici (İsra 9), Rehber ve şifa (Fussilet 44) ve tek sorumlu olduğumuz kitap (Zuhruf 44) olarak bizlere indirmiştir.
LA KARDEŞİM,KURANA CANIMIZ-BAŞIMIZ FEDA...
KURAN VE SÜNNETİN KALESİDİR HAK MEZHEPLER ZATEN..
DÜŞÜNE DÜŞÜNE ANLAMAN GEREKEN DE BU ZATEN...
HAŞA KİMSE KURANA KARŞI GELEMEZ...
EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT SURU VE KALESİYLE KALKAN OLUNMUŞTUR...
EHLİ KİTAP HAKKINDA,MÜŞRİKLER HAKKINDA , KAFİRLER HAKKINDA VE EHLİ BİDAT HAKKINDA OLAN AYETLERİ, KURANIN KALESİ HAK MEZHEPLERE YÖNLENDİRMEK TEK KELİMEYLE ZULMDÜR...
Vesselam...

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
evet sonradan iyice baktım okudum anladım abi.
yinede sağolasın cevabın için..Allah razı olsun B)
Rabbimize emanet ol..
dualarda unutulmamak dileğimle...

:a12::a12:
Allahcc senden razı olsun kardeşim Gülüşü Yaralı...
MEZHEP,NAMAZI NASIL KILACAĞIMIZI,ORUCU NASIL TUTACAĞIMIZI,ZEKATI NASIL VERECEĞİMİZİ VS VS HASILI İSLAMI KURANA VE SÜNNETE GÖRE NASIL YAŞAYACAĞIMIZI,YAŞAYAN KURAN-HAYATI KURAN AHLAKI OLAN PEYGAMBERİMİZE GÖRE EHLİ SÜNNET ALİMLERİMİZİN SAHİH BİR ŞEKİLLDE İSLAMIN BİZE ULAŞTIRILMIŞ HALİDİR...
Yeterli oldumu bilmem kardeşimiz...
Besmele...Selam...Dua...

Eyvallah gönüldaşım,kardeşim...
Sitemizin gülü,bülbülü...
Rabbimize emanetsin ,o kadar...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt