Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim deki rakamlar (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

0----1----2----3---4---5----6---7---8----9

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim bilmeyenler zorluk çekiyor bikaç denk geldim inşallah işinize yarar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bilmeyenler için güncellll.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sılacım.selam ve dua ile kal.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Sılacım Allah celle celalü razı olsun ben bilmiyordum sayende öğrendim inşaAllah aklımda da tutabilirim. Bu ay Arapça kursuna da başlıyorum hayırlısıyla inşaAllah hem çok heyecanlıyım hemde korkuyorum becerebilirmiyim diye genelde bana söylenen "çok zor" deniliyor neyse denicez görücez hakkından da gelicez inşaAllah Rabbim izniyle...

çağrı91

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ..Rüyam herkesin dediğine bakma inşAllah Rabbim yardım eder.Allah yardımcın olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Sılacım Allah celle celalü razı olsun ben bilmiyordum sayende öğrendim inşaAllah aklımda da tutabilirim. Bu ay Arapça kursuna da başlıyorum hayırlısıyla inşaAllah hem çok heyecanlıyım hemde korkuyorum becerebilirmiyim diye genelde bana söylenen "çok zor" deniliyor neyse denicez görücez hakkından da gelicez inşaAllah Rabbim izniyle...
aleyküm selam rüyam cümlemizden de canım bana da bi arkadaş sordu sonra kafama dank etti insan bazen bildiği şeyi farketmiyor yoksa daha önceden düşünür sizinle kesin paylaşırdım. arapça kursu derken Kuran kursu dimi arkadaşım? yok çok zor diyenlere bakma sakın baştan yılarsın. yapıcam başarıcam de :) Allahın izniyle olur. çünkü binlerce kişi öğrenmiş. bizde öğrendik. ben yaptıysam sen de yaparsın. hem daha iyi yaparsın Allahın izniyle :)

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
sa sıla ablacım ben biliyordum yınede konuyu acman hosuma gıttı bılmeyenler öğrendı
allah razı olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam mervenurcum. amin. bilmeyenler faydalanır inşallah. hayırlı akşamlar.

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacım.öğrendim bile:)
Allah'a emanet olun.

Selametle...

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
roma rakamları gıbı degıl yanı degıl mı ablacım.mesela 10 sayısı ıcın 1 ıle 0 rakamlarını yanyana getırıyoruz,25 sayısı ıcın de 2 ile 5 rakamlarını yanyana getırıyoruz Arapçada da degıl mı?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet ayşecim aynen öyle
bak aç Kuranı kerimi fatihadan sonraki yaprağı aç takip et rakamları daha iyi anlarsın.

hasat74

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Selamün Aleyküm Korkma Kardeşim Yaşım 12 Kuran-ı Kerimi Öğrendim...
Malesef 2 senede geçtim ama geçtim sende geçiçeksin inşAllah...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm sıla abla.

Allah celle celalühu razı olsun.

Hayırlı cumalar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt