Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kurban ibadetiyle dalga geçen Şerefsiz (2 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Kurban ibadetiyle dalga geçen Şerefsiz

bekir-coskun_200_200.jpg

Her fırsatta Müslümanları aşağılayan yazılar kaleme alan Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun, şimdi de kurban ibadetine dil uzattı...
Bekir Coşkun'un Cumhuriyet'teki yazısı şöyle:
Kurbanlık İnsan...

Kimi evlerin arkasından ağlayan kurbanlık kuzuların sesleri geliyor...
Hani bizleri uzaktaki okullara gönderdikleri zamanlar, geceleri uyanıp da özlediğimiz yuvalarımız için ağladığımız gibi...
*
Sürü köyün harman yerine yaklaştığı zaman, anneler bağırarak yavrularını çağırmaya başlarlardı. Köylüler o sırada ağılların kapısını açıp yavruları salarlardı. Yüzlerce yavru aynı anda yüzlerce anneye doğru koşardı zıplaya zıplaya... Birkaç dakika içinde her yavru kendi annesini bulmuş, annesinin memesinden sütünü emiyor olurdu. "Annelerini nasıl buluyorlar?" diye sorardım, babam yanıtlardı:
"Çünkü annelerini kokularından tanıyorlar..."
*
"Anne kokusu..."
Demek ki onlar da biliyorlardı anne kokusunu...
Sonraları daha iyi anladım; yurdundan, yaylasından, sürüsünden ayrılmış buzağıların, koçların, kuzuların niye ağladıklarını.
İşte tıpkı uzaktaki okulun yatakhanesinde ağlayan biz gibi, evlerin arkasından ağlayan kuzuların sesi geliyor.
*
Amma ne yapalım, Müslüman kardeşimiz yatırıp kestiği kurbanın sırtına binerek Cennet'e gitmeyi düşünüyor.
Yedi hisse bir ineği kestiklerinde, ineğe yedi kişi nasıl binecekler, bilemeyiz...
Üstelik inek ithal angus...
Katolik...
Çocuklarına sütü dışarıdan alan tarım ülkesinin insanları böyle düşündükleri için zaten, üzerine binecekleri kurbanı seçmeye de Japon otomobiline binerek gidiyorlar, uygarlığa zırnık kadar yararları olmadan...

*
"Kesmek" nasıl ibadet olabilir?..
Ya da; hem aydınlık din adamları, hem eğitimciler "çocuklar görmesinler" diyorlar, televizyonlarda.
O zaman çocuklardan gizli bir ibadet olabilir mi?..
Pekiiii... İki gün önce yine çöp bidonlarından insan bacakları çıktı, testereyle birbirlerini kesiyorlar çocuklar, bunda payı yok mu bu "kesme kültürü"nün?..
Sevmeyi, bağışlamayı, yaşatmayı öğretmek varken...
Ne bileyim ben, belki de biziz kurban olan...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Hanı mehmet akıf ersoy diyorya( acırım tükürüge billahi tükürsem yüzüne)bu söz tam bu adama göre allah hidayet versin..

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kurban bayramında kesilen kurbanlıkların toplamı ne kadarmış biliyormusunuz?
Bir yılda kesilenlerin toplamının onda biri kadarmış (Bu gün haberlerde söyledi)
Peki bu çok duyarlı gözüken ne idüğü belirsiz şahıslar diğer keslenlere niye tepki göstermiyorlar
Bunların şayet varsa kendi inançsızlıklarını göstermezmi
Bizde onlara diyebilirizki gidin hindistanda yaşayın ve istediğinize tapının...

F

FiSeBiLiLLaH

Birşey diyemem nede olsa demokrasi özgürlük ve cumhuriyetin getirmiş olduğu sınırsız konuşma...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Adam ALLAH celle celalühünün bizi neden yarattığını çözemediği gibi koyunu keçiyi danayı niye yarattığınıda çözememiş..

isfa91

Kayıtlı Kullanıcı
cahil aklı kesmıyorkı bi danaya 7 kişi nasıl biner dıyo cahıl sen daha yaradanın kutretını analyamamişsinki bunu analyasın yazık sana

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı

bekir-coskun_200_200.jpg

Her fırsatta Müslümanları aşağılayan yazılar kaleme alan Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun, şimdi de kurban ibadetine dil uzattı...
Kurbanlık İnsan...

Hani bizleri uzaktaki okullara gönderdikleri zamanlar, geceleri uyanıp da özlediğimiz yuvalarımız için ağladığımız gibi...
*
Sürü köyün harman yerine yaklaştığı zaman, anneler bağırarak yavrularını çağırmaya başlarlardı. Köylüler o sırada ağılların kapısını açıp yavruları salarlardı. Yüzlerce yavru aynı anda yüzlerce anneye doğru koşardı zıplaya zıplaya... Birkaç dakika içinde her yavru kendi annesini bulmuş, annesinin memesinden sütünü emiyor olurdu. "Annelerini nasıl buluyorlar?" diye sorardım, babam yanıtlardı:
*
"Anne kokusu..."
Sonraları daha iyi anladım; yurdundan, yaylasından, sürüsünden ayrılmış buzağıların, koçların, kuzuların niye ağladıklarını.
İşte tıpkı uzaktaki okulun yatakhanesinde ağlayan biz gibi, evlerin arkasından ağlayan kuzuların sesi geliyor.

Hayvanın sütünü içmek için markete gidersin,etini yemek için kasaba gidersin hatta yağsız yerinden çek kıymayı usta diye havada atarsın ancak müslüman kardeşim !!! diye ukalalık yaparak ALLAH TEALA nın bizati Kevser Suresinde '' Sen şimdi Kurban kes... '' (İla ahiri) emirlerini alaya alarak gereksiz çağ dışı adledersin,ne yaman çelişki,sütü sana helal eti sana helal kesmesi bana çağ dışımı ???
Sen kendi et ve süt ihtiyacın için hayvan kesilsin istersin ben ise ahiret azığım olsun diye kesilsin isterim sen kendi tabii çıkarlarını gözetirken çağcılsında ben kendi ''Rıza-i İlahi '' çıkarım için yobazmı oldum yani ???

*
Amma ne yapalım, Müslüman kardeşimiz yatırıp kestiği kurbanın sırtına binerek Cennet'e gitmeyi düşünüyor.

Sen fasa fiso haberler yazarak bir gazete parçasının üzerinde binlerce insanın kanını emerken ağır gelmiyorsunda bir kurbanlığa 7 kişi binince ağırmı gelir sanıyorsun !!!
Her duyduğunuzu dünya gözü ile kıyaslamanızın sonucu yaratılmışı yaratandan üstün görüp yaratılmışın arkasında bir yaratan olamayacağını hesap edersiniz,size göre bunca varlığı yaratabilecek bir ilah olamayacağı gibi bunca varlığın var oluşuda birer tesadüfidir,senin tesadüfünle bunca gezegenler,yıldızlar,galaksiler var olabiliyorda,bir kurbanlık 7 kişiyimi taşıyamıyor ???
Anlıyorum ben senin tesadüflerine inanmadığım gibi sende benim kurbanlığın üstündeki 7. kişi olduğuma inanmıyorsun,ne yapalım bunuda vakti geldiğinde göreceksin !!!

Yedi hisse bir ineği kestiklerinde, ineğe yedi kişi nasıl binecekler, bilemeyiz...
Katolik...

Dini bilgin olmadığı halde cinlik yapıyorsun,hayvanın dinimi varmış ukala ???

Çocuklarına sütü dışarıdan alan tarım ülkesinin insanları böyle düşündükleri için zaten, üzerine binecekleri kurbanı seçmeye de Japon otomobiline binerek gidiyorlar, uygarlığa zırnık kadar yararları olmadan...

*
Ya da; hem aydınlık din adamları, hem eğitimciler "çocuklar görmesinler" diyorlar, televizyonlarda.
Pekiiii... İki gün önce yine çöp bidonlarından insan bacakları çıktı, testereyle birbirlerini kesiyorlar çocuklar, bunda payı yok mu bu "kesme kültürü"nün?..

O zaman tırnakta kesme,sakalda kesme,saçta kesme,bez parçasıda kesme,tüm bıçakları,jiletleri kesici aletleri yok edelim,bu ne düz mantık,sen çocuğuna vermezsen dini terbiye anasınıda keser babasınıda keser,sonra dersin ki çocuğum kurban kesenlerden öğrendi adam kesmesini,attınızmı mangalda kül bırakmazsınız ama topluma zerre kadar faydanız yok,asalaklar sürüsünden başka birşey değilsiniz...

Esselamu aleykum kıymetli kardeşlerim

Hani yani bu gibi insanları kaale almak bile bunlara bir nebze değer vermek gibidir,inanın indimde zerre kadar değiller,ancak insanın kendini tutamadığı yerlerde olabiliyor...

Cümlenize baki selamlar ve dualar...

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
bunun bir köpeği vardı adı: PAKO

öldü köpek, bu da yavrum öldü diye ağıt yaktı...Pakonun maması avrupadan gelen köpek maması...

bu mama at-domuz-inek vss. tinden yapılıyor.itine ot yedirmiyor adam.

Üstelik pako'nun maması aylık asgari ücretin üzerinde...Sosyal demokrat gazetenin yazarına bak!

işçinin yiyemediği eti pako yiyor hem de avrupadan ithal mama...

sahaff

Kayıtlı Kullanıcı
Siz bu adamdan! ne demesini bekliyordunuz? ''Bayramız mubarek olsun, Allah kurbanlarınızı kabul etsin'' gibi sözlermi bekliyordunuz?

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com

bekir-coskun_200_200.jpg

Kurbanlık İnsan...

*
*
"Anne kokusu..."
*
Katolik...

*
(Yukarıdaki cümlede küfrün ötesi bir şey var:Mekkeli müşriklerde Peygamber efendimiz aleyhisselatü vesselam'a abdullah'ın yetimi nasıl peygamber olabilir dediler cehennemin dibine gittiler kendisini bekliyorlar herhalde orada.Çünkü zihniyet aynı. İnşallah tövbe eder de kurtulanlardan olursun zevallı mahluk.)

Sonunun bir avuç toprak olduğunu düşünmeyen ahmak adam.Sonunda kafir mezarlığına da gömseler seni o kabirde sorarlar sana böyle ibadet mi oluru.

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
işte bu da bir mal örneği..lan yediğin etler buharlaşarak mı geliyor sana mal!! yoksa tarladan mı bitiyor!..

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH için canlar kurban bir koyunumu feda edemiyor.
bismallah denip çoğu düzgünce ALLAH rızası için kesiliyor.

bismillah sız kesilen et haram zaten.
insanları anlamak zor cins cins insan var.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
SEVGİLİ BEKİR COŞKUN, LAGA LUGAYI KES, KURBAN KES!
Yazar Bülent Akyürek

Her yıl aynı terane, aynı laflar, aynı şeyler. Biz, her Kurban Bayramı’nda Ertuğrul Özkök, Hülya Avşar, Serdar Turgut, Emin Çölaşan ve Bekir Coşkun’u dinlemek zorunda mıyız? Bakın, Bekir Coşkun Cumhuriyet' Gazetesi’ndeki köşesinde diyor ki:
Kimi evlerin arkasından ağlayan kurbanlık kuzuların sesleri geliyor… Hani bizleri uzaktaki okullara gönderdikleri zamanlar, geceleri uyanıp da özlediğimiz yuvalarımız için ağladığımız gibi…
Sürü köyün harman yerine yaklaştığı zaman, anneler bağırarak yavrularını çağırmaya başlarlardı. Köylüler o sırada ağılların kapısını açıp yavruları salarlardı. Yüzlerce yavru aynı anda yüzlerce anneye doğru koşardı zıplaya zıplaya… Birkaç dakika içinde her yavru kendi annesini bulmuş, annesinin memesinden sütünü emiyor olurdu. “Annelerini nasıl buluyorlar?” diye sorardım, babam yanıtlardı: “Çünkü annelerini kokularından tanıyorlar…”
“Anne kokusu…” Demek ki onlar da biliyorlardı anne kokusunu... Sonraları daha iyi anladım; yurdundan, yaylasından, sürüsünden ayrılmış buzağıların, koçların, kuzuların niye ağladıklarını. İşte tıpkı uzaktaki okulun yatakhanesinde ağlayan biz gibi, evlerin arkasından ağlayan kuzuların sesi geliyor.
Amma ne yapalım, Müslüman kardeşimiz yatırıp kestiği kurbanın sırtına binerek Cennet’e gitmeyi düşünüyor. Yedi hisse bir ineği kestiklerinde, ineğe yedi kişi nasıl binecekler, bilemeyiz… Üstelik inek ithal angus… Katolik… Çocuklarına sütü dışarıdan alan tarım ülkesinin insanları böyle düşündükleri için zaten, üzerine binecekleri kurbanı seçmeye de Japon otomobiline binerek gidiyorlar, uygarlığa zırnık kadar yararları olmadan…
“Kesmek” nasıl ibadet olabilir? Ya da; hem aydınlık din adamları, hem eğitimciler “çocuklar görmesinler”diyorlar, televizyonlarda. O zaman çocuklardan gizli bir ibadet olabilir mi?.. Pekiiii… İki gün önce yine çöp bidonlarından insan bacakları çıktı, testereyle birbirlerini kesiyorlar çocuklar, bunda payı yok mu bu “kesme kültürü”nün?.. Sevmeyi, bağışlamayı, yaşatmayı öğretmek varken…
Ne bileyim ben, belki de biziz kurban olan…
Sevgili Bekir Coşkun ağabeyim, insan kurbanını keserken Allah’ın “Ekber” sıfatına şahitlik eder. Cenazelerde bahçe kenarında ayakta durup “Rahat Uyu” deme alışkanlığınızdan dolayı bir kez olsun bu toprakların en birleştirici unsuru Kuran’ı Kerim’i okumadığınızı varsayıyorum, hatta iddia ediyorum çünkü bu konuyla ilgili sadece Kevser Suresi’ne bakmanız yeterli olacaktır. Orada “ Rabbin için kurban kes.” ayeti mevcuttur.
Kurban yakınlaşmaktır. Allah ile aramızdaki en güçlü şeyden vazgeçerek kesip atmaktır ama bu cümleye bakıp “İyi o zaman madem böyle bir şey, hayvan kesmeye gerek yok diyeceksiniz.” Hayır, inanın ki bunu söyleyince de çürütürüm sizi… İnsan, Allah’tan başka taptıklarını söküp atmalıdır, hal böyle olursa sizin bütün kutsallarınız, heykelleriniz, marşlarınız gider, çırılçıplak kalırsınız, yaşayamazsınız biliyorum… Biz o kadar zalim değiliz.
Şimdi burada Fröyd okumuş eski bir ateist olarak size ders vermek istemem lakin evlilikler de bile arada yüksek sadakat olsun diye iki damla bekaret kanı akar. Bunun hikmetini düşündünüz mü?
Dünyadaki hayvanlar bizler onlara acıyıp tanrılık edelim diye yaratılmadı. Bazıları insanoğlu karnını doyursun diye yaratıldı, yani cenabı Allah’ın bize ikramıdır, cömertliğinin göstergesidir. Bunu, eğer bir gazetede yazamazsam biterim, zihniyetindeki insanlar anlayamaz. Örneğin ben de bir şeylere inanıyorum ve o inandığım şeyleri savunan yöneticiler varken bile hiçbir gazetede yazmıyor, televizyonunda çalışmıyorum. 17 yaşından beri kitaplarımı yazarak yaşıyorum. İnanın çalıştığınız gazeteleri bırakıp benim gibi bağımsız bir yazar olarak inandığınız şeyleri söyleseydiniz size hayatım boyunca cevap vermezdim ama size inanmıyorum.
On yıllardır bu memleketin kimseye zarar vermemiş Müslümanlarına zulüm edilirken, hiç insan olarak kendinizi onların yerine koyup bir kez olsun empati yaptınız mı ki her kurban bayramında kendinizi hayvanların yerine koyup empati yapıyorsunuz?
Batı’dan gelen “İnsanın kendisini hayvanın yerine koyarak düşünmesi” akıl dışıdır. Siz değil misiniz aklı önemseyen, bu nasıl bir çelişki Allah aşkına! Bir kere de başka kesimlerden insanların yerine koyun kendinizi. Müslüman olmak zorunda değilsiniz ama Müslümanlık empatisi kendinizi hayvanların yerine koymaktan daha zor değildir sanırım?
İbadet Cumhuriyetimize farz değil fakat kurban Müslümanlar için gerekli, öyle ya da böyle kesenler kesecek, biz de keselim muhabbetimizi, Allah hidayet nasip etsin inşallah, yine de Kurban Empatisi Bayramınız mübarek olsun, ellerinizden öpüyorum…

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Suskunluğum asaletimdendir her lafa verilecek bir cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım "adam'mı diye

^^hz.mevlana^^

BUNLARDAN BAŞKA NE BEKLENİR Kİ HEP AYNI ŞARKI

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Son paragraftaki sorularının cevabını Yüce Allah sana cevaplayacak Bekir Coşkun..Ve o gün geldiginde merak ediyorum dogrusu sırat köpürüsünden nasıl gececeksin..Allah sana hidayet versin bre akılsız

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Suskunluğum asaletimdendir her lafa verilecek bir cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım "adam'mı diye

^^Hz.Mevlana^^

Allah akıl fikir versin ne diyelim bunlardan başka birşey beklemek yanlış olur çünkü düşünemezler ki iyi bir kelime söylesinler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt