Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Medreselerde ne eğitimi veriliyor? (1 Kullanıcı)

Xyria

Kayıtlı Kullanıcı
Medreselerde ne eğitimi veriliyor?

Selamın aleyküm

Bilen varsa lütfen buradan veya pm ile bana bilgi verebilir mi? Yaş aralığı ne olur, kaç yaşında alırlar kaç yaşında biter, eğitim konuları nelerdir, içinde olan birisi, çok rica ediyorum bana bilgi verilmesini.
Bu eğitim fıkıh, akadi, hadis, tefsir diye islami ilimler ihtiva ediyor evet. Fakat günümüz islamiyetini daha üst seviyelere taşıyabilecek bilgiler veriliyor mu? Biliyoruz ki eskiden varmış, şimdi de eskiden olduğu gibi astronomi, fizik, matematik alanlarında ne gibi bilgiler veriliyor mu?

İslama hizmet için bu soruyu sordum. Farklı bir yöne çekmeyeceğinizi ümit ediyorum.
Selamın aleyküm

Margos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.. Günümüzde medreseler var mı ben bilmiyorum ama.. Varsa ve bilen biri de varsa bana da bilgi verirse çok sevinirim.. Selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt